Jump to content
Dogomania

Ozzy, Jego śmierć nie pójdzie na marne...


Anashar

Recommended Posts

[quote name='miniaga']Elu!!!! Litości, co to znaczy kontrolowanie dogomanii? Myślę, że informowanie na dgm nas wszystkich jest wręcz waszym obowiązkiem. Oczywiście do Was i prokuratury należy decyzja kiedy i jakie informacje podać, ale chyba nie o to chodziło Ci mówiąc "kontrolowanie dogomanii"[/quote]

Chodziło mi o uspokajanie emocji tylko i wyłącznie. Kochani, jak raz prosimy "poczekajcie do jutra" a nikt nie czeka to musimy to powtarzać kilka razy na następnych stronach. Ja wiem, że kierują nami emocje, ale musimy działać w sposób zorganizowany - tak jak mówiłam. Nie jak fanatycy, nie na ślepo, bo podniosą to przeciwko nam.

Ustalmy błagam
a) kontakty z mediami - przez Medara - żeby wykluczyć powtarzanie się i chaos (bo dojdzie do tego że kilku redaktorów jednego medium będzie jednocześnie coś robić i nie zapanujemy nad nimi, nie będziemy wiedzieć który tekst autoryzować, będą powstawać przekłamania itd.)
b) z ulotkami czekamy na opublikowanie przez Frotkę zawiadomienia do prokuratury, w którym będą fakty i które będzie można wykorzystać, może ktoś z Was chce być odpowiedzialny za koordynację działań w tym zakresie? Wtedy ta osoba będzie kontaktować się z nami i z wszystkimi zaangażowanymi, a nam spadnie liczba PW na które musimy odpisywać. Proponuję - tak jak dla ulotek - założyć osobny wątek.
c) za petycję odpowiada kacha_wawa, kto chce niech jej pomaga, finalny tekst będzie do naszej autoryzacji

I przepraszam jeśli użyłam niewłaściwego słowa. Ale od tygodnia nie mogę nawet w pracy zrobić wszystkiego co do mnie należy bo właśnie muszę odpisywać TO SAMO na dziesiątki PW. TO SAMO co już np. było na dogo.

Będziemy bardzo potrzebować Waszej pomocy, ale skoordynujmy nasze działania.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 958
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Krzysiu się przejęzyczył z tym kontrolowaniem :-), oczywiście chodzi o informowanie, ale i czerpanie informacji (np "Mój Pies") Tak mnie poganialiście o super pilny kontakt, że w końcu dzwoniłem 2x :eviltong: do Pani Doroty. Uwierzcie - telefonów, e-maili i innych informacji jest tyle że trudno czegoś nie pomieszać , staram się nikogo nie pominąć i prowadzę wszystko na bieżąco. Napewno nie mam teraz czasu na polemiki na dogo.
Wieczorem zapewne będzie spokojniej.
Krzysiu - załatw ze dwie sekretarki, bo mogę "zejść".
A na poważnie, to myślę że wszystkie ciekawe pomysły będą omówione.
Dzięki Lavinia ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ela, w jaki sposób mam to dać Medarowi? Zresztą od początku mówiłam i utrzumywałam kontakt z redakcją MP i PP, dostyałąm dziś takiego e-maila.
Do p. Doroty napisała telewizja, która zainteresowała się tą sprawą, ale bez kontaktu do swiadków nic nie zrobią. Proszę osoby zaangazowane o kontakt, to pilne, jak pisze p. Dorota! Obojętnie kto ma przesłąć dane p. Dorocie, niech skontaktuje się ze mną na PM, napiszę co i jak.

Link to comment
Share on other sites

I nie gniewajcie się kochani. Potrzebujemy Waszej pomocy. W dogomaniakach siła. Tylko postarajmy sie wszyscy opanować emocje. I skoordynujmy nasze działania. A to oznacza niestety konsultowanie wszystkiego A PRIORI z Medarem w sprawach mediów, z Frotką w kwestiach prawnych, w innych - ze mną, Krzysiem, Anią, Zuzią, Ulv lub Emir. I przepraszam z góry że odpowiedź nie będzie OD RAZU. Takich PILNYCH maili, PW, telefonów, naprawdę dostajemy mnóstwo. Sami też mamy własne kontakty. A poza tym musimy jakoś funkcjonować, pracować, zajmować się swoimi psami itd. Prośba o cierpliwość. A efekty osiągniemy naprawdę lepsze niż działając szybko ale niespójnie.

Link to comment
Share on other sites

Ale widze, że mnie nie zrozumiałaś. Nie chodziło mi o wątek, ale o całe forum, dotyczące tylko strony, petycji i Ozzy'ego. I podpiąć je pod strone. A tam podzielić na poszczególne działy, i różne tematy. Wtedy odciażylibyśmy DGM z niepotrzebnych sprzeczek itd, i łatwiej by było coś znaleźć.
Freya - zobacz ile osób trafia na strone Ozzy'ego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Freyja']Sorry , że sie wtrącę , ale przecież artykuły , które się ukazały w sprawie Ozziego kierują czytelników na "forum Dogomania " , więc każdy zainteresowany zagląda właśnie tutaj . To na tym forum powinno być miejsce informujące na bieżąco o wszystkim co się tyczy tej tragedii .
Łatwiej wejść na "Dogomanię " niż szukać w necie [B]wiarygodnego[/B] bloga czy innej stronki dotyczącej tej sprawy.[/quote]

Dlatego zostawiamy wszystko na dogo.

Jest watek z samymi faktami, gdzie informacje zamieszcza mod

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=29900"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=29900[/URL]

Jest ten biezacy, ktore moze sluzyc wymianie pomyslow, opinii, i na ktorym my tez bedziemy sie odzywac - ale prosimy o niepodejmowanie dzialan bez konsultacji ze "sztabem"

Jest watek "roboczy" w sprawie petycji - link był wyzej - prace koordynuje kacha_wawa i z nia prosimy sie kontaktowac (a Kasia bedzie sie kontaktowac z nami w sprawie efektow prac)

I sugerujemy drugi watek "roboczy" w sprawie drugiego fajnego pomyslu jakim sa ulotki / platakaty informacyjne, ktore trzeba opracowac, zapewnic dystrybucje itd. Koordynator poszukiwany, moze Moskva? świetnie szła Ci koordynacja prac rozgłaszania wieści o Ozzym? A może miniaga? Albo ktokolwiek kto zechce się tego wyzwania (czasochłonnnego podjąć).

Watki robocze niech sluza skoordynowanym dzialaniom a nie bezproduktywnej wymianie opinii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']Ale widze, że mnie nie zrozumiałaś. Nie chodziło mi o wątek, ale o całe forum, dotyczące tylko strony, petycji i Ozzy'ego. I podpiąć je pod strone. A tam podzielić na poszczególne działy, i różne tematy. Wtedy odciażylibyśmy DGM z niepotrzebnych sprzeczek itd, i łatwiej by było coś znaleźć.
Freya - zobacz ile osób trafia na strone Ozzy'ego[/quote]

Anashar, rozwazymy. Ja bym sie jednak nie odcinala od dogo. Moze tylko w watku informacyjnym beda linki do wszystkich podwatkow?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo podobają mi sie pomysły Bartwood'a. Jak tylko będzie można rozgłaśniac to może dobrze byłoby zacząc myśleć również o poparciu zagranicy. Oni maja większe możliwości. Może też coś doradzą. Pokażmy im, że bardzo nam zależy na zwierzakach tylko brakuje nam prawa i egzekwowania tego co już jest oraz organizacji która zajmuje sie takimi przypadkami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela_and_Krzys']
Jest watek "roboczy" w sprawie petycji - link był wyzej - prace koordynuje kacha_wawa i z nia prosimy sie kontaktowac (a Kasia bedzie sie kontaktowac z nami w sprawie efektow prac)

I sugerujemy drugi watek "roboczy" w sprawie drugiego fajnego pomyslu jakim sa ulotki / platakaty informacyjne, ktore trzeba opracowac, zapewnic dystrybucje itd.[B] Koordynator poszukiwany[/B], moze Moskva? świetnie szła Ci koordynacja prac rozgłaszania wieści o Ozzym? A może miniaga? [B]Albo ktokolwiek kto zechce się tego wyzwania[/B] (czasochłonnnego podjąć). [/QUOTE]

ja tak jak już wczesniej pisałam, mogę pomóc w kwestii drukowania ulotek, czy dostępu do drukarni (ta koleżanka naprawde niewiele weźmie kasy a i dopilnuje wszystkiego), ale nie jestem w stanie SAMA sie tego podjąć...zaczyna się szkoła a mój syn ma ADHD więc będe musiała mu trochę czasu poświęcać na nauke z nim, no i teraz biorę od gościa freciochy które ktoś wyrzucił na smietnik (matka z małymi) i też mi trochę czasu to pochłonie (niewiem czy sa oswojone). Dlatego jesli znalazł by się drugi koordynator to ja zgłaszam się na zastępce :)
Działam w stowarzyszeniu hodowców fretek i jako stowarzyszenie mamy też moze większe mozliwości niż jakiś "szary ludź", więc jak by co to jestem do usług :p

tylko czy mnie zechcecie :( jestem tu nowa trafiłam do Was z forum fretkowego w związku z Ozzym, ale mam bardzo dużo zapału dla tego pomysłu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']ja tak jak już wczesniej pisałam, mogę pomóc w kwestii drukowania ulotek, czy dostępu do drukarni (ta koleżanka naprawde niewiele weźmie kasy a i dopilnuje wszystkiego), ale nie jestem w stanie SAMA sie tego podjąć...zaczyna się szkoła a mój syn ma ADHD więc będe musiała mu trochę czasu poświęcać na nauke z nim, no i teraz biorę od gościa freciochy które ktoś wyrzucił na smietnik (matka z małymi) i też mi trochę czasu to pochłonie (niewiem czy sa oswojone). Dlatego jesli znalazł by się drugi koordynator to ja zgłaszam się na zastępce :)
Działam w stowarzyszeniu hodowców fretek i jako stowarzyszenie mamy też moze większe mozliwości niż jakiś "szary ludź", więc jak by co to jestem do usług :p

tylko czy mnie zechcecie :( jestem tu nowa trafiłam do Was z forum fretkowego w związku z Ozzym, ale mam bardzo dużo zapału dla tego pomysłu :)[/quote]

Asia, jasne ze Cie chcemy. Kto pomoze Asi?

Link to comment
Share on other sites

Asior w sprawie ulotek i plakatów przejdź na drugi wątek tam blue.berry napisała [quote name='blue.berry']witam serdecznie
na dogo jestem od niedawna (zalogowalam sie szukajac wlascicielki znalezionej suni:smile: od dawna za to jestem na forum molosy.
zglaszam swoja pomoc przy jakimkolwiek projektowaniu ulotek, plakatow i tym podobnych rzeczy. jestem grafikiem i moge zarowno zaprojektowac jak i przygotowac do druku (ew taki druk sprobowac zalatwic jak bedzie potrzeba).
pozdrawiam wszystkich
i chyle czola w stosunku do osob ktore postanowily za wszelka cene doprowadzic do zakonczenia sprawy Ozzego zgodnie z prawem i naglosnienia jej na cala polske. moze ta smutna historia otworzy ludziom oczy na to co codziennie dzieje sie w tym kraju.[/quote] Asior w imieniu dogomaniaków dziękuje za pomoc:lol:

Jeżeli będzie taka potrzeba to ja też mam znajomych w drukarni w Łodzi, może uda się pomóc. Koleżanka z miau jest grafikiem komputerowym, napewno pomoże bo też ta sprawa nią wstrząsnęła

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela_and_Krzys']
I sugerujemy drugi watek "roboczy" w sprawie drugiego fajnego pomyslu jakim sa ulotki / platakaty informacyjne, ktore trzeba opracowac, zapewnic dystrybucje itd. Koordynator poszukiwany, moze Moskva? świetnie szła Ci koordynacja prac rozgłaszania wieści o Ozzym? A może miniaga? Albo ktokolwiek kto zechce się tego wyzwania (czasochłonnnego podjąć).
[/quote]

Chętnie pomoge na ile będe potrafiła. Nie jestem jednak grafikiem więc moze od razu powiedzmy, że projektem ewentualnych ulotek/plakatów powinien sie zająć ktos z odrobiną talentu i umiejętności.

