Jump to content
Dogomania

basaga

Members
 • Content Count

  84
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by basaga

 1. basaga

  dziwne uszy

  Moja bassetka też miała czyste uszy, ale się drapała. Zakrapiałam jej Oridermyl i przeszło. Niestety chyba znów kłopoty sie pojawią, chociaż uszy czyste i nie cuchną. To prawdopodobnie jakis grzybek.
 2. basaga

  spacery z psami

  Witam wszystkich. Ciekawi mnie jak wyglądają wasze spacery z psami, jak często i gdzie je wyprowadzacie. Czy biegają bez smyczy itd. Ja codziennie (czasami rzadziej) biegam dwa razy na łąkę obok domu. Pierwsza runda - bassety i "owczarzyca" Saba, która ma zajęcie, bo pasie moje basseciki. Dzieki temu nie rozbiegają się po okolicznych lasach, jak za pewne miałyby ochotę. Czasami jednak udaje im sie zwiać. Potem druga runda z Fibi, ponieważ nie zgadzają się z Sabą i dochodziło do bijatyk. A potem jestem padnięta. :-?
 3. Żyję, ale ledwo :o Jak się miewa Fredzio?
 4. basaga

  uszy foksów

  To czy uszka staną, czy nie, zależne jest także od gospodarki wapniowej organizmu, ale pewnie predyspozycje można dziedziczyć. Właśnie, więc jak to korygowanie uszu (niektórzy nawet operują) ma się do wymagań wzorca? Nie wydaje Wam się, że istnieje tutaj rozdźwięk? Skoro wzorzec wymaga uszu półstojących, a te w większości muszą być korygowane (bo np. rodzicom też stawały i mieli poprawiane) to gdzie tu konsekwencja. Toż to bicz na własna szyję. Foksiki rodzą się z różnymi uszkami, bo ich rodzice mieli (byc może) poprawiane uszka. A skoro tak, to chyba jast tu jakieś malutkie oszustwo? Więc albo zmiana wzorca, albo selekcja.
 5. basaga

  męski problem basseta

  Mam nasseta - psa i każdej zimy pojawia się ten sam problem. Otóż, jak wiadomo, bassecie jajeczka poruszją się dość swobodnie i do tego są nisko zawieszone. Kiedy spadnie śnieg, mój Tynio ciągle je sobie obciera i nawet krewka leci... :cry: Smaruję je przed wyjściem tłustym kremem, ale to nic nie daje... Poradźcie coś.
 6. basaga

  jamnik i klasy wystawowe

  Jeszcze nie mam jamnika. Noszę się dopiero z zamierem posiadania owego. Mam pytanie: do jakiej rasy należy jamnik przed ukończeniem 15 miesięcy i pomiaru obwodu klatki piersiowej. Chodzi mi o to, jak tę sprawę rozwiązać na wystawie. Jeżeli rodzice są miniaturowi, to mój piesek także ma występowac jako miniatura?
 7. basaga

  Problemy z ogonkiem !!!

  Gacusie śliczne, ale czy nie dlatego właśnie, że ich rodzice mieli sztucznie naprawiane to i owo? Skoro im tak nagminnie stają, a tak właśnie jest - nawet w mojej rodzinie jednemu się tak zdarzyło... To może lepiej zmienić wzorzec? I niech sobie legalnie stają?
 8. basaga

  jamnik i klasy wystawowe

  :silly: :2gunfire: :agrue:
 9. basaga

  Problemy z ogonkiem !!!

  Katerinas To bardzo dobrze! :kciuki:
 10. basaga

  Problemy z ogonkiem !!!

  To znowu ja. A jak się ogonek zachowuje, kiedy piesek jest czymś bardzo zainteresowany?
 11. basaga

  Czym karmicie swoje kundelki?

  Wszystkie moje psiórki (i rasowe i nie) są jednakowo dobrze traktowane. Pies to pies, takie samo serce i ciało. Nie wyobrażam sobie, aby champiom miał mieć lepiej niż kundelek. One wszystkie kochają tak samo i ja je tak samo kocham. :iloveyou:
 12. basaga

  dwa psy w jednym mieszkaniu

  Ja mam w sumie 6 piesków. :D Oj, różnie to bywa... te, które się nie bardzo lubią raczej się nie widują. Ale ja mam na to warunki, leśniczówka, ogród i te sprawy. Suki niehodowlene są wysterylizowane, to bardzo bodre rozwiązanie.
 13. basaga

  jamnik i klasy wystawowe

  hmmmm: na jamnikach się nie znam (odkrywcze!) ale może w weekend jamnikarze się pojawią i wszystko będzie jasne! Ja tez się specjalnie nie znam, stąd moje pytanie. Chociaż, po namyśle stwierdzam, że faktycznie powinnam je inaczej zadać... Ale skoro nie ma tu jamnikarzy, to co ja tutaj robię z moimi rozterkam!?
×