Jump to content
Dogomania

Minisunia Lidzia vel Abi vel Plamka - już we własnym domku! Po jednym dniu w DT!


LadyS

Recommended Posts

Sunia w schronisku jest od stycznia. Gdy do niego trafiła, miała wielki, nadęty brzuch - teraz brzuch wygląda lepiej, co nie zmienia faktu, że sama suczka jest zabiedzona i wychudzona. Przeraża ją schroniska, a inne suki dominują - miała jeszcze niedawno ślady ugryzień przy uszach.
Miejsce dla suni u siebie w DT wygospodarowała Madallena. Sunia ma możliwość bycia wysterylizowaną przed pójściem do DT, jednak nie zmienia to faktu, ze trzeba zbierać fundusze na transport z Zamoscia do Warszawy oraz opiekę weterynaryjną - DT jest darmowy, oferowany w ramach zapewnienia funduszy na weta.

Prosimy, wesprzyjcie suczkę!
Zdjęcie z początku jej pobytu w schronisku:
[IMG]http://img687.imageshack.us/img687/6861/p1070570w.jpg[/IMG]

-----------------------------------------------------------------------------------------------
1 kwietnia sunia będzie miała zdjęte szwy i będzie mogła jechać do DT do Maddaleny.
Aby to można było zrealizować, potrzebujemy Waszego wsparcia!
Potrzebujemy deklaracji na następujące wydatki:

-[B] Aniprazol x 3 na odrobaczenie[/B] - różnie, najlepiej po kosztach - może ktoś ma?
- [B]badania krwi[/B] - ok. 40 zł

W drugiej kolejności do opłacenia będą [B]wyróżnione ogłoszenia[/B]:
- allegro - 20 zł
- alegratka - ok. 11 zł
- morusek - ok. 20 zł
- gumtree - ok. 20 zł

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='sacred PIRANHA']zapisuje się
czyli szukamy transportu do wawy,pieniazkow na ewentualnego weta i transport i pewnie trzeba tam podjechac i zobaczyc jak sie ona ma?
ja moge pojechac w piątek, poszukać suni i pogadac z kierownikiem o sterylce, co wy na to?[/QUOTE]

Dobry pomysł, dokładne info na pewno się przyda.

Link to comment
Share on other sites

tylko czy kolejny wątek zamojszczaka nie zginie w tym tłumie?jest ich tyle nowych pozakładanych i nie wchodzimy w nie :(Tania,Binki,Greta i Calineczka ,Raaja,Raisa,Azja ...i inne :( gdzie się podziały wszystkie dziewczyny ?!-słowa piosenki w pełni oddają samotność zamojszczaow w sieci :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonia71']tylko czy kolejny wątek zamojszczaka nie zginie w tym tłumie?jest ich tyle nowych pozakładanych i nie wchodzimy w nie :(Tania,Binki,Greta i Calineczka ,Raaja,Raisa,Azja ...i inne :( gdzie się podziały wszystkie dziewczyny ?!-słowa piosenki w pełni oddają samotność zamojszczaow w sieci :([/QUOTE]

Czyli co, jak jest dużo psów potrzebujących, to już nie warto ratować następnych? Jest nas kilka i każda zajmuje sie innymi psami - Ty masz pod opieką Polly i Pati, dziewczyny swoje psy, ja i piranha swoje. Ta sunia ma swoją szansę na darmowy tymczas - trzeba się tylko sprężyć. Azja zbiera na hotel - niedługo pojawią się bazarki. Tania, Binka i reszta psów nie mają tych szans obecnie. Ich wątki są, a psy czekają w kolejce na swój czas.

