Jump to content
Dogomania

Shrek- 7 m-czny niezwykły pies - poddaje sie....JUŻ W NOWYM DOMKU W GDAŃSKU!


modliszka84

Recommended Posts

Wlasnie wrocilismy ze Shrekiem od weterynarza, mysle, ze w koncu trafilismy na naprawde super czlowieka, przychodnia jest na Bieganskiego obok nas, siedzielismy tam z godzinke, dowiedzialam sie wszystkiego co chcialam, a Shrekus zostal bardzo dokladnie przebadany, co do pazurkow to zostaly podciete i mysle, ze raczej je usuniemy poniewaz generalnie mu nie przeszkadzają, ale w czasie zabawy moze o nie zachaczyc i sobie nieźle poranic, wiec, zeby tego uniknąć raczej je usuniemy, Shrekus jest zdrowy, dostal tylko masc, bo ma jakis wysięk z siusiaka, to cos bakteryjnego, ale po paru dniach masci ma byc ok, doktor zbadal kazdą część jego cialka, wiec teraz jestem uspokojoa, dostal tez szczepionki na jakies chorobska jak rowniez zostal odpchlony, generalnie na wszystkie moje pytanie dostalam wyczerpujące odpowiedzi i mimo, ze byla kolejka wcale sie nie spieszyl, wszystko robil dokladnie i nic nie zbywal, mysle, ze jest wart zaufania.o i lekarz jest pewien, ze Shrekus to mix Amstafa i twierdzi, ze wszystkie te psiaki, ktore do niego przychodzą są jedymi z najbardziej ulozonych i lagodnych, więc co do Fiony, nie bojcie sie ludziska, taki pies to Skarb!
Podrowionka
S&A;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 976
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:multi: Hurra!!! Shrek jest zdrowy! Cieszę się, że dobry wet odnaleziony!
Wiesz Agnieszko, to co media, podli właściciele i głupie stereotypy zrobiły amstafom, to dramat! Ludzie boja się nawet mixów tej rasy i schrony są ich pełne!!! Mam nadzieję, że Wasz przykład uzmysłowi gościom odwiedzającym dogomanię, że te psy są normalne, do kochania i doskonale nadają się na domowych pupili. Wszystko przecież zależy od ludzi... Pozdrawiam serdecznie!!!

Link to comment
Share on other sites

W sumie to nie wpadłabym na to, że Shrek ma co z amstafa, no ale może...
Z kolei co do stereotypów dot. amstafów - :angryy: Wymyslili je tacy sami głupi ludzie jak ci, którzy twierdzą że np suka musi mieć raz w życiu małe albo że w pies z czarnym podniebieniem to zły...
Ciemnota...

Bardzo się ciesze, że ze zdrówkiem wszystko w porządku. Ciekawa jestem na ile miesięcy lekarz ocenił Shreka ...?

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie dlatego na pewno będziemy wszystkich uswiadamiali, ze amstafy czy tez mixy na pewno nie są groźne a wrecz przeciwnie, są cudownym i kochamnymi przyjaciółmi!:-)
A co do tego, ze Shrek jest ma cos z amstafa, to na pewno, ma to wpisane w karcie ze schroniska, sporo osob co go widzalo tez tak sądzilo a weterynarz byl pewien w 100 %:-)
Lekarz potwierdzil, że ma ok. 9 miesięcy:-)

Link to comment
Share on other sites

A proszę, proszę, mozemy się chwalic naszym Słoneczkiem dowoli;-)
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img299.imageshack.us/img299/862/shrek14er9.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img68.imageshack.us/img68/1152/shrek15ok0.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img299.imageshack.us/img299/4006/shrek16zn3.jpg[/IMG][/URL]
[U][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img106.imageshack.us/img106/7895/shrek17vb8.jpg[/IMG][/URL][/U]

