Jump to content
Dogomania

Nielegalne Schronisko w Klembowie


kasiek.

Recommended Posts

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='koosiek']A masz jakieś realne propozycje?
Tak, sugerujesz, że nikt nic nie robi.[/QUOTE]

Ty stwierdzilas, ze to co zaproponowalam sie nie uda. Pytam wiec Ciebie czy masz lepsze propozycje? Nie sugerowalam, ze nikt nic nie robi, tylko ze wg Twojego wpisu, lepiej tego nie robic, bo to i tak sie nie uda. Rozumiesz? Ja nie lubie zakladac z gory czegos, czego nie jestem w 100% pewna.

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie rozumiem :) Piszesz o gminie, to Ci odpowiadam -"gmina" ma psy w... głębokim poważaniu, tak :p Piszesz o "rozdawaniu" psów - no więc adopcje tam są, akcje adopcyjne są. To o jakich propozycjach mówimy, bo ja tu żadnych konkretów nie widzę?

Moja propozycja? Wejdź na stronę podaną przez Aleksandrę albo na wątek Klembowa, wybierz kilka psiaków, poogłaszaj :)

I EOT, niech może zaczną wypowiadać się osoby, które znają to schronisko :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koosiek']Nie, nie rozumiem :) Piszesz o gminie, to Ci odpowiadam -"gmina" ma psy w... głębokim poważaniu, tak :p Piszesz o "rozdawaniu" psów - no więc adopcje tam są, akcje adopcyjne są. To o jakich propozycjach mówimy, bo ja tu żadnych konkretów nie widzę?

Moja propozycja? Wejdź na stronę podaną przez Aleksandrę albo na wątek Klembowa, wybierz kilka psiaków, poogłaszaj :)

I EOT, niech może zaczną wypowiadać się osoby, które znają to schronisko :p[/QUOTE]

To juz nie moj problem, ze nie rozumiesz.

Zorganizowac dni otwarte, rozreklamowac akcje plakatami, ulotkami na ktorych zamieszczona bedzie informacja o stanie tych psow. W jakich warunkach sa trzymane, ze potrzebna jest natychmiastowa pomoc.
Co do Twojej propozycji to w ten sposob szukalam juz domu wielu psom. Jednym sie udalo drugim nie. Nie jest to konkret tylko czyste szczescie.
Masz racje, niech zaczna wypowiadac sie osoby, ktore chca pomoc, a nie tylko krytykuja :) Z mojej strony dyskusja skonczona.

Link to comment
Share on other sites

[quote]a nie tylko krytykuja[/quote]Merys - wydaje mi się, że grzecznie wyjaśniłam Ci, dlaczego Twoje "propozycje" niczego nie wnoszą? Ale jeśli wolisz, mogę Ci poklaskać i pogratulować pomysłowości, mi tam zwisa, co na klawiaturze wyklepię :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Merys']To juz nie moj problem, ze nie rozumiesz.

Zorganizowac dni otwarte, rozreklamowac akcje plakatami, ulotkami na ktorych zamieszczona bedzie informacja o stanie tych psow. W jakich warunkach sa trzymane, ze potrzebna jest natychmiastowa pomoc.
Co do Twojej propozycji to w ten sposob szukalam juz domu wielu psom. Jednym sie udalo drugim nie. Nie jest to konkret tylko czyste szczescie.
Masz racje, niech zaczna wypowiadac sie osoby, ktore chca pomoc, a nie tylko krytykuja :) Z mojej strony dyskusja skonczona.[/QUOTE]

i chwałą ci za to że skończyłaś zbędą dyskusję , chcesz pomóc to proszę bardzo , każda para rąk potrzebna do ogłaszania psiaków , do robienia zdjęcia i opisów , zorganizuj u siebie zbiórke karmy , słomy , kocy ..... W TEN SPOSÓB MOZESZ POMÓC NAM I TYM PSOM A NIE DURNYM KLEPANIEM

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AGA35']i chwałą ci za to że skończyłaś zbędą dyskusję , chcesz pomóc to proszę bardzo , każda para rąk potrzebna do ogłaszania psiaków , do robienia zdjęcia i opisów , zorganizuj u siebie zbiórke karmy , słomy , kocy ..... W TEN SPOSÓB MOZESZ POMÓC NAM I TYM PSOM A NIE DURNYM KLEPANIEM[/QUOTE]

Zostalo zadane pytanie, to na nie odpowiedzialam. A Ty jak masz problemy z kultura wypowiedzi, to radze udac sie do behawiorysty, bo takie teksty mozesz kolezankom serwowac, a nie ludziom na forum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Merys']Zostalo zadane pytanie, to na nie odpowiedzialam. A Ty jak masz problemy z kultura wypowiedzi, to radze udac sie do behawiorysty, bo takie teksty mozesz kolezankom serwowac, a nie ludziom na forum.[/QUOTE]
Kurcze zawsze się muszą pojawiać osoby, które myślą, że zbawią świat w 5 minut bo to takie proste :-( Znamy doskonale azyl w Klembowie i nikt nie mówi, że tam jest dobrze - i tak jak napisała Aga35 - chcesz pomóc zapraszamy bo oprócz pomocy psom trzeba naciskać wszystkie urzędy w powiecie aby w końcu zmieniły swoją politykę odnośnie zwierząt (to dokładnie robimy w urzędzie w Wołominie) ale jesli chcesz robić tylko zamieszanie to szkoda naszego czasu dla ciebie. A tekst o behawioryście .... czy sprawiając innym przykrość czujesz się lepiej? Mnie osobiście to dotknęło.
I jeszcze jedno - psy w Klembowie można zobaczyć, odebrać zaginionego - a co z Markami? Nadal schronisko w Kolnie? Może i azyl w Klembowie powinien tak robić - wywozić setki km dalej i mieć pewność, że nikt tego nie będzie kontrolował. Nie wiem czy wiesz co jest w tej chwili jedyną alternatywą dla Klembowa - powrót pana Klamczyńskiego - jesli nie wiesz poczytaj o tym (Klamczyński, Biedrzycka, Golański) i wtedy napisz co będzie najlepsze dla tych zwierzaków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mona0205']Kurcze zawsze się muszą pojawiać osoby, które myślą, że zbawią świat w 5 minut bo to takie proste :-( Znamy doskonale azyl w Klembowie i nikt nie mówi, że tam jest dobrze - i tak jak napisała Aga35 - chcesz pomóc zapraszamy bo oprócz pomocy psom trzeba naciskać wszystkie urzędy w powiecie aby w końcu zmieniły swoją politykę odnośnie zwierząt (to dokładnie robimy w urzędzie w Wołominie) ale jesli chcesz robić tylko zamieszanie to szkoda naszego czasu dla ciebie. A tekst o behawioryście .... czy sprawiając innym przykrość czujesz się lepiej? Mnie osobiście to dotknęło.
I jeszcze jedno - psy w Klembowie można zobaczyć, odebrać zaginionego - a co z Markami? Nadal schronisko w Kolnie? Może i azyl w Klembowie powinien tak robić - wywozić setki km dalej i mieć pewność, że nikt tego nie będzie kontrolował. Nie wiem czy wiesz co jest w tej chwili jedyną alternatywą dla Klembowa - powrót pana Klamczyńskiego - jesli nie wiesz poczytaj o tym (Klamczyński, Biedrzycka, Golański) i wtedy napisz co będzie najlepsze dla tych zwierzaków.[/QUOTE]

Powiedz mi kto powiedzial, ze to bedzie proste? Bo raczej nie ja, padly pytania wiec napisalam co mozna jeszcze zrobic. Z gory zostalo to znegowane. Uwazasz, ze mile jest jak ktos pisze o Twoich pomyslach durne klepanie? Bo ja uwazam to za przejaw braku szacunku.
To nie ja zrobilam zamieszanie, poczytaj temat od poczatku. Chcialam tylko cos zasugerowac. Jesli chcecie pomocy w przyciskaniu urzedow, powiedz mi jaka macie polityke wobec nich, co chcecie zeby sie zmienilo?

