Jump to content
Dogomania

Podpalony Kubuś na zawsze w bezpiecznej przystani - zostaje z Panią Doktor


Selenga

Recommended Posts

Czy potraficie sobie wyobrazić, jaki to ból ogromny, wręcz niewyobrażalny, gdy człowiek leży w szpitalu poparzony - wtedy uśmierza się ból najsilniejszymi lekami MORFINĄ, i zazwyczaj takie osoby szybko trafiają pod opiekę lekarza. Jak wyobrazić sobie ból, który towarzyszyół temu psiakowi??? Nie mam pojęcia.:( Całe szczęście, że jest już pod opieką dobrych ludzi. Musi z tego wyjść!!!!!!!!!!!
A ludzi, którzy mieli tak genialny pomysł mam nadzieję, że spotak podobna sytuacja. To po prostu bestalstwo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta9494']Super,wiecie co myślę,że jak Kuba wyjdzie z tego,będzie żywym przykładem na solidarność społeczeństwa,które się nie zgadza na bestialskie traktowanie zwierząt.Będzie jakby symbolem,przedstawicielem wszystkich katowanych zwierzaków.Nie dlatego,ze przeżył,nie dlatego,że tyle wycierpiał,ale dlatego,że potrafił poruszyć tyle ludzkich serc!Dlatego,że dzieci,starcy,buisnesmani,sprzątaczki,biedni studenci,matki,gospodynie domowe w końcu powiedzieli dość!Wkońcu zaczęli głośno wyrażać swój protest.Jedni dyplomatycznie,inni rzucając kur..mi,jeszcze inni łykając łzy.Najbardziej wzruszają mnie nie kwoty,które wpłacają ludzie,najbardziej mnie ściska w gardle,kiedy dziewczyna pisze;"Miałam se kupić kalosze,ale co tam wpłacam Kuba na Ciebie.I tak wiosna idzie"Albo 'poszło od biednego studenta ,ile mogłem.Sorry Kuba za nich"To mnie rozwala...[/QUOTE]
Mnie też rozwala to co się dzieje... jest szansa na to, że na allegro Kuba wyrówna rekord Mukiego, 3-miesięcznego szczeniaczka, który wpadł do wrzątku... zanosi się na 200 cegiełek sprzedanych w 1 dobę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']Mnie też rozwala to co się dzieje... jest szansa na to, że na allegro Kuba wyrówna rekord Mukiego, 3-miesięcznego szczeniaczka, który wpadł do wrzątku... zanosi się na 200 cegiełek sprzedanych w 1 dobę...[/QUOTE]Selenga,to już jest dosłownie ruch na rzecz Kuby.Napisała do mnie dziewczyna,która jako dziecko przeżyła pożar.Napisała mi ,że wie doskonale co on czuje i chociaż nie ma za dużo pieniędzy,co miesiąc będzie wysyłać na Kubę jakiś grosz.Napisała też,że w tym czasie kiedy była dzieckiem pokutowało stwierdzenie,że dzieci znoszą ból o wiele lepiej niż dorośli.Czyli nie odczuwają bólu tak dotkliwie.Nie wyobrażam sobie co czuła.Kuba pewnie tak.Czytając jej mail poryczałam się jak durna:(Ona bardzo się z Kubą integruje.Mnie bardzo podnosi na duchu odzew z jakim się spotkał Kuba,dlatego on nie może nas zawieść,on musi żyć!

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co ja myślę?Jak się zaostrzą przepisy, będzie dużo mniej takich przypadków.Teraz taki gnój kalkuluje.Zabiję spektakularnie psa,kota,kozę(nieważne)Dostanę zawiasy.I co?I nic!Zabiję raz i to nagram,zaimponuję temu i owemu,będę kozakiem,potem udam skruszonego i dostanę zawiasy.Zabiję raz,ale będę gwiazdą!On juz więcej tego nie zrobi,bo wie,że pójdzie(może)siedzieć,ale raz?Można!Nic ci nie zrobią!Za nim pójdzie jeszcze stu,pięciuset,tysiąc!I każdy zabije tylko raz!I każdy dostanie zawiasy i grzywnę....Wiecie co chcę powiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta9494']Selenga,to już jest dosłownie ruch na rzecz Kuby.Napisała do mnie dziewczyna,która jako dziecko przeżyła pożar.Napisała mi ,że wie doskonale co on czuje i chociaż nie ma za dużo pieniędzy,co miesiąc będzie wysyłać na Kubę jakiś grosz.Napisała też,że w tym czasie kiedy była dzieckiem pokutowało stwierdzenie,że dzieci znoszą ból o wiele lepiej niż dorośli.Czyli nie odczuwają bólu tak dotkliwie.Nie wyobrażam sobie co czuła.Kuba pewnie tak.Czytając jej mail poryczałam się jak durna:(Ona bardzo się z Kubą integruje.Mnie bardzo podnosi na duchu odzew z jakim się spotkał Kuba,dlatego on nie może nas zawieść,on musi żyć![/QUOTE]

