Jump to content
Dogomania

Etna+Timi+Zosia+Shakira, Tosia za TM


motyleqq

Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jeśli jest nieprzyzwyczajony do kagańca albo jest to tuba... to z pewnością jest bardziej zdenerwowany. ale niektóre psy chodzą w kagańcu bo są 'odkurzaczami' i wszystko biorą z ziemi :roll: Etna też, ale póki co, ma wolny pysk

Link to comment
Share on other sites

Kagańce na wybiegach dla psów pewnie po to aby się nie pozagryzały na pewno, bo niby pies może być łagodny ale jakiś jeden pies mu nie podpasuje i już awantura murowana ;)
Mój dupek chodzi i wżera wszystko, ostatnio ostro to przechorował...:shake:
No i dzisiaj znowu coś dopadł (wiem, że na pewno cukrowego baranka, bo brat zostawił w jego zasięgu) no i jakąś szynkę, którą zwymiotował (skąd ją wytrzasnął to nie mam pojęcia) i znowu się zachowuje jakby go coś bolało... Ech.
Kaganiec 'tubę' mamy ale zdecydowanie nie polecam-zimą gromadził się w środku śnieg i kufa przymarza do kagańca, a latem pies nie może dyszeć. Tubę to tylko do weta ;) Sama ostatnio odkupiłam od jednej dziewczyny fizjologa ale wciąż na niego czekam (ach, ta poczta polska...)

Link to comment
Share on other sites

Witam po raz pierwszy :) Piękną masz sucz! Taka oryginalna można powiedzieć.
A czy Ty fotografię studiujesz? Bo kiedyś mi się tak coś przeczytało, ale już sama nie wiem :evil_lol:

A co do tego ciągnięcia na smyczy to na Twoim miejscu wyeliminowałabym flexi, bo kiedyś może stać się nieszczęście i kupiła dłuższą smyczy materiałową czy jak kto woli ze skóry, gdzieś długości 1,5-2m. I gdy pies ciągnie idziesz w drugą stronę, gdy się uspokoi wracasz się tam gdzie miałaś iść i tak za każdym razem. W końcu powinien zrozumieć, że takie ciągniecie do niczego nie prowadzi, a wręcz przeciwnie. W schronisku takie metody na niewyżytkach zawsze działały i nie musiałam potem się męczyć z poparzonymi czy obdartymi dłońmi :)

Link to comment
Share on other sites

tak, studiuję foto :)

dzięki za rady, właśnie jestem w trakcie kupowania zwykłej, dwumetrowej smyczy, wywalam automat i mam zamiar robić dokładnie tak, jak powiedziałaś :) a facet będzie chyba miał zakaz na smycz, będzie uczył Etnę na lince, chodzenia luzem :D

Link to comment
Share on other sites

dałabym Ci mój, ale mam do 20kg, więc Twój pies by ją na bank zerwał :D

fajnie, że znalazła dom :)
a wiecie, jaką mój chłopak miał ostatnio przygodę... stoi sobie z Etną na przystanku, a tu idzie jakaś babka i woła do naszego psa 'Pusia Pusia'(tak się ona nazywała wcześniej), a Etna na nią skacze z radości!! co się okazało... była to pierwsza właścicielka Etny, która oddała ją na Paluch i dopiero stamtąd wziął ją ten facet, o którym pisałam na pierwszej stronie bodajże, a potem on ją oddał/zabrali mu do Konstancina... i wtedy już do mnie. ale historie. Etna piszczała jak ta babka odeszła

Link to comment
Share on other sites

A co do ciągnięcia: ja stosowałam sposób który polegał mniej więcej na czymś takim, że kiedy pies ciągnął stawałam, pies musiał wrócić i poluzować napięcie, wtedy zruszałam. Gdy pociągnął znów stawałam a ten znów musiał wracać, w końcu chyba doszedł do wniosku, że spacer na którym wiecznie się stoi lub wraca jest bez sensu i lepiej nie ciągnąć ^^
Oby takie spotkania nie zdarzały się częściej, bo Etna może zacząć za bardzo tęsknić ;(

Link to comment
Share on other sites

to mój chłopak ją spotkał, nie ja. ale mówił, że jej córka była w ciąży i że nie było komu zajmować się psem i siedział zamknięty w pokoju... a potem ten facet co ją trzymał też samą całymi dniami, było to po niej widać, taki strach, że wyjdziemy i nie wrócimy, ale już coraz mniej :)

co do zdjęć... miało być dziś dużo, ale wzięłam aparat bez karty pamięci :diabloti: ale jutro też idziemy na dłuuugi spacerek, jak pogoda dopisze, to będą fotki dużo dużo :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...