Link to comment
Share on other sites

Mnie też się marzy tutaj schronisko z prawidziwego zdarzenia - więc to punkt pierwszy - rozmowy na ten temat trwają od dawna i oprócz wzajemnych przytakiwań burmistrzów i wójtów, iż jest potrzebne nic sie nie dzieje. Jest nas zbyt mało nawet w samym Wołominie aby móc skutecznie na nich naciskać - potrzebna jest zorganizowana akcja ze zbieraniem podpisów w każdej z gmin. Trzeba to jednak rozwiązać na tyle mądrze aby przy okazji nie zrobić przysługi panu Klamczyńskiemu, który już od dłuższego czasu chce tutaj powrócić. Budowa schroniska to inwestycja na kilka lat a przez ten czas ktoś musi sie psiakami zajmować. Myslisz, że my nie mamy czasami dosyć - na głowie stajemy bo żaden pies, którego przygarniamy nie trafia do Klembowa (jednym z powodów jest lekarz zajmujący się tam psami). A przeciez byłoby prościej gdyby tam mógł zostać do czasu adopcji a pieniadze zamiast na płatne hotele przeznaczać np. na specjalistyczne leczenie. ( A tak mamy już 17 psiaków pod opieką w hotelach i BDT)
Drugi punkt to zmuszenie do odpowiedzialności za zwierzeta ich właścicieli - po rozmowach między innymi z burmistrzem już wiemy, że będą zmiany w regulaminie gminy - chodzi o to aby za wyłapanie czy leczenia psa płacił własciciel zwierzaka. Rozpoczyna się też akcja czipowania. Brak nam tutaj przede wszystkim prawnika, który i nam i gminie mógłby w tym pomóc. Muszę przyznać, iż przynajmniej w tej chwili wygląda na to, iż Wołomin chce aby sytuacja się zmieniła i czeka na kolejne pomysły.
Trzeci punkt - edukacja + nagłośnienie problemu - tutaj między innymi sterylizacja (na to również mamy obiecane pieniadze), informacja (będzie zakładka na stronie UM, tablice informacyjne w marketach); my myślimy dodatkowo o wydawaniu gazety.

Może to wszystko małe kroki ale niestety sytacja jest dość skomplikowana - generalnie uważam, iż azyl w Klembowie nie jest nastawiony na zyski co niektórzy im zarzucają ( przy ich stawkach nie mozna na tym zarobić - np. stawka pana Golanskiego jest prawie 3-krotnie wyższa) ale z pewnością nie byli przygotowani na to, iż psów będzie tak dużo. Nie jest też usprawiedliwieniem, iż w innych miejscach jest gorzej. Ale z drugiej strony muszę przyznać, iż i tak w Klembowie jest znacznie lepiej niż było rok temu. Z pewnością też wolontariuszy jest zbyt mało - choć i tak Aga z niewielką ekipą ma ich na koncie około 100 w ubiegłym roku.
Co do Twoich propozycji - dni otwarte raczej odpadaja ze względów komunikacyjnych - dojechać można tylko samochodem i to też trzeba znać dobrze drogę. Organizacja festynu w Wołominie ze zwierzakami tylko jesli znajdzie się spora liczba osób chętnych do pomocy. Ulotki były ostatnio w związku ze zbiórką karmy ale zainteresowanie prawie zerowe - tutaj niewiele osób interesuje sie losem zwierząt. Właściwie wszystkie darowizny (nie licząc dziewczyn z jednej firmy) pochodziły z Warszawy. Ale jesli będziesz miała jakiś projekt to można spróbować kolejny raz. A może znasz prawnika, który chciałby się w to wszystko włączyć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mona0205']Mnie też się marzy tutaj schronisko z prawidziwego zdarzenia - więc to punkt pierwszy - rozmowy na ten temat trwają od dawna i oprócz wzajemnych przytakiwań burmistrzów i wójtów, iż jest potrzebne nic sie nie dzieje. Jest nas zbyt mało nawet w samym Wołominie aby móc skutecznie na nich naciskać - potrzebna jest zorganizowana akcja ze zbieraniem podpisów w każdej z gmin. Trzeba to jednak rozwiązać na tyle mądrze aby przy okazji nie zrobić przysługi panu Klamczyńskiemu, który już od dłuższego czasu chce tutaj powrócić. Budowa schroniska to inwestycja na kilka lat a przez ten czas ktoś musi sie psiakami zajmować. Myslisz, że my nie mamy czasami dosyć - na głowie stajemy bo żaden pies, którego przygarniamy nie trafia do Klembowa (jednym z powodów jest lekarz zajmujący się tam psami). A przeciez byłoby prościej gdyby tam mógł zostać do czasu adopcji a pieniadze zamiast na płatne hotele przeznaczać np. na specjalistyczne leczenie. ( A tak mamy już 17 psiaków pod opieką w hotelach i BDT)
Drugi punkt to zmuszenie do odpowiedzialności za zwierzeta ich właścicieli - po rozmowach między innymi z burmistrzem już wiemy, że będą zmiany w regulaminie gminy - chodzi o to aby za wyłapanie czy leczenia psa płacił własciciel zwierzaka. Rozpoczyna się też akcja czipowania. Brak nam tutaj przede wszystkim prawnika, który i nam i gminie mógłby w tym pomóc. Muszę przyznać, iż przynajmniej w tej chwili wygląda na to, iż Wołomin chce aby sytuacja się zmieniła i czeka na kolejne pomysły.
Trzeci punkt - edukacja + nagłośnienie problemu - tutaj między innymi sterylizacja (na to również mamy obiecane pieniadze), informacja (będzie zakładka na stronie UM, tablice informacyjne w marketach); my myślimy dodatkowo o wydawaniu gazety.

