Jump to content
Dogomania

Jest ich troje...


kalyna

Recommended Posts

[quote name='dOgLoV']U nas też większość psów tylko hasa po ogrodach :roll:[/QUOTE]
czasem nawet nie po ogrodach, tylko po podwórku..
[quote name='Ty$ka']Hehehe... wydaje mi się, że wszędzie sytuacja jest podobna. U nas o dziwo jest coraz lepiej, tzn. widzę coraz więcej ludzi na spacerach z psami, bez względu na pogodę czy niepogodę. Ba, nawet widziałam 2lata temu dwie osoby klikające swoich kundlom, szkoda że powyjeżdżali teraz na studia, do pracy gdzieś dalej, bo Morus miał znajomych. Tak czy inaczej u nas nie jest już tak źle, choć nadal budzimy sensację jak się szkolimy oraz tym, że piesek ignoruje swoich pobratymców. A normą jest, że wszyscy na nasz widok zapinają swoje pieski i odchodzą, jeszcze nie znalazłam nikogo, kto zgodziłby się na to, by psy się zapoznały i razem chodziły na spacerki. Kurka, wyglądamy na killerów czy jakie licho? Szkoda, jedynie ostatnio suczka shih tzu jest spuszczana na nasz widok i się próbują bawić, no ale różnica wagowa jest znaczna i Morus boi się ruszyć, by suki nie skrzywdzić, a ta nie wie do czego służy pies: podgryza, ucieka, lata wkoło, a zaraz wspina się na ludzi z miną "aaa, to potwór, zaraz mnie zje", to chce, to się boi, no ale może się kiedyś przełamią do siebie.

To gratuluję, ja sama nie znam się na grzybach, więc zawsze podziwiam ludzi, którzy je rozróżniają :p[/QUOTE]

u nas kiedyś było spotkanie Goldeniarzy, ale wtedy termin mi nie pasował.. tak samo było Owczarkowe u DogLov w mieście, a też mi coś wypadło wtedy :roll:

Ja tam się cieszę, że zapinają psy na smycze, schodzą z drogi. Bo jak jakiś pies wystartuje to moje dłużne nie będą to po pierwsze, ujadaczy pod ich łapami, stawiania się na Ciapka. Wolałabym wspólnie ćwiczyć posłuszeństwo niż bujać się na wspólne spacerki :)

Ja tam zbieram tylko 2 rodzaje grzybów i mi więcej do szczęścia nie potrzeba :D i tak zawsze z mamą jeżdżę :lol:


yyyy pytanko.. ma ktoś doświadczenie z smyczami flexi rozmiar do 50kg. lepsza taśma czy linka, choć skłaniam się do linki. 8 czy 5 metrów? 8 ma dłuższy zasięg, ale też jest większa. czy może 5 metrów? obecnie znalazłam fajne, ale 5 metrowe.. myślę czy odblaskową czy zwyklą.. Boooże mam problem :roll: no i uniwersalna, bo dla Owczarów, a Sonia i Gandzia na zmianę będę w niej śmigać ;)

Link to comment
Share on other sites

Jak ktoś ma dom, to jeszcze można wybaczyć, bo chociaż po podwórku pies pobiega. A ja mieszkam na blokowisku i większość psów wychodzi na 10-15min spacerku na Flexi po osiedlu, żeby się odlać i tyle. Strasznie to przykre, że ludzie w ogóle nie biorą pod uwagę, że pies może mieć jakieś większe potrzeby, nie mówiąc już o jakimkolwiek wychowaniu.

Co do Flexi, to ja na Twoim miejscu brałabym taśmę. Linka niby ma odpowiednią wytrzymałość, no ale ja bym nie zaryzykowała ;) Co do długości, to już sama musisz zdecydować, ile Ci jest potrzebne. I najlepiej weź sobie wersję Comfort z gumową rączką, żeby Ci się nie ślizgała i była wygodniejsza do trzymania. [url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_obroza_dla_psa/automatyczna_flexi/dla_duzych_psow/305427[/url]

Link to comment
Share on other sites

Alina u mnie też psy to na podwórku. Tylko wyjątki wychodzą poza. A co do flexi to ja mam giant taśmę, 8metrów. Na początku wydawała się strasznie ciężka, ale po jakimś użytkowaniu bardzo polecam ;) Nie wyślizguje mi się z ręki, i nie boję się że się zerwie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Jak ktoś ma dom, to jeszcze można wybaczyć, bo chociaż po podwórku pies pobiega. A ja mieszkam na blokowisku i większość psów wychodzi na 10-15min spacerku na Flexi po osiedlu, żeby się odlać i tyle. Strasznie to przykre, że ludzie w ogóle nie biorą pod uwagę, że pies może mieć jakieś większe potrzeby, nie mówiąc już o jakimkolwiek wychowaniu.

