Jump to content
Dogomania

BiPek ma dom!! Prosimy o pomoc dla kotków z BP


irenaka

Recommended Posts

[CENTER][B]BiPek ma DS!!!:multi::multi:
To zupełnie nieprawdopodobne, ale to FAKT!!!:multi::multi:
Dziękuję serdecznie Kindze ( Kinya):loveu: i Monice:loveu: za CUD akcję ratowania tego pieska.
Udało się!!!

Mam nadzieję, że uda się też uratowanym z tej stacji kotkom.[/B] [B]
Trzy kotki znajdują się w DT u Biafry:loveu: w Krakowie.

Zapraszam na wątek kotków uratowanych z BP na dogomanii:[/B]

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/201887-M%C3%B3j-pierwszy-raz-trzy-kotki-z-BP?p=16274076#post16274076[/URL]

[B]Wątek kotów na miau:[/B]
[URL]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=123270[/URL]


[LEFT]
[/LEFT]
[B]A to już historia:[/B]

[SIZE=4][COLOR=red][B][SIZE=2][COLOR=blue][COLOR=black]

Osobą, która podjęła się pilotowania sprawy BiPka- psa zabranego ze stacji BP jest [/COLOR][SIZE=3]Kinya[/SIZE].[/COLOR][/SIZE][/B][/COLOR][/SIZE]

[/CENTER]
[SIZE=4][COLOR=red][SIZE=2][COLOR=blue] [B]Wpłaty prosimy kierować:[/B][B][COLOR=black]

[/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE]- [B]karma, inne niż leczenie potrzeby[/B] - tu wpłaty mile są widziane na konto p. Moniki ( DT)
[COLOR=black]W tytule przelewu konieczny jest dopisek [B]"dla pieska ze stacji BP"[/B].[/COLOR]
Tymi danymi dysponuje Kinya.

[SIZE=4][COLOR=red][SIZE=2][COLOR=blue][B][COLOR=black]
[/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][CENTER][B]Dane do przelewu na potrzeby leczenia i hotelowania BiPka:[/B]
[B][COLOR=black]Fundacja ELPIS - Nadzieja Dla Zwierząt[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black]ul. Krzemionki 22/15 [/COLOR][/B]
[B][COLOR=black]30-525 Kraków[/COLOR][/B][/CENTER]

[CENTER][B][COLOR=black]Nr konta w MultiBanku: 94 1140 2017 0000 4002 1116 8509 [/COLOR][/B]
[COLOR=red][B]W tytule przelewu koniecznie dopisek "dla pieska ze stacji BP"[/B][/COLOR] [/CENTER]


[CENTER]Można też wpłacać na[B] PayPal: Mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B][/CENTER]

[CENTER][COLOR=red][B]tytułem: "dla pieska ze stacji BP"[/B][/COLOR] [/CENTER]


[SIZE=4][COLOR=red]
[B]Deklaracje:[/B][/COLOR][/SIZE]

[B][SIZE=3][COLOR=red]jednorazowe:[/COLOR][/SIZE][/B]
[B]edek[/B] - [B]100zł[/B]
[B]Romka[/B] - [B]50zł[/B]
[B]
[FONT=Verdana][COLOR=red]Wpłaty na konto Fundacji Elpis:[/COLOR][/FONT][/B][FONT=Verdana]
Edek :loveu::loveu:-100,00
Justyna J. (spoza forum):loveu::loveu: -100,00
Romka:loveu::loveu:50,00
[/FONT] [B][FONT=Verdana][COLOR=red]Stan konta: 250,00[/COLOR][/FONT]
[/B]



[CENTER][SIZE=5][COLOR=red][B]Info z dnia 28.01.2011[/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=5][COLOR=red][B]:[/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER]

[CENTER] - psiak został zabrany przez prywatną osobę,[B] p. Monikę:loveu::loveu: [/B]i na czas podleczenia, doprowadzenia go do ładu, pewno dodiagnozowania, zostanie u niej, w domu.
[/CENTER]

