Jump to content
Dogomania

uwaga forum pseudohodowców


smerfetka123

Recommended Posts

brak słów, wiecie gdzie się gnieżdżą pseudohodowcy, osoby propagujące beztroskie rozmnażanie i atakujące zarabiających na psach hodowców zk?
oby za dużo osób im nie uwierzyło :( zainteresowanym polecam lekturę forum shih tzu (w google wystarczy wpisać), nie wiem kto je założył, ale administracja banuje wszystkich piszących niewygodne komentarze przeciwko ich zabawie psami

Link to comment
Share on other sites

na forum pisze jedna babka propagująca rozmnażanie, bo fajnie mieć szczeniaki, sama rozmnożyła i każdy jej współczuje bo straciła jedno szczenie, zresztą przez pewien czas karmione mlekiem dla dzieci, no i wszyscy uważają za normalne,że wychodziła zostawiając szczeniaki, że jednego znalazła przy schodach,bo nie myślała,że wypełznie,ale nie spadł, bo kojec myślała zrobić,no ale co będzie więzić swoje niunie, swoją suczkę skąś uratowała,
namawiają użytkowników,na rozmnażanie,bo fajne niunie i "domowe hodowle" najlepsze,
można też tam podziwiać buldożko shih tzu, pseudohodowca, który oszukał jego właścicieli,że to shih tzu ogłasza buldożka jako "reproduktora" ale co tam,
może jak kilka osób się tam zaloguje, to Ci co są namawiani na rozmnażanie pomyślą?

cytat ze strony głównej,odnośnie wyboru psa:
"Psy natomiast są czasami trudne do ułożenia, co wynika ich [COLOR=blue][B][U]zdolności[/U][/B][/COLOR] do dominacji. Mogą one próbować rządzić innymi [COLOR=blue][B][U]psami[/U][/B][/COLOR], a nawet ludźmi, są zaczepne i bronią swojego terytorium, dlatego potrzebują bardziej stanowczego wychowania. Trzeba też wiedzieć, że psy znaczą moczem swój rewir przez co mogą ucierpieć na tym drzewa i rośliny w naszym ogrodzie. "
"[B]Szczeniak czy dorosły[/B] - Zalety kupowania szczeniaka są bardzo liczne. Przede wszystkim szczenięta są urocze, co jest szczególnie ważne, gdy w domu są dzieci."

Link to comment
Share on other sites

Sama na tym forum próbowałam kiedyś walczyć o r=r, niestety na nic. Zostałam zbanowana, po wielu interwencjach z mojej strony i koleżanek, które mi pomagały z mówienie o r=r przywrócili mi konto. Administratorzy dali mi upomnienie, że jeśli po 'odbanowaniu' konta dalej będę zachęcała do popierania r=r, zostanę na stałe zbanowana. Było nas wtedy naprawdę dużo, udało mi się cześć pewnego forum zebrać tam, ale nic to nie zdziałało. Możemy mieć tylko nadzieję, że ktoś stworzy forum o shih tzu, na którym będzie popierane r=r, będą hodowcy lub wziąść sprawy w swoje ręce zacząć walczyć lub stworzyć takie forum choćby dziś.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

no niestety,sunie z zębami na wierzchu, bo taką wadę zgryzu ma, mają tam szczeniaki i to wywołuje aprobatę,
albo jak ktoś pisze,że chce psa z rodowodem i pytania po co,
szkoda,że tyle osób ma takie podejście do psów,
a najbardziej mnie dziwi, gdy pies ma problemy zdrowotne,dusi się,czy coś,a właściciel pyta przez forum jak mu pomóc,bo kasy brak,bo weterynarz daleko,takie rzeczy wcześniej się ustala i załatwia,a nie pozwala cierpieć psu,

