Jump to content
Dogomania

PODZIĘKOWANIE za WIELKIE SERCE!!


nadzieja

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Zuza96'][COLOR=magenta]Nie, bea100, yorki mają włos w 90% podobny do ludzkiego i dlatego tak często się je kąpie... [/COLOR]
[/quote]

Kasiu,a jak czesto kąpiesz Avika? A zimia tez kąpiecie tak często? Przeciez łatwo moze złapac jakies przeziebienie, zapalenie płuc moze jakis suchy szampon?

To,ze ma włos podobny do ludzkiego nie oznacza, ze jego organizm funkcjonuje jak człowieka, maja inna tez np. ciepłote ciala a wiec roznice temperatury będą wieksze-dom-na zewnątrz.

Link to comment
Share on other sites

Zadawalam pytania odnosnie wystaw , poniewaz chialam dowiedziec sie jak to jest. Wiem ze nie bedzie mnie na to stac Avi jest moim KOCHANYM Piesieczkiem , a nawet nie pieseczkiem, a czlonkiem naszej rodziny. Jest traktowany jak Czlowiek:) Jest bardzo madry i pojetny. Kocham Go najbardziej , jest wysnionym , wyczekanym "dzieciaczkiem". Nie rozstajemy sie na krok. To niewyorrazalne, ze Dzieki Osobom Takim jak P. Arka i p. Iza moje marzenie ziscilo sie. To taki bezinteresowny Dar nie od losu , ale od Dwom Najwspanialszym osobom, ktore Przejely sie moim losem. Nigdy tego nie zapomne. Nie wiem jak mam sie odwdzieczyc Moim Aniolom.
Chialabym buc Wam pomocna. Dziekuje ze Pogly mi Panie Pokochac... Poczuc sie kochana przez istote z ktora rozumiemy sie bez slow.
Teraz my jestesmy dla Was.

Link to comment
Share on other sites

Od dziecka bylsam osobą wrazliwa na cudza krzywde, na krzywde ludzi lub zwierzat. Jako mama dziewczynka bylam nawet pielegniarka "wIEJSKIEJ BANDY" , ktora to biegala po lakach i lasach w poszukiwaniu zranionej zwierzyny, urzadzalismy pogrzeby dla potraconych ptakow, ratowlismy zaby przed rozgnieceniem samochodowa opona..

Choroba zmienila mnie jeszcze bardziej. Kiedys to ja udzielalam pomocy, teraz sama niekiedytej pomocy potrzebuje. Odkad zachorowalam zaczelam pisac wiersze, medytowac, jednak wrazliwosc na nature i chec pomocy nadal we mnie jest.Nadla lubie wpatrywac sie w niebieskie niebo, sledzic lot ptaka, ktory szybuje i zmaga sie z wiosennym wiatrem. Uwielbiam zapach jesiennych lisci i zimne swieze powetrze otaczajace moje policzki w czsie spacerow z Psami. Duzo sie zmienilo.. pomimo choroby staram sie byc szczeliwa I JESTEM WDZIENCZNA ZA KAZDY PRZEZYTY DZIEN. Ale Wiecie co jest jescze wspaniale?:) ze od 09.09.2006 roku (odkad mam Aviego) nie patrze juz w to przesliczne niebo sama:) ze jest ze mna istotka, ktora tak mnie kocha i wszedzie razem, wszedzie we 2 tak teraz zyjemy. Moja rodzina bardzo mnie wspiera, Jednak dzieki Aviemu jest spokojniesjsza o mnie. Niby taki niepororny piesek maciupenki, ajednak Taki madry i roztropny.

chialabym przypomniec bardzo wazny cytat, ktory okresla nasza wiez
[COLOR=cyan][B][COLOR=seagreen]"Oswoic " znaczy "stworzyc wiezy"(...)Stajesz sie odpowedzialny na zawsze za to, co oswoiles"[/COLOR] [U]A.de saint-exupery Mały Książę[/U][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga76']Nadziejo :loveu: :loveu: :loveu: bardzo dobrze dbasz o Avika, yorki naprawdę wymagają specyficznej pielęgnacji :loveu:[/quote]
Pomijam częstotliwość kapieli (jakoś mnie zupełnie nie przekonałaś :evil_lol: )- nadal uważam to za przegięcie (którego rozsądny opiekun nie powinien naśladować- York to pies a nie zabawka, której częsta kąpiel nie szkodzi- o jakiej ,,specyficznej pielęgnacji" piszesz? Bardzo jestem ciekawa i proszę udowodnij mi, że organizm-skóra =zewnętrzna ochrona Yorka- różni się od organizmu np Briarda czy Ogara?)
Czy mam rozumieć, że uważasz, że 3 godziny po kąpieli piesek (jakikolwiek:razz: ) może zimą wyjść na dwór?
Ja bym się nie odważyła a mam krótkowłose psy (co prawda z podszerstkiem). Króciutkowłosy pies schnie mi do 12godzin (nawet suszarka nie ratuje sprawy bo wilgoć pozostaje i nie wysuszysz psa w 100%- poza tym suszarka nienaturalnie rozgrzewa i musi minac sporo czasu by skóra psa wróciła do równowagi) a potem jeszcze skóra powinna odbudować swój chroniący ją płaszcz o czym juz pisałam...nie zgodzę się z takim podejściem do sprawy kąpieli psa wogóle a już zwłaszcza ZIMĄ- nie przekonuje mnie też ten ,,włos w 90% podobny do ludzkiego"- pies to pies-York też a organizm psa inaczej funkcjonuje niż ludzki. My możemy zimą wyjść 3 godz po kąpieli- pies absolutnie nie powinien.

Link to comment
Share on other sites

Cytat ze strony:[B]

Hodowla Psów Rasy Yorkshire Terrier

[/B]"Kąpiele są jednym z ważniejszych elementów mającym wpływ na stan włosów naszego Yorka. Błędnym jest przekonanie, że młodych szczeniąt nie wolno kąpać. Zwykle słyszymy takie stwierdzenie od hodowcy lub lekarza weterynarii. Kąpiele możemy zacząć już od 10 tygodnia życia. Musi on jednak być do tego odpowiednio przygotowany. Małego Yorkshire bardzo wygodnie jest kąpać w umywalce - dotyczy to kilku pierwszych, krótkich kąpieli. Dno umywalki wykładamy kawałkiem gąbki lub miękką gumową kratą, aby piesek nie ślizgał się i niepotrzebnie nie stresował. Odkręcamy wodę delikatnie, nie bezpośrednio na psa. Ciepłą wodą zwilżamy sierść pieska i nanosimy szampon. Myjemy pieska delikatnie masując, a w razie potrzeby chwalimy go i uspokajamy. Spłukując mydliny uważajmy, aby woda nie zalała mu pyska i uszu. Mokrego pieska owijamy na kilka minut ręcznikiem. Nigdy go nie wycieramy, ponieważ takie energiczne ruchy mogłyby spowodować uszkodzenie włosa. Yorka kąpiemy raz na 7-10 dni. Kiedy piesek już nieco podrośnie i przyzwyczai się do kąpieli możemy zacząć kąpać go w wannie. Pielęgnacja psa takiego jak Yorkshire jest bardzo ważna i nie możemy jej bagatelizować dlatego kąpiel yorkshire powinna odbywać się raz na tydzień."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...