Jump to content
Dogomania

Schronisko w Swarzędzu.


Recommended Posts

Wiecie co się dzieje z Panią Kierownik Schroniska Stefanią Kozłowską? Czy ona tam pracuje? Jaką funkcje pełni?
Wyczytałem tylko że Pan Jurek tam a właściwie przy telefonie pracuje?
Proszę podzielcie się swoją wiedzą na ten temat?
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy']Szanowny Panie Jurku!!
Mam do Pana jako osoby zatrudnionej i od lat związanej z TOZ Poznań następujące pytania:
1.Jaki jest aktualny zarząd TOZ?
2.Czy został zastosowany punku 15 Statutu TOZ? czytuje"zawieszanie w czynnościach i odwoływanie Zarządów Okręgów jeżeli ich działalność jest niezgodna z obowiązującymi przepisami, statutem, uchwałami władz naczelnych Towarzystwa oraz innych powodów lub które nie spełniają wymogów statutowych wymienionych w § 39 ust. 3. W przypadku zawieszenia Zarządu Okręgu Zarząd Główny powołuje Tymczasowy Zarząd Okręgu (składający się z 3 do 5 osób), który sprawuje funkcje do czasu wyborów, w terminie wyznaczonym przez Zarząd Główny w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy, o ile kadencja nie upływa wcześniej niż 12 miesięcy od powołania Zarządu Tymczasowego"koniec cytatu.
3.Jaki jest skład Komisji Rewizyjnej?
4.Ilu członków posiada TOZ Poznań?
5.Ile osób złożyło deklaracje na członkostwo w TOZ?
6.Kiedy i czy planowany jest zjazd nadzwyczajny?
7.Ilu wolontariuszy posiada TOZ i oddzielnie ilu działa w schronisku w Swarzędzu?
8.W jaki sposób sponsorzy pomagają schronisku?
Kieruje do Pana te pytania jako osoby od lat związanej z TOZ a obecnie tam zatrudnionej,mającej dużą wiedzę i mam nadzieje chcącą się tą wiedzą z nami podzielić.
Pozdrawiam.[/QUOTE]

Jest Pan optymista raczej się Pan nie doczeka odpowiedzi .Bo co tu pisać jak nic nie działa ......?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Ja sie bardzo martwie gdzie udaja sie zwierzeta po zglaszanych telefonicznych interwencjach.Kto po nie jezdzi i gdzie sa umieszczane?[/QUOTE]

Zawsze sie tym martwilem.Poznan ,niby duze miasto.Chwalimy sie,ze niby wielkopolski
porzadek,a własciwie od zawsze ciezko ,lub beznadziejnie było znalezc pomoc dla psa
"w potrzebie".Telefony organizacji które miały pomagac były na ogół milczace.
O żadnych akcjach jak sterylizacje czy cos uświadamiajacego o zwierzetach sie
tu nie słyszy,Nawet niesposób jest znalezc urzad,który zbierze zwłoki psa,czy innego
zwierzecia leżącego na drodze,Jak sie to zgłosi,a zwłok psich i kocich jest w Polsce
coraz wiecej,to sie jest odsyłanym od Anasza do Kajfasza.Mozna codzienie wydzwaniać,a zwłoki nie sa usuniete.A wszyscy udaja ,ze tego nie widza.
A czy przez to dzieci i my nie uczymy sie obojetnosci wobec czyjegos nieszczescia??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy']Ja mam takie same uwagi jak ZYGA.
Na szosach leżą rozkładające się psy i koty. Ich stan świadczy o tym że wiele dni tam przebywają.Nikt się tym nie interesuje.Nikt nie zbiera.Moje liczne telefony w tej sprawie są lekceważone.
Tak jest w całym kraju. To jest następny problem do rozwiązania.[/QUOTE]
Na telefon to mozna sie na randke umowic, ale nie sprawy urzedowe zalatwiac.

Link to comment
Share on other sites

To prosze doradzic co mamy robic.Bo nie tylko nam ale wielu ludziom sie to nie podoba,ze pomoc dla psa jest niemozliwa do uzyskania,bo urzędy i organizacje po prostu

sa tym znudzone.A zwłoki psie i kocie sa u nas garbowane na drogach i nikogo to nie obchodzi.Duzo jeżdziłem po np Niemczech i nigdy nie zobaczyłem zwłok psich ani wałesajacego

się psa.Czy ktoś wyjaśni czemu?Ja sadze,ze pies i kot jest tam bardziej szanowany niż u nas,no i organizacje sa pewnie też wiecej działajace niz u nas,a przynajmniej w Poznaniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zyga']To prosze doradzic co mamy robic.Bo nie tylko nam ale wielu ludziom sie to nie podoba,ze pomoc dla psa jest niemozliwa do uzyskania,bo urzędy i organizacje po prostu