Ależ Marto on będzie żył i będzie cieszył się tym życiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iljova']Ależ Marto on będzie żył i będzie cieszył się tym życiem.[/QUOTE]No!I i juz mi lepiej,dziękuję

[quote name='shirrrapeira']Na moim bazarku, jest kupiona pierwsza książka za co bardzo dziękuje.[/QUOTE]Super:)Ja wierzę,że wszystko będzie ok

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']Mnie też rozwala to co się dzieje... jest szansa na to, że na allegro Kuba wyrówna rekord Mukiego, 3-miesięcznego szczeniaczka, który wpadł do wrzątku... zanosi się na 200 cegiełek sprzedanych w 1 dobę...[/QUOTE]

Selenga allegro jest zrobione po mistrzowsku ♥

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta9494']Ktoś wie gdzie jest teraz ten biedak?Jakby co to ja mogę wpłacić na jego leczenie jakieś pieniążki.Muszę tylko wiedzieć komu.[/QUOTE]

Kubuś przebywa aktualnie w klinice dermatologicznej we Wrocławiu.

Ja już wysłałam na konto fundacji Mrunio, aby się dowiedziałam o tragedii pieska.

[quote name='marta9494']No!I i juz mi lepiej,dziękuję[/QUOTE]
Też wierzę w to, że Kubuś dojdzie do zdrowia, ma przy sobie tyle dobrych duszyczek.

[quote name='marta9494']Wiecie co ja myślę?Jak się zaostrzą przepisy, będzie dużo mniej takich przypadków.Teraz taki gnój kalkuluje.Zabiję spektakularnie psa,kota,kozę(nieważne)Dostanę zawiasy.I co?I nic!Zabiję raz i to nagram,zaimponuję temu i owemu,będę kozakiem,potem udam skruszonego i dostanę zawiasy.Zabiję raz,ale będę gwiazdą!On juz więcej tego nie zrobi,bo wie,że pójdzie(może)siedzieć,ale raz?Można!Nic ci nie zrobią!Za nim pójdzie jeszcze stu,pięciuset,tysiąc!I każdy zabije tylko raz!I każdy dostanie zawiasy i grzywnę....Wiecie co chcę powiedzieć.[/QUOTE]
Doskonale Cię rozumiem i popieram ,ale wątpię, aby w naszym kraju coś się zmieniło na rzecz poprawy sytuacji i humanitarnego traktowania zwierząt.

[quote name='dudson13']Czy potraficie sobie wyobrazić, jaki to ból ogromny, wręcz niewyobrażalny, gdy człowiek leży w szpitalu poparzony - wtedy uśmierza się ból najsilniejszymi lekami MORFINĄ, i zazwyczaj takie osoby szybko trafiają pod opiekę lekarza. Jak wyobrazić sobie ból, który towarzyszyół temu psiakowi??? Nie mam pojęcia.:( Całe szczęście, że jest już pod opieką dobrych ludzi. Musi z tego wyjść!!!!!!!!!!!
A ludzi, którzy mieli tak genialny pomysł mam nadzieję, że spotak podobna sytuacja. To po prostu bestalstwo[/QUOTE]
Tak to niesamowita tragedia, Kubuś nie może mówić, ale wystarczy popatrzeć na jego oczy, łzy same lecą:-( i serce pęka:-(

[quote name='marta9494']No więc tak,dzisiaj będę miała nowe foty Kubusia,bo p Ela już od niego wróciła.Bedę miała nawet buziak Kuby dla nas:)Niestety niektóre wieści są niepokojace.Pojawiły sie powikłania po poparzeniach,ale wewnętrzne.Kuba stracił apetyt jest na płynnej diecie.Pani Ela dobija sie do Siemianowic,do kliniki,która się w oparzeniach specjalizuje.Kuba otrzymuje maści "ludzkie",leki typowo poparzeniowe też.Pani Ela również rozpaczliwie poszukuje weterynarza,który jest specjalistą od zwierzęcych poparzeń.Co do stanu skóry,pani Ela okresliła to cyt:"goi się jak na psie!":)Czyli trochę wolniej ze wzgledu na rozległość poparzeń,ale jednak tempo jest zadawalające jak na stan Kubusia.Jest jeszcze jedna sprawa.Mianowicie,cwaniak Kuba ze specjalnego kaftana wyłuskuje się w bardzo szybkim tempie.Wykombinował jakoś,że kaftan nie jest dla niego wielkim wyzwaniem i z lubością z niego zwiewa:)Dlatego też cały czas ktoś czuwa nad tym spryciarzem.Zmiana opatrunków trwa trzy godziny,przy asyście trzech osób.Prosba jest taka:moze któraś z was ma pomysł na kaftan dla Kuby,który by go nie uwierał,ale którego też nie rozkmini ,jak tu się z niego wydostać.Ważny jest też materiał.Żeby przepuszczał powietrze.Potrzebne są też...pończochy?dla Kuby.No może nazwę to getrami.Ale też jakoś to trzeba sprytnie rozwiązać,zeby mu je było ciężko sciągnąć.Może na rzepy?Zamek błyskawiczny?Ja tam kiepska jestem w wymyslaniu strojów.Kuba jest w szpitaliku za salą operacyjną więc dostęp do niego mają tylko lekarze i pielęgniarki.To chyba na razie tyle ,jak tylko będą foty od razu wstawiam.[/QUOTE]
Nie jestem w stanie coś wymyślić na razie, ale jak byłyby propozycję bardzo chętnie bym kupiła i wysłała.

