Jump to content
Dogomania

*** DOG NIEMIECKI -ma w końcu upragniony DOM!!!***


Pokahontas

Recommended Posts

[quote name='Norbitka']Ja byłam z Samuelem a syn przyprowadził Hugo. Poszłam na boisko szkolne moze fakt za blisko domu bo po sąsiedzku. Poza tym u nas wszystko w porządku. Zastanawia mnie tylko czeste wypróżnianie sie Samuela. Hugo załatwia to raz dziennie on 4. Tyle razy wychodzimy na spacery. Wczoraj w nocy zrobił w domu.Konsystencja prawidłowa :) Czy ja moze go przekarmiam czy to wpływ 4 posiłków dziennie. Nie wiem.[/quote]
Ja bym się raczej zastanawiała nad tym, na ile znaczący był fakt, że to Ty trzymałaś Samuela. Hugo mógł się poczuć skołowany sytuacją - jego Pani z jakimś obcym samcem... To przecież Twój pies, a syn był tylko do pomocy, prawda?...
Co do załatwiania się psa - nie mam koncepcji. Może to indywidualna sprawa, może stres, a może konsekwencja tych problemów żołądkowych... Moja znajoma wyciągała doga ponad rok z rozstrojów żołądkowych. W końcu, po licznych przebojach, zrezygnowała z jedzonka przygotowywanego na rzecz suchego. I teraz pies nabiera wagi. Czy Samuelek je suchy pokarm?
A że zrobił w domu... to może z rozpaczy, że zostaje na noc sam... A jakbyło u Ciebie, Constancjo? Ile razy pies wychodził? Jak długo był na spacerkach? Czy wypróżnienia były regularne?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Constancja teraz biega po domu i przygotowuje imprezkę ale myślę , że niedługo do nas dołączy.:evil_lol:
NIewiem, gdzieś kiedyś czytałam, że zdrowy pies załatwia się tyle razy ile razy je. Ale głowy niedam, że czegoś niepochrzaniłam.:roll: Wiesz on jest taki chudziutki, że pewnie niema gdzie magazynować.:shake:
Ax je 3 razy dziennie, załatwia się dwa razy , rano i wieczorem, chyba, że jest jakiś długi spacer w ciągu dnia, to też się zdarzy. Myślę, że ważne , że konsystencja dobra.:roll:

Link to comment
Share on other sites

Samuel rano je suche, potem gotowany ryż z warzywami i mięsem, potem jakies surowe miesiwo a na wieczor jak ma ochote znowu suche. Mam wrazenie ze żeberka są coraz mniej widoczne. Biegunka byla tylko w pierwszy dzien ale zauwazyłam ze wsztkie psy które do mnie pzrychodziły na tymczas tak maja przy zmianie karmy. Najabrdziej martwia mnie te uszkodzone pazurki. Wciaz podkrwawiają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eveandAxel']Uszkodzone pazurki??:-o A skąd to? ja nic niewiem![/quote]
W trakcie podróży do lublina sobie uszkodził. Ma takie ułamane i to podkrwawia. Cały czas chodzi w opatrunku. Wiem ze w lublinie mial u weta cos tam przypalane. Ja nie mam kliniki na miejscu ..wiec zmieniam mu jedynie opatrunki. Samuel dzielnie chodzi z obandarzowaną łaka i wogóle tego nie ściąga :loveu:. Jest super grzecznym pieskiem. Padały pytania o koty. Niedawno wypusciłam go luzem na podwórko i napatoczył sie kot.. chciał pogonic ale na komende zostaw-chodz wrocił do mnie. Czyli nie ma ataku za wszelką cene.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie!

A propos wypróznień. :diabloti:
Moja Mysza załatwia się na każdym spacerze 2 razy,
czyli przynajmniej 6 koop dziennie! :crazyeye:
Fen i Bunia po razie na każdym spacerze.
Więc myslę, że z Samim jest ok.

Aha, zapomniałam dodać, że ponieważ sprzatamy
koopy, to na koniec spaceru mam ok. 1kg w torebce.
O woni nie musze wspominać. ;)

Link to comment
Share on other sites

hehehe, ja też!
ale myślę, że tutaj zależy od jedzenia, na wcześniejszej karmie były dwa w ciągu dnia, a teraz jak zmieniłam karmę, na każdym spacerze potrafi.:roll:
Cholwcia, ja myślałam, że jak wysiadał z pociągu to mu się stara rana na łapie otworzyła a tu taka heca!
Pazur!:razz: :angryy: niewiem, zaczekajmy, rosną, to może się odbuduje i rana zasklepi, najważniejsze , że go nieboli i nieściąga opatrunku!:loveu: Okruszek kochany, mały!

Link to comment
Share on other sites

[B]Cześć cioteczki:lol: . Ja bym się częstymi koopami Samiego nie przejowała. W jego przypadku wyjdzie mu to na zdrowie. Oznacza to moim zdaniem dobrą przemianę materii i nie ma obawy, że zaleganie w jelitach doprowadzi do nadmiernego nagromadzenia gazów i wzdęć i nie daj bosze powtórki z rozrywki. :shake: [/B]

[B]Norbitaka,[/B]
[B] Samiemu u mnie w domu nigdy nie przydarzyła się taka wpadka:cool1: . Raz jeden utopił mój przedpokój ale to było po zastrzyku na odwodnieie, zaraz po rozszerzeniu żełądka i się nie liczy:eviltong: . Pierwszy wybieg psiaki miały między 6:00 a 7:00 rano, ostatni o 23:00, w międzyczasie jeszcze ze 3 razy.[/B]

[B]Co do tych pazurków. Ja bardzo sobie chwalę taki antybiotyk w spreyu- [SIZE=3]CTC - [/SIZE][SIZE=2]jest to środek weterynaryjny, nie kupisz go w aptece. Świetna rzecz, chroni przed infekcjami, zasusza rany i przyspiesza ich gojenie. Przy problemach z łapą Lady sprawdził się na 200%.[/SIZE][/B]

[B]Wymiziaj Samuelka:loveu: :loveu: :loveu: [/B]

Link to comment
Share on other sites

Hehe "pora na spacerek" :) Wczoraj z Samim bylismy na spacerku w porze duchów :) Pańcia zabalowała po spotkanu w Lublinie :) U nas wszytko w porządku. Zawsze jak ide na spacerek zapominam zabrac aparatu. Moze dzis jak przestanie sypac snieg to cos pstrykniemy. Dzisiaj oba psy były zachwycone białym dywanem na dworze. Dostojny Samuel urzadził szalenstwo śniegowe , Hugo to juz calkiem mało sie nie pozabijał jak wariował w sniegu.

Kto mi powie jak wstawic sobie banerek Samuela do podpisu .....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Norbitka']Hehe "pora na spacerek" :) Wczoraj z Samim bylismy na spacerku w porze duchów :) Pańcia zabalowała po spotkanu w Lublinie :)....[/quote]


Nie zabalowała, nie zabalowała, tylko ważne bardzo sprawy był do omówienia.....:evil_lol:

A że przy pucharach lodowych......to już od razu zabalowała.
Zresztą i tak nie zjadła wszystkiego, bo cienias jest.......:cool3:

A Samuel piękny pies, szkoda ,że tak beznadziejnie trafił w tym naszym Lublinie.....
Szukamy domku dla Samiego !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Taki przepis na wstawienie banerka dostałam od Constancji:
[B]"najpierw musisz skopiowac baner:
[COLOR=red]prawy przycisk myszy--->kopiuj[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black]Następnie wejdź w [/COLOR][COLOR=red]panel użytkownika---> edytuj podpis[/COLOR][/B]
[COLOR=black][B]w okienku edytora podpisu[/B](okienko musi być aktywne, tzn. musi migć kursor)[/COLOR][COLOR=red][B] prawy przycisk myszy--->wklej[/B][/COLOR]
[B][COLOR=black]pod edytorem klikasz na prycisk [/COLOR][COLOR=red]zatwierdź podpis[/COLOR][COLOR=black]. I gotowe:lol:"[/COLOR][/B]
[B]I zadziałało, jak widać!:multi: [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eveandAxel']ech! no toście zabalowały!:evil_lol: Ja też niewiem jak z tym banerkiem, kilka razy próbowałam ale to nie na moje możliwości!:roll: Constancja! pomóż pomóż!!!:razz: :shake:[/quote]

Kliknąć na banerek prawym przycickiem myszy-->[COLOR=red]kopiuj[/COLOR]. Wejść w Panel Użytkownika-->[COLOR=red]Edytuj Podpis[/COLOR]. W aktywnym (musi migać kursorek) oknie edytora-->prawu przycisk myszy-->[COLOR=red]wkle[/COLOR]j. Pod edytorem kliknąć w [COLOR=red]zapisz [/COLOR][COLOR=red]p[/COLOR][COLOR=red]odpis[/COLOR]. Ot i cała fizolofia:diabloti: .

[B]Widzę, że Halbinka mnie wyprzedziła.... zabierałam się do napisania tego postu pół godziny temu ale u mnie nadal "nigdy niekończąca się impreza" jak co co roku w porze urodzin Marcina i wieczne zamieszanie....[/B]

[B]No... nienajlepiej Sami trafił w tym naszym Lublinie....a wydawało się, że Pana Boga za nogi złapał...ech....[/B]

Link to comment
Share on other sites

kibicuję Wam i Samiemu cały czas..
nic nowego do sprawy nie wniosę, ale Samuel to naprawde piekny pies i myslę ze prędzej czy później trafi na swojego człowieka...
jest też młody i przede wszystkim praca i szkolenie mogą dać dobre efekty.. (jest to bardzo duzy plus dla przyszłego właściciela - my adoptujac stare mastino nie mieliśmy juz tej szansy oduczenia psa pewnych naszym zdaniem negatywnych zachowań :()

a na gluty polecam farbę silikonowa Beckersa - jest dosyc droga ale sprawdza się rewelacyjnie - gluty fajnie schodzą, bo na ścianie tworzy sie taka jakby foliowa powłoka.:lol: :lol:
nie mam doga (chociaż o nim marzę), ale gluty mastino są równie efektowne i równie wysoko latają co doże :lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...