Jump to content
Dogomania

Jest ich troje...


kalyna

Recommended Posts

Haha no nie :P

Moja do wody też włazi, nawet zimą by pewnie chciała :D I nawet jamnior po płytkiej wodzie łazi. Ale widzę, jak niektórzy panikują- "uważaj! Będzie chora" :P

ja wierzę w instynkt samozachowawczy moich psów... choć Gandi sprawia wrażenie jakby był go pozbawiony :roll:

 

To ja jestem tym człowiekiem, jak temperatura spada poniżej 15st to pies ma zakaz pływania :P Zresztą ona sama już wtedy nie wchodzi, pewnie jakby robiła tak jak Alinowe to bym jej pozwalała :lol:

wiadomo, ze jak sam z siebie pies nie chce wejść to nie ma co zmuszać, ale skoro zanim ja zareaguje to pies ma wody pod brzuch :P

Ba wczoraj jak przynosił mi zabawkę to sam leciał i stał jak d*** przed wodą i czekał...

 

Ejno, było 11stopni a ja sobie pływałam w jeziorze, skoro nie byłam chora, to pies tym bardziej nie powinien się pochorować :P

wow jesteś kozak, ja tam wcale nie pływam, a już na pewno nie w takiej temperaturze :)

 

 

DSC_0019.JPG

DSC_0030.JPG

DSC_0033.JPG

Link to comment
Share on other sites

Właśnie też tak myślę- psa do pływania/brodzenia nie zmuszam, ale jak sam leci do wody to niech leci, jej wola :) Poprzedni jamnior nie pływał wcale, ten nawet dzisiaj do oczka wleciał :) Jak nie chce to nie :)


Ale szczytem dla mnie było- jeden chłopak psa nie dopuszczał do wody bo "zimno"- 25 stopni, sama bluzka :-o

Link to comment
Share on other sites

Moja suka nawet w styczniu potrafi pójść do wody :siara:

Oczywiście jeśli dostanie zgodę :)

hahaha a ja nie zdążę zabronić... bo niby gdzieś tu obok leży, a chwila nieuwagi i któregoś nie widać.. i słychać plusk, plusk...

 

Właśnie też tak myślę- psa do pływania/brodzenia nie zmuszam, ale jak sam leci do wody to niech leci, jej wola :) Poprzedni jamnior nie pływał wcale, ten nawet dzisiaj do oczka wleciał :) Jak nie chce to nie :)


Ale szczytem dla mnie było- jeden chłopak psa nie dopuszczał do wody bo "zimno"- 25 stopni, sama bluzka :-o

hahaha Ciap delikatnie tylko łapkami dotyka wody :evil_lol:  jego nie zachęcam, bo gdyby wpadł do tej wody to musiałabym go wykąpać, a ja leń jestem :grins:

 

no poszalał...

 

 

A Gandzię coś w łeb chyba walnęło. Ostatnio bawimy się piłeczką i super... i poleciał do wody...  wołam go, rzucam tą piłkę i idę patrzeć w tą wodę. A on przyniósł, położył między łapami przy brzegu do oczka (bo sobie swoje miejsce do schodzenia znalazły, nie po schodkach) I patrzy na zabawkę, na mnie i na wodę. Dał mi do zrozumienia co miałam zrobić. Raz mu wrzuciłam i ta pełnia szczęścia... kurna ktoś mi psa podmienił, bo kiedyś to ani groźbą ani prośbą nie szło go namówić.

 

I zawsze obwiniałam o wszystkie zepsute zabawki Gandzika. Bo tylko on je psuje. Załatwił jednego czerwonego hantelka Sonii i wtedy kupiłam drugiego takiego samego. I on ma zakaz zbliżania się do niego. Jak wymiga sukę i chwyci w pysk, od razu mu odbieram... i wczoraj patrzę na zabawkę, a ona cała pogryziona jest, prawie w szczątkach, już dawno nie piszcząca... to kto tak załatwił? Soniula, obrończyni i stróż wszelkich piszczących zabawek. Pierwsza zabawka przez nią rozpracowana :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Brawo dla Gandziula i Soni :D Ja bardzo chcialabym by Marcelek plywal, kurcze codziennie jestesmy przeciez nad jeziorkiem, a ten co najwyzej pobrodzi i pomoczy brzuszek :watpliwy: Ale to i tak sukces, 3 lata temu nie chcial nawet stanac przy brzegu :D

dzięki ;)

o pływaniu to nie ma mowy, bo za płytko jest i ogólnie to mało miejsca... no ale zawsze coś, zwłaszcza podczas upałów.

 

Dzisiaj Gandzia miał twardą piłkę, która nie pływa. Było zimniej, ciemniej, więc nawet nie pomyślałam, że go pokusi. I tak wrzucił sobie piłeczkę do oczka i zdziwiony, ze nie wypłynęła. Potem nurkował po nią... i tak długo aż jej nie znalazł ;)

Tak Sonię już woda nie ciągnie, to one się tak zmieniają tym humorkiem :grins:

Link to comment
Share on other sites

To ja jestem tym człowiekiem, jak temperatura spada poniżej 15st to pies ma zakaz pływania :P Zresztą ona sama już wtedy nie wchodzi, pewnie jakby robiła tak jak Alinowe to bym jej pozwalała :lol:

 

Ja też patrzę na temperatury, nie przesadnie wiadomo, ale juz jesień i pomalutku zamykamy sezon pływacki.

