Jump to content
Dogomania

Problemy z ogonkiem !!!


tomek1906

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:o Się temat rozkręcił...

Mogę coś napisać ? Dzięki :)

Moi drodzy! jeśli chodzi o mojego pieska to jeśli zabieg pomoże na ten nieszczęsny ogonek ,(bo od tego zaczęliśmy),to spróbujemy swoich sił na wystawie - jeśli nie - damy psiakowi spokój (ciąć nie będę) - moralnie czuję się czysty - w sumie na upartego mógłbym ściąć ten ogon i wystawiać "uczciwie".

Nie wiem ile foksów jest wystawianych bez poprawek ale jak ktoś chce zobaczyć uszka foksów bez poprawek to zapraszam tu :

www.foxterrier.com/earclub/

Link to comment
Share on other sites

No czyż nie piękne takie gacki ? :)

Gacusie śliczne, ale czy nie dlatego właśnie, że ich rodzice mieli sztucznie naprawiane to i owo? Skoro im tak nagminnie stają, a tak właśnie jest - nawet w mojej rodzinie jednemu się tak zdarzyło... To może lepiej zmienić wzorzec? I niech sobie legalnie stają?

Link to comment
Share on other sites

jeśli zabieg pomoże na ten nieszczęsny ogonek ,(bo od tego zaczęliśmy),to spróbujemy swoich sił na wystawie
Właśnie tego się obawiałam i jak widać, było czego. tomek1906, to jest wbrew regulaminowi i oszustwo. Za to możesz wylecieć ze Związku. Ale nie powinieneś tego robić nie ze względu na groźby, tylko ze względów moralnych, bo nie chcesz być oszustem.
moralnie czuję się czysty - w sumie na upartego mógłbym ściąć ten ogon i wystawiać "uczciwie".
Nie masz pojęcia, jak ogon by zareagował na ścięcie i czy mógłbyś po ścięciu wystawiać. Natomiast masz pewność, że wystawiając po przecięciu wiązadeł łamiesz regulamin i oszukujesz. Po co???
Nie wiem ile foksów jest wystawianych bez poprawek
Ja też nie wiem, ale podejrzewam, że znacznie więcej niż myślisz, bo wierzę, że większość wystawców to nie oszuści. Oczywiście plotki krążą różne, ale z własnego doświadczenia wiem, że nie należy we wszystkie wierzyć.
ale jak ktoś chce zobaczyć uszka foksów bez poprawek to zapraszam tu :

www.foxterrier.com/earclub/

No pewnie, że bywają takie, i to dosyć często! ALE NIE SĄ WYSTAWIANE!

Powinieneś również rozróżnić "poprawki" dozwolone (klejenie) od niedozwolonych (nacinanie chrząstek czy wiązadeł), bo to ogromna różnica. Klejenie jest dozwolone i na porządku dziennym; nacinanie to ingerencja chirurgiczna, zabroniona regulaminem.

Nie wiem, jak bardziej jasno mam to wytłumaczyć, prawdę mówiąc słów mi brak i jestem bardzo Tobą zawiedziona. Jeżeli inni tak postępują, jak Ty zamierzasz, to nie należy się dziwić niskim poziomem wystawianych w Polsce psów. Prawdziwy miłośnik rasy by tego nie robił.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem ile foksów jest wystawianych bez poprawek
Już nie mówiąc o tym, że ja wstydziłabym się używać argumentów w stylu "jak wszyscy oszukują, to ja też mogę" (co nie zmniejsza mojej wiary, że jednak większość nie oszukuje; ale wiem, że oszuści się zdarzają).
Link to comment
Share on other sites

Droga Flaire !!!

Napisałem się z 15 minut i akurat sie komp zrestartował.

Spróbuję od początku - za to będzie krócej.

Myślę że mnie źle zrozumiałaś.

W temacie foksów mógłbym się wiele od Ciebie nauczyć,mój post dotyczył wyboru pomiędzy cięciem a poprawą tego ogonka.Nie mam doświadczenia wystawowego ,nie rozpatrywałem tego w kategorii oszustwa.Na pewno klimat takich wystaw jest extra - tego szkoda.

Wystaw pewnie nie odpuścimy - (bez nerw fred wystąpi jako widz),

Poprawię ogon dla samego faktu 8) i wspólnego dobrego samopoczucia.

Muszę więc przyznać Ci rację z jednym wyjątkiem : szukając pomocy we własnej sprawie wykonałem kilka telefonów po Polsce i nie mam wątpliwości że wiele foksików jest poprawianych.

Jeśli chodzi o poziom wystaw to nie znam sie na tym .Skoro poziom jest tak niski to strata mniejsza.

