Jump to content
Dogomania

"Brudzenie" po sterylce.


Jola_K

Recommended Posts

Mam problem, prosze o pomoc.
Doda - adoptowana przeze mnie sunia z dogomani, dzis dojechala do mnie, jest cudna, ale mama wlasnie pisala do mnie w panice ze ona krwawi z pochwy!!!! W naszym samochodzie juz byly slady.
Teraz Dodzia caly czas sie tam lize.
Sterylizowana byla 6.09 czy to normalne?
Co mam zrobic?
ponizej jej watek
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=30120[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jola_K']Mam problem, prosze o pomoc.
Doda - adoptowana przeze mnie sunia z dogomani, dzis dojechala do mnie, jest cudna, ale mama wlasnie pisala do mnie w panice ze ona krwawi z pupy!!!! Ponoc juz w samochodzie Jo37-Asi ktora ja transportowala byly slady, i poziej w naszym samochodzie tez.
Teraz Dodzia caly czas sie tam lize.
Sterylizowana byla 6.09 czy to normalne?
Co mam zrobic?
ponizej jej watek
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=30120[/URL][/quote]

[SIZE=4][B]Jak to co zrobić??? Pojechac z suką do weterynarza !!!![/B][/SIZE]
Przecież nikt przez internet nie jest w stanie zahamować krwawienia ani stwierdzić czy to coś zagrażajacego życiu czy nie. Ludzie złoci myślenie nie boli.
10 dni po zabiegu suka nie ma prawa krwawić, bez przesady.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bluerat'][SIZE=4][B]Jak to co zrobić??? Pojechac z suką do weterynarza !!!![/B][/SIZE]
Przecież nikt przez internet nie jest w stanie zahamować krwawienia ani stwierdzić czy to coś zagrażajacego życiu czy nie. Ludzie złoci myślenie nie boli.
10 dni po zabiegu suka nie ma prawa krwawić, bez przesady.[/quote]

Oczywiscie nie oczekuje zahamowania!
Pytam, bo nie moge sie skontaktowac z osoba ktora sie nia przede mna zajmowala, chce zapytac czy ona wczesniej juz krwawila - siostra mowi ze to takie "brudzenie" jak przy cieczce, nic mi nie powiedziano ze tak, dlatego jestem zaniepokojona (nie wspomniala tez nic o tym dziewczyna ktora ja do mnie transportowala, chociaz ponoc tez byly slady kwi na tylnej kanapie). Nie mam doswiadczenia z sukami po sterylce, z kotami owszem, i wiem ze kicia "czyscila" sie przez jakis czas.
I ostatnie twoje zdanie jest dla mnie wystraczajaca odpowiedzia.



Nie podnos glosu. Sama nie podnosze i nie lubie jak ktos to robi.

Link to comment
Share on other sites

Czy jest to krwawienie z odbytu czy z pochwy?
Z odbytu moze to być krwista biegunka. Źle!
Z pochwy - nie ma prawa! Nawet gdyby szwy puściły, byłoby krwawienie do wewnątrz, moze minimalnie na zewnątrz....
Jak się goją szwy? Może to one krwawią? Mama musi dokładnie obejrzeć sunię, jej pochwę. czy jest obrzęk? Może jakieś skaleczenie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Czy jest to krwawienie z odbytu czy z pochwy?
Z odbytu moze to być krwista biegunka. Źle!
[B]Z pochwy - nie ma prawa![/B] Nawet gdyby szwy puściły, byłoby krwawienie do wewnątrz, moze minimalnie na zewnątrz....
Jak się goją szwy? Może to one krwawią? Mama musi dokładnie obejrzeć sunię, jej pochwę. czy jest obrzęk? Może jakieś skaleczenie?[/quote]

teoretycznie masz racje i praktycznie tez... chyba ze jakis wet zrobil doslownie sterylizacje..:shake: :shake: i sunia ma poprstu cieczke..rozne cuda wsrod polskich wetow, nestety, sie przytrafiaja..nie chce mi sie w to wierzyc co pisze ale......SUNIE musi zobaczyc jednak wet..

Niech mama pierwsze co, zmierzy suni temperature-jesli moze!

Link to comment
Share on other sites

Siedzialam na watku weterynarzy i czekalam na odpis, a widze ze tu mam odpowiedzi. Dzieki.
Wiec, ponoc nie jest to duze krwawienie, jak napisalam na poczatku, to brudzenie jak przy cieczce (mielismy kiedys suke owczarka niemieckiego i wyglada to podobnie).
Sunia teraz spi:
[LEFT][IMG]http://img230.imageshack.us/img230/6883/dsc00965gk6.jpg[/IMG]

Denerwuje sie, jestem 1500km od domu i w dodatku skype nie dziala.... :roll: [/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Czy jest to krwawienie z odbytu czy z pochwy?
Z odbytu moze to być krwista biegunka. Źle!
Z pochwy - nie ma prawa! Nawet gdyby szwy puściły, byłoby krwawienie do wewnątrz, moze minimalnie na zewnątrz....
Jak się goją szwy? Może to one krwawią? Mama musi dokładnie obejrzeć sunię, jej pochwę. czy jest obrzęk? Może jakieś skaleczenie?[/quote]

