Jump to content
Dogomania

onkowe jedzonko - kto czym, jak i dlaczego (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


ayshe

Recommended Posts

[quote name='saJo']Jasne, tylko....yyyyyyyyyy....jak by ci to powiedziec.......przebiegnij z belgiem piec razy bez odpoczynku tor agility :diabloti: [/quote]

Ja przebiegnę dwa z ONkiem i wypluwam płuca :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

saJo próbuje ale też szaleć nie mogę, bo czasem jest tak, że on ma np. takie biegunkowe coś, nawet nie wiem jak to nazwać, że czasem jest dobrze a czasem gorzej i to np. tego samego dnia więc w ogóle to trudno kontrolować
zreszta nie wiem, mój pies jakis dziwny jest pierd*lca dostaje jak widzi taki smakołyk a jak mu już daje to żuje jak starą oponę, jakby to jakieś niesmaczne było... zastanawiałam się może chodzi o wielkość, bo on cały czas tylko ryba i takie małe gówienka chrupkowe ale też mi to trudno stwierdzić
bedziem próbować i nie martw się dla Ciebie zostało jeszcze trochę smakołyczków :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Jesli duzo czasu przebywa na dworzu, to wlasnie siersc powinna sie lepiej trzymac. Sproboj roboran h. A moze sucz po prostu wyczula wiosne? Goobi okrywowy wlos czy podszerstek?[/quote]

Gdzie ja mogę kupić ten roboran H ??
w 3 internetowych nie ma i dwu zwykłych tyż..
Włosy wyłażą garściami.
Przestawiam ją na karmę z jagnięciną, bo może to uczuleniowe jest...

Link to comment
Share on other sites

drucal podaje sie codziennie.pozostale suplementy wtedy odstawiasz albo jak np.roboran-2-3 razy w tyg.
suplementy dodaje sie niedo karmy tylko do niewielkiego dodatkowego posilku i zasada jest ze o ile tabl.czy algolith mozna dawac np.z mieskiem to roboran,drucal itp.tylko z posilkami "bialymi'typu mleko,jogurt,ser twarogowy,jajko.miod jako dodatek dobrze robi do takich posilkow z suplementem.

Link to comment
Share on other sites

czyli tak, drucal może być z mlekiem lub z czymś innym "białym" - żaden problem, bo smakuje Etowi :multi:
powiedzcie mi czy coś pieczonego szkodzi psu? Chodzi mi o to, że ostatnio Eto jadł samo mięso , bez wypełniaczy w stylu ryż czy warzywka (nie krzyczcie - wiem że źle :oops:) i wywnioskowałyśmy z saJo że ma za dużo białka i dziś jedziemy do weta na obejrzenie gruczołów przyodbytowych :roll: bo się bardzo wylizuje ...
wracającdo tematu, eto nei zje miesa wymieszanego z ryżem i warzywami, ale jeśli będzie miało konsystencje np pasztetu to tak ... więc czy jeżeli upiekę jakby pasztet z 1/2 mieso wołowe + 1/4 warzywka + 1/4 ryż + jajko to czy to będzie szkodliwe ? chodzi mi op to że to będzie upieczone ... ?
Jesli tak, to kupujemy suchą karmę i karmimy .. to bedzie pracochłonne ale może uda mi się go przestawić, do 3 razy sztuka podobno ....

Link to comment
Share on other sites

HMM:roll: nie wiem
jeśli upiecze się w piekarniku bez tłuszczu to chyba nie powinno zaszkodzić:cool1: główny problem smażonego to tłuszcz
może spróbuj w takiej folii przezroczystej z której robi się bańkę z jedzeniem w środku,fajnie się w tym robi bz tłuszczu

Link to comment
Share on other sites

Aga i Eto
Spokojnie mozesz cos takego upiec, chociaz osobiscie jestem zwolennikiem spazonego lub surowego miesa. Ale jesli nie bedziesz tego piekla dlugo to luuuuzik.

A moze sprob spazyc mieso, na wywarze ugotowac ryz i warzywa, wszysto to przemielic w maszynce. Moze cos takiego zje? Po co robic sobie klopot i tracic wartosci odzywcze zwiazane z pieczeniem?

Daj znac w jakim stanie byly gruczoly przydupne.

KOT I MYSZ
Nie przesadzajmy z tym tluszczem. Dla psa ktory sie rusza i biega tluszcz nie jest problemem, spokojnie to spali. W koncu nie mowimy o przepalonym tluszczu, na ktorym przez tydzien smazylismy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Aga i Eto
Spokojnie mozesz cos takego upiec, chociaz osobiscie jestem zwolennikiem spazonego lub surowego miesa. Ale jesli nie bedziesz tego piekla dlugo to luuuuzik.

KOT I MYSZ
Nie przesadzajmy z tym tluszczem. Dla psa ktory sie rusza i biega tluszcz nie jest problemem, spokojnie to spali. W koncu nie mowimy o przepalonym tluszczu, na ktorym przez tydzien smazylismy.[/quote]
:evil_lol: ja nie w tym sensie;) bardziej chodzi o wolne rodniki itp:evil_lol:
tłuszczyk wogóle jest bardzo dobry i potrzebny:p

Link to comment
Share on other sites

my mamy porf... narazie na gore prof zostala wsypana nutra n czarna i nutra gold alfy... i o sie troszke zmeiszalo.. wiec przejscie na prof bedzie powolne;) zobaczymy jak na prof beda psy wygladaly.. na czarnej nn nawet dobrze wyglada cekin.. lepiej niz na zcerwonej nn:angryy:

Link to comment
Share on other sites

moje zjadaja wszystkie ktore mi wpadna do reki ale ja kupuje zupy profi.gotowanie to nie dla mnie.:cool1: .czasem uwe cos im upitrasi jako dodatkowy posilek[wtedy tne granulat].ale to szwabskie zarcie mnie przyprawia o mdlosci:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...