Link to comment
Share on other sites

czekaj lady -sens byl inny: nowe wątki potzrebujących gdzieś się gubią bo nie wchodzimy w nie ,może lepiej zostawiać je na ogólnym bo tu chyba wchodzi więcej osób i jak juz będą konkretne deklaracje dopiero zakładać wątek ....zrobiło na się nas mało ,moze masz rację że każda z nas ma po kilka i trudno śledzić wszystkie .

oby małej się udało Madallena ma rekę do adopcji .u niej były Sziba i BiBi -tylko jak pamiętam tam było coś zelglego z kasą chyba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonia71']czekaj lady -sens byl inny: nowe wątki potzrebujących gdzieś się gubią bo nie wchodzimy w nie ,może lepiej zostawiać je na ogólnym bo tu chyba wchodzi więcej osób i jak juz będą konkretne deklaracje dopiero zakładać wątek ....zrobiło na się nas mało ,moze masz rację że każda z nas ma po kilka i trudno śledzić wszystkie .

oby małej się udało Madallena ma rekę do adopcji .u niej były Sziba i BiBi -tylko jak pamiętam tam było coś zelglego z kasą chyba.[/QUOTE]

Wiesz, myślę, że na ogólnym też się zgubią - wśród wzajemnych pretensji i kłótni. Poza tym - nie da się prowadzić rozliczeń psa ani nadzorować jego aktualnej sytuacji bez wątku indywidualnego.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że określonej sumy nie ma - na pewno trzeba na transport, jeśli nie znajdzie się łączony i po znajomości. A kasa na weta to raczej zabezpieczenie, bo i tak nie wiadomo, czy suka jest zdrowa, czy coś jej dolega, czy po prostu wygląda na zabiedzoną.

Link to comment
Share on other sites

Madallena ma non stop tymczasowiczów na BDT, czego na dogo nie widać, bo jest zbanowana :angryy:
Karma, spanie w łózku, spacery po łące i niegraniczona porcja głasków jest za darmo (co na dogo ostatnio jest rzadkością:shake:) - kasa jest na ew. zabezpieczenie dodatkowych wydatków (wet itp.).

Link to comment
Share on other sites

Jestem.
Madallena nazwała sunię Lidka :D zastanawiała się nad Pauliną na cześć założycielki wątku, ale doszła do wniosku, że za długo :D
Piranha, może być ?

Nazbierać trzeba na aniprazol na robale, frontline, albo obrożę, na wirusówki i ogólny przegląd - nie wiem ile w W-wie biorą, w Lublinie 15 zł. Jakby coś - tfu ! - jakieś np. zapalenie spojówek, nie wiem, wszy ? no to więcej, wiadomo. Sterylizacja odbyłaby się jak rozumiem na koszt schroniska, a właściwie weterynarza o ile wiem z wątku zamojskiego.
Nie wiem, kiedy będę w Warszawie, jakoś nieprędko, więc rozglądam się za innym transportem. Oczywiście jeśli wyjdzie mi taki wyjazd służbowy, to ją zabiorę, ale z Lublina, z tym, że teraz to dzielenie skóry na niedźwiedziu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E-S']
Madallena nazwała sunię Lidka :D zastanawiała się nad Pauliną na cześć założycielki wątku, ale doszła do wniosku, że za długo :D
Piranha, może być ?[/QUOTE]
o jezu ale mnie zaszczyt kopnął hahaha nie no ja nie mam nic przeciwko, tylko tak patrząc na moje życie-moje szczęście to tak nie bardzo mi sie udaje wszystko, więc nie wiem czy jej to imie pecha nie przyniesie :-)
koleżanka (pinusia00) wczoraj mi mówiła, że ma pare rzeczy na bazarek (jakies obrazy? cos takiego chyba hihi) to ją zmotywuje zeby przetelepała chałupe jeszcze, sciagne ją do siebie na weekendzie, obfocimy wszystko, opiszemy i zrobimy bazara na Lidke (alez mi sie głupio to pisze hihii)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']O taki dom tymczasowy u Madalleny to się bic psiaki powinny :)
ile trzeba na ten transport?[/QUOTE]

Pojęcia nie mam - ostatnio transport Zamość - Wawa wyniósł ponad 200 zł, taki płatny... Może coś się uda wykombinować łączonego, tym bardziej, że suka będzie w schronie jeszcze sterylizowana, więc jest troszkę czasu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonia71']lady a czy mala jest już zarezerwowana ? bo to chyba daje gwarancję nietykalności jako takiej.[/QUOTE]

W piątek piranha jedzie do schroniska, żeby zobaczyć, czy suka jest w ogóle i wskazać palcem, która to - żeby właśnie zarezerwować, bo nie daj Boże trafi się podobna i pracownicy będą mieć problem, która to własciwie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...