Link to comment
Share on other sites

Chodzi za mną krok w krok ,śpi czy nie spi jak sie gdzies rusze to on za mną, nie mam pojecia jak ja go zaczne przyzwyczajac do zostawania samemu w domku, wogole sobie tego nie wyobrazam, a wiem, ze bedzie trzeba, sama nie wiem czy ja czy Shrek bardzej to przezyjemy, jak myslicie kiedy zacząc choc na chwilke zostawiac go samego...?:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka5']Chodzi za mną krok w krok ,śpi czy nie spi jak sie gdzies rusze to on za mną, nie mam pojecia jak ja go zaczne przyzwyczajac do zostawania samemu w domku, wogole sobie tego nie wyobrazam, a wiem, ze bedzie trzeba, sama nie wiem czy ja czy Shrek bardzej to przezyjemy, jak myslicie kiedy zacząc choc na chwilke zostawiac go samego...?:-([/quote]

to normalne u psów schroniskowych - moja Sonia łazi za mna wszędzie a jest u mnie ponad 6 lat...
A gdy wychodze na noc np. na imprezę, to siedzi na parapecie na oknie i drzemie, ale żeby nie przegapić aż przyjde. Jak ją zostawiam samą w domu to robi taką mine jakby co najmniej nie dostała tydzień jeśc i taka wielka krzywda sie psu działa, ale śpi wtedy po prostu jak jest sama (chyba) i jest spokojna.

Zobaczysz, Shrek tez sie przywyczai...

Link to comment
Share on other sites

Nasz Olo (nie schroniskowy, mamy go od szczeniaka) też traktuje zostawianie samemu jak największą karę. Teraz już nie, ale wcześniej się dosłownie trząsł jak widział, ze się ubieramy i nie bierzemy smyczy. Ale mina samotnego, biednego, pokrzywdzonego przez los pieseczka została :evil_lol:

Najlepsze właśnie mu zostawić coś do zabawy, albo do gryzienia jakieś świnstwo, wędzone, jakieś świnskie uszy. Są takie w sklepach zoologicznych. Naszego to zajmuje na dłuuugie godziny :)

Za to nasz schroniskowy Willy, jak zostawał sam, to był grzeczny. On zresztą chyba był wcześniej u kogoś w domu i go zostawiali czesto samego, bo się nie skarżył. Mówiło mu się "zostań" i zostawał. Oni byli w dwójkę z Olem i raz ich nagraliśmy na dyktafon i okazało się, ze Olo się awanturował i piszczał :mad:, a Willy grzecznie (chyba :diabloti:), cichutko siedział :) A Willy też nas na krok nie odstępował. Wiec może nie bedzie źle:) NA PEWNO nie będzie źle :lol:

I nie pokazywać, ze wychodzenie to coś nadzwyczajnego, najpierw np zostaw go samego jak idziesz do sklepu po bułki, na parę minut, potem stopniowo coraz dłużej. Zresztą pewnie się naczytałaś / naczytasz dość porad na ten temat, to co ja będę pisać ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje bardzo za te rady, mysle, ze ten podkoszulek jest dobrym pomyslem..., tak ja wiem, ze sie przyzwyaczai, na pewno jeszcze będe do Was o tym pisac, bo wiem, ze powinnam juz za pare dni a musze sie jakos psychicznie do tego przygotowac, najtrudniej bedzie na początku, ale musimy dac rade...

Link to comment
Share on other sites

bardzo, ale to bardzo mi się ten watek spodobał :)
Agnie- mialam te same linki do lutkowych szczeniaczkow wklejać :)
A czytając o charakterze Shreka mialam nieodparte wrazenie, ze skadś to znam ;) i to znajome uczucie zazdrosci- Haniu ;) - top widac te pręguski tak mają.
Agnieszka, Paweł, Shrek- bawcie się razem dobrze.
Agnieszko- a sprobuj uczyc mlodego najpierw komendy na miejsce, potem aby tam zostawał, gdy Ty idziesz do innego pomieszczenia, potem zamykania na chwilę drzwi i tak malymi kroczkami probowac zostawiac go samego. Masz czas- nie musisz od razu nauczyć go, ze zostaje na kilka godzin i to sam w domu. Tak naprawde te psy, ktore mają zbyt silne wiezi z właścicielem tzn nie są w stanie zostać same- nie zostają też w pokoju, gdy własciciel wyjdzie. Uczenie wiec tego- to pierwszy krok :)
Powodzenia we wszystkim .....