sa tym znudzone.A zwłoki psie i kocie sa u nas garbowane na drogach i nikogo to nie obchodzi.Duzo jeżdziłem po np Niemczech i nigdy nie zobaczyłem zwłok psich ani wałesajacego

się psa.Czy ktoś wyjaśni czemu?Ja sadze,ze pies i kot jest tam bardziej szanowany niż u nas,no i organizacje sa pewnie też wiecej działajace niz u nas,a przynajmniej w Poznaniu.[/QUOTE]
Sam sobie odpowiedziales podajac przyklad w Niemczech. To nie do org. nalezy zjamowanie sie uprzatnieciem zwlok potraconych zwierzat. W Niemczech org. wydaje sie ze dzialaja lepiej bo robia to co do nich nalezy i nie musza przyjmowac zgloszen o walesajacych sie psach ktore i w Polsce nie nalezy do zabierania przez org. Trzeba umiec rozroznic obowiazek ktory spoczwa na wladzach gmin od charytatywnej pracy org i wolontariuszy. Trzeba pisac pisma do wladz gmin i to polecone z potwierdzeniem zwrotnym. Poczekac na terminowa odpowiedz i slac dalej. Choc znajac odpowiedzialnosc gmin ja wysylam pisma w kopi i podaje od razu do wiadomosci wladzom nadrzednym. To jest jedyny sposob jezeli chcemy cos od wladz wyegzekwowac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Sam sobie odpowiedziales podajac przyklad w Niemczech. To nie do org. nalezy zjamowanie sie uprzatnieciem zwlok potraconych zwierzat. W Niemczech org. wydaje sie ze dzialaja lepiej bo robia to co do nich nalezy i nie musza przyjmowac zgloszen o walesajacych sie psach ktore i w Polsce nie nalezy do zabierania przez org. Trzeba umiec rozroznic obowiazek ktory spoczwa na wladzach gmin od charytatywnej pracy org i wolontariuszy. Trzeba pisac pisma do wladz gmin i to polecone z potwierdzeniem zwrotnym. Poczekac na terminowa odpowiedz i slac dalej. Choc znajac odpowiedzialnosc gmin ja wysylam pisma w kopi i podaje od razu do wiadomosci wladzom nadrzednym. To jest jedyny sposob jezeli chcemy cos od wladz wyegzekwowac.[/QUOTE]
Dziekuje za radę.Spróbuje stosować się do niej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajtek']Pani Dorota Jotkiewicz już tam nie pracuje? Panie z Konina będą opiekowały się schroniskiem w Swarzędzu?[/QUOTE]

To trudna rola nadzór nad schroniskiem z odległości 100km.To w Poznaniu nie ma nikogo kto podejmie się tej pracy?
To że Pani Dorota tam nie pracuje to dobrze. Ale ja w to nie wierzę.
A tak na marginesie gdzie są samochody TOZ? Jakoś ich nie widać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gigel']To trudna rola nadzór nad schroniskiem z odległości 100km.To w Poznaniu nie ma nikogo kto podejmie się tej pracy?
To że Pani Dorota tam nie pracuje to dobrze. Ale ja w to nie wierzę.
A tak na marginesie gdzie są samochody TOZ? Jakoś ich nie widać.[/QUOTE]
Dorota juz nie mieszka w schronisku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='latek maly']Jeśli praca pani Doroty nie daje oczekiwanych efektów,to dlaczego nadal jest wg strony schroniska kierownikiem tej placówki? Zajmuje mieszkanie na terenie, a kto płaci za utrzymanie mieszkania? Pani Dorota zajmuje locum prawem kaduka czy też została wymieniona w testamencie? Tyle niejasności i nie ma nikogo kto by to wyjaśnił.
Mam psa ze schroniska przy ul. Bukowskiej. Tam nie było takich rażących zaniedbań. Pies był czysty i w dobrej kondycji.Wyprowadzany przez wolontariuszy. Klatki sprzątane. Dlaczego tam można, a w Swarzędzu tyle problemów.
Słyszałam panią Stefanię mówiąca w telewizji "wyremontowaliśmy dach,postawiliśmy nowe boksy" Jacy my? Prywatni sponsorzy to zrobili. Aż się dziwię,że żaden nie prostował tego samochwalstwa.Zrobili dla psów,a nie dla samochwalstwa p.Stefani.[/QUOTE]
kiedy zabieralas/es psa z Bukowskiej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gigel']Dorota mieszka i pracuje (jeżeli to można nazwać pracą) w schronisku.Sprawdzono.[/QUOTE]
Zeby mogly w tym schronisku nastapic korzystne zmiany ,ktorych celem jest polepszenie sytuacji psow i stosunkow miedzyludzkich ,musza nastapic zmiany personalne i wymiana wszystkich osob za rzadow p.Kozlowskiej tzn osoby ,ktore pracuja powinny odejsc ,a to miejsce powinny przyjsc osoby nie zwiazane z P.K.Te co pracowly z P.K nie powinny byc zatrudnione.Jezeli rzad odchodzi to odchodza wszyscy z rzadu cala jego swita.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Zeby mogly w tym schronisku nastapic korzystne zmiany ,ktorych celem jest polepszenie sytuacji psow i stosunkow miedzyludzkich ,musza nastapic zmiany personalne i wymiana wszystkich osob za rzadow p.Kozlowskiej tzn osoby ,ktore pracuja powinny odejsc ,a to miejsce powinny przyjsc osoby nie zwiazane z P.K.Te co pracowly z P.K nie powinny byc zatrudnione.Jezeli rzad odchodzi to odchodza wszyscy z rzadu cala jego swita.[/QUOTE]

Widać tu w schronisku działa "ośmiornica" nie do wyplenienia.Co odpadnie jedna noga to następna odrasta.Jak to zmienić?

Link to comment
Share on other sites

Podobno na Sądzie Ostatecznym Pan Bóg każe przemówić zwierzętom. Nietrudno się domyślić, co psy ze Swarzędza i podobnych miejsc będą miały do powiedzenia na temat tych, dzięki którym się tam znalazły i którzy zapewniali im tam "schronienie"...
Może w piekle dla ludzi diabli urządzili coś na wzór polskich schronisk dla zwierząt?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dosia.wil']Podobno na Sądzie Ostatecznym Pan Bóg każe przemówić zwierzętom. Nietrudno się domyślić, co psy ze Swarzędza i podobnych miejsc będą miały do powiedzenia na temat tych, dzięki którym się tam znalazły i którzy zapewniali im tam "schronienie"...
Może w piekle dla ludzi diabli urządzili coś na wzór polskich schronisk dla zwierząt?[/QUOTE]
dopisuje sie pod tym zyczeniem

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=red]SOS dla schroniska dla zwierzat we Wrzesni!!!!!!!!![/COLOR]
[COLOR=#ff0000]Bez uzgodnienia i konsultacji z org.prozwierzecymi zostaje z dniem 1maja schronisko zamkniete i wszystkie psy maja wyjechac do juz przepelnioneho schroniska do Harlacza ,ktory ma podpisane umowy 6o gminami.[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]Psy wrzesinskie maja pokonywac odleglosc 400km.!!!!!!!!!To skandal ,to straszne ,co stanie sie ze 150 psami w tym wieloma strymi chorymi??????????[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]Co robic ,ja mam rece zwiazane?Pomozcie [/COLOR]
[COLOR=#ff0000]Kontakt:Aneta 661693606[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Jestem po rozmowie z komendantem strazy, i zaraz tez powiadomie o tym fakcie parlamentarny zespol dla zwierzat.
Obserwujcie dalej kroki we Wrzesni bo ja nie ogarne wszystkiego. Poinformowalm komendanta SM o swoich krokach, radzilam tez o wstrzymanie sie z podjeta decyzja. Posel Suski juz powiadomiony, czekam na odp. i ewentualne podjecie krokow do kontroli w tej placowce.
O jaka Wrzesnie chodzi z ktorego wojewodztwa? Juz wiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Jestem po rozmowie z komendantem strazy, i zaraz tez powiadomie o tym fakcie parlamentarny zespol dla zwierzat.
Obserwujcie dalej kroki we Wrzesni bo ja nie ogarne wszystkiego. Poinformowalm komendanta SM o swoich krokach, radzilam tez o wstrzymanie sie z podjeta decyzja. Posel Suski juz powiadomiony, czekam na odp. i ewentualne podjecie krokow do kontroli w tej placowce.
O jaka Wrzesnie chodzi z ktorego wojewodztwa? Juz wiem.[/QUOTE]

Jestes psim aniolem ,a ja taka bezradna jestem,tylko placze i nie wiem co zrobic ,nawet zatelefonowac nie moge ojej!
Jak mozna do harlacza wysylac psy?Mialo byc przeniesione ,nowe pobudowane,org.prozwierzece rozmawialy i je tak potraktowanao ,nawet nie dali odpowiedzi sami zadecydowali i uczynili to tak jak za komuny ,za Pilsudzkiego .Nowoczesne wydanie dyktatury.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...