Odpowiadam:
- nie jest to krwista biegunka
- mowia ze brudzenie z pochwy - nie jakis krwotok, brudzenie
- ewidentnie jest to z pochwy, nie z szwow (a gdzie maja byc - na brzuchu jak u kotek - to to juz przerabialam, nie to nie ze szwow)
- nie widac obrzeku
- blizny nie widzialy :o (jeszcze obejrza ja czy jest i gdzie)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jola_K']Siostra na gg caly czas jest ze mna w kontakcie, podglada ten watek:
Pisze, ze nie zachowuje sie jakby ja cos bolalo, jest spokojna, i tylko sie lize.......[/quote]

Nie chce mi sie czytac watku suni. :oops: KONIECZNIE skontaktujcie sie z osoba, ktora opiekowal sie sunia a ona niech KONIECZNIE,SZYBKO, skontaktuje sie z wetem ktory robil zabieg i niech sie dowie JAKIEGO rodzaju zabieg on robi-CO DOKLADNIE robil ten wet??:-o

Jesli sterylizacje a nie kastracje-czyli usuniecie jajnikow i macicy, to tego weta niech:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Nie wierze!
Zaznaczylam ze mam psa, i ze tylko suka po serylizacji, zreszta jak ja wypatrzylam 14.09 - to bylo juz po zabiegu 5dni, wiec to ze wzgledu na moj warunek pisano by takie rzeczy!
Faktycznie mama powiedziala ze blizny nie widac (moja kotka miala na min 3 cm wiec pies nie moze miec mniejszej - ale ja to sie znam).
Aga (siostra) mowi ze Doda slodko spi... wysle ja by poszukala blizn....

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie :razz: Dajcie się psu wyspać! tyle drogi ma za sobą, tyle przeżyć...
Przy sterylizacji podwiazuje się jajniki, cięcie jest małe po bokach ciala, cieczka sie pojawia co pół roku. Kastracja to wieksze ciecie, by wyciąc macicę i jajowody i ranka byłaby widoczna. Zwłaszcza po 10 dniach, zwykle zdejmuje się wtedy szwy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jola_K']moja kotka miala na min 3 cm wiec pies nie moze miec mniejszej - ale ja to sie znam).
[/quote]

Moja kotka mial blizne niecaly 1 cm-ale to widac-miejsce kastracji-swieze- bo miala wygolone miejsce-a w ciagu paru dni fruterko nie odrosnie.

Sunia moze miec brzuchol lysy ale blizna u suki moze byc 3 cm(metoda tzw. hakowa) a nie wiem jak duza moze byc u dozycy-pewnie stosunkowo wieksza. I naprawde jest bardzo malo wetow, ktorzy robia ta metoda, tzw.hakowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jola_K']
Nie wierze!
Zaznaczylam ze mam psa, i ze tylko suka po serylizacji, zreszta jak ja [B]wypatrzylam 14.09 - to bylo juz po zabiegu 5dni, wiec to ze wzgledu na moj warunek pisano by takie rzeczy![/B]
Faktycznie mama powiedziala ze blizny nie widac (moja kotka miala na min 3 cm wiec pies nie moze miec mniejszej - ale ja to sie znam).
[B]Aga (siostra) mowi ze Doda slodko spi... wysle ja by poszukala blizn....[/B]
[[B]/[/B]quote]

to gdzie są majtki pooperacyjne skoro ona jest świeżo po zabiegu:crazyeye: bez kołnierza i bez żadnego zabezpieczenia?:crazyeye: majtki ochronne nosi się 10 dni-po tym okresie jest zdjęcie szwów-czy weterynarz o tym "drobnym" fakcie nie napisał? poza tym sterylizacja powinna być opisana w książeczce zdrowia psa-skoro została przeprowadzona w schronisku:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='oktawia6']to gdzie są majtki pooperacyjne skoro ona jest świeżo po zabiegu:crazyeye: bez kołnierza i bez żadnego zabezpieczenia?:crazyeye: [/quote]

:p oktawia, jak robi dobry wet, dobra technika, to zadnych majtek, kolnierzy i takich tam bajerow, sunia wcale nie musi miec:p
Kastracja to naprawde PROSTY,CZYSTY zabieg;)

Moje suki i kotki nic nie nosily, za to pies owszem nosil, przy kastracji, kolnierz i jak to chlop straaasznie byl poszkodowany:shake: :razz:

Link to comment
Share on other sites

Zadnych majtek...:shake:
Blizny jesli sa, to malo widoczne
Ksiazeczka zostala z innymi papierami w aucie - w garazu. Stara praktyka moich rodzicow, komorki zawsze najwiecej dzwonia jak zostana w aucie.......:roll:
Zostawmy to do rana? ok? chyba nie jest to sprawa pilna?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...