Jump to content
Dogomania

Krakowscy weterani - czekają tak długo - prosimy o spacery, ogłoszenia !!!


Noelle

Recommended Posts

W schronie już wiedzą że ktoś z wolantariuszy dzwonił o Maxa,
a te osoby wcześniej adoptowały starego , ślepego Apolla ze schronu i jak odszedł to zabrały Maxa.Wolontariuszki które wydały im z hoteliku Apolla miały z nimi kontakt.

W schronisku obowiązuje , że zwierzęta wydawane poza Gmninę Kraków, muszą mieć kontolę przedadopcyjną.

Link to comment
Share on other sites

z jednej strony dobry pomysł, bo czasem przyjeżdżają tacy ludzie, że szkoda słów... a z drugiej wiem, że wszystkie 'moje' psy z wyjątkiem chyba dwóch, poszły do rewelacyjnych domów poza Kraków. mam wrażenie, że więcej, często świetnych ludzi przyjeżdża spoza krakowa po zwierzęta i te kontrole spowodują tylko bezsensowne opóźnienie, albo nawet zastuj w adopcjach.

Link to comment
Share on other sites

Przyjeżdża świetnych, ale tacy od razu zgadzają się na kontrolę a inni wychodzą ze schronu oburzeni, obrażeni, to jest pewien rodzaj selekcji, wyeliminowania nieuczciwych.
Od czegoś trzeba zacząć.
Jeżeli wydają się ludzie fajni , to można wydać za zgodą Kierownika.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mk999']W schronisku obowiązuje , że zwierzęta wydawane poza Gmninę Kraków, muszą mieć kontolę przedadopcyjną.[/QUOTE]
A skąd taka zasada? Gmina Kraków to właściwie miasto Kraków, czyli takie podkrakowskie sypialnie jak Zielonki, Wieliczka wymagałyby wizyty - paranoja.
Tutaj fragment nowego regulaminu schroniska, który będzie obowiazywać po rozstrzygnięciu przetargu w styczniu:

[FONT=Times New Roman][FONT=Times New Roman]12. Zwierzę może być wydane poza teren województwa małopolskiego za zgod[FONT=TimesNewRoman]ą [/FONT][FONT=Times New Roman]kierownika Schroniska.[/FONT][/FONT][/FONT]

Województwa, nie gminy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mk999']W schronie już wiedzą że ktoś z wolantariuszy dzwonił o Maxa,
a te osoby wcześniej adoptowały starego , ślepego Apolla ze schronu i jak odszedł to zabrały Maxa.Wolontariuszki które wydały im z hoteliku Apolla miały z nimi kontakt.

W schronisku obowiązuje , że zwierzęta wydawane poza Gmninę Kraków, muszą mieć kontolę przedadopcyjną.[/QUOTE]

Co to ma do rzeczy ,ze jak wziely apolla to panie mialy kontakt z wolontariuszka? te panie same wybraly maksa w schronisku z ogloszenia o mone ( pani przyjechala wypasionym wózkiem i nie chciala sobie brudzic bo podobno byl do sprzedania wiec ja swoim jadac za nia mialam w samochodzie nasrane i zerzyganei i byc moze dlatego go nie odwiozly z powrotem0 , mialy do mnie telefon i do mnie dzwonily i poradzilam im jak moga postapic dalam tez telefon do Zuli ,a Natalce do nich ,ze chcialy by zeby ich ktos kto zna psa odwiedzil , ja mowilam im ze psa nie znam ,pierwszy raz widzilam na oczy jak go wybieraly i ze co im da wizyta mlodego wolontariusza ktory opiekuje sie maksem w schronisku jak tylko zna zachowania psa w schronisku .Z tego co kojarze Natalia mial jechac w odwiedziny ale nawet jak nie pojechala to co usprawiedliwia panie ze albo go wyzucily ,albo go zostawily samego na polu bez zabezpieczenia i pies uciekl i nie odebraly go ze schroniska? postąpily gorzej niz wlasiciel pozbywajcey sie psa bo daly mu nadzieje i ja zabraly.

