Jump to content
Dogomania

w sprawie takielunku..


Manu

Recommended Posts

Jacek, rany... Dobra, ale to jest duzy obrazek, będzie link

A Twojego pytania nie rozumiem... :-? Przecież to jest linka - układa się sama wedle potrzeby... :roll:

Czego tu nie rozumieć? popatrz na 'tylne' psy - od obroży do liny mają połączenie linką - czy ona idzie prostopadle, czy lekko do przodu jsk pies cięgnie?

Noworodki są super :)

Co Wy z tymi noworodkami...??? :o U Was takie skojarzenia ? :-?

Linka od obroży do liny głównej (łaczeniówka, łączówka - różnie mówią) będzie zawsze ruchoma. Choćbyś nawet zaplanował, że pójdzie skosem nieco do przodu w stanie spoczynku, to jak noworo... znaczy pies pociągnie, to i tak pójdzie jeszcze bardziej do przodu więc i tak pies, nie noworodek, będzie ciągnął trochę obrożą... Takie już są, na starcie i przez pierwszych kilkadziesiąt metrów nie da sie tego chyba uniknąć.

Link to comment
Share on other sites

No mnie w/g tego rysunku wychodzi skośnie do przodu :) ale ja mam często nieco inne postrzeganie rzeczywistości niż tak zwany ogół :)

A jak Ci wyszło, ze skośnie do przedu...? Łączeniówka jest skośnie do tyłu. Lead dog jest na przodzie przecież... :D

Link to comment
Share on other sites

Teraz to namotałeś... :-? Jesli patrzysz na linki szyjne w kierunku od psa do liny głównej, to idą skośnie do przodu. Ale normalny człowiek (albo w każdym bądź razie ja :wink: ) patrzy na to: w kierunku od liny głównej do psa czyli skośnie do tyłu.

Uff...

Link to comment
Share on other sites

Się mnie wydawało, że normalny człowiek, patrzy na zaprzęg od ogona, przód to ta stronę, w którą zaprzęg powinien się przemieszczać

Ale nie kiedy tworzy takie olinowanie. :D Ja, kiedy je robiłam, miałam taki punkt widzenia. 8)

Link to comment
Share on other sites

W naszym zaprzegu te linki sa prostopadle. Zreszta jak przypniesz do psa to i tak ta linka wisi.No chyba,ze pies ja w bok naciagnie.

Mysle,ze to jak ta linka jest ulozona zalezy juz od tego jak sie w danej chwili ulozy.

Zrob linke na tyle dluga,zeby pies nie naciagnal jej nawet jak bedzie ciagnal.Jak bedziesz chcial jakos po skosie to chyba musialbys dla kazdego psa w innym miejscu robic :wink:

Chociaz nie wydaje mi sie,zeby Twoje psy az tak bardzo roznily sie dlugoscia 8)

Link to comment
Share on other sites

Zrob linke na tyle dluga,zeby pies nie naciagnal jej nawet jak bedzie ciagnal.

Taaak, najlepiej tak długą żeby się o nią potknął :lol:

Ale na tyle krotka,zeby sie nie potknal :wink:

Mysle,ze jest to wykonalne,a zreszta ja przypinam sobie linke do pasa i do szelek psa i biegne.Na szczescie zadnymi linkami szyjnymi nie musze sie martwic :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...