Wald też był w grudniu na -3 st , wskoczył sobie lód na zalewie porozłamywać, a teraz ostatnio przy 1 st wpadł, ale nie jestem chętna na takie atrakcje, szczególnie że najpierw się pozwala a potem zaskok, bo psa stawy bolą albo sika w mieszkaniu.

 

Z drugiej strony...wiem jak to jest zabronić... :D

Link to comment
Share on other sites

Skoro sam włazi i dobrze się w niej czuje to dobrze rokuje na ew pływanie :D

noo mam nadzieję kiedyś sprawdzić :D

 

Ja też patrzę na temperatury, nie przesadnie wiadomo, ale juz jesień i pomalutku zamykamy sezon pływacki.

Wald też był w grudniu na -3 st , wskoczył sobie lód na zalewie porozłamywać, a teraz ostatnio przy 1 st wpadł, ale nie jestem chętna na takie atrakcje, szczególnie że najpierw się pozwala a potem zaskok, bo psa stawy bolą albo sika w mieszkaniu.

 

Z drugiej strony...wiem jak to jest zabronić... :D

On sam z siebie też nie siedzi nie wiadomo ile w tej wodzie. Widocznie coraz chłodniej mu w niej, także jak temperatura spadnie to i odechce mu się moczenia łapek.

 

Gandziemu jak się czegoś zabrania to dopiero się nakręca. Sonii wystarczy raz powiedzieć i na dłużej zakaz obowiązuje. Ciap to w ogóle super pies.

 

to tak w temacie, 3 biedne pieseły :lol:

 

DSC_0037_zps51020a47.jpg

Link to comment
Share on other sites

Haha skąd ja to znam, co 2 zdjęcie to psy mają miny jak ostatnie gamonie :lol:

Ja już przestałam wierzyć, że te moje burki jakoś normalnie wyjdą kiedyś na zdjęciach :evil_lol:

 

Sonia znalazła nową pasję... jest anteną telewizyjną :grins:

Link to comment
Share on other sites

A jakie kanały odbiera? :megagrin:

jakieś medytacyjne :lol:

 

Dzięki za recenzję smyczek;0 Szkoda, że dość grube 2,5cm...ja lubię chować smycze do kieszeni jak już wypuszczam psiuchy, jeszcze ciekawa jestem tych innych, o których pisałaś,że będziesz oglądać. :)

Spoko ;) ale szczerze to tego tak się nie odczuwa. Mam 2cm i jakoś tak przy tych na cienkie wyglądają :lol:

W sumie to nie pamiętam o jakich pisałam... ale w poniedziałek mam zamiar w końcu ogarnąć ten temat ;)

 

Gandzia dzisiaj zgubił mózg :laugh2_2:

Nie wiem, który raz w tym roku... Wczoraj się z nim bawiłam, szalał, ciut był zmęczony (ciut czyli cokolwiek bym nie wymyśliła to on i tak byłby chętny...) a dzisiaj zachowywał się, jakby piłki przez miesiąc nie widział... totalny błazn...

Za to Ciapuś zachowywał się jak dorosły, dostojny i opanowany Pan Pieseł. No ideał...

Suka była na wieczornym spacerze i wsio pięknie, ładnie... ale bardzo chciała poznać pewnego pieska i coś jej się zapomniało. Aż żałuję, że pewnej rzeczy przy sobie nie miałam :nonono2:

Link to comment
Share on other sites

Trzeba było dać jej poznać :grins:

Szkoda psiaka :siara:

 

Ja się już przyzwyczaiłam, że Mi jednego dnia jest zajechana a następnego znowu mi nie daje żyć :P

Ale z Ciebie zła Pańcia, nie pozwoliłaś się pieskowi przywitać! :(

Buu on potrafi pół dnia brykać, zamknę do na 5 minut w kojcu, bo np. samochodem trzeba wyjechać/wyjechać a ten wylatuje i zachowuje się, jakby miesiąc nie biegał, czyli we wszystkie strony na raz, robi wielkie kółka itp :roll: Po Ciapku bardziej widać, że jest zmęczony, ale właśnie prześpi się i znowu. Tyle, że Ciap nie jęczy i się nie dopomina. Wszystko przyjmuje takie jakie jest. Choć np. zawsze po obiedzie włączam kompa, po chwili zamykam, ubieram się i idę na dwór do psów. (chyba, że mam inne rzeczy do załatwienia) I czasem jak odruchowo zamykam kompa to ten już gotowy stoi i czeka.

 

Ja wiele tym psom zabraniam.

 

 

Dzisiaj coś mnie trafi :loveu: rano wstałam i o 7 poleciałam na spacer. I zaczęło padać, także sobie zmokłam... później psy dostały śniadanko, a teraz za oknem jest fajna pogoda...

 

aaa teraz doo woooooody!

DSC_0249.JPG

 

DSC_0236.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...