Jump to content
Dogomania

gdzie są samoyedy????


Carolcia

Recommended Posts

Jestem na tym forum już dośc długo i bardzo czesto przebywam na psach zaprzegowych ,no i są własciciele haszczaków ,malamutów ,ale nie ma samoyedów:mad: .Przecież to nie jest aż taka rzadka rasa w Polsce.
Jeśli na tym forum kryją się własciciele tych pięknych psów ,to pochwalcie sie nimi :p .Ja niestety się nie pochwale bo mam mamuta :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 11 months later...
  • 1 month later...

mam pytanko do właścicieli samoyedków :) jakie są te psiaki na co dzień? Ja mam hasiorka(2 letnią) i niedługo będę miała kolejnego (3 letniego), ale od dłuższego czasy chodzą za mną samoyedy. Możecie coś o nich opowiedziec?? Wiem, ze w necie moge znaleźc dużo na temat ich charkarektów, ale chciałabym usłyszec opinie właścicieli.

Link to comment
Share on other sites

No tak, rzeczywiście samoyedy to wspaniale psy. Ja mam ich 3 - 2 suczki i szczeniaka psa. Sa bardzo wesołe, zawsze gotowe do zabawy, jak potrzeba to też "pogadają" i jak potrzeba to sie przytulą.
Moje psiaki sa bardzo czułe i wrazliwe - niedawno pomogły mi, kiedy bardzo zachorowałam - ocuciły mnie - własnie samoyedy.
Nie oddałabym ich za nic na świecie ;)
Niestety masz husky to wiesz, że samoyed to zaprzęgówka i potrzebuje ruchu. Maluch jest za mały, ale starsze sunie uwielbiaja spacery i bieganie przy rowerze. Musisz równiez dbać o ich kondycję i pilnowac by nie utyły - maja skłonności do tycia. Moja najstarsza samoyedka wiecznie jest na diecie :) ale jakoś dajemy sobie radę z jej tendencjami do tycia.
Karmienie nie jest uciążliwe. Moje psiaki jedzą karmę belcando i widzę, że ona im bardzo służy.
Jesli masz jeszcze jakies konkretne pytania to pytaj :)

Link to comment
Share on other sites

Ja ze swojej strony powiem ze to najwspanialsza rasa jaka poznalam... Moja sunia jest delikatna, wrazliwa bardzo mila. Jest okropnym przytulakiem i jak napisala virtavalo lubi "pogadac"...a najczesciej wyklocic sie:lol:. Slyszalam o roznych cyrkach ze szczeniakami ale moja Maxina niczego nie zniszczyla (oczywiscie nie liczac rolek papieru toaletowego ktory byl najlepsza zabawka;)), ale buty, zabawki syna, meble...to nie bylo zainteresowanie Maxiny w mlodszym wieku. No dobra koncze bo moglabym godzinami opowiadac o mojej samojedce:lol:. Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolka75']:lol:podejrzewam ze to niefortunne zdanie mialo znaczyc ze samojedy tak samo jak husky potrzebuja ruchu:lol:.... bez nerwow karlaaa;) wszyscy kochamy psy:loveu::loveu:[/quote]

No chyba że :p
Ja się nie denerwuje (trudno do tego doprowadzić) tylko troszę mnie zastanowiła ta wypowiedź, nic więcej.
Husky od samoyedów gorsze nie są :cool1: (wcale nie uważam że ktoś tak powiedział, to moje osobiste zdanie) Koniec kropka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='virtavalo']Niestety masz husky [/quote]

Oczywiście, że to zła budowa zdania dała takie wrażenie. Nie mialam na mysli nic złego - wszystkie zaprzęgówki sa wspaniale i o tym wiesz.
Sorry, jesli źle mnie odczytalaś - nie było moim celem dykredytowanie jakiejnkolwiek rasy :-(.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='virtavalo']samoyed to zaprzęgówka...[/quote]

...do pasienia reniferów :lol:


ps. Skoro samojed to taki zaprzęgowiec (a nikt nie pisze, że tak naprawde do czego innego został stworzony) to czemu na zawodach nikt nie startuje z samojedem? To psy do biegania rekreacyjnego; nie mają takiej [U]chęci[/U] do pracy jak husky czy malamuty. Pobiegać?- owszem, ale tylko wtedy, gdy mają na to ochotę i to one chcą wyznaczać tempo, kierunek itd itp... A każdy maszer wie, że jeśli zaprzęg nie chce pracować (i współpracować)- nic z tego nie będzie. Kiedyś mialam duuużo doświadczenia z samkami. Mój wujek startował kilka lat temu z sześcioma białasami. Zawsze miał ostatnie miejsce, bo samki robiły co chcialy a on błagał je, żeby biegły;) To był ciekawy widok :cool3: I na nic w tym wypadku były treningi, bo facet się starał- to psy nie chciały :evil_lol:


Zaraz dostanę reprymendę. :roll: Tak więc zaznaczam, że TO MOJE ZDANIE, które wyrobiłam sobie na podstawie OBCOWANIA Z TĄ RASĄ. :razz:

Justa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...