Jump to content
Dogomania

klub pudla


aneta

Recommended Posts

UWAGA, powstaje

KLUB PUDLA

(w ramach Związku Kynologicznego w Polsce (FCI) !!!

Wszystkich zainteresowanych członków Związku Kynologicznego w Polsce (FCI) zainteresowanych tą piekną rasę zawiadamiamy, że od 2004 roku ma działać w Polsce Klub Pudla. Każdy chetny, niekoniecznie posiadający psy tej rasy, może wypełnic deklarację i przesłać ją adres podany na stronie (zgłoszenie wypełnione i własnoręcznie podpisane).

www.klubpudla.republika.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Replies 472
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Pierwszy zjazd członków Klubu Pudla odbędzie się w dniu 15.05.2004 (sobota) o godz. 16.00 w pomieszczeniach oddziału ZKwP w Poznaniu przy ul. Św. Marcin 27.

Na zjeździe odbędzie się wybór władz klubu, zatwierdzenie regulaminu, ustalenie składki członkowskiej oraz spraw organizacyjnych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych hodowców i miłośników pudli. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Byłam na zjeździe i postanowiłam napisać co nieco:

Klubem będzie kierował zarząd w składzie:

1. I.Urbanowska -przewodnicząca.

2. K.Grabowski

3. M.Bednarkiewicz

4. K.Gniadek

5. I.Guz

6. B.Adler-Rózga

Przedstawiono propozycję regulaminu z ważnymi zapisami (wprowadzającymi zmiany):

- możliwość krycia między kolorami,

- mozliwość krycia między wielkościami,

- możliwość przepisania pudla po osiągnieciu pełni wzrostu do wyższej lub niższej wielkości,

- przeglądy hodowlane.

Parę wrażeń ogólnych ze zjazdu.

Jako początkujący pudlarz byłam mocno i niemiło zaskoczona panującymi wśród tak małej liczby osób (na zjazd przybyło ok.32) animozjami różnego rodzaju. Mimo wspólnych chęci aby powstał klub momentami były trudności aby te kilkanaście osób porozumiało się.

Niestety grupa inicjatywna oprócz przygotowania zjazdu (chwała im za to!!!) nie była przygotowana do poprowadzenia zebrania (brak znajomości regulaminów ZK, zasad prowadzenia tego typu spotkań). Odniosłam wrażenie, że ilosć przybyłych osób mocno przerosła oczekiwania grupy inicjatywnej.

Mam jednak nadzieję że po średnio udanym początku coś z tego wyjdzie.

I że środowisko pudlarzy raczej zacznie się integrować, a klub pudla nie stanie się ewentualną kością niezgody - choć takie odniosłam wrażenie wyjeżdżając z Poznania.

Pozdrawiam

Irena, Alta, Indi

Link to comment
Share on other sites

Mam również nadzieję, że cos z tego wyjdzie, bo próbujemy stworzyć klub od dobrych 10 lat jak nie więcej. A rózne animozje możę w końcu się skończą.... Przykre to w rasie tak nielicznej.

Grupa zarządu to ludzie neutralni i mądrzy, mysle, że dobrze to wszystko poprowadzą, bo szkoda by było stracić tą szansę odrodzenia rasy.

Link to comment
Share on other sites

No cóż, wybrany skład zarządu gwarantuje bezstronne i uczciwe kierowanie klubem, a czeka ich jeszcze wiele niewdzięcznej pracy. Cieszę się z takiego a nie innego wyboru. Rozumiem, że parę osób wróciło mocno zawiedzionych.

Proponowane zmiany w regulaminie pozwoliłyby nam wreszcie na krycia za granicą, bez obawy, że urodzą się potem szczenięta, które pójdą potem tylko na kanapę. Na dobrą sprawę polskie przepisy dotyczące pudla nie przystają do wzorca rasy i najwyższy czas je "zeuropeizować".

Nie wyobrażam sobie dalszej hodowli pudli bez przeglądów hodowlanych i badań (przynajmniej PRA i luxace patelly). Dla mnie kwalifikacja hodowlana na podstawie trzech ocen z wystaw jest ironią.

Animozje - animozje mniejsze czy większe są u hodowców wszystkich ras, a czy się zaczniemy integrować to zależy tylko od nas pudlarzy, a parę osób mogłoby przemyśleć swoje zachowania...

Ale jestem optymistką i wierzę że nam się uda i przyszłym roku odbędzie się również pierwsza klubowa wystawa pudli, pierwsza od dziesięciu lat, bo Klub Pudla został rozwiązany w 1994 roku, po rezygnacji z przewodniczenia przez P. Sabinę Palczewską.

Link to comment
Share on other sites

A owszem, owszem.