[CENTER][SIZE=5][COLOR=red][B]Info z dnia 31.01.2011[/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=5][COLOR=red][B]:
[/B][/COLOR][/SIZE][LEFT]
[/LEFT]

[B]Monika która opiekuje się BiPkiem na DT napisała:[/B]
"Piesio jest cudowny, moje wlasne nie jest tak grzeczne... Nauczony czystosci, garnie sie do ludzi. Troche gorzej reaguje na inne psy, bez wzgledu na plec. Na razie lezy caly dzien na kocyku i prosi tylko o jedzonko i spacerek. Na smyczy chodzic potrafi wiec jest to ewidentnie pies domowy-blokowy, do smyczy przyzwyczajony. Stan zdrowia wyglada calkiem dobrze. Oprocz ran, prawdopodobnie po drucie kolczastym (ktore goja sie dobrze po antybiotyku) jest tylko kilka pchel- juz na wymarciu. Ja przegladam ogloszenia na zaginione psy, bo trudno uwierzyc ze tak kochajacy ludzi pies mogl mec zle w domu. Moze uda sie znalezc wlasciciela.. A wy dziewczyny oglaszajcie - niestety moj aparat lepszych zdjec nie robi przy zachmurzeniu umiarkowanym."
[LEFT]

[/LEFT]
P[COLOR=black][FONT=Tahoma]ies jest wielkości owczarka niemieckiego, ruda sierść. Jest wyjątkowo spokojny i grzeczny. Nauczony czystości, potrafi chodzić na smyczy. Lubi ludzi (najwyraźniej nie stracił zaufania) i dzieci. Dogaduje się z suczkami (przynajmniej moją) ale na chwilę obecną na inne psy reaguje warczeniem. Za to doskonale akceptuje koty. Jest naprawdę cudownym psem i mam nadzieję, że znajdziemy mu dobry dom". [/FONT][/COLOR]

[FONT=Verdana][COLOR=red][SIZE=3][B]Niestety z ostatnich wiadomości z DT wynika, że może zatrzymać BiPka do dnia 10.02.2010[/B][/SIZE][/COLOR][/FONT]

[SIZE=3][FONT=Verdana]Prosimy o pomoc w szukaniu DT lub pomoc w opłaceniu hotelu.
Ten pies nie może przecież wrócić na stację, ani też trafić do najbliższego schroniska w Korabiewicach[/FONT]:diabloti:.[/SIZE]

[/CENTER]

[B][COLOR=red]Informacje na temat kotów, które nadal czekają na pomoc - Stacja BP [/COLOR][COLOR=red]Wymysłów Żyrardowski[/COLOR][/B]

Wątek kotów na miau:
[URL]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=123270[/URL]




[CENTER][B]P[/B][B]otrzebujemy kogoś do wyłapania kotów na stacji BP Wymysłów Żyrardowski+ DT do piątku.[/B]
[B]W piątek trzeba je podrzucić na transport do Krakowa.[/B] [B]Wszystkie koty mają zapewniony DT u Biafry:loveu::loveu:- Fundacja Zwierzę ni jest rzeczą[/B]
[B]Z ostatnich informacji wynika, że wcześniejsza informacja o czterech kotach już nie jest aktualna.[/B]
[B]Dziewczyna która na stacji była i zrobiła zdjęcia widziała tylko trzy:-(:-(. [/B]

[B]Bardzo prosimy o pomoc, może choć te trzy uda się uratować!!!![/B]
[B]Kontakt awaryjny : Irena 500-18-19-20[/B]
[/CENTER]


[CENTER][B]I na koniec zdjęcia zwierzaków jeszcze na BP.
Pies już jest bezpieczny, prosimy o ratunek dla kotów:-(:-(
[/B][/CENTER]

[IMG]http://img840.imageshack.us/img840/2681/25012011010.jpg[/IMG]

[IMG]http://img255.imageshack.us/img255/1584/25012011011.jpg[/IMG]

[IMG]http://img823.imageshack.us/img823/2991/25012011013z.jpg[/IMG]

[IMG]http://img407.imageshack.us/img407/823/25012011014.jpg[/IMG]

