Jump to content
Dogomania

Obóz ZAGŁADY w **OL**!! Pomocy


Gandzia

Recommended Posts

  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie mam pojecia. juz od kilku tygodni staramy sie zdobyc jakies info i cisza. ze 2 tygodnie temu jeszcze podobno byl ale nikt nie znal szczegolow. moze bedziesz tam znowu? ten bokser mial wybite zeby. moze ktos cokolwiek Ci powie w schronie. Jaki stan, czy mozna zabierac. jakiekolwiek foto

:modla: :modla: :modla:

Link to comment
Share on other sites

Zdjec w OL nie mozna robic, Missieek ma teraz 10 psow na tymczasie, wiecej nie da rady zabrac , do tego jeszcze koty pewnie 10 sztuk. Podnosze temat, moze ktos pomoze choc jednemu bez wzgledu na wyglad , jakie to ma znaczenie kiedy chodzi o zycie ? Tem z chora lapka i i wychudzony w ciezkim stanie ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Therion']Podnosze temat, moze ktos pomoze choc jednemu bez wzgledu na wyglad , jakie to ma znaczenie kiedy chodzi o zycie ?[/quote]

Therion szkoda Twoich słów, wiele osób na dogo nawet nie spojrzy na kundla, nie mówiąc już o uratowaniu jego życia:angryy:

Sorry, ale ktoś to musi powiedzieć, bo tak niestety jest...i jest to bardzo przykre...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vikamilka']wiele osób na dogo nawet nie spojrzy na kundla,[/quote]

skad ten jad?? kazdy robi co moze; jedni pomagaja boskerom, inni kundelkom do kolan o dlugiej siersci, a jeszcze inni kundlom powyzej 70 cm bo akurat takie poruszaja jego serce. ehhh, szkoda gadac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vikamilka']Therion szkoda Twoich słów, wiele osób na dogo nawet nie spojrzy na kundla, nie mówiąc już o uratowaniu jego życia:angryy: [/quote] (jak kochasz psy to mów o psie milej niż kundel)
Zajmij się tymi psiakami niż takie pier.. pisać.
Nie szkoda energii i czasu???

A te wszelkie rasopodobne to nie kundelki??? A ze sa zlblizone do rasy to maja być pomijane????

[quote name='Vikamilka'] Sorry, ale ktoś to musi powiedzieć, bo tak niestety jest...i jest to bardzo przykre...[/quote]

Masz dowody zeby w ten sposob pisac? Masz dowod by pisac ze ktos kto sie zajmuje np zwykle jamnikami nie wspiera innych niepodobnych do rasy???
Śledzisz poczynania innych??
Jak jesteś taka wszech wiedząca to zacznij sledzic innych w realnym życiu, czytaj ich posty na wszystkich dostepnych forach, łaż za nimi do schronu. I wtedy jeszcze raz zastanów się czy tak aby wypada wypowiedzieć się o innych dogomaniakach.

A jak chcesz tak pisać to idz na targ i uświadamiaj ludzi ile takich biedulek siedzi w tym koszmarnym schronie.

Wkurza mnie takie niepoparte dowodami gadanie. Zawiść i okrócieństwo przewija się przez twoje zdania.

Szkoda słów. . .

I tacy ludzie "niby" pomagają psiakom. Właśnie widać w jaki sposób. Chyba tylko na pokaz. Bo patrza na innych, niż na siebie...................

Poprostu wstyd.

Link to comment
Share on other sites

ech... przystopujcie prosze:shake: przeciez to do niczego dobrego nie doprowadzi.

W pelni rozumiem rozgoryczenie Vikamilki. Bo to po prostu rozgoryczenie a nie "zawisc i okrucienstwo" jak napisalas Franco81

Wiecie ile oni maja zwierzat na tymczasie i to jednoczesnie?[SIZE=4] 10psow i kilkanascie kotow! a kto Im pomaga? [/SIZE][SIZE=2]na palcach jednej reki mozna by chyba policzyc dogomaniakow, ktorzy to robia. a tych ktorzy pomagaja regularnie jest jeszcze mniej:oops: . samo wyzywienie takiej gromady tymczasowiczow to kolosalne sumy a gdzie szczepienia, odrobaczenia, sterylki, leczenie i diagnostyka[/SIZE]
i to wcale nie jednorazowa akcja :shake: co uda im sie wydac to dobieraja nastepne, bardzo czesto z tej ... umieralni. I sa to zawsze te najbardziej potrzebujace - polamane, chore, wychudzone do granic mozliwosci, szczeniaki i kociaki z wirusowkami. Watki "rasowcow" np. Boksi Zorby ciesza sie na dogo jeszcze jakim takim zainteresowaniem a watki kundelkow u Missieek i Vikamilki odwiedza raptem kilka osob.
A dziewczyny, mimo tego, ze czasem nie uda sie uratowac jakiegos biedaka, ze czasem przegraja walke z chorobskiem:-(... mimo to nadal walcza i robia swoje i chwala im za to:Rose: :Rose: :Rose:

A z drugiej strony... nie dziw sie Vikamilko, ze wieksze szanse maja "rasowce". Tak jest choc to niesprawiedliwe. Nie mowiac juz o tym, ze ludzie staraja sie pomagac "swojej" rasie to biorac psa na tymczas trzeba liczyc sie z tym, ze dla kundelka dluzej beda trwaly poszukiwania domu niz dla psa w typie jakiejs rasy:shake: a nie kazdy niestety moze pozwolic sobie na takie stado tymczasowiczow, czesciej bierze sie po jednym zwierzaku na tymczas a dopiero po wydaniu bierze sie nastepnego. smutne ale prawdziwe...
[SIZE=4][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Masienko. Piszesz jak człowiek i twoje argumenty spokojniejsze ale bardziej trafiają.
A chyba lepiej zeby milosnik rasy (np rotwailerow) szukał domu wlasnie zwlaszcza rotwailerom. Bo wie jakie wymagania ma dana rasa. A tak ktos nieznajacy sie na rasie znajdzie dom, z ktorego psa wyrzuca bo nikt im nie powiedzial i sami nie wiedzieli ze taki pies potrzebuje swoja energię stracić.
Nie chce dyskutować, które psiaki mają większe szanse na dom. Bo widzę ile u nas w schronie jest niechcianych rasopodobnych a ile w ostatnich dniach poszlo najzwyklejszych kundelków.

A wkurzające jest poprostu takie oskarżanie (mówię o Vikamilce). Bo to że na dogo ktos sie zajmuje glownie ukochaną rasą, nie oznacza, że na codzień nie pomaga swojemu schronisku i właśnie tym najmniej podobnym do ras kundelkom. A niepoparte dowodami takie mówienie jest poprostu bardzo krzywdzące dla innych (dla tych, którzy pomagają również kundelkom ale nie chwalą się tym ciagle wokoło). Bo pomagając nie patrzysz się czy inni to widzą, bo ważniejsze jest dla ciebie niesienie pomocy. Czyż nie?
Dlatego zamiast wkurzać i obrażać innych trzeba się liczyć ze słowami.

Masienko ale czy ważne jest jaką dany pies ma popularność na Dogo? Bo nie dzięki dogo psiaki znajdują dom. A dzięki ogłoszeniom.

Rozumiem, że są ludzie, którzy biorą 10 psiaków na tymczas. Ale oni je biorą na własną odpowiedzialność A nie np na moją. Mnie na to nie stać więc nie biorę żadnego psiaka na tymczas. Sama mam kredyty i jestem bezrobotna. I co mam zrobić, jeszcze bardziej się zapożyczyć żeby psiakom pomóc?? Zrobiłabym to z chęcią, gdybym wiedziała, że pospłacam wszelkie kredyty i będę nadal w stanie pomagać. Ale wiem, że nie będę w stanie....
W podobnej sytuacji jest dziś niestety wielu ludzi.

Dlatego zakończmy te spory bo to do niczego nie prowadzi. Tracimy czas, który jest cenny dla tych psiaków.

Ja jedynie moge pomóc wystawiając psiaki na allegro.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Ada-jeje']Ja sie tak zastanawiam, po co nam te TOZ SOZ Straze dla zwierzat jezeli sytuacje w schroniskach takich jak OL i im podobne egzystuja od lat usmiercaja zwierzeta, i to na dodatek w bestialski sposob, sa afery i co i nic jak bylo tak jest.[/quote]

Niestety, ale o ile mi wiadomo wszelkie interwencje Straz dla Zwierzat robi za zgoda Gminy (lub innych jednostek). A jezeli gmina milczy to co oni moga zrobic? Straz dla Zwierzat w Polsce nie ma takich praw jak Policja... Jedynie mogą z Policja wspolpracowac...

Wina jest po stronie prawnej a nie po stronie samych organizacji..... Niestety rzeczywistosc jest okropna. Prawo nie chroni zwierzat, chorni uklady i ukladziki..... Chroni ludzi (tych siedzacych najwyzej). Co widac w naszej szanownej TV i w Rządzie..... (chyba powinnam pisac z malej litrery bo na cholere pisac z szacunkiem? bo o kim? ). :roll:

Tak ja to widzę. :-( Niestety......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...