Co do Flexi, to ja na Twoim miejscu brałabym taśmę. Linka niby ma odpowiednią wytrzymałość, no ale ja bym nie zaryzykowała ;) Co do długości, to już sama musisz zdecydować, ile Ci jest potrzebne. I najlepiej weź sobie wersję Comfort z gumową rączką, żeby Ci się nie ślizgała i była wygodniejsza do trzymania. [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_obroza_dla_psa/automatyczna_flexi/dla_duzych_psow/305427[/URL][/QUOTE]
Na podwórku pies sobie nie pobiega..wiem, bo nawet jak psy wypuszczę to same sobie nie bardzo pobiegają. Ewentualnie jak ktoś idzie, albo z psem to jest szał, bieganina. Jak są we dwóch to razem sobie biegają, bawią. Ale jak jest jeden pies to kicha. Sonia była na noc wypuszczana to całą nos przesypiała sobie w kojcu i rano mama ją budziła :evil_lol: Choć we dwóch to też razem sobie spały :lol: pochodzą, rozprostują kości i to wsio. Z blokowiskiem nie mam styczności, ale większość psów co widuję to są zapasione, te na podwórku też, a moje aż tak tragicznie nie wyglądają.

Czytałam, że taśma lubi się przekręcić, ale znowu wygląda na solidniejszą. Znowu moje nie ciągną czy coś, więc nie obawiam się jakoś mega ten linki. Hmm: [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_obroza_dla_psa/automatyczna_flexi/dla_duzych_psow/174628[/URL]
lub 5 metrowe, neonowe :)
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_obroza_dla_psa/automatyczna_flexi/dla_srednich_psow/436929[/URL]
[quote name='marta1624']Alina u mnie też psy to na podwórku. Tylko wyjątki wychodzą poza. A co do flexi to ja mam giant taśmę, 8metrów. Na początku wydawała się strasznie ciężka, ale po jakimś użytkowaniu bardzo polecam ;) Nie wyślizguje mi się z ręki, i nie boję się że się zerwie ;)[/QUOTE]
No właśnie wygląda na ciężką :roll:

ooo znalazłam: [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_obroza_dla_psa/automatyczna_flexi/dla_duzych_psow/320633[/URL] :loveu: ale cena mnie trochę przeraża, z drugiej strony ostatnio psy trochę zaniedbałam przez nadmiar obowiązków, to chyba im się należy :hmmmm:
albo standard: [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_obroza_dla_psa/automatyczna_flexi/dla_duzych_psow/230488[/URL]
[quote name='magdabroy']Mogłam iść dziś na grzyby, ale byłam padnięta po wczorajszej imprezie :oops:

Ja mam flexi, 5m, linka ;) I jestem z niej bardzo zadowolona :p[/QUOTE]
Hahaha a ja miałam jechać wczoraj, ale padłam.. za to dzisiaj też wstać mi sie nie chciało, na dodatek kropiło... ale zmotywowałam się :lol:

noo to jeszcze z jakiej serii, bo chyba trochę ich jest...
Jezzzzzu mam mętlik :placz:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam tą standard, czerwoną (do szelek :D). I fakt, na początku wydawała mi się ciężka, i porównując do linkowych to jest cięższa (może nawet znacznie). W użytkowaniu przyzwyczaiłam się do ciężaru, nie czuję go już wcale ;) No i taśma się przekręca, ale po zniszczeniu poprzedniej flexi na lince przez mojego jamnika (ma dar, teraz ma 3 bo 1 przerwał totalnie a w drugiej zniszczył mechanizm zwijania, a wszystkie flexi były do 50kg- on waży 10kg), to powiedziałam sobie, że biorę taśmę ;) Ale linki nie neguję, kilka miesięcy miałam dla dużej (obecnie ma mały, i zaczęła się zacinać, ale on tak ma, więc się nim nie sugