Jump to content
Dogomania

Piękne i Bestie.


makot'a

Recommended Posts

a właśnie myślałam sobie, ze dawno nie było zdjęć szczylka :loveu:
cudny jest mały, więc pewnie u Ciebie już wszyscy w nim zakochani :)

No to Niteczka będzie mieć własnego Wilczaka to i zagryzanie będzie ciągle trwać :lol: zabraknie Ci miejsca na dysku :lol:
a imię już wybrane czy zostaje rodowodowe?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z imieniem to się jeszcze okaże - może jak poznamy małego, to jakieś imię, o którym teraz nawet nie myślimy będzie mu wyjątkowo pasować?

Mnie się ogólnie Cresil bardzo podoba, no i jest dźwięczne - tyle tylko, że dość "patetyczne" w porównaniu do Łatiego, Basty, czy Nitki :diabloti:
Ale zobaczymy - może wołanie do niego "Kres" przypadnie nam do gustu, trudno powiedzieć teraz :D

Basta na przykład miała być Celestą, albo Cytrą (uwielbiam imiona na "C" :loveu:), ale nie pasowało nam coś i w końcu zupełnie przypadkiem została "Bastą" :diabloti:

A moja mama upiera się przy Cypisku :eviltong:
Ja przez długi czas byłam pewna, że jak już się doczekam wilczaka, to będę wołać do niego po prostu "Bury", więc kto wie, co to z tego wyjdzie :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

no to i tak fajne imiona macie na oku...

U nas na Gandzię tata się uparł, ze będzie Dżeki albo Barry.. bez sensu, bo Dżekiego mieliśmy już i dwóch Barrych.. a ja nie chcę znowu imienia i wtedy zachowania itp porównywać do psów, które dość wyraźnie zapisały się w naszej pamięci.
każdy pies jest indywidualny i po wielu propozycjach został Gandi..
choć takiego psa to my jeszcze nie mieliśmy.. :lol:

Głupio było nie uczyć psa do imienia, przez to, że nie mogliśmy się zdecydować :roll:

Kres bardzo fajnie brzmi :loveu: a co zrobisz jak w przyszłości będziesz mieć 2 Bure? bo Ty wpadłaś w wilczaki na dobre i nie ma dla Ciebie ratunku :D
no i patrz to jest przeznaczenie, nawet miot na literkę na C jest :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalyna']no to i tak fajne imiona macie na oku...

U nas na Gandzię tata się uparł, ze będzie Dżeki albo Barry.. bez sensu, bo Dżekiego mieliśmy już i dwóch Barrych.. a ja nie chcę znowu imienia i wtedy zachowania itp porównywać do psów, które dość wyraźnie zapisały się w naszej pamięci.
każdy pies jest indywidualny i po wielu propozycjach został Gandi..
choć takiego psa to my jeszcze nie mieliśmy.. :lol:

Głupio było nie uczyć psa do imienia, przez to, że nie mogliśmy się zdecydować :roll:

Kres bardzo fajnie brzmi :loveu: a co zrobisz jak w przyszłości będziesz mieć 2 Bure? bo Ty wpadłaś w wilczaki na dobre i nie ma dla Ciebie ratunku :D
no i patrz to jest przeznaczenie, nawet miot na literkę na C jest :D[/QUOTE]

Myślę, że w przyszłości będzie suka do kompletu, ale to tak odległa przyszłość, że nawet się nie zastanawiam teraz nad tym :)

Ty się śmiej - ja nawet jak już zdecydowałam, że biorę szczeniaka, bo "to jest TEN miot!!", to nie wiedziałam jaka to będzie literka - mogło być "B", albo "C".
A jak się już maluchy urodziły i okazało się, że to miot C, to się śmiałam, że jak spełniać marzenia to po całości i nawet literka jest taka, jaką wymarzyłam, buahahah! :diabloti:
Potem czekałam na imię (nie chciałam podpowiadać hodowczyni własnych propozycji) - i jest piękne jak dla mnie :loveu:
Co więcej, jak przeglądałam możliwe ewentualności imion (pieski w Peronówce zwykle dostają imiona demonów, więc łatwo znaleźć w internecie całą biblioteczkę imion), to zwróciłam uwagę właśnie na "Cresil" - demon niechlujstwa i lenistwa :diabloti: :)

Także nietrudno sobie krok po kroczku dorabiać teorię, że to przeznaczenie i właśnie na tego konkretnego malucha czekałam :D

Tym bardziej, że największą obawę związaną z samym zakupem psa, czułam właśnie przed wyborem szczeniaka - a tu bach, urodził się jeden, nie ma problemu :diabloti: A ja lubię się zdawać na los :D

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=makot'a;19589111]
Tym bardziej, że największą obawę związaną z samym zakupem psa, czułam właśnie przed wyborem szczeniaka - a tu bach, urodził się jeden, nie ma problemu :diabloti: A ja lubię się zdawać na los :D[/QUOTE]
No to mają dużo wspólnego z Lorką :) Też była jedyną sunia w małym miocie, też nie sugerowałam hodowczyni imienia, a Lorelei bardzo nam spasowało i też używamy zdrobnienia imienia oficjalnego.