Mądrze piszesz.

Chętnie poznam Ciebie i pudle z Czarnej Fugi oraz wymienię parę zdań na ich temat.

Przy okazji jakiej wystawy można będzie Cię spotkać?

Mam jeszcze jedno pytanko czy oprócz wystaw spędzacie ze swoimi pudlami czas inaczej np agility?

Pozdrawiam

I,A,I

Link to comment
Share on other sites

Sonya-Nero

Co, albo kogo miałaś na myśli pisząc: "Rozumiem, że parę osób wróciło mocno zawiedzionych[...]a parę osób mogłoby przemyśleć swoje zachowania... ". Nie bardzo wiem, nic nie pisałam na temat zarządu. Ani za, tym bardziej przeciw. Osób z powołanego zarządu osobiście nie znam (aczkolwiek miałam przyjemność rozmawiać telefonicznie z Panią Urbanowską i z Panią Guz kiedy szukałam dla siebie pudla). Z obecnych na zebraniu zaledwie kilka.

Skąd więc taka uwaga!?:

Byłaś na zebraniu? Bardz Cię proszę pisz normalnie.

Chętnie chciałabym w przyszłości na jakiejkolwiek wystawie móc porozmawiać z każdym pudlarzem bez uprzedzeń, posądzeń o cokolwiek i złości w oczach.

Jeżeli chodzi o atmosferę na tym spotkaniu to powiem wprost - jestem rozczarowana. Bardzo mi przykro jeżeli kogoś urażę tą postawą ale jestem idealistką i momentami niepoprawną optymistką. I moja wizja takiego zjazdu była miła i przyjemna gdzie podczas przerw między wyborami zarządu a omawianiem regulaminu będę mogla poznać i porozmawiać z takimi ważnymi osobami dla świata pudlarzy jak np. Pani Urbanowska. Niestety tak nie było nad czym ubolewam. Może następnym razem.

I,A,I

Link to comment
Share on other sites

Chętnie do Krakowa przyjadę, ale nie tym razem. Zamierzam w tym terminie obronić pracę magisterską. Poproszę o dalsze informacje.

Sonya-Nero dobrze myślę, że masz średniaki? Moge prosić parę zdań na temat ich charakteru i temperamentu. Zanim kupiłam morelkę w JF to myślałam również o białym średniaku ze Słowacji. Prawdę mówiąc nadal nie przeszła mi ochota na tego szczeniaczka. Sunia (średniaczka) po nieudanym kryciu w listopadzie ma być kryta ponownie maj/czerwiec. Ciekawa jestem co z tego wyjdzie. I czy będzie coś do kupienia. Co myślicie o średniakach z tej hodowli:

www.pudel.sk

I,A,I

Link to comment
Share on other sites

A swoją drogą przydałobuy sie odbudować średniaki w Polsce, przepraszam, trudno nazwać odbudową tą odmianę, bo były pojedyńcze pudle srednie białe w latach 70. potem pojawiły się pod koniec 90, ostani miot w Polsce był około 1992 u p. Szulc z Warszawy.

Link to comment
Share on other sites

Mam zamiar być w Warszawie 10-11.07 na zawodach agility więc również na wystawie, później również na zawodach w Legnicy. Pierwszą wystawę ze szczeniakiem zamierzam zaliczyć we Wrocławiu (na swoim terenie). Na końcu Poznań zawody i wystawa. Po drodze może Sopot pod warunkiem, że będę na urlopie w tamtym rejonie.

A co się tyczy średniaków to usiłuję zbierać informacje na ich temat, głównie charakter i temperament, co nie jest łatwe.

Ogólnie celem jest dla mnie praca z pudlem i chciałabym osiągnąć chociaż część z tego co te Panie:

http://www.poodles-in-scandinavia.com/obedience_laddie.htm

http://www.agility.ru/WIW/e_Klokova.htm

I,A,I

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ważne dla zainteresowanych przynależnością do Klubu Pudla!

List przewodniczącej Klubu Pudla:

Szanowni Państwo

Uprzejmie zawiadamiam, że na Walnym Zgromadzeniu zorganizowanym przez Grupę Inicjatywną powstania Klubu Pudla, uchwalono składkę roczną w wysokości 20 zł. Tak się składa, że zgodnie z literą prawa i obowiązującymi regulaminami Zarządu Głównego Z.K. w Polsce, Klub nasz nie ma prawa rozpocząć działalności przed udokumentowaniem zebranych składek od 100 osób.

W związku z powyższym ,zgodnie ze złożoną przez Państwa Deklaracją mówiącą o chęci uczestniczenia w życiu Klubu Pudla, bardzo serdecznie Państwa proszę o niezwłoczne wpłacenie 20 zł. na konto podane na załączonym piśmie.