[IMG]http://img338.imageshack.us/img338/5292/25012011015.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 246
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hm... z miau i tak nie usunę lokalizacji, nie widzę tam edycji postu. Chyba aż tak bardzo nie bałabym się o tę lokalizację. Jakby na to nie spojrzeć, pani z obsługi dziś nie miała dnia (zresztą, jak każdy z nas, miała prawa z sobie znanych powodów nie mieć, stąd i nie była rozmowna) ale mimo wszystko ktoś tym kociakom budkę postawił, a ktoś inny na to przymyka oko. Największe niebezpieczeństwo tkwi w tym, że kociaki włażą pod zaparkowane auta i próbują dostać się w najcieplejsze rejonu auta.
O bliskości trasy nie wspomnę. Bardziej niż czyjeś celowe działanie grozi im nieumyślne rozmaślenie. :-( Do tego pies odciął im dostęp do budki (ponoć nie przejawiał agresji wobec kotów), sam próbując zejść ludziom z oczu. Trzyma się tego miejsca z racji dostępności jedzenia. W kwestii pomocy psu plus jest taki, że daje sobie założyć obrożę, potem staje dęba i warczy ze strachu ale tak, czy owak jest do zgarnięcia choćby przy pomocy usypiacza... tylko co dalej?
Zamarłam jak usłyszałam, że mąż go usiłuje złapać ale nie chciałam denerwować męża stawianiem veta. U mnie zwierzaki są już upychane wciskiem buta. :-(
Martwi mnie też, co mąż wypatrzył przy tym jego ogonie... sierść, która się zależała/ wgnieciona (czyli np. nie ma z czym panikować, to też biorę pod uwagę)? Ubytek sierści z póki co nieznanej przyczyny?

Link to comment
Share on other sites

Witajcie!
Irenka mnie ściągnęła chyba sugerując się tytułem... ale coś się obawiam, że to nie mój Gubin. Mapka wskazuje berdzo odległy rejon.
W Gubinie są kojce interwencyjne - gdyby psinka była tutaj Straż Miejska by go tam umieściła.
Nie wiem jak pomóc :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tayga']Nie ma w Polsce drugiego Gubina. Do Łodzi z 400 km będzie. Kawał drogi :([/QUOTE]

[quote name='arti667']Ja mieszkam w Gubinie (na granicy Polsko-niemieckiej) i nie kojarzę tego miejsca na zdjęciu.[/QUOTE]

Już wiem dziewczyny, to mój błąd, albo Izy;).
W pierwszym zdaniu czytam Gubin a link na mapie jest do miejscowości Gurba.
Mam nadzieję, że mnie nie oskalpujecie za ten alarm;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arti667']Ja mieszkam w Gubinie (na granicy Polsko-niemieckiej) i nie kojarzę tego miejsca na zdjęciu.[/QUOTE]
No ja też!!! Proszę, skontaktuj się ze mną, czasem potrzebuję kogoś do pomocy :)
Irenka, nikt Cię nie oskalpuje za alarm, spokojnie.
Niezależnie od tego gdzie psiak jest, trzeba mu pomóc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Przepraszam Dziewczyny. [B]Nie wiem, co mi odpaliło z tym Gubinem [/B]w tytule :flaming:zwłaszcza, że w treści dalej jest już właściwa nazwa - Gurba. Już poprawiłam byka. :roll:[/QUOTE]

Zmęczenie:-(.
Przeszukałam użytkowników i najbliżej mamy jednego użytkownika w Radziejowicach, ale marne chyba szanse, żeby jedna osoba była w stanie coś pomóc:shake:.
Szukam dalej.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny zgłaszam się na prośbę Irenaki,Radziejowice są koło Żyrardowa,na dogo jest ktos z Żyrardowa ale schronisko w Żyradowie nie cieszy się dobra opinia jak wiecie i w Żabiej Woli to w poblizu ma swoją siedzibe EMiR,może oni mogliby pomóc,na dogo jest Kahoona i ANETTE,obie z Emira z tych okolic...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Ja poddałam temat Isadorce, zresztą jest na wątku i również jest z Emira. Specjalnych nadziei sobie jednak nie robię, bo ta fundacja jest bardzo zawalona psiakami (zresztą, która nie jest...).[/QUOTE]

Chodzi tylko o wyłapanie,z resztą poradzimy sobie jak zawsze...

