Jump to content
Dogomania

ON i wystawy


Gośka

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Marmara19 ja jak wertowałam hodowle to na tą też trafiłam, ale sobie odpuściłam, po poczytaniu, bo albo się hoduje i przynależy do ZKwP a jeszcze lepiej SV jak np. De-Bes, albo długowłose w np.ZOND, który jest bardzo rygorystyczny, nie ma „dwa w jednym” bo jedno z drugim koliduje. Co do owczarka średniowłosego to nie ma takiego no chyba że ktoś uprawia słowotwórstwo, każda sierść dłuższa od tej przewidzianej we wzorcu jest sierścią długą, aczkolwiek są jej różne długości i wszystkie są podciągnięte pod właśnie, długowłose. Matka mojego naprawdę ma niewiele tylko dłuższą sierść od tej przewidzianej we wzorcu a została przepisana do ZONDU. A swoją drogą to facet ma odwagę:mdleje:

Link to comment
Share on other sites

Ale ten tekst z "hodowli"Wilczy Diament, to dopiero mnie rozwalił
[quote] Skšd bierze sie owczarek długowłosy?[LIST]
[*]Owczarek niemiecki długowłosy wywodzi się z miotów po kryciach piesków krótkowłosych. Zdarza się iż w miocie z obojga rodziców krótkowłosych występuje jedno bšdz kilka szczeništ długowłosych. Pieski te sš selekcojowane poczym w wieku produkcyjnym następuje ich krzyżówka. Dzięki dobieraniu według tych kryteriów owczarek nabierał coraz to dłu�szego włosa, dzięki czemu obecnie mozemy zaobserwować odmianę genetycznš owczarka niemieckiego z włosem ponad 6cm. Psy te harakteryzujš się również masywniejszš budowš ciała oraz grubszš ko�ciš. Nie wykluczone również jest to iż w krzyzówce miotu psów długowłosych wystšpi szczenie krótkowłose. Przyjęte przez zwišzek owczarka zostało iż owczarek niemiecki z włosem ponad 6cm zaliczany jest juz jako pies długowłosy.[/LIST] [IMG]http://adidm.idmnet.pl/ads/dot.gif[/IMG][/quote]Ale teoria,powalająca,kurde normalnie tata ministra edukacji miłościwie nam panującego:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lisica']Ale ten tekst z "hodowli"Wilczy Diament, to dopiero mnie rozwalił
Ale teoria,powalająca,kurde normalnie tata ministra edukacji miłościwie nam panującego:crazyeye:[/quote]

Wyklad z genetyki stanowczo by sie temu panu przydal, bosh i tacy ludzie biora sie za hodowle :placz:

Link to comment
Share on other sites

hehe a mnie juz Sebastian nie lubi i chcial mnie pozwac do sadu jak nazwalam go pseudohodowca i odmowilam mu i ckeinowi uzywania na suczkach:D ckein pochodzi od niego.. boszz nie bede sie wypowiadac na ich temat.. a troche wiem bo swego zcasu bardzo milo mi sie z Sebastianem gadalo o "hodowli" ejgo:D i conieco sie dowiedzialam z pierwszej reki:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lisica']Marmara19 ja jak wertowałam hodowle to na tą też trafiłam, ale sobie odpuściłam, po poczytaniu, bo albo się hoduje i przynależy do ZKwP a jeszcze lepiej SV jak np. De-Bes, albo długowłose w np.ZOND, który jest bardzo rygorystyczny, nie ma „dwa w jednym” bo jedno z drugim koliduje. Co do owczarka średniowłosego to nie ma takiego no chyba że ktoś uprawia słowotwórstwo, każda sierść dłuższa od tej przewidzianej we wzorcu jest sierścią długą, aczkolwiek są jej różne długości i wszystkie są podciągnięte pod właśnie, długowłose. Matka mojego naprawdę ma niewiele tylko dłuższą sierść od tej przewidzianej we wzorcu a została przepisana do ZONDU. A swoją drogą to facet ma odwagę:mdleje:[/quote]
heh alez ja wiem, ze nie ma sredniowlosych i krotkowlosych owzcarkow niemeickich:D ale chcialam wam poakzac, ze ejdnak ktos tak uwaza:D ja na nich trafilam na allegro i zakochalam sie w cekinie:oops: ale wtedy nie wiedzialam anwet,ze owczarek ma klapciate ucholce jak sie rodzi:D a chcialam psa duzego , postawnego i z charakterem a nie np bokserka przylepe calego swiata:D