Link to comment
Share on other sites

zgodnie z prośbą Ank@, przejmuję, przynajmniej tymczasowo wątek krakowskich weteranów. Ank@, mam jednak nadzieję, że nie zostawisz na zawsze dogomanii, a do schroniska będziesz przyjeżdżać dalej- wiele robisz dla tych psiaków i one Cię potrzebują!! :)
dopisałam już Jawora i Dolara do listy psiaków za TM :( .
mam w planach jeszcze wkleić psiaki czekające od roku 2009, wiem, że jest to na pewno Bambus. ale poproszę agamikę o listę, może będzie miała chwilkę, aby mi ją wydrukować. ;)

Link to comment
Share on other sites

Natalia- Jawora i Dolara trzeba przenieść do 'za TM', a Brus ma spacery z Weroniką przecież, chyba można dopisać. No i Twój Maks.

A i Rocky z Fauną chyba będą mieć opiekunki, w ostatnim miesiącu były kilka razy na spacerze, raz ze mną, raz z Weroniką i Klaudią, raz jeszcze z kimś innym ;) A ostatnio poleciłyśmy je dwóm nowym wolontariuszkom, może zajmą sie nimi na stałe.

Link to comment
Share on other sites

tak, tak, wszystko ogarnę w weekend. dostałam również listę weteranów do 2009r., więc będę musiała pouzupełniać. muszę też 'zlokalizować' kilku weteranów, bo totalnie ich nie kojarzę..

Avaloth, paoiii, nie byłybyście w stanie wchodzić od czasu do czasu na wybieg F? bo na liście weteranów jest również Szarik i od razu mi się skojarzyło, że na wybiegu F jest owczarkowaty Szarik. trzebaby było się zapytać p. Asi, czy można spokojnie do nich zaglądać (ale sądzę, że tak, bo pomagałyśmy je przeprowadzać do boksu, gdy Indrę brałyśmy na spacer).. wypadałoby chociaż tego Szarika obfocić..

ja być może zajmę się Robsoną, ale to też będzie zależało od tego, jak ona na mnie będzie reagować, przez kraty nie jest sympatyczna.. a znów żal mi jej, bo miała spacery 2 razy w tygodniu, robiła postępy, a teraz nic... :(

tych nowych wolontariuszy może uda mi się uprosić o wychodzenie z dwoma owczarkami z L, są bez spacerów, jeden na pewno to starszy psiak, a drugi nie mam pojęcia jak wygląda nawet, muszę się dopytać.

Link to comment
Share on other sites

Okok :)

Szczerze mówiąc nie chce się deklarować na żadne nowe boksy a nawet wybiegi, bo teraz mam taką ilość boksów pod opieką że jak jestem raz w tygodniu i ktoś mi pomaga to idealnie starcza, a jak wyprowadzam część sama to zazwyczaj nie zdążam. A zakochałam się w psach z B5 i chciałam je w miarę możliwości raz na czas brać. Jak będę czasem 2 razy w tygodniu i mi zostanie czas to mogę wejść, aczkolwiek w najbliższym czasie częściej niż raz na tydzień na pewno nie będę.

Dwa cudne, nowe ONki są na B, jeden krótkowłosy kochany, drugi DON, szczeka przez kraty ale nie wygląda na agresora. Nie pamiętam w jakim one są boksie, nie wiem czy mają spacery..

Link to comment
Share on other sites

wydaje mi się, że większość psów z B i C ma spacery. sektory suk wychodzą o wiele częsciej niż sektory psów, sektory B są wypuszczane na wybiegi więc tak czy siak źle nie mają.

a chociaż zdjęć nie mogłabyś zrobić Szarikowi? albo paoiii poproszę też..

aha, Karol jest na fb w 'znalazły dom', więc albo to pomyłka, albo jest za TM, Ank@ ma się dowiedzieć tego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...