Jump to content
Dogomania

watek do zamkniecia i usunięcia


kasiek.

Recommended Posts

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hihihi, a chętnie bym psiaka zobaczyła na własne oczy i popodziwiała paszczę w całej okazałości :D Czyli mały jest już po wymianie zebów a więc ma więcej niż pół roku ale skoro są bielutkie to znaczy że raczej nie więcej niż rok- dwa lata.

Link to comment
Share on other sites

Jak będzie w domku bez zwierząt, i jak spotka na drodze psa, to awantura gotowa.
Ale jak będzie mieszkał z innym psem, z którym nawet się nie będzie kłócił,
to spotykając innego psa, też może się awanturować...
Może te 1sze dni u Ciebie tak u niego wyglądają, może jest pełen lęku i dlatego tak się zachowuje...
Czyli on ujada i rzuca się do psów?
A może z behawiorystą dobrze by było pogadać o nim.
Tylko tak naprawdę nie wiadomo jak on się zachowuje w normalnych warunkach w domu,
bo u Ciebie to on jest w okresie adaptacji po nie wiadomo jakich przejściach....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiek.']Jeśli chodzi o szczepienia to nie tak prosto ,bo najpierw trzeba go odrobaczyć ,a później szczepić czyli za ok 10 dni :crazyeye:i wtedy go wet zobaczy ,OTE]

Kasiek- 10 dni, bo tyle sie wykluwa wiekszość wirusówek. Jak go w czasie "wylęgu" zaszczepisz, to mu ufundujesz tzw. chorobe poszczepienną. Dlatego sie czeka.

Link to comment
Share on other sites

szukam dla niego domu.
Dwie rozmowy wstępne wyglądają zachęcająco, ale niczego nie obiecuję, bo wiem, że gdy przychodzi do konkretów, to się ludzie zmywają, bo.... powód każdy dobry, a najczęściej po przemyśleniu tematu, wymiękają.
Z ratlerkami jest kłopot taki, że mają utartą opinię wrzaskunów i złośliwców. NIE ZGADZAM SIĘ Z NIĄ!!! W każdej rasie są osobniki spokojne, wyważone i wrzaskliwe nerwowe. Nie rozwijam dalej, bo każdy przeciętny psiarz wie o co chodzi.

Link to comment
Share on other sites

wyobraź sobie moją ósemkę...
Jest rozrywkowo.
Meble mam poorane kocimi pazurmi.
Nie powiem o sprzątaniu i interweniowaniu w trakcie kocich "kłótni".
Psy są kochane. Nie kłócą się, czasem któremuś zdarzy się nabrudzić, ale to tylko wypadki.

Link to comment
Share on other sites

No z ratlerami bywa chyba przeważnie nerwowo i szczekająco.
Bo to chyba taka rasa.
Moja pinczerka 9kg, do 3m-cy była normalna.
Przejechał ją rowerzysta, dwoma kołami, koszmar jak sobie przypomnę,
ale od tego czasu stała się pobudliwa i nerwowa.
Ma 5,5 roku i od paru m-cy troszkę się uspokaja, bo podskakiwała do wózków, rowerów, psów a nawet ludzi.
Nieraz sobie myślę, czy gdyby nie ten wypadek, to byłaby normalna?:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Awit']No z ratlerami bywa chyba przeważnie nerwowo i szczekająco.
Bo to chyba taka rasa.
Moja pinczerka 9kg, do 3m-cy była normalna.
Przejechał ją rowerzysta, dwoma kołami, koszmar jak sobie przypomnę,
ale od tego czasu stała się pobudliwa i nerwowa.
Ma 5,5 roku i od paru m-cy troszkę się uspokaja, bo podskakiwała do wózków, rowerów, psów a nawet ludzi.
Nieraz sobie myślę, czy gdyby nie ten wypadek, to byłaby normalna?:-)[/QUOTE]

Ona JEST NORMALNA!!!!
To debil na rowerze nie jest normalny.
Dziecko po urazie też różnie sie zachowuje, a teoretycznie, komunikatywność ma większa niż pies.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiek.']Słuchajcie mały nauczył sie schodzić po schodach,to i tak lepiej niz by miał zlecieć,bo to byłby koniec ,ale jak zejdzie to tam na pierwszym planie jest moja sunia :shake: ,on żadnego respektu przed nią nie ma ,a ona wiadomo...,ja zawsze zamknę pokój ,ale domownicy to nie,nawet nie chcę myśleć[/QUOTE]

