Jump to content
Dogomania

zapalenie pecherza u Psa ??????


jola77

Recommended Posts

Niektóre sterylizowane suki nie trzymają moczu - jest to powikłanie po sterylizacji. podaje się na to efedrynę, dawka zalezy od wagi psa.

Oczywiście powody nietrzymania moczu mogą być różne: infekcja, uraz a nawet zaburzenie neurologiczne.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Nasza psina (suczka, wyżlica, lat 14) ma zapalenie pęcherza (nie pierwsze). Dostała dziś o 12 zastrzyk z antybiotykiem, uspokajającymi i przeciwbólowymi. Ktoś może wie jak długo będzie działał i kiedy będzie widać jakąś poprawę (szczególnie w ilości wyjść w nocy, jedna nieprzespana noc już za mną.) ?
I czy przed kolejną dawką antybiotyku (czwartek) dawać jej coś oprócz Urinalu?

Edited by kumite
Link to comment
Share on other sites

Cześc Kumite. Też mam wyzlicę,prawie 12 lat. Ponad rok temu zdarzyło sie pierwsze posikiwanie. Za pierwszym razem było to zapalenie. Ale za następnymi razami już nie. Zrób posiew koniecznie, nawet jak wet nie zaproponował i jest pewien (nie wiem,ile trzeba odczekac po antybiotykoterapii), bo może sie okazac, że to nie zapalenie. W Gdańsku jest za 30 zł, razem z badaniem ogólnym moczu. Nie noś sików do weta,bo Cie skasuje za przewóz,tylko jeżeli sama masz możliwość to zanieś do laboratorium ( np: bruss). Siki zebrane do jałowego pojemnika, zdaje się te z czerwoną nakrywką.
Pies może posikiwać także "od wątroby", "od kręgosłupa" i pewnie od kilku innych rzeczy również. Wpierw badz pewna,żeby nie ładować w starego psa antybiotyku na wyrost
U mojej suki przy dosyć ostrym zapaleniu, poprawa była w ciągu doby od podania przeciwzapalnych i antybiotyku..
Kup podkłady w aptece,te największe i zabezpiecz psie legowisko ( przyklej plastrami,to sie nie przesuwa) i swoje łóżko (jeżeli pies wchodzi ), będzie mniej stresu i prania.

Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

Cześć i wielkie dzięki!
Podkłady mamy, wszystko zabezpieczone . Już dziś w nocy było dobrze. Przespała całą noc (chociaż zrobiliśmy jej 1 dodatkowe sikanie w nocy) i teraz też śpi spokojnie. Legowisko czyste i suche. Wieczorem widać było, że ją boli, 2 razy popuściła w mieszkaniu.
Wieczorem rozmawiałam z wet, były wyniki moczu - nie są chyba dobre. Kolor i odczyn prawidłowe, ale mocz jest lekko mętny, są w nim białka, leukocyty, krwinki czerwone i liczne bakterie.
Dzięki wielkie za info z tym posiewem. Niestety nasza sunia ma też inne problemy - chore stawy, pojawiają się problemy z chodzeniem, na ciele wychodzą guzy. Pewno wszystkie te choroby są ze sobą powiązane...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...