Link to comment
Share on other sites

każdy ma swoje zdanko moje drogie panie :)
moja sunia Toska jest bez rodowodu . mam zamiar 2 razy ja dopuścić i nic mnie to raczej nie obchodzi mnie to co tam sobie tu piszecie bo nie mam zamiaru aby moja toska miała jakies urojone ciąże albo cos w tym rodzaju. potem ja wykastruje a przy okazji bede miała psełdo hodowle :) dobranoc :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smerfetka123'] Przede wszystkim szczenięta są urocze, co jest szczególnie ważne, gdy w domu są dzieci."[/QUOTE]
A czemu urok szczeniaka jest szczególnie ważny gdy w domu są dzieci? Bo ja naiwnie myślałam, że troskliwi i odpowiedzialni rodzice to podstawa, ale jak widać tkwię w błędzie...;)
Agata Spyt, jak będziesz mieć dwa mioty powiedzmy po 2-3 szczeniaki to w sumie będziesz mieć siedem psów do kochania, Twoja sprawa :p A jeśli Ci się nie podoba, że piszemy o rozmnażaczach, dzięki którym schroniskowi wolontariusze maja koope roboty, to zawsze możesz edytować wpis i zniknąć z tego forum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Spyt']każdy ma swoje zdanko moje drogie panie :)
moja sunia Toska jest bez rodowodu . mam zamiar 2 razy ja dopuścić i nic mnie to raczej nie obchodzi mnie to co tam sobie tu piszecie bo nie mam zamiaru aby moja toska miała jakies urojone ciąże albo cos w tym rodzaju. potem ja wykastruje a przy okazji bede miała psełdo hodowle :) dobranoc :)[/QUOTE]
Hmmmmmmmm bardzo mądre, bardzo! Widać jak mało wiesz o psach. I ktoś taki zabiera się za rozmnażanie... Rozmnożenie suczki nie zapobiega ciążom urojonym!!! A może tylko pogorszyć sprawę. Przed ciążami urojonymi (ropomaciczem i nowotworami gruczołów mlekowych) chroni tylko sterylizacja. Lepiej poczytaj na ten temat, bo wiedza marna niestety... :shake:

Link to comment
Share on other sites

admin na pewno wie, bo usuwa osoby twierdzące inaczej, a pociesza, te dotknięte tym,że ktoś im napisał co myśli o rozmnażaniu wszystkich suczek,a takich z bardzo dużą wada zgryzu itp tym bardziej,
Magdah,mnie nie pytaj,sama nie wiem ;p
tak samo jak nie rozumiem rad,dawanych komuś kto się zastanawia,by brał i nie czekał,bo taka kruszynka,
albo akcji, obudziłam się z myślą o psie,wyciągam gazetę i jadę po szczeniaczka,
a z tym,że przynajmniej raz młode, to mnie się zdaje,że to fajna wymówka,dla chcących szczeniaki, ale szkoda,że takie osoby nie pomyślą wcześniej, przy kupowaniu psa (bo zazwyczaj biorą bez rodowodu,bo tylko do kochania) albo nie będą takie miłosierne i nie odchowają porzuconych kociąt,czy szczeniąt,skoro znają tyle osób chcących psa,
u nas w schronisku pełno takich, na szczęście jest wiele wolontariuszek, które są (mimo młodego wieku) bardzo wartościowymi ludźmi i karmią te malizny,opiekują się,szukają domu i jak pożytecznie można się spełnić :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Spyt']każdy ma swoje zdanko moje drogie panie :)
moja sunia Toska jest bez rodowodu . mam zamiar 2 razy ja dopuścić i nic mnie to raczej nie obchodzi mnie to co tam sobie tu piszecie bo nie mam zamiaru aby moja toska miała jakies urojone ciąże albo cos w tym rodzaju. potem ja wykastruje a przy okazji bede miała psełdo hodowle :) dobranoc :)[/QUOTE]

A mi się wydaje, że takie osoby jak Ty jednak strasznie przeżywają to, że mamy odmienne zdanie na ten temat - skoro nic Cię to nie obchodzi, to po co się wysilasz, i tu rejestrujesz, i piszesz? Lubisz się kłócić? Czy może po prostu podświadomie czujesz, że to co robisz nie jest do końca ok, i masz potrzebę usprawiedliwiania się przed całym światem? A może to nas właśnie to nie obchodzi - rób swoje skoro i tak jesteś najmądrzejsza, i nie zawracaj głowy :roll:

Życzę miłej niespodzianki, kiedy po dopuszczeniu przy kolejnej cieczce sunia znów będzie się męczyć z ciążą urojoną - bo w całej swojej arogancji nawet nie wiesz, że skłonności do niej są genetyczne - a więc osobnicze, a nie zależne od tego, czy suka miała młode, czy nie. Chyba, że wiesz doskonale, ale jakieś "usprawiedliwienie" na produkcję puchatych kuleczek być musi :cool3:

Link to comment
Share on other sites

na forum ktoś organizuje marną prowokacje,zamierzenie było dobre,tylko po co ten atak i zniżanie się do niektórych poziomu,zresztą nie wiem,czy ktoś weźmie sobie to do serca, skoro to popierają, nawet o tym piszą:

"moja alis jak ją kupiłam i pojechałam do fryzjerki po dwóch dniach to ona wzieła się za głowę i powiedziała cytuje"kto ją doprowadził do takiego stanu"włosy miała sfilcowane,pazurki podwinięte,przy ogonku przyklejona "kupa"a w kroczu wszystko poklejone i czarne od brudu.Więc nie miałam wyjścia jak ostrzyc ją na łysolka w zimę.SZOK.Pod szyjką miała coś ala grzyba więc znalazłam się u weta i dostałyśmy krople na kark od pasożytów i maść od grzybicy PIMAFUCORT i miała tylko jedno szczepienie w wieku 2 m-cy,a potem już nic.Horror jak ludzie dbają o swojego pupila[IMG]http://www.shih-tzu.pl/images/smiley/shock.gif[/IMG],a raczej nie dbają.Teraz jest już ok i tak ma być zawsze."

