Jump to content
Dogomania

Bardzo prosze o pomoc ! Doradżtwo ....


jola77

Recommended Posts

Mój pies miał dokładnie takie objawy tylko wymiotował duzo częściej. Wszystkie wyniki morfologia, biochemia, wątroba super. Weterynarze w Krakowie zalecali podawanie ranigastu a później conrtolocu na wrzody bo "tak podejrzewali" pies mimo podawania leków wymiotował tylko dużo rzadziej. Pojechałam z nim na endoskopię do Wrocławia do prof. Kubiaka na Uniwersytecie Przyrodniczym (specjalista gastrolog) i po badaniu okazało się, że Gacek ma stan zapalny całego układu pokarmowego, refluks dolny, i dwa małe owrzodzenia. Dostał zupełnie nowe leki i za 3 tyg jedziemy na ponowne badanie. Od ostatniej wizyty nie wymiotował ani razu. Refluks nie ma często innych objawów oprócz wymiotów żółcią. Na Twoim miejscu nie podawałabym psu ranigastu bez sensu tylko zrobiła endoskopię. żadne inne badanie nie wykaże problemów z żołądkiem. Mój psiak miał robione USG i wszystko było super. Po endoskopii będziesz miała wszystko jasne :) Refluks nie leczony może prowadzić do wrzodów jak w przypadku mojego Gacusia i do innych powikłań

Link to comment
Share on other sites

Powiem po sobie - to moze być zgaga spowodowana jakąś nadżerką lub refluksem (lub kompletem). Sama czasami tak miewam, miałam też sunię, której to się zdarzało i pomógł ranigast. Żaden dramat, ale upierdliwe, no i niezbyt fajne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jola77']Witam serdecznie jestem tu nowa .Postanowiłam napisać bo nie wiem co jeszcze moge zrobić mam pieska 5 kg piesek raz na miesiąc wymiotuje rano żółcia (tzn ślina zabarwiona na żółto ) dodaj jeszcze ze piesek mlaska przed zaśnieciem.Była robiona Morfologia wszystko dobrze ...piesek jest karmiony miesem z puszki i suchym ...


Pozdrawiam za wszelkie informacje dziękuje[/QUOTE]
Twoj piesek wymiotuje 1x w miesiacu rano zolcia.
Ile razy dajesz jesc i czy ciagle o tej samej godznie go karmisz? Jaka karma go karmisz rano i czy ta sama karma karmisz pod wieczor?Podaj jaka karma to jest.?jakie to sa puszki?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...