Jump to content
Dogomania

Mentorek [*] , Leosiek , Surcia i rudy Rucio


WATACHA

Recommended Posts

u Tazza zapalenie skóry... spowodowało zdewastowanie przedpokoju... łączniez zeżarciem wykładziny, i listewprzypodłogowych... i legowiska...

Mnie to się wydaje ze te futrzaki musza czasem w jakiś sposób "odreagować" człowiek płacze, krzyczy, pali pije, bije czy tez co tam jeszcze ehh

Link to comment
Share on other sites

On w ogóle jest nadwrażliwy i w momencie gdy te gruczołki ma zapchane od razu go Mentor , teraz i Luka wąchają po tyłku, a on dodatkowo sobie wylizuje.Z tym, że zauważyliśmy już któryś raz z kolei , że jest pobudzony i agresywny.Stąd pewnie moje kapcie były w takim stanie w jakim je pokazałam.Bo on naprawdę od kiedy skończył 2 lata bardzo rzadko coś niszczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saththa']No to do wecika i wycisnac;) Bo i cóz innego;) można wyciskac samemu:)[/QUOTE]

Ja nie umiem sama, mąż chciał kiedyś się nauczyć, ale jakoś się boi spróbować.Oj tam 20 dyszki i po kłopocie, a przy okazji wyrwiemy włochy z uszu.Ja wcześniej mu sama wyrywałam, ale trwa to paręnaście minut, bo on drze ryja, a ja nie mam wprawy.U pani wet za nim zdąży porządnie się się wydrzeć to ona mu już wyrwie taką mam wprawę skubana.

Link to comment
Share on other sites

a co sie dziwisz dyc to boli i niekomfortowe jest wiec gdzies te frustracje musi wyladowac
ino jak juz wpadliscie na to to czemu zwlekacie a najlepiej sie nauczyc samemu to robic i bedzie szybciutko po problemie
Gustaw bardzo szybko sie naucyzl ze przynosi to natychmiastowa ulge jak mu oproznie i nie mial zadnych oporow nawte trzymac nikt go nie musial sama to zlatwialam z Nikiem zaczyna byc podobnie

Link to comment
Share on other sites

sa piesy co maja z tym problem a sa piesy co same se daja rade i w zasadzie tak powinno byc ale nie jest
ja tyz w calej mej sporej gromadzie w zasadzie nie za wiele mialam problemow z gruczolami okoloodbytowymi

ps
teraz tak se pryzpomnialam ze w zasadzie nigdy nie byly to duze psy

Link to comment
Share on other sites

to bywa na poczatku zwlaszcza u weta , ja mam domowe i czeste doswiadczenia [ z wiekiem Gustawa sie to nasilalo co pewnie bylo wynikiem gdzies popelnionego bledu w leczeniu] i naprawde Gustaw znosil to na spokojnie wrecz widzialam ze sprawia mu to wielka ulge i moze dlatego nie mial problemow, Niko dotad dwa razy byl w tym celu na stole i tez bez szarpania , bez ucieczek bez paniki znisol a potem szczescie bylo ogromne hihihi

Link to comment
Share on other sites

ja nie wiem czy to kwestia, że nasila się z wiekiem ale kiedyś słyszałam, że ponoć wyciskanie gruczołów powoduje, że trzeba je wyciskać znowu i znowu i znowu... to tak jak ze ściąganiem wody w kolanie, jak robia punkcje to potem znowu woda sie zbiera i znowu punkcja...

Link to comment
Share on other sites

nie sadze ze to taki mechanizm, z Mefistem ino dwa razy mialam ten problem a ze akurat byl leczony wiec wsio przeszlo i nie wrocilo, Wacek ino raz, Gustaw pod koniec zaczal miec ze tak powiem staly problem z gruczolami
Nikodem tyz bardzo sporadycznie sygnalizuje i od roku nie wrocilo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jambi']ja nie wiem czy to kwestia, że nasila się z wiekiem ale kiedyś słyszałam, że ponoć wyciskanie gruczołów powoduje, że trzeba je wyciskać znowu i znowu i znowu... to tak jak ze ściąganiem wody w kolanie, jak robia punkcje to potem znowu woda sie zbiera i znowu punkcja...[/QUOTE]
Tak jest, dlatego z tym należy czekać aż będą fest napełnione.
Powodem może być zła dieta, ale ja nie zamierzam rezygnować z suchego... (dla psa ;))

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Zamieszczone przez [B]jambi[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=19932176#post19932176"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]

ja nie wiem czy to kwestia, że nasila się z wiekiem ale kiedyś słyszałam, że ponoć wyciskanie gruczołów powoduje, że trzeba je wyciskać znowu i znowu i znowu... to tak jak ze ściąganiem wody w kolanie, jak robia punkcje to potem znowu woda sie zbiera i znowu punkcja...

[/QUOTE]

hmmmm niektóre psy radza sobie same inne mają tendecję.

Tami mój miał zapalenie, zapychało sie walczyliśmy chyba z 2 miesiące. Wyciskane były co 2 dni przed aplikacją antybiotyku. Ale jak wyleczyliśmy to raz na zawsze.

wiec moze zalezy u którego? na zajęciach z weterynarii jak sie cuzylismy wyciskac to też nic takeigo nie zostało powiedziane :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tekla64']a co sie dziwisz dyc to boli i niekomfortowe jest wiec gdzies te frustracje musi wyladowac
ino jak juz wpadliscie na to to czemu zwlekacie a najlepiej sie nauczyc samemu to robic i bedzie szybciutko po problemie
Gustaw bardzo szybko sie naucyzl ze przynosi to natychmiastowa ulge jak mu oproznie i nie mial zadnych oporow nawte trzymac nikt go nie musial sama to zlatwialam z Nikiem zaczyna byc podobnie[/QUOTE]
Leoś musi mieć opróżniane ok raz w miesiącu.Nie notuje kiedy to było, lecz patrzę na psa i jego zachowanie, a także czy ma problem ze zrobieniem.Tak jak napisała Jambi i Zerduszko czym częściej są opróżniane tym częściej to trzeba robić, więc się czeka na to aż będą pełne.Zwlekałam dokładnie 4 dni (od zauważenia, że "poluje" na ludzi), ale tylko i wyłącznie dlatego, że godziny pracy pani wet nie pokrywały się z moim wolnym czasem.Mentor nie miał wyciskanych ani razu.
[quote name='wilczy zew']zbyt miękkie odchody nie powodują opróżnienia gruczołów[/QUOTE]

Leoś ma kupy idealne, co do koloru i konsystencji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='bira']banda sepow[/QUOTE]

Zwykłe nienażarte dziady...i dziada
[quote name='dOgLoV'][URL]http://i48.tinypic.com/30clvr4.jpg[/URL] :roflt::roflt::roflt::roflt:

aż się Sebastian na mnie spojrzał jak parsknęlam smiechem widząc to zdjęcie :evil_lol:[/QUOTE]

A nie boi się dziś koło Ciebie stać?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...