Link to comment
Share on other sites

Jeśli tak to wyłapanie kotów = klatka łapka, złapanie psa to podanie mu sedalinu w dawce niedużej (wręcz zaniżonej w stosunku do oceny jego wagi) i to podanie po założeniu mu obroży z trzymaniem na mniej stresującej go, długiej smyczy. Tym samym psiak się spowolni, łatwiej będzie go zabrać i przewieźć, założyć mu kaganiec, ryzyko w takiej wersji sedalinu (czyli mini dawka i pies na uwięzi) znikome, by nie rzec, że żadne. Pozostaje tylko pytanie, co po złapaniu. Gdzie te zwierzaki zabrać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Jeśli tak to wyłapanie kotów = klatka łapka, złapanie psa to podanie mu sedalinu w dawce niedużej (wręcz zaniżonej w stosunku do oceny jego wagi) i to podanie po założeniu mu obroży z trzymaniem na mniej stresującej go, długiej smyczy. Tym samym psiak się spowolni, łatwiej będzie go zabrać i przewieźć, założyć mu kaganiec, ryzyko w takiej wersji sedalinu (czyli mini dawka i pies na uwięzi) znikome, by nie rzec, że żadne. Pozostaje tylko pytanie, co po złapaniu. Gdzie te zwierzaki zabrać...[/QUOTE]

Nie powiem nic odkrywczego na tym forum jak napiszę,ze będziemy zbierać na wątku i umieścimy w hoteliku...chyba jedyne wyjście...w poblizu jest też w Sochaczewie Fundacja "NERO" może oni maja wolny kojec,nie zostawimy ich bez pomocy...jest tez (pod Sochaczewem)hotelik u Ewanki i hotelik u UMilki(pod Łowiczem) oraz hoteliki "Pupilek"tez pod Łowiczem...cóz mogę więcej...

Link to comment
Share on other sites

Czy ja idę już kompletnie drogą paranoi, czy...

[B]Zobaczcie:[/B]

[url]http://www.dogomania.pl/threads/201036-PILNE!!!-WYMYS%C5%81%C3%93W-stacja-BP-POPARZONY-MIESO-NA-WIERZCHU-szukamy-kogo%C5%9B-z-okolic[/url]!!

[url]http://www.dogomania.pl/threads/200941-WYMYS%C5%81%C3%93W-stacja-BP-POPARZONY-MIESO-NA-WIERZCHU-szukamy-kogo%C5%9B-z-okolic[/url]

Zacytuję fragment:

"Okolice Żyrardowa, trasa DK 1 przy nitce w strone Warszawy, miejscowość Wymysłów , stacja BP. Dostaliśmy zgłoszenie o rannym psie , który pojawia się tam od około 2 tygodni, jest przeganiany przez pracowników stacji.

Podobno wyglada okropnie , ma braki sierści i widoczne ubytki skóry - otwarta rana na zadzie.

Szukamy osoby z okolic, która mogłaby podjechać na miejsce , ocenić sytuację , ewentualnie odłowić psa i chociaż odstawić do najbliższego schroniska, jesli nie bedzie w stanie zrobić tego sama- powiadomić stosowne służby."

Okolice Żyrardowa, czyli ów jakiś Wymysłów a Gurba to ok. 13km. Przypadek, czy ktoś lub mój mąż walnął się w nazwie miejscowości?

Link to comment
Share on other sites

Wrócił mąż, twierdzi, że to jest gmina Wymysłów, a Gurba to wioska, gdzie jest to BP, czyli... tu chodzi raczej o tego samego psa, tyle, że mąż nie widział, pies odwracał się do niego tyłem, poparzenia i mięsa na wierzchu (co nie znaczy, że tego nie było). :-(
Znaleźliśmy namiar na paragonie z tej stacji -
[B]Stacja Paliw BP Wymysłów: 606 - 96 - 33 - 96. [/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...