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny wielkie dzieki za rady, potrzebuje ich naprawdę!
Loozerka, masz racje, moze tak będzie latwiej, piszcie, piszcie i nastawiajcie mnie psychicznie:-)
I dziekujemy za cieple slowa:-)
Kurcze, bo ten maly Łobuz jest taki sprytny, ze jak tylko cos nie po jego mysli to spojrzy zaraz na mnie takimi oczkami, ze na wszystko bym mu pozwolila, a przecież nie tędy droga, dla jego dobra musze byc stanowcza w pewnych kwestiach, a trudne to jak cholera, no coz obydwoje ze Shrekiem musimy sie wiele nauczyc, pozdrowionka od szczęśliwej Rodzinki:-)

Link to comment
Share on other sites

Wiesz Agnieszko .. jak wzięliśmy Figę to miała 6 miesięcy. Na nauczenie jej zostawania samej miałam 3 dni. Do nas trafiła w czwartek wieczorem ,wzięłam sobie wolny piątek i weekend. W piątek zostawiłam na 5 min. i za kilka godzin na 30 min. ( jak masz miłych sąsiadów to możesz spytać jak się pies sprawował lub stać pod oknem), w sobote została sama na godzinę, w niedzielę na 2 godziny a w poniedziałek my do pracy , córka do szkoły i została sama na 6 godzin. Zamknęliśmy ja w kuchni z wodą i zabawkami. I była grzeczna. Co ważne to nie robić wielkiego szumu przy wychodzeniu.. po prostu cześć pies i za drzwi.. żadne obściskiwanie.
Niektórzy proponują metodę dawania supercudownej kości TYLKO jak ludzi nie ma. Człowiek wraca kośc wędruje do schowka... Niektóre psiaki ponoć nie mogą się doczekać kiedy zostaną same:diabloti:
No i podobno jest taka reguła.. jak pies umie spokojnie zostać przez godzine to umie i na kilka godzin to jest podobno taka granica jakby. Powodzenia i myślę ,że warto zacząć zostawiać go samego bo może się to okazac konieczne i warto żeby to umiał...:loveu:

Link to comment
Share on other sites

tak sobie mysle ze jak macie zamiar go szkolic to wartoby bylo juz gdzies zaczac chodzic albo rozgladac sie za czyms co najbardziej by wam odpowiadalo.

wiadomo ze on jest jeszcze pewnie troszke rozkojazony tym wszystkim co sie z nim ostatnio stalo i pewnie nie za bardzo bedzie mu wychodzilo wykonywanie nowych komend, ale calkiem mozliwe ze moze byc w tym dobry :) ale jesli jednak jeszcze za wczesnie na uczenie sie bardziej lub mniej skomplikowanych rzeczy to przynajmniej oswoil by sie z psami z ktorymi bedzie sie uczyl.

Link to comment
Share on other sites

Cześć Dziewczyny;-)
Wiecie co sąsiadow mamy beznadziejnych, wczoraj byla spora klotnia, bo sąsiadom z dolu przeszkadza jak Shrek chodzi! i jeszcze twierdzili, ze Shrekus szczeka, kiedy on szczeknąl do tej pory moze 3 razy przez 2 sekundy a inne psy na klatce drą sie przez pol dnia, no szkoda gadac, sąsiadow o nic nie zapytamy, ale na pewno doniosą nam sami...
Monia co do szkolenia, to musze poszperac w internecie, bo na pewno chcemy isc ze Shrekiem, sądzimy, ze to bedzie dobre dla niego, no i dla nas:-)
Pozdrawiamy i spadamy na spacerek;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...