Może to wszystko małe kroki ale niestety sytacja jest dość skomplikowana - generalnie uważam, iż azyl w Klembowie nie jest nastawiony na zyski co niektórzy im zarzucają ( przy ich stawkach nie mozna na tym zarobić - np. stawka pana Golanskiego jest prawie 3-krotnie wyższa) ale z pewnością nie byli przygotowani na to, iż psów będzie tak dużo. Nie jest też usprawiedliwieniem, iż w innych miejscach jest gorzej. Ale z drugiej strony muszę przyznać, iż i tak w Klembowie jest znacznie lepiej niż było rok temu. Z pewnością też wolontariuszy jest zbyt mało - choć i tak Aga z niewielką ekipą ma ich na koncie około 100 w ubiegłym roku.
Co do Twoich propozycji - dni otwarte raczej odpadaja ze względów komunikacyjnych - dojechać można tylko samochodem i to też trzeba znać dobrze drogę. Organizacja festynu w Wołominie ze zwierzakami tylko jesli znajdzie się spora liczba osób chętnych do pomocy. Ulotki były ostatnio w związku ze zbiórką karmy ale zainteresowanie prawie zerowe - tutaj niewiele osób interesuje sie losem zwierząt. Właściwie wszystkie darowizny (nie licząc dziewczyn z jednej firmy) pochodziły z Warszawy. Ale jesli będziesz miała jakiś projekt to można spróbować kolejny raz. A może znasz prawnika, który chciałby się w to wszystko włączyć?[/QUOTE]

Wlasnie o takie przedstawienie sytuacji mi chodzilo :)
Co do adwokatow, nie znam osobiscie zadnego. (Ubolewam nad tym). Moge polecic jedynie ludzi, ktorzy pragna ruszyc temat, jakim jest los zwierzat w tym kraju. Tutaj jest link, jezeli chcielibyscie, moglabym sie z nimi skontaktowac. [URL]http://www.facebook.com/event.php?eid=196587567036727[/URL]
TVP 2 jest wstepnie zainteresowana emitowaniem ich programu. Caly czas jednak zbieraja poparcie spolecznie.
Mozna stworzyc list otwarty do gminy, z postulatami co i gdzie ma byc zmienione. W tym wypadku mozna byloby zalozyc wydarzenie, z doswiadczenia wiem, ze duzo osob wyslaloby takiego "przyciskajacego" maila do gminy. Trzeba by to bylo tylko odpowiednio rozglosic. Temat na dogo z listem, adresy e-mail na ktore mozna wysylac ten list, wydarzenie na fb, kontakt z mediami (im wiecej szumu, tym wieksza szansa, ze sie zainteresuja)
Jak cos jeszcze wymysle, to napisze.