Link to comment
Share on other sites

a wiecie,ze po dacie pierwszego szczepienia jakie oni robia psom.. (bo na szczescie szczepia szczeniaki i odrobaczaja-przynajmniej tyle) i po danych lekarza wet z pieczatki z ksiazeczki mozna sie dowiedziec jakich peis ma rodzicow:D az normalnie seba ze mna gadal.. ale jak mu napisalam, ze o cekina chodiz to zaraz zajarzyl z kim rozmawia:D bo na owczarkach ejst suka identyczna jak cekin:D i zastanawiamy sie czy nie sa spokrewnione naszepsy.. a chodoffla ta sama:d weic zobaczymy.. zobaczymy tez czy sprawzda sie dane na temat rodzicow cekina... jutro powinnam wiedziec:) bo seb ma sprawzdic:) swoja droga to chyba dobrze, ze jakos gdzies notuja "mioty" i szczepia te psy.. i dopuszczaja psy z dobrymi stawami.. szkoda tlyko, ze nie maja dobrej i normalnej hodowli..;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']swoja droga to chyba dobrze, ze jakos gdzies notuja "mioty" i szczepia te psy.. i dopuszczaja psy z dobrymi stawami.. szkoda tlyko, ze nie maja dobrej i normalnej hodowli..;/[/quote]
taaa to troche tak jak... "oo fajni ludzie, fajną mają piekarnię i dobry chleb robią, ale szkoda ze pracownicy żygają do tej masy chlebowej... " :evil_lol:
nie wiem czemu akurat taki przykład mi na myśl przylazł, ale patrząc na godzinę no to teges... :cool3: tak mi sie skojarzyło :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ada89']taaa to troche tak jak... "oo fajni ludzie, fajną mają piekarnię i dobry chleb robią, ale szkoda ze pracownicy żygają do tej masy chlebowej... " :evil_lol:
[/quote]:roflt: :roflt: :roflt: :roflt: :roflt: rrrany zaplulam sie sniadaniem:megagrin: :megagrin:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mi-la']Ayshe...obiecuję, że pytań będzie dużo i mam nadzieje, że wytrwasz.
Marmara...Tak sobie patrzę a tu Gliwice i juz pomyślałam, że może masz pieska z hodowli Tensor,później dopiero doczytałam, że nie.[/quote]
heh nie nie:) ja mam zwyklego kuindla.. na szczescie wspanialego i kcohanego, na neiszczescie bez papierowego itp z braku mojej wiedzy ;/ a Ty skad ejstes?

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem ze Śląska, choć obecnie gości mnie ziemia świętokrzyska.
Kiedyś też przez swoja niewiedzę miałam kundelka kupionego z pośrednictwa w Chorzowie.Niestety psiak miał chorą trzustkę, jelita i źle się to dla niego skończyło. Teraz też wiedzą nie błysnęłam...myślałam, że wystarczy rodowód i już wszystko będzie cacy.

Link to comment
Share on other sites

To prawda.Ale sie zdziwiłam kiedy kumpela,która kupiła ONka bez papierów powiedziała mi,że chodoffca nie chciał jej wydac szczeniaka póki ten nie skończy kwarantanny.Facet nie sprzedaje tez psów po giełdach.Psy ma piękne,zadbane i odpukać zdrowe.Nie popieram oczywiście takich hodowli,ale niektóre hodowle zarejestrowane mają dużo gorsze warunki,nie patrzą komu sprzedaja,byle drogo.
Trzeba bardzo uważać.

Link to comment
Share on other sites

niestety wizerunek hodowcy psow rasowych jest raczej nieciekawy.najczesciej-duza kase robi za chore psy,dorobkiewicz i producent.te bezpapierowe zdrowsze i normalniejsze sa niz te rasowe a te super rasowe to z kazirodztwa i popaprane zupelnie.lepiej kupic z domowej hodowli niz od takich co na wystawy jezdza.oto w skrocie podejscie.jak zmienic takie nastawienie?nie ogladac sie na zwiazek i na nikogo tylko pilnowac porzadku u siebie.nie bardzo rozumiem gloryfikowanie siebie przez pokazywanie ze ktos jest gorszy .bo przeciez sa tez lepsi.ze jesli "sile"sie na uczciwosc to juz pomnik na bank mi sie nalezy.za normalnosc pomnikow nikt nie stawia.ale ja tepa jestem i tego nie rozumiem.wystarczyloby ze kazdy pilnuje siebie i robi wszystko zgodnie z uczciwoscia,czlowieczenstwem[tez czesto],ale w onach to wystarczy dokladnie przestrzegac wytycznych SV.nawet myslec za bardzo nie potrzeba przy tym-wystarczy umiejetnosc czytania ze zrozumieniem.nie jak mozna nie robic to nie robie tylko jak mozna zrobic to zrobie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...