a jak piszą o ogłoszeniach z allegro,że kto się nabierze,że dany mieszaniec to prawdziwy shih tzu, bo ten wygląda a ten nie, to admin jeszcze tych co wystawiają ogłoszenia usprawiedliwia,że np może też się nabrali,bo szczeniak wyglądał,a teraz chcą odzyskać pieniądze, więc ludzie z takim podejściem są głusi nawet na to co opisują inni i takie zdjęcia, bo ważne by było tanio, a źle się dzieje wszędzie,tylko nie, przez nich,
a tekst typu jak kupisz za 200 to Cie oszukają, ta rasa jest od 500 wtedy możesz mieć pewność :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Smerfetko, niestety, tak jak piszesz, jeśli admin zamiast propagować załozenia r=r, tłumaczy postępowanie posiadaczy psa "bo może też się nabrali,bo szczeniak wyglądał,a teraz chcą odzyskać pieniądze" to sam sobie wystawia opinię "miłosnika zwierzat". Moim zdaniem jeśli ktoś w ten sposób usprawiedliwia innych, stawia psa na równi z pralka czy telewizorem (bo jak Ci towar nie odpowiada, mozesz oddać albo sprzedać na Allegro) i nie zasługuje na to zeby być adminem na jakimkolwiek forum zwierzęcym. Pytanie tylko jak przekonać forumowiczów i uzmysłowić im konsekwencje bezrozumnego rozmnażania niezarodowych zwierząt. Mamy teraz w schronie , co prawda pekina nie shih tzu, ale straszna wada zgryzu do tego wiek i przepis na psie cierpienie gotowy. A przecież gdzieś sie ten pies urodził, u kogoś mieszkał, nie wziął się "z wiatru i mgły".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dziaja']Witam Serdecznie. Poszukuję informacji jakie hodowle Shih Tzu tatuują swoje psy na brzuszku między łapkami. Poszukuję hodowli z której są moje pieski. Może ktoś się orientuje?[/QUOTE]
Psiaki tatuuje się w pachwinie albo w uchu, nie ma nigdzie spisu które hodowle gdzie tatuują. Musiałabyś podać numery tatuaży, żeby móc znaleźć hodowlę, bo inaczej nie da rady.
Czy Twoje psiaki są adoptowane, że nie wiesz z jakiej hodowli pochodzą?

Link to comment
Share on other sites

Tak adoptowałam je. Jestem skłonna sądzić, że pochodzą z pseudo hodowli. Zamierzam coś z tym zrobić. Nie wyrzuca się suki dla tego, że ją się już wyeksploatowało, chyba zarobiła na swoją emeryturę częstymi porodami. Jestem bardzo cierpliwa i nawet jeśli ma to potrwać latami to temu kto skrzywdził moje szczury zalazę za skórę bardzo skutecznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dziaja']Tak adoptowałam je. Jestem skłonna sądzić, że pochodzą z pseudo hodowli. Zamierzam coś z tym zrobić. Nie wyrzuca się suki dla tego, że ją się już wyeksploatowało, chyba zarobiła na swoją emeryturę częstymi porodami. Jestem bardzo cierpliwa i nawet jeśli ma to potrwać latami to temu kto skrzywdził moje szczury zalazę za skórę bardzo skutecznie.[/QUOTE]
Słyszałam właśnie, że niektóre hodowle rasowych psów pozbywają się psiaków, które są już nieprzydatne w hodowli. Dla mnie to jakaś masakra! :angryy: To znaczy, że taki ktoś nie hoduje psów z miłością, nie jest pasjonatem, tylko liczy się dla niego kasa, a z takich starszych psów nie ma już pożytku, więc najlepiej oddać, albo pozbyć się w jeszcze inny sposób... :shake:

Link to comment
Share on other sites

dziwne z tymi hodowlami, bo u nas jak są psy,to zazwyczaj wyniszczone z pseudo, no i znam przypadki osób,które przygarnęły psa od hodowcy, na emeryturę,albo gdy pies nie odnajduje się w gromadzie innych psów,
więc też nie ma co generalizować,
a co do psa,to najlepiej pójść do zk, wypytać się schroniska skąd jest itp, by wiedzieć, no i odczytać numer,tylko po nim można znaleźć,bo nie ma informacji o tym kto gdzie tatuuje, bo to zależy od tego gdzie miejsce, od rasy i gdzie tatuujący zrobi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...