POZDRAWIAM

Link to comment
Share on other sites

Moja miała swojego czasu problemy z ząbkami.Mleczne kły nie chciały jej wypaść, a stałe już były porządnych rozmirów.Była możliwosc , ze to jej popsuje zgryz.A na ten popsuty zgryz zawsze przeciez mogłam założyć aparat, przynajmniej tak mi wetka powiedziała.Jednak postanowiłam, ze jesli ząbki jej się nie nastawią to nie bede oszukiwac(moze to nie są odpowiednie słowa) i jej dalej wystawiać.Jednak wszystko jest juz OK i mała bedzie wystawina.Możesz sobie go wystawiać, ale według mnie nie powinnien byc reproduktorem i przekazywać :wadliwego' ogonka potomstwu

Link to comment
Share on other sites

Muszę więc przyznać Ci rację z jednym wyjątkiem : szukając pomocy we własnej sprawie wykonałem kilka telefonów po Polsce i nie mam wątpliwości że wiele foksików jest poprawianych.
Pewnie masz rację, ale prawdziwi miłośnicy rasy tego nie robią. Również wiem, że jest na ten temat więcej plotek niż faktycznego poprawianie, bo np. słyszałam kiedyś od "eksperta", że pewien pies miał poprawiane uszy, a ja akurat byłam z tym psem w bardzo bliskim kontakcie i wiedziałam na pewno, że nic poprawiane nie było. Po prostu ktoś go chciał oczernić - to zdarza sie zdecydowanie częściej, niż poprawki.

Ty mi wyglądasz na miłośnika rasy, więc cieszę się, że się rozumiemy.

W każdym psie można bardzo wiele rzeczy poprawiać sztucznie. U fox terierów możesz poprawiać nie tylko uszy i ogony, ale także oczy i naciągnąć skórę, jeśli jest za luźna, pomalować nos, jeśli nie jest czarny i całą masę innych rzeczy, aż po poprawki wręcz brutalne. Tylko że jeżeli potem taki sztuczny pies będzie wygrywać, to co to znaczy i jaka w tym satysfakcja? (No może z wyjątkiem satysfakcji chirurga plastycznego, który robił te wszystkie poprawki) A rasie to tylko szkodzi. W tym sporcie po prostu chodzi o co innego. Na pewno są oszuści tak jak i wszędzie, ale to nie znaczy, że my musimy też oszukiwać.

Link to comment
Share on other sites

ja tez ostatnio słyszałam jak to sie poprawia wygląd psom na wastawach.Niektórzy używają kredek do poprawienia wyrazu oka, mąki ziemniaczanej, po której biała sierść wydaje sie być ładniejsza itp Nawet słyszałam , ze ktos chciał tak wytrymowac sznaucera przed wystawą, ze poddawał go narkozie

Link to comment
Share on other sites

Tomku,

Po pierwsze, pytasz, co radzę. Więc tak: jeżeli potrafisz żyć z tym ogonkiem, to zostaw jak jest, weź zaświadczenie od weta w łapę i jedź na wystawy. Przy wejściu na ring, pokazuj sędziemu zaświadczenie. BISa pewnie nie wygrasz, ale jeżeli pies poza tym ogonkiem się kwalifikuje, to moim zdaniem Ch. PL możesz zrobić.

Po drugie, nie dziwię się, że tak się okazało, bo takiego ogona, jak opisywałeś to jeszcze w życiu nie widziałam. Owszem, zawinięte w odwrotną stronę zdarzają się i to często (i właśnie takie są "poprawiane" przez podcinanie wiązadeł), ale o takim, jak Ty opisywałeś to nawet nie słyszałam. Więc wczoraj w Związku, na sekcji terierów, zapytałam sie o to panią Chwalibóg (mówi Ci coś to nazwisko? - powinno :wink: ) i powiedziała to samo: przez 40 lat hodowli foksów, nigdy się z takim ogonem nie spotkała. Ale jak był złamany, to sprawa wyjaśniona.

No i jeszcze co następuje: jeżeli wet ma jakiś pomysł, jak to naprawić, z którym możesz żyć (podejrzewam, że trzeba by złamać na nowo i potem unieruchomić), to naprawiaj, tylko zatrzymaj wszelką dokumentację, że ingerencja była spowodowana wypadkiem itp. Na pewno nikt Cię nigdy o to nie będzie pytał, niemniej teoretycznie powinieneś mieć takie zaświadczenia.

Prawdę mówiąc, kamień mi jakoś spadł z serca... :D

Link to comment
Share on other sites

czy ktos moze mi uzasadnic w jakis racjonalny sposob obcinanie zwierzetom roznych czesci ciala?

bo juz mam dosyc uzasadnien no wszystkie tak maja albo bo im jest lepiej..gdyby bylo im lepiej to od 200 lat nie bylo by ustawy o ochronie praw zwierzat,ktora tak namietnie sie m in w Polsce tak chetnie lamie.

a ze wszystkie tak maja to tez nie powod, nie wiem czy fajnie biegac po ringu za psem ktoremu cala pupe widac i reszta ogona sterczy jak by szykowal sie na suczke.....

Posty Briardsa wybieliłam, bo są totalnie nie na temat.

Uprasza się serdecznie o dokładne czytanie ze zrozumieniem.

Dag-Mod

:evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...