W tej sytuacji proszę Cie i zobowiązuję, byś przywiozła psa wcale niedaleko, bo do Józefowa- to od Ciebie 4 km- do lecznicy Zemsta Nietoperza. Ul. Matejki 42 b.
Jesteśmy czynni od 9 do 21. Mamy hotel, psiak może być odizolowany i nie będzie potrzeby myśleć, co się stanie gdyby...
Domowników nie mamy, mamy odpowiedzialnych lekarzy weterynarii i opiekunów.
Czekam na psa .
Mój telefon 602 105 148

i

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiek.']Słuchajcie dzwoniła jakaś pani z ogłoszenia ,ze to może być jej psiak ,albo jej syna nie zrozumiałam dokładnie ,ona tez nie wie ,bo foto nie wyraźne,jak to sprawdzić jesli ona nie ma jego foto?,on do ludzi leci do każdego.Mówi ,ze jej psiak zgubił sie w Miedzeszynie czyli jedna stacja po mnie ,bo najpierw jest Miedzeszyn ,a później Falenica i tamten ma chyba 8 msc ,a ile ten nie wiem ,ale po zębach to ma stałe ,świeże i mleczaki razem 4,może mu nie wypadły ,a stałe juz wyrosły?[/QUOTE]

Zapytaj czy robione były jakieś ogłoszenia dotyczące psa, czy odpuścili sobie???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiek.']Słuchajcie dzwoniła jakaś pani z ogłoszenia ,ze to może być jej psiak ,albo jej syna nie zrozumiałam dokładnie ,ona tez nie wie ,bo foto nie wyraźne,jak to sprawdzić jesli ona nie ma jego foto?,on do ludzi leci do każdego.Mówi ,ze jej psiak zgubił sie w Miedzeszynie czyli jedna stacja po mnie ,bo najpierw jest Miedzeszyn ,a później Falenica i tamten ma chyba 8 msc ,a ile ten nie wiem ,ale po zębach to ma stałe ,świeże i mleczaki razem 4,może mu nie wypadły ,a stałe juz wyrosły?[/QUOTE]

Podstawą wydania psa jest udokumentowanie prawa opieki książeczką zdrowia z aktualnymi szczepieniami, w przypadku tego szczawia przynajmniej jakieś zdjęcia by przydały się, bo na gębę to każdy może się zgłosić.
Może ma jakieś cechy charakterystyczne (poza pyskatością) - oczywiście pies, nie kobieta. Kiedy dokładnie zgubiła, bo mówiłaś, że zachudzony i zaniedbany. W dwa dni tak by nie wyglądał.
Następny zestaw pytań:
- Kiedy zaginął?
- W jakich okolicznościach zaginął? Na spacerze? śmignął z domu?
- Czy jest chipowany? Jeśli nie, to czemu nie miał adresówki?
- Jeśli na spacerze, to czemu bez smyczy?
- Dlaczego po tak długim czasie odzywa się?
- Gdzie umieszczała ogłoszenia, skoro ich nie znalazłaś?

Jeśli chcesz Panią postraszyć, to, jeśli pies nie śmignął z domu, to możesz jej powiedzieć, że:
- brak identyfikatora (chip, adresówka) 250 zetów kary (Uchwała warszawska z 2006 r.)
- brak nadzoru (smycz) - kw chyba art.77 - 250 zet
- brak szczepień = brak nadzoru weterynaryjnego - 500 zet. też kw.

Jeśli pomyliłam się, to proszę o sprostowanie

Link to comment
Share on other sites

Jeśli to faktycznie jej pies, a nie ma kasy to mogła się wystraszyć tych kar....
A naprawdę są takie kary???

Trzeba dać jej szansę, jeśli psiak ma ok 8 m-cy a nie ma książeczki, bo np zgubiła, to na pewno jest zarejestrowany u weta i ma dokumentację. I wtedy jest jasność.
Nawet jak latała po wetach, to chłopak jest udokumentowany w kilku miejscach.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli udokumentuje opiekę lekarską (szczepienia), pozostaje wyjaśnić, dlaczego pies był w takim okropnym stanie.

Przecież przez 2-3 dni nie wychudł do takiego stanu jak opisywała Kasia. A strupy i rany na głowie i ciałku? Przecież nie z jednego dnia czy dwóch. Poza tym odezwała się dziś, a Kasia założyła wątek 22-go, co jak łatwo policzyć stanowi 5 dni, a stan psa wskazuje na dłuższe tułanie się czyli lekko licząc 8 dni.
Gdzie szukała tego psa? Jak go szukała?

Kary wyliczyłam rzetelnie. Z kodeksu wykroczeń i Uchwały Rady Miasta Warszawy z czerwca 2006 r.

Uważam, że kobieta, jeśli faktycznie jest opiekunka psa, nie zasługuje na niego. Powiedziałabym wręcz, że jest szkodliwa.
Oczywiście opieram się na tym co w tej chwili wiemy od Kasi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...