Daj znać kiedy minie kwarantanna, a urządzimy Młodemu uroczyste przyjęcie do grona krakowskich wilczaków.

Link to comment
Share on other sites

No pewnie, że damy znać! :D

Wczoraj znalazłam takie coś na facebook'u i wciąż mi się morda cieszy i pękam ze śmiechu za każdym razem, kiedy tylko spojrzę na psy :evil_lol:
[URL]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/417557_500039116691934_725895043_n.jpg[/URL]

Edit: ALE SUPER!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleks89']Ja następnego psa nazwę "K...a m.ć" :lol: Bo i tak najczęściej tak zwracam się do moich psów więc myślą chyba ,że mają tak na imie wszystkie 3:evil_lol:[/QUOTE]


Hahah, tego co widzę większość zwierząt doskonale reaguje na taką "komendę" :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalyna']dopiero dzisiaj :o
do mnie w środę przyjechała.. faktycznie do małych nie należy.. a jak hałasuje :mdleje:[/QUOTE]

Wiem, że hałasuje, bo moja mama przed chwilą w niej siedziała :diabloti:
Ja po prostu położę pod tacę gąbkę i będzie po sprawie :)

Tak mi się to bydle zmieści (na szczęście) w pokoju w Krakowie:
[URL]http://desmond.imageshack.us/Himg651/scaled.php?server=651&filename=pokojap.jpg&res=landing[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleks89']Ja następnego psa nazwę "K...a m.ć" :lol: Bo i tak najczęściej tak zwracam się do moich psów więc myślą chyba ,że mają tak na imie wszystkie 3:evil_lol:[/QUOTE]

"K*rwa" to najwyzszej klasy komenda wzmacniająca, rozumieją ją wszystkie psy, bez względu na religię, narodowość, stan umysłu i wielkość mózgu :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daguerrotype']Misiek za sprawą mojej teściowej najlepiej reaguje na słowo "masz" :roll: :evil_lol:[/QUOTE]

Tja, Nitka też... tylko nie wiemy w sumie dlaczego, bo my ją tego nie uczyliśmy. A u nas "masz" to jest przywołanie awaryjne u Nitki. Basta z Łatim nie aż tak wyraźnie, ale też chyba lepiej im idzie jak się powie "masz".
Fredek też był psem, ktory nie wiedzieć czemu na "masz" przychodził po stokroć lepiej, niż na samo "chodź" :D


[quote name='betty_labrador']moja tez lepiej niż na komendę Wróć reaguje na Masz :lol: klateczka-dla kogo? wilczaczka? :cool3:[/QUOTE]

Tak :diabloti:

[quote name='Doginka']Ale cudeńko:loveu:
[URL]http://www.zperonowki.com/pics/gallery/2149/1346191234-3123630.jpg[/URL][/QUOTE]

Prawda? :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Bo powinien już być, ale nam się oczywiście studia na głowę zwaliły z większą mocą niż się spodziewaliśmy. Ja mam we wtorek oddanie dwóch projektów, a Bartek obronę pracy inżynierskiej (wreszcie!), a jesteśmy jak to zwykle bywa - w kompletnym lesie, więc postanowiliśmy nie jechać w ten weekend na wariackich papierach :)
Jedziemy po młodego albo w okolicach środy, albo w następny weekend :)

Link to comment
Share on other sites

no to trzymamy :kciuki:

[QUOTE=makot'a;19648503]Nie mogłam się powstrzymać. Tak Nitka spędza ostatnio "poranki" ;)
[URL]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/250266_144381462370139_713966325_n.jpg[/URL]

(Zdjęcie ogromne, więc wstawiam link)[/QUOTE]

to u Was już takie mrozy są?
u nas jeszcze jest ciepło ;)

Link to comment
Share on other sites

Nitka jest jak jaszczurka - zbiera ciepło na zimę :D
A swoją drogą zadziwia nas to jej podążanie za ciepłem. W największe upały, kiedy Basta i Łati chowali się w cieniu i leżeli na zimnych płytkach, Nitusia "opalała się" na trawce w pełnym słońcu.
Natomiast śpiąc w łóżku zagrzebuje nos jak najgłębiej pod kołdrą, tak, że nam od samego patrzenia brakuje tlenu... a ona tak przesypia całą noc. Chyba lubi się podduszać :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...