Jump to content
Dogomania

przebarwienia pod oczami


shih tzu

Recommended Posts

[quote name='shih tzu']cześć
U mojej suczki pojawiły się brzydkie zacieki pod oczkami.
Mam wielką prośbę-dobry kosmetyk, który sobie z tym poradzi
:placz:[/QUOTE]

M<oim zdaniem,w Polsce nie kupisz zadnego dobrego preparatu na to.. POza tym.. czy to jest pies wystawowy? Jesli nie,nie ma sensu meczyc psa nadmierna pielegnacja. To tylko dodatkowy stres dla suni... Zrobisz jak uwazasz,oczywiscie, ale ja radze dac sobie spokoj z czyszczeniem tego.. Zajmij sie higiena okolic oczu.. i tyle ;)

Link to comment
Share on other sites

dziękuję za odpowiedz- nie wystawiam jej bo cały szum na wystawach bardzo ją stresuje .Oczywiście przemywam jej oczka wodą.
Polecono mi Diamond ale nie jest to żadna rewelacja.
Mam zamiar kupić niedługo shih tzu więc wolałabym być przygotowana na tego typu niespodzianki
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shih tzu']dziękuję za odpowiedz- nie wystawiam jej bo cały szum na wystawach bardzo ją stresuje .Oczywiście przemywam jej oczka wodą.
Polecono mi Diamond ale nie jest to żadna rewelacja.
Mam zamiar kupić niedługo shih tzu więc wolałabym być przygotowana na tego typu niespodzianki
pozdrawiam[/quote]a czemu twierdzisz że ten preparat nie jest dobry:roll: ?

Link to comment
Share on other sites

Ja mam Shih Tzu niewystawowego i też mam ten problem, i dziękuje za wiadomość o herbacie bo babcia myła herbatą a ja nie wiedziałam czy to dobrze... Ale mam nie tylko problem z przebarwieniami, ale pojawiają się kleiste kosmyki włosów które czasem przylegają do oczu.. Obcinam je ale są prawie zawsze...

Link to comment
Share on other sites

Ja mam BOS'ka sucz :) Problemy te same: brunatne zacieki przy pysiu i oczach. Mam soin des yeux firmy Hery. Troche pomaga - szczegolnie przy oczach. Nie jest tani. Nie jest tez super skuteczny. Jest za to lagodny, nie drazni, moj suckers nawet lubi operacje przemywania oczu i podstawia sama pysk jak widzi tubke :) Ja to chlodzi i cieszy, a ze nie jest wystawowa, to niczego mocniejszego nie szukalam.

Link to comment
Share on other sites

Hej goonia! Jest skuteczny, bo troche wymywa z siersci brazowa wydzieline z oka. Biala sie siersc po nim nie robi, ale sucz przynajmniej nie wyglada jakby miala wory pod oczami. Nie zapobiega dalszym, po prostu czysci co jest - im czesciej i regularniej to robisz tym lepsze efekty widac. Jest w czesci sklepow stacjonarnych i internetowych - firma hery. Kosztuje z tego co pamietam nie malo ~ 30 pln. Pozdrawiam, a jak zmajdziesz cos naprawde skutecznego, to daj znac ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Najpierw trzeba sprawdzic czy piesek nie ma zapalenia spojowek (powinny byc bladorozowe) pozniej czy np. wrastajace rzesy nie draznia oka ,jesli wszystko jest w porzadku przemywac kwasem bornym lub sola fizjologiczna ,osuszyc gazikiem i nalozyc bio-groom under eye stain cover cream do kupienia w niektorych sklepach internetowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Piuma']Najpierw trzeba sprawdzic czy piesek nie ma zapalenia spojowek (powinny byc bladorozowe) pozniej czy np. wrastajace rzesy nie draznia oka ,jesli wszystko jest w porzadku przemywac kwasem bornym lub sola fizjologiczna ,osuszyc gazikiem i nalozyc bio-groom under eye stain cover cream do kupienia w niektorych sklepach internetowych.[/quote]

A co z wloskami wyrastajacymi z kacika oka?moga podrazniac?czytalam w jakiejs ksiazce ze nalezy je wyrywac,ale to chyba bedzie psiaka bolalo:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Najlepiej przede wszystkim zrobić wymaz z oczu z antybiogramem, czy nie ma w nich bakterii albo drożdżaków, które mogą być powodem przebarwień. Dopiero jeśli wszystko okaże sie w porządku, mozna mowić o stosowaniu róznych kosmetyków. One nic nie pomogą, jeśli oczy są chore.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[B][COLOR=darkorange]Mój pies miał robiony wymaz który nic nie wykazała ciągle z wewnętrznych kącików oczy wycieka mu taka kleista maź która po zaschnięciu skleja włosy ze skórą i niczym usunąć tego nie mogę, stworzą się wręcz takie strupy:shake: nie wiem co to, wet też nc nie poraził kazał jedynie regularnie przemywać wodą przegotowaną...[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]A i zauważyłam żę to coś wypływajce z oczu nasila się gdy mój pies zje coś tłustszego[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Moja mala ma juz zdiagnozowane za waskie ujscia kanalow lzowych - kwalifikuje sie na zabieg. Zbieramy kaske i idziemy sie ciac w tym miesiacu. Poszlam z nia w koncu do okulisty, bo zacieki zaciekami - pal je szesc, ale ten wyciek musial ja swedziec, bo sobie zaczela czasem rozdrapywac pysk. nie pomagalo przecieranie, przemywanie, krople wysuszajace sluzowke nieco pomagaly, ale nie bardzo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...