Po otrzymaniu z Zarządu Głównego zgody na naszą działalność, przekażemy Państwu Biuletyn zawierający wszystkie dane o składzie Zarządu, planowanych spotkaniach i wystawie klubowej, planie pracy Klubu itp.

Prosimy nie odkładać terminu uregulowania składki, bo tylko od Państwa zależy kiedy Klub uzyska prawo do działalności.

Jeszcze na jeden szczegół muszę zwrócić uwagę : Członkiem Klubu, zgodnie z Uchwałami Zarządu Głównego, może być tylko ta osoba, która jest członkiem Związku Kynologicznego w Polsce.

W imieniu Zarządu Klubu Pudla pozdrawiam wszystkich miłośników pudla

i życzę Państwu wiele radości z posiadania psów tej rasy.

Przewodnicząca Klubu

Iwona Urbanowska

Adres Klubu

Klub Pudla ul. Do Strugi 6/2 62-800 Kalisz

Tel/fax 062-766 12 25 E-mail: [email protected]

Składkę za rok 2004 należy wpłacać na następujący adres:

Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Poznaniu

61-804 Poznań ul. Św.Marcin 27

Nr rachunku : 49 1090 1359 0000 0000 3501 8426

Tytuł wpłaty: Składka członkowska „KLUB PUDLA”

Informujemy, że wszelkie informacje będą ukazywać się również na naszej stronie internetowej: www.klubpudla.republika.pl

Link to comment
Share on other sites

to ja też się w końcu przyłaczę do dyskusji :oops: bo pudelek marzy mi się od lat a pytań mam mnóstwo :) Co prawda upłynie jeszcze sporo czasu zanim następny piech dołączy do naszego mini stadka, ale chcę wiedzieć jak najwięcej, a literatura jest skąpa.

Link to comment
Share on other sites

Mamy wzsyscy nadzieję, że klub pudla coś ruszy w tej rasie. Ostatnio pudle należą do rzadkości i ilość 11 pudli w Nowym Sączu mnie osobiście zaskoczył.

Co prawda większośc tych pudli to była nasza wesoła gromadka czyli: Kraków--Wadowice - Bielsko ( 3 średniaki i Lucky od Sonya-Nero, 2 z mojej Czarnej Fugi, toyka czarna, apricotka miniaturowa).

Link to comment
Share on other sites

Sonya-Nero

Bardzo mi miło, że jeste znowu na forum.

Chętnie zadam parę pytań.

Chciałabym aby trochę przybliżyła charkter redniaka zwłaszcza w porównaniu do miniatury. Czy sš cechy charakteru, które znacznie różniš się u obu wielkoci? Jaki majš temperament?

Chciałabym również zapytac o opinię na temat konkretnych psów. Na stronie www.pudel.sk (podstrona o szczeniakach) sš przedstawieni rodzice przyszłych szczeništ pudli rednich białych. Jeli znajdziesz chwilę aby tam zajrzec to napisz co o nich sšdzisz?

Chciałabym poznac Twoje zdanie jako fachowca - ja dopiero się uczę i polegam na opnii innych. Chociaż i tak wybierajšc mojego szczeniaka najpierw zwracałam uwagę na zachowanie a dopiero póniej ocenialimy wyglšd. Nie będę ukrywac, że jestem zainteresowana kupnem suczki z tej hodowli z paru względów. Między innymi, że nie ma właciwie tej odmiany w Polsce i może to trochę snobistyczne :oops: ale chciałabym miec swój wkład w rozwój rasy u nas. W innych dziedzinach snobizm omija mnie szerokim łukiem.

Szukajšc pudla dla siebie myslałam również o Twojej hodowli albo. Ale u Ciebie urodziły się same psy (nie mam jako do tej płci sentymentu) i w dodatku (na moje nieszczęcie) masz tylko czarne redniaki. A może planujesz wprowadzic, sprowadzic jeszcze jaki kolor?. Niestety ja gustuję w nieco janiejszych kolorkach (biały, morela ewentualnie bršz)

Wogóle jestem bardzo ciekawa Twoich psów na żywo. Gdzie będziecie wystawiac się jeszcze w tym roku? Chętnie pobyłabym w towarzystwie rednich pudli aby choc troche poznac je osobicie.

Pozdrawiam

Będę wdzięczna za opienię.

Irena & pudle mini

PS

Będšc ostanio na zawodach agility w Warszawie w paru konkurencjach zajełymy z Altkš II miejsce. Niestety :evil: grzywacz był szybszy.

Może uda się w Głogowie - startujemy już w najbliższš niedzielę.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...