Link to comment
Share on other sites

eh dziewczyny nerwami i klotniami na pewno niczego nie osiagniecie, prawda jest taka, ze "Koosiek" nie zrozumiala co niektorych wypowiedzi, a tekst o "behawioryscie" pojawil sie po tekscie "AGA35" - o "durnym klepaniu", a wiec nie ma czego komentowac. Jedynie "mona0205" napisala ladnie i skladnie co i jak. Moze wyjdzcie z tym tematem na fb?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Merys']Wlasnie o takie przedstawienie sytuacji mi chodzilo :)
Co do adwokatow, nie znam osobiscie zadnego. (Ubolewam nad tym). Moge polecic jedynie ludzi, ktorzy pragna ruszyc temat, jakim jest los zwierzat w tym kraju. Tutaj jest link, jezeli chcielibyscie, moglabym sie z nimi skontaktowac. [URL]http://www.facebook.com/event.php?eid=196587567036727[/URL]
TVP 2 jest wstepnie zainteresowana emitowaniem ich programu. Caly czas jednak zbieraja poparcie spolecznie.
Mozna stworzyc list otwarty do gminy, z postulatami co i gdzie ma byc zmienione. W tym wypadku mozna byloby zalozyc wydarzenie, z doswiadczenia wiem, ze duzo osob wyslaloby takiego "przyciskajacego" maila do gminy. Trzeba by to bylo tylko odpowiednio rozglosic. Temat na dogo z listem, adresy e-mail na ktore mozna wysylac ten list, wydarzenie na fb, kontakt z mediami (im wiecej szumu, tym wieksza szansa, ze sie zainteresuja)
Jak cos jeszcze wymysle, to napisze.[/QUOTE]

swietne pomysly! , a z tym fb to mnie ubieglas :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kobietka']eh dziewczyny nerwami i klotniami na pewno niczego nie osiagniecie, prawda jest taka, ze "Koosiek" nie zrozumiala co niektorych wypowiedzi, a tekst o "behawioryscie" pojawil sie po tekscie "AGA35" - o "durnym klepaniu", a wiec nie ma czego komentowac. Jedynie "mona0205" napisala ladnie i skladnie co i jak. Moze wyjdzcie z tym tematem na fb?[/QUOTE]

No to mi wytłumacz, czego nie zrozumiałam, chętnie się dowiem... i zrozumiem :) Może być na pw, żeby nie zaśmiecać wątku. Chociaż ja mam wrażenie, że wcześniej nie było czego rozumieć, bo konkretne propozycje pojawiły się dopiero wraz z Moną :)

A co do propozycji Mony - Mona, jeśli kiedyś uda się Wam zorganizować ten festyn w Wołominie, oferuję pomoc w postaci zabrania jakiegoś psiaka i ew. transportowo :)

Link to comment
Share on other sites

Boze ISTNE PIEKLO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PODAC TO DO INTERWENCJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!WLASCICIELA I JEGO POMAGIEROW POZAMYKAC W TYCH KLATKACH!!!!!!!!!!!!!!!!LUDZIE NIE MACIE KRZTY SERCA!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny ,to że Wy wolontariuszki, przyzwyczaiłyście sie do tego ,,ze tam sa takie warunki i jesteście juz niejako znieczulone ,nie znaczy że ktoś nie może mieć innej opinii i słusznie jest zbulwersowany ,ja też ,dla mnie to makabra -widziałam inne schrony ,ale ja ich dużo nie widziałam .Jeżeli tak jest ,albo jeszcze gorzej ,to wole ,zeby psy biegały wolno ,niz były zamkniete w skrzyniach!
Zrobie wydarzenie na FB ,wklepie ten artykuł ,ktory dałam tu -bo to jedyne sprawdzone info,tylko nie wiem czy powinnam ,bo ja tam nie byłam i na pewno nie pojade ,wiec będzie potrzebna pomoc innych z dogo.
Nie wiem o co chodzi z panem Golańskim ?
Obrażanie ludzi o innych poglądach świadczy tylko o braku kultury osobistej ,wiec dajcie spokój :shake:

Link to comment
Share on other sites

A ja dodam do tego co napisała Mona swoje 3 grosze , chociaż na początku sobie obiecywałam , że słowem się nie odezwę.

