Jump to content
Dogomania

Szukam hodowli shih tzu


miśka271

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Magda & Zicko']jest forum o shih tzu ;-) ale nie można linków na dogo podawać :-) napisze Pani na pw czy do mnie czy do Siamensis z chęcia podamy :-)[/QUOTE]
Podawałam link w # 3 do hodowli i wyświetla się - jest jeszcze wyszukiwarka - dla chcącego nic trudnego ;);)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wire fox']Podawałam link w # 3 do hodowli i wyświetla się - jest jeszcze wyszukiwarka - dla chcącego nic trudnego ;);)[/QUOTE]
Do hodowli owszem i można ;-) ale spróbuj wkleić link z nazwą innego forum :-) powodzenia :-)

Pani chyba nie jest zainteresowana, bo nie napisała żeby jej podać adres forum :-)

Link to comment
Share on other sites

Tak niestety jest i dotyczy to nie tylko ras "modnych" do której napewno Shih tzu należy. Foksteriery, choć mało popularne i raczej wymagające /b.dużo ruchu/ też można znależć na allegro i alegratce - oczywiście rasowe bez rodowodu, niektóre nawet foksa nie przypominają :roll:.

A tak nawiasem - dla założycielki wątku, gdyby nadal miała ochotę kupić pieska z pseudo, bo chyba o taką hodowlę tu chodzi to mamusia szczeniaczków bardzo często wiedzie taki właśnie żywot - oczywiście to tylko zdjęcie poglądowe taka mała gimnastyka wyobraźni :

[IMG]http://img252.imageshack.us/img252/4493/shze3.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wire fox']Tak niestety jest i dotyczy to nie tylko ras "modnych" do której napewno Shih tzu należy. Foksteriery, choć mało popularne i raczej wymagające /b.dużo ruchu/ też można znależć na allegro i alegratce - oczywiście rasowe bez rodowodu, niektóre nawet foksa nie przypominają :roll:.

A tak nawiasem - dla założycielki wątku, gdyby nadal miała ochotę kupić pieska z pseudo, bo chyba o taką hodowlę tu chodzi to mamusia szczeniaczków bardzo często wiedzie taki właśnie żywot - oczywiście to tylko zdjęcie poglądowe taka mała gimnastyka wyobraźni :

[IMG]http://img252.imageshack.us/img252/4493/shze3.jpg[/IMG][/QUOTE]

wróć do mojego pierwszego postu i przeczytaj go jeszcze raz
czy tam jest napisane że szukam pseudohodowli czy hodowli.....
pozatym człowiek nie jest w stanie zapanować nad całym światem i dopilnować aby każdy kupował tylko psa r=r,były są i będą pieski nierasowe
jak będę chciała nierasowego to pojadę do schroniska

Link to comment
Share on other sites

Miśka271 tak się nie obrażaj , ale sama narażasz się krytykę . Trzeba było napisać "gdzie kupić najlepszego , a nie gdzie najbliższa hodowla" Zacznij od rodziców bo potem mogą być wady i słaby włos , nie idź na łatwiznę .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Miśka271 tak się nie obrażaj , ale sama narażasz się krytykę . Trzeba było napisać "gdzie kupić najlepszego , a nie gdzie najbliższa hodowla" Zacznij od rodziców bo potem mogą być wady i słaby włos , nie idź na łatwiznę .[/QUOTE]

tak tak czasami trzeba tłumaczyć wszystko jak dziecku...nie przesadzajmy.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miśka271']wróć do mojego pierwszego postu i przeczytaj go jeszcze raz
czy tam jest napisane że szukam pseudohodowli czy hodowli.....
pozatym człowiek nie jest w stanie zapanować nad całym światem i dopilnować aby każdy kupował tylko psa r=r,były są i będą pieski nierasowe
jak będę chciała nierasowego to pojadę do schroniska[/QUOTE]

Owszem, tak napisałaś w pierwszym poście, ale nie udzieliłaś informacji z jakiej hodowli chcesz wziąć szczenię , a ty chyba nie jest tajemnicą.

Link to comment
Share on other sites

Jejku jejku... No dramat po prostu. Jak wy ludzie śmiecie KRYTYKOWAĆ? Głaszcze się po główce, chwali się i potakuje, a nie swoje zdanie wyraża, jak w ogóle tak można?!
A tak na serio - Miśka, odrobina dystansu, to po pierwsze, więcej, niż odrobina kultury, to po drugie. Jak tak czytam, ze mąż nie wie, ze pies będzie, a Ty nie wiesz, z jakiej hodowli, to nóż się w kieszeni otwiera. Za dużo już bezdomniaków rasowych i w typie rasy (np tu: [url]http://www.dogomania.pl/threads/204201-Zad%C5%82awiona-olejem-chore-%C5%82apy-4-miesi%C4%99czna-sunia-CC.POMOCY!!!?p=16503239#post16503239[/url] ). Sama miałam dalmatyńczyka z ulicy i wiem, jak ciężko naprawiać takie zwierzę.
Proponuję Ci kilka rzeczy:
1. Spokojną rozmowę z mężem, w stylu, że marzysz o psie i baaardzo Ci zależy i chcesz mu powiedzieć, że już nawet masz na oku hodowlę
2. Wizytę, a nawet kilka - z mężem - w wybranej hodowli. Dobrze jest zobaczyć mamę w ciąży, zobaczyć warunki, w jakich żyje, jej i tatuśka papiery, poznac podejscie hodowcy do psów, do ich socjalizacji itd.
3. Poszukanie opinii o tej hodowli. Bywa, ze szczeniaki, szczególnie modnych, chodliwych ras, są wydawane bardzo wcześnie, niezbyt zsocjalizowane, chore, z poważnymi wadami, z fikcyjnymi książeczkami szczepień, a po 3 tygodniach jest płacz, bo piesek umarł w męczarniach na rękach dziecka. No średnio fajne, nie sądzisz? Dlatego poszukując hodowli szukaj nie tylko terminu porodu i odbioru, ale też cudzych opinii na ten temat. Dla włąsnego komfortu.

