Jump to content
Dogomania

onkowe jedzonko - kto czym, jak i dlaczego (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


ayshe

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mój ojciec twierdzi ze takie małe ludzko-psie grzeszki nikomu nie szkodzą a zwłaszcza im więc jesli tylko znajdą sposobność to się udzielają ...
a potem jest skutek - w tajemniczych okolicznościach golonka zniknęła z talerza na ławie .. ciakwe czyja to robota :diabloti:
Oczywiście wszyscy reagują śmiechem bo już jest po sprawie

Link to comment
Share on other sites

razdwatrzy

Przeszukaj watek, o ile pamietam pisalam jak przestawialam mojego Ksieciunia na suche, a on wybitny przeciwnik suchej karmy byl. Ale sie udalo, a od czasy kiedy je salomona ma normalnie taki apetyt, ze przez pierwsze dni :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: gdy jadl.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agushka']Pi razy drzwi moge powiedziec bo dawno już jej nie wazyłam. Będzie tego szczęścia ze 23kilo, ale to tak orientacyjnie. Ona raczej chuchro jest. Szkoda, że nie mogę Ci jej pokazać buuuu[/quote]
nie wymiguj się, możesz, możesz :cool3::cool3: w-wa fcale a fcale nie tak daleko a w niedziele czy sobotę zawsze można wycieczke zorganizowac:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Ewa-Jo to samo mówiła :) Ja się nie wymiguję, ja kombinuję jakby tutaj się do Wawy do Was wybrać. I z każdej strony wychodzi mi, że dopiero w listopadzie się uda. Że tez jak mieszkałam sobie w stolycy nie znalazałam tego onkowego zgromadzenia :placz: Jak mnie ayshe nie pogoni to napewno się wybiorę :)

Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi o zapaszek to sam wpadlem na to :evil_lol:;), bardziej mnie interesowalo co wplywa na poprawe siersci. Ale jesli tyle osob twierdzi, ze dziala to juz nie bede drazyl :eviltong:

Mam z innej beczki pytanko, ale tez zwiazane z jedzonkiem - co jedza najlepsze ONki swiata?

Link to comment
Share on other sites

a mysmy dzisiaj dostali 18 kg puriny pro plan lamb&rice.. psom zasmakowalo.. aczkolwiek alfa ma swojego seniora salomona;p ehh tak widze, ze cekin ma niedowage... zawsze go szczuplo trzymalam..... ale teraz chyba troche zwieksze dawke zarcia.... chcoiaz jadl 400g bewi doga sport menu lacznie przez 4 mieisace to nie przytyl... a nie ma mega duzo ruchu..

Link to comment
Share on other sites

dla onka niedowaga to raczej nie jest problem.raczej przeciwnie.
hope-sardynki maja pewne skladniki[zrob sledztwo jakie:cool3: :lol: ]wplywajace b.dodatnio na stan skory i siersci.
agushka-dasz rade :evil_lol: przyjechac-tfffardym trza byc:razz: .

Link to comment
Share on other sites

Musze Wam koniecznie coś napisać :evil_lol: Eksperymencik zrobiłam. Wsypałam Tinie szklankę po nutelli cuda (które mi Ewa-Jo sprezentowała i której pięknie dziękuję i wdzięczna jestem do grobowej deski). Nie zdązyłam jej z tego zrobić zupki bo zaczęła żreć zanim się obejrzałam do tyłu i szkoda mi jej było od pyska zabierać. I zeżarła wszystko,:crazyeye: bez dosmaczaczy żadnych i bez zachęty z mojej strony. Normalnie wszystko, razem z tym muesli czy jak to tam nazwać. :multi: O i gryzła, naprawdę gryzła te duże ciemne i białe. Miły koniec dnia, aż mi się weselej zrobiło.

Link to comment
Share on other sites

My przez kilka lat żyliśmy tylko i wyłącznie na BARF-ie, dzieki temu mój chudzielec wkońcu przytył:cool3: Odkąd Dago jest leczony na oczy nie mogę podawać mu surowego mięsa, ani kości, nic cięzkostrawnego, bo dostaje bardzo dużą ilość leków, a żołądek ma tylko jeden i trzeba go oszczędzać;)
Od tamtej pory zmieniliśmy dietę o 360 stopni i przeszliśmy na suchego Boscha Adult, wg zaleceń weta nie wolno nam podac nic innego niż suchą, żadnego dojadania, wiecie jak mój spaślaczek cierpi..chlip..chlip..te wpatrzone oczyska jak jem i cieknąca z pysia ślinka:shake: I tak troche łamię wskazania, bo ostatnio kupiłam 60 dkg wątróbeczki drobiowej, ugotowałam i zrobiłam z ryżykiem, ale była radoość:multi:myślę, że raz czy dwa na miesiąc mu nie zaszkodzi a ile zyskam wdzięczności:razz:

Link to comment
Share on other sites

Witajcie:lol:

bardzo ciekawie się czyta wpisy:cool3: jak własny pamiętnik:lol:
Mam prośbę czy możecie poradzić coś na podbudowanie masy dla ONki ?Zabrana ze schroniska,wiek pomiędzy 6 a 9 lat,waga 27 kg (od sierpnia przytyła ok 2-3kg:multi: :multi: :multi: ) ale nadal jest chudzinka,obecnie je i suchą karmę, najbardziej Myszy smakuje RC. Je tez gotowane ale po tym chyba luźne koopy i ok 5 dziennie:eviltong: i najlepiej stać ok 2 m dalej:-( Poza tym walczymy z grzybicą-chyba bo nawet wet nie jest pewny,skóra ładna,włos ładny ale strasznie śmierdzi mimo kąpieli-jaka karma byłaby wg Was dla Myszy najlepsza?
Mysz uuuuuwielbia kurze łapki tylko ja robię się zielona kiedy mam je wyczyścić:eviltong: :eviltong: :eviltong: :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Witaj, jeśli Twoja sunia nie ma sensacji jelitowych po suchej karmie to kupuj poprostu suchą wysokoenergetyczną taką bardziej kaloryczną dla psów o zwiększonej aktywności fizycznej:razz:a swoja drogą sunia pomału napewno będzie przybierała na masie także musisz uzbroić się w cierpliwość, utuczyć psa jest łatwo tylko potem gorzej przy odchudzaniu, kiedy to pies z rozciągniętym do granic możliwości zołądkiem ciągle wpatruje sie w Twoje usta i tylko czeka aż wypadnie jakiś kąsek do tego trzęsąc się i śliniąc:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

saJo
napisałaś mi wcześniej że opisałaś w wątku jak przestawiałaś Księciunia na suchą karmę .. tak przynajmniej przeczytałam :) no i szukałam tego ale nie moge znaleźć..
jutro jadę do olsztyna więc kupiłabym sobie trochę suchej karmy na spróbowanie ale jest tak wiele róznych opini o różnych karmach ze dla takiego laika jak ja wszystkie są podobne .. więc potrebuję jakiś konkret - którą mogłabym kupić, co jest apetyczna i wogóle ..

Link to comment
Share on other sites

razdwatrzy zanim ja wyczułam która karmę mój pies lubi trwało to baardzo długo, metodą na chybił trafił doszłam do tego. Kupowałam najpierw worki kilogramowe losowo wybranych firm oczywiście tych renomowanych, później zrobiłam statystykę taką małą, którą z największym apetytem wcinał i tak kupiliśmy Boscha:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hope']Mam z innej beczki pytanko, ale tez zwiazane z jedzonkiem - co jedza najlepsze ONki swiata?[/quote]

Przecież pisałam wcześniej, że mój jest na BARFie ;-) :-P :cool3: :lol:
Głupawka mnie wzięła... :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

razdwatrzy
Qrczaki, nie chce mi sie tego szukac i nie chce mi sie pisac. To wszystko zalezy od psa jaka bedzie jadl karme. Ja np uwielbiam wszystko przyprawiac czosnkiem, sos czosnkowy, czosnek z grila, czosnek marynowany, jednym slowem czosnek w kazdej psotaci. A moja qmpela ma odruch wymiotny jak to widzi....Po prostu kup jakas karme i zobacz jak bedzie jadl ja twoj pies. Ja polecilabym te karmy, ktore maja intensywny zapach i sa "tluste", taka karma jest obecnie jedzony przez Bolsa pro plan i wczesniejszy royal canin. To sa te karmy z wyzszej polki. Kiedys dawalam mu jakies probki, ktore tez bardzo lubil, ale juz nie pamietam nazwy. Poponowalabym kupic wiecej niz 1 kg, bo na poczatek pies moze cos jesc, bo jest nowe, a potem bedzie beeee. I kupic w calym opakowaniu, a nie duze worki otwierane i sprzedawane na kg. Raz: nie wiadomo ile taki worek byl otwart, Dwa: taka karma wietrzeje, a wiec slabnie jej zapach. A jak zmysl powonienia ma bardzo duze znaczenie jesli chodzi o odczuwanie smaku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='razdwatrzy']saJo
napisałaś mi wcześniej że opisałaś w wątku jak przestawiałaś Księciunia na suchą karmę .. tak przynajmniej przeczytałam :) no i szukałam tego ale nie moge znaleźć..
[/quote]

Sie sprezylam i...:mad: post 225 :mad:

Link to comment
Share on other sites

No wiec mysle, ze moge cos juz powiedziec o salomonie: karma jak najbardziej ok, kupy ladne :lol: , siersciucha blyszczaca, tylko nie wiem na ile od karmy, na ile od omeganu, ktory dostaje, bo mu sie ostatnio siersciucha posypala (doslownie i w przenosni), nie lamie sie, nie wypada, lojotok oslabl, drapania brak, pies wsuwa z apetytem (chociaz juz nie z apetytem psa glodzonego przez tydzien). Zobacze jeszcze co bedzie, gdy odstawie omegan, konczymy flaszke i czekamy...zwykle efekt utrzymuje sie dwa tygodnie...jesli utrzyma sie dluzej, znaczy ze karma ok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AM']Przecież pisałam wcześniej, że mój jest na BARFie ;-) :-P :cool3: :lol:
Głupawka mnie wzięła... :lol: :lol: :lol:[/quote]

Tak, ale bylem jeszcze ciekaw co jego koledzy z czolowki wcinaja ;):eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...