[quote name='chwiladlapupila']Zbiórka pieniędzy na leczenie podpalonego Kubusia trwa nadal. W imieniu Fundacji Mrunio oraz Kuby bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie otrzymane od Was wpłaty. Kuba bardzo powoli wraca do zdrowia. Dzięki otrzymanym od Was darowiznom fundacja Mrunio zdecydowała się na zastosowanie bardzo drogiej technologii leczenia oparzeń - dla Kuby zostały zakupione specjalne opatrunki. Koszt jednego opatrunku "siatkowego" to około 140 złotych. Opatrunki zmienia się codziennie. Liczymy na Waszą dalszą pomoc. Z góry dziękujemy. Galeria zdjęć Kubusia zostanie dzisiaj zaktualizowana. Zapraszamy na stronę [URL="http://www.kuba.chwiladlapupila.pl"]www.kuba.chwiladlapupila.pl[/URL][/QUOTE]

Na pewno będę dalej pomagac i śledzić losy Kubusia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chwiladlapupila']Nowe zdjęcia są już na stronie Portalu Miłośników Zwierząt "Chwila dla Pupila"

Kliknij [URL="http://chwiladlapupila.pl/informacje/zycie-kuby-wisi-na-wlosku/"]TUTAJ[/URL]

[URL="http://chwiladlapupila.pl/informacje/zycie-kuby-wisi-na-wlosku/"]
[/URL][/QUOTE]
Nowe jak nowe - były już wczoraj. Na portalach lokalnych jeszcze wcześniej, stamtąd je brałam na allegro...
A ludzie pytają....
____________

3000 wejść i przeszło 200 cegiełek w 1 dobę....
niesamowite, mimo wszystko nie sądziłam że taki będzie odzew :)

Link to comment
Share on other sites

No i bardzo dobrze, że jest taki odzew. Nie zapominajmy, że jego leczenie będzie długotrwałe i kosztowne. Po leczenu jako takim nastąpi jak sądzę długotrwała rehabilitacja. Kubuś stał się symbolem cierpienia... Mam nadzieję, że to co teraz dzieje się w społeczeństwie wpłynie na szybsze rozpoczęcie pewnych zmian mających na celu ogólną poprawę życia zwierząt w naszym kraju. A wszyscy wiemy, że łagodnie mówiąc nie jest najlepiej - zarówno jeśli chodzi o ludzi jak i wymiar sprawiedliwości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szafranekm']Nie jestem w stanie coś wymyślić na razie, ale jak byłyby propozycję bardzo chętnie bym kupiła i wysłała.[/QUOTE]

A może taki kaftanik jak posterylkowy dla kotek i suczek tylko z dodatkowym wycięciem, żeby miał jak wydalać mocz? Czy on taki właśnie sobie ściąga? (Niestety na fotkach go nie ma, a całego wątku nie przeczytałam). Dość łatwo go wyciąć samemu np. ze starej bawełnianej koszulki.
Chodzi mi o taki "szlafrok":
[IMG]http://lh6.ggpht.com/_SISLtOk5e7k/TSw3fzuOS6I/AAAAAAAABdQ/31k5MZrmzG0/s512/Zdj%C4%99cie0019.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Już małam iść spać,ale musiałam łypnąc w maile...I mam nowe foty Kubula z kliniki.Tralalala.Juz wstawiam:)[IMG]http://i53.tinypic.com/14waucl.jpg[/IMG] To buziak:)
[IMG]http://i54.tinypic.com/jb38nr.jpg[/IMG]

[IMG]http://i51.tinypic.com/2nvbk3d.jpg[/IMG]
[IMG]http://i51.tinypic.com/2ckkd5.jpg[/IMG]
[IMG]http://i52.tinypic.com/ar1br.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dalmibea']Czy moglby mi ktos napisac gdzie znajde numer konta do przelewow zagranicznych , potrzebuje SWIFT i IBAN , inaczej nie funkcjonuje przelew.
Rozeslalam gdzie moglam maila z prosba o pomoc , ale bez SWIFT i IBAN nie potrafia ludzie wplacic.[/QUOTE]



Bank PEKAO S.A I O. w Kłodzku - swift Pekao SA: PKOPPLPW

85 1240 1965 1111 0010 1171 6801
iban [B]PL[/B]85124019651111001011716801 (dodanie PL przed nr konta)

dane pochodzą ze strony [URL]http://www.zarabiaj.net/kody_swift.php[/URL]
i potwierdziłam na stronie [URL]http://iban-swift.reklamastron.pl/swift-polskie.php[/URL]

Na stronie PEKAO SA nie znalazłam niestety tych danych. Kod SWIFT jest wspólny dla wszystkich nr kont w danym banku.
Jest późno i lepiej to potwierdźcie, bo słabo kontaktuje...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...