Jeśli kogoś uraziłam, to przykro mi, ale naprawdę nie miałam takiego zamiaru. Po prostu trzeba być fer nie tylko wobec swojego CHCĘ, ale też wobec swoich bliskich, zwierzęcia, które trafi do domu, własnego sumienia, etyki i moralnosci.
Ja np. mam zakręconą rodzinę i każdy domownik co jakiś zcas coś znajduje i przynosi, a wszyscy pozostali natychmiast przechodzą nad tym do porządku dziennego. Jednak nie każdemu musi to pasować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Jejku jejku... No dramat po prostu. Jak wy ludzie śmiecie KRYTYKOWAĆ? Głaszcze się po główce, chwali się i potakuje, a nie swoje zdanie wyraża, jak w ogóle tak można?!
A tak na serio - Miśka, odrobina dystansu, to po pierwsze, więcej, niż odrobina kultury, to po drugie. Jak tak czytam, ze mąż nie wie, ze pies będzie, a Ty nie wiesz, z jakiej hodowli, to nóż się w kieszeni otwiera. Za dużo już bezdomniaków rasowych i w typie rasy (np tu: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/204201-Zad%C5%82awiona-olejem-chore-%C5%82apy-4-miesi%C4%99czna-sunia-CC.POMOCY%21%21%21?p=16503239#post16503239"]http://www.dogomania.pl/threads/204201-Zad%C5%82awiona-olejem-chore-%C5%82apy-4-miesi%C4%99czna-sunia-CC.POMOCY!!!?p=16503239#post16503239[/URL] ). Sama miałam dalmatyńczyka z ulicy i wiem, jak ciężko naprawiać takie zwierzę.
Proponuję Ci kilka rzeczy:
1. Spokojną rozmowę z mężem, w stylu, że marzysz o psie i baaardzo Ci zależy i chcesz mu powiedzieć, że już nawet masz na oku hodowlę
2. Wizytę, a nawet kilka - z mężem - w wybranej hodowli. Dobrze jest zobaczyć mamę w ciąży, zobaczyć warunki, w jakich żyje, jej i tatuśka papiery, poznac podejscie hodowcy do psów, do ich socjalizacji itd.
3. Poszukanie opinii o tej hodowli. Bywa, ze szczeniaki, szczególnie modnych, chodliwych ras, są wydawane bardzo wcześnie, niezbyt zsocjalizowane, chore, z poważnymi wadami, z fikcyjnymi książeczkami szczepień, a po 3 tygodniach jest płacz, bo piesek umarł w męczarniach na rękach dziecka. No średnio fajne, nie sądzisz? Dlatego poszukując hodowli szukaj nie tylko terminu porodu i odbioru, ale też cudzych opinii na ten temat. Dla włąsnego komfortu.

Jeśli kogoś uraziłam, to przykro mi, ale naprawdę nie miałam takiego zamiaru. Po prostu trzeba być fer nie tylko wobec swojego CHCĘ, ale też wobec swoich bliskich, zwierzęcia, które trafi do domu, własnego sumienia, etyki i moralnosci.
Ja np. mam zakręconą rodzinę i każdy domownik co jakiś zcas coś znajduje i przynosi, a wszyscy pozostali natychmiast przechodzą nad tym do porządku dziennego. Jednak nie każdemu musi to pasować.[/QUOTE]

jak ktoś będzie chciał kupić szczenię od pseudohodowcy to i tak to zrobi,nie da rady przypilnować aby wszyscy mieli psy z rodowodem,to niemożliwe jest

a problemu nie ma bo szczeniąt nie będzie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miśka271']jak ktoś będzie chciał kupić szczenię od pseudohodowcy to i tak to zrobi,nie da rady przypilnować aby wszyscy mieli psy z rodowodem,to niemożliwe jest

a problemu nie ma bo szczeniąt nie będzie[/QUOTE]

Oczywiście , nikt nie ma co do tego wątpliwości, ale z pewnością nikt mu na tym forum nie "przyklaśnie" i nie pogładzi po głowie. Spotka się z zasłużoną krytyką.
Piszę w Twoim wątku, nie dlatego,że koniecznie chcę Cię uświadomić wbrew Twojej woli :), choć nie wykluczam i takiej możliwości. Wątki są często czytane również przez osoby niezarejestrowane lub niewypowiadające się i zawsze jest szansa, ŻE KOMUŚ cOŚ SIĘ W GŁOWIE ROZJAŚNI, A TO JUŻ DUŻO. Niestety w "tym temacie" potrzebna jest praca u podstaw, bo świadomość społeczeństwa o rozmiarach zwierzęcej bezdomności i sposobach jej zapobiegania jest wyjątkowo niska. Liczy się głównie ludzki egoizm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...