To co się dzieje w przytulisku w Klembowie wynika z przepełnienia - zgadza się, ale również z tego, że okoliczne gminy [B]w tym sama gmina Klembów[/B] nie są uprzejme finansować zapobiegania bezdomności zwierząt.
Do dziś przebywają u mnie na tymczasie, jeszcze trzy szczeniaki, których matek nie odłowiono na wezwania wielokrotne do Urzędu Gminy. Okoliczni mieszkańcy sami sprawę załatwili po 3 latach monitów - otruli psy trutka na szczury!!!:angryy:
[B]Wołomin[/B] miał podpisaną umowę zw Stowarzyszeniem na odławianie bezdomnym psów, ale po jej wyczerpaniu, psy nadal były przez Gminę zgłaszane, ale za to już nikt nie zapłacił.
Kasę wisiał również [B]Radzymin[/B] - a nieterminowe wpłaty to brak karmy dla zwierzaków.
To my zbierałyśmy i nadal zbieramy karmę po znajomych , szkołach i gdzie się da...
Rzeczywiście w ubiegłym roku wyadoptowałyśmy ponad 100 psów, a ile z nich na nasz koszt było leczonych jeszcze u nowych właścicieli , nawet nie próbujemy liczyć...
Psy niedożywione i źle żywione w powodów wyżej wymienionych mają problemy np. z zębami...skórą, sierścią, a ludzie chętni do adopcji od razu mówią, że muszą wziąć pieska zdrowego, bo na leczenie z marszu ich nie stać.
U Agi do tej pory jest Otis, którego samo karmienie to góra forsy z powodu jego problemów zdrowotnych.
Next po nosówce od 8 m-cy jest pod naszą opieką i miesiąc w miesiąc bulimy 375,- za hotel
Na więcej na razie nie mam siły... w każdym razie nie oceniajcie tak pochopnie, bo nawet to co widać czasem wcale nie jest takie proste i oczywiste

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem osoba ktora zaklada taki watek powinna sie najpierw dowiedziec co sie dzieje w tej sprawie, zobaczyc na wlasne oczy, popytac, poszperac,jakie sa powiazania, kto jest kim itd i zrobic to bardzo dokladnie... A ty nawet nie chcesz sie tam przejechac, i mowisz ze powinny sie zajac tym inne osoby z dogo, to co po zakladalas ten watek? zeby narobic szumu i wstawic wydarzenie na fb?... bron boze cie nie atakuje, poprostu nie rozumiem takiego zachowania :) i napewno nikt sie do takiego widoku nie przyzwyczail bo tego sie zrobic nie da i za kazdym razem wzbudza to tyle samo emocji...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malvaaa']Moim zdaniem osoba ktora zaklada taki watek powinna sie najpierw dowiedziec co sie dzieje w tej sprawie, zobaczyc na wlasne oczy, popytac, poszperac,jakie sa powiazania, kto jest kim itd i zrobic to bardzo dokladnie... A ty nawet nie chcesz sie tam przejechac, i mowisz ze powinny sie zajac tym inne osoby z dogo, to co po zakladalas ten watek? zeby narobic szumu i wstawic wydarzenie na fb?... bron boze cie nie atakuje, poprostu nie rozumiem takiego zachowania :) i napewno nikt sie do takiego widoku nie przyzwyczail bo tego sie zrobic nie da i za kazdym razem wzbudza to tyle samo emocji...[/QUOTE]
malvaaa ,jakos nikt z tych osób z dogo ,ktore tam były nie wpadły na to żeby założyć wątek ,ja zostałam poproszona o pomoc to to zrobiłam ,wyobraź sobie że poszperałam i nic pozytywnego na temat tego miejsca nie znalazłam .Nie wiesz po co zakładałam watek ,nic nie rozumiesz ,no to ja nic na to nie poradzę ,mam nadzieję ,że inni rozumieją.Nie powiedziałam ,ze nie chcę się tam przejechać tylko nie mogę ,a to roznica....Uwazam ,ze wydarzenie na FB powinna założyc osoba ,ktora zna sprawę dokładnie ,ale jakos sobie poradzę skoro z znikąd pomocy.Do widoku chorych ,skrzywdzonych ,pokrzywdzonych istot człowiek sie przyzwyczaja ,bo inaczej nie mozna by pracować w pewnych zawodach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiek.']malvaaa ,jakos nikt z tych osób z dogo ,ktore tam były nie wpadły na to żeby założyć wątek[/QUOTE]

Ale przecież wątek Klembowa jest i ma się całkiem dobrze?

[quote]ja zostałam poproszona o pomoc to to zrobiłam ,wyobraź sobie że poszperałam i nic pozytywnego na temat tego miejsca nie znalazłam .[/quote]Ale posty osób, które znają Klembów, też pochwałami nie są. Dla mnie to oczywiste, dlaczego dla Was nie? Tu chodzi o to, że są schroniska, w których psy giną masowo, w których prowadzący mają w głębokim tyle dobro psów, w którym liczy się tylko kasa za przewijające się kundle. To są mordownie. A jak wynika z postów osób, które Klembów znają, sytuacja tam wygląda tak dlatego, że brak miejsca i funduszy. Zauważyłaś post Aleksandry o warunkach, a nie zauważyłaś odpowiedzi na ten post?
[quote name='Ilka21']no ale jak oni mają budować na nie swojej działce i za co? im jest płacone tylko za odłów i tak naprawde nie musza ich trzymać i leczyć bo miasta nie interesuje co się z nimi dzieje...Fakt to nie powinno tak wyglądać i to mnie wkurza ale jakoś pomóc im to nie ma chętnych tylko wszyscy sie wypinają[/QUOTE]

BTW, psy trzymane w klatkach widziałam w każdym schronisku, w prawie każdym schronisku, w którym byłam. Nie widziałam tylko w jednym, ale to akurat było schronisko, które mordownią nazwać można.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koosiek']Ale przecież wątek Klembowa jest i ma się całkiem dobrze?
Ale posty osób, które znają Klembów, też pochwałami nie są. Dla mnie to oczywiste, dlaczego dla Was nie?
[/QUOTE]
Koosiek ,wątek Klembowa jest ,ale to jest watek o adopcjach ,a nie o warunkach jakie tam panują,czasami tylko ktoś coś wspomni.Ale nie jest to tak szczegółowo opisane .Zrobię to wydarzenie na FB ,jak sie ogarnę ze swoimi interwencjami -tak jak obiecałam ,jeśli ktos ma jakieś jeszcze info ,to bedzie dla mnie pomocne ,moze tak uzyska się jakies rozwiązanie problemu ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Merys']Ale do czego sie odnioslas w tym momencie? Gdzie ja napisalam, ze nikt nic nie robi?
Znegowalas wszystkie moje propozycje, moze masz lepsze?[/QUOTE]

1. Po pierwsze zapiszę sobie wątek.
2. Po drugie - [B]Merys[/B] - czy twoja pomoc ogranicza się do propozycji? Żywię głęboką nadzieję, że masz zamiar prężnie pomagać i swoje propozycje wcielać aktywnie w życie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiek.']Koosiek ,wątek Klembowa jest ,ale to jest watek o adopcjach ,a nie o warunkach jakie tam panują,czasami tylko ktoś coś wspomni.Ale nie jest to tak szczegółowo opisane .Zrobię to wydarzenie na FB ,jak sie ogarnę ze swoimi interwencjami -tak jak obiecałam ,jeśli ktos ma jakieś jeszcze info ,to bedzie dla mnie pomocne ,moze tak uzyska się jakies rozwiązanie problemu ?[/QUOTE]

A jaki masz (bo zakładam, że masz) plan rozwiązania problemu? Możesz go przedstawić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abrakadabra']A jaki masz (bo zakładam, że masz) plan rozwiązania problemu? Możesz go przedstawić?[/QUOTE]
Tak Abrakadabra mam plan ,zakładam wydarzenie na FB ,zaproszę ludzi , którzy więcej mogą w tej sprawie niz ja ,którzy maja możliwości,moze tam padną jakieś propozycje,a także chcę wysłuchać opini osób na ten temat.Zostało to też zgłoszone do TVN -Uwaga.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...