Co do koordynacji działań to proponuje wyznaczyc kilka osób w różnych dużych miastach Polski. Ja jestem z Wrocławia, ktoś inny z Warszawy, Katowic, Trójmiasta, Poznania itp. Ulotki można wydrukować w jednym miejscu a następnie rozesłac do koordynatora z danego miasta. Każda z osób dostanie pewna pule ulotek do rozdysponowania, którą przekaże następnym dogomaniakom, którzy rozniosa te ulotki do gabinetów wet w których leczą własne psy, do schronisk albo poprzyczepiają w szkołach, na uczelniach itp. Jedna osoba nie dotrze do tak wielu mijsc jak dziesięć osób...
Wiem, ze póki co ten pomysł jest raczej w fazie ustaleń a nie realizacji ale warto pomyśleć jak ma sie to potoczyc, żeby później nie być zaskoczonym.

Link to comment
Share on other sites

Watek jest olbrzymi, ale przeczytalam to i owo i wiem o co chodzi z Ozzym.
Przyłącze się chetnie do akcji z petycją. To straszne co sie stało. Trzeba zmienić polskie prawo. Żal mi Ozzego, przeczytalam dzis na stronie o nim, ze sekcja wykazala, iz peklo mu serce :cry:

Mieszkam na wsi. I z całym szacunkiem dla TEJ sytuacji i osób zaangażowanych. Chciałam tylko napisać, że jesli ktoś na wsi albo w jakimkolwiek innym miejscu zabije psa siekierą to nie ma takiej afery ... czasem mysle, ze moze dlatego, ze sa to kundelki a nie jakies rasowce i one nie sa chodliwym tematem ... nie chce wywolac jakiejs burzy, ale tak mi czasem na mysl podchodzi. bo takich zdarzen jak te jest naprawde wiele! i wszędzie! a zwłąszcza na wsiach! Pies nie potrzebny to go ciach na pieniek i siekiera i po problemie ... a niektore chamy sie jeszcze chwala jacy to oni kozacy ....

Informacje o Ozzym dostalam od kolezanki, jak bylam na obozie. Straszna informacja, tym bardziej, ze to byl oboz gdzie ludzie przyjechali z psami na skzolenie. i pomyslec ze sa takie potwory, ktore tak bestialsko potrafia sie zachowac .....

Link to comment
Share on other sites

petycja petycją, ale może forumowi prawnicy (są tu chyba psiarze z prawniczym wykształceniem?) mogi by spróbować sklecić projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt czy też o obowiązkowym chipowaniu. jeśli znalazłyby się takie osoby to proszę o kontakt (sama nie dam rady, zresztą nie mam jeszcze pełnego wykształcenia w tym zakresie) lub do wypowiadaniu się w wątku o petycji [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=30172&page=5[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moskva']Chętnie pomoge na ile będe potrafiła. Nie jestem jednak grafikiem więc moze od razu powiedzmy, że projektem ewentualnych ulotek/plakatów powinien sie zająć ktos z odrobiną talentu i umiejętności.

Co do koordynacji działań to proponuje wyznaczyc kilka osób w różnych dużych miastach Polski. Ja jestem z Wrocławia, ktoś inny z Warszawy, Katowic, Trójmiasta, Poznania itp. Ulotki można wydrukować w jednym miejscu a następnie rozesłac do koordynatora z danego miasta. Każda z osób dostanie pewna pule ulotek do rozdysponowania, którą przekaże następnym dogomaniakom, którzy rozniosa te ulotki do gabinetów wet w których leczą własne psy, do schronisk albo poprzyczepiają w szkołach, na uczelniach itp. Jedna osoba nie dotrze do tak wielu mijsc jak dziesięć osób...
Wiem, ze póki co ten pomysł jest raczej w fazie ustaleń a nie realizacji ale warto pomyśleć jak ma sie to potoczyc, żeby później nie być zaskoczonym.[/quote]

Moskva, to właśnie zadanie koordynatora, żeby wszędzie dotrzeć i znaleźć właściwe osoby i pokierować ogólnie pracą, żeby działania ludzi się nie dublowały itd. To może pomożesz Asi? I razem się tym zajmiecie? Ludzie pomogą - jestem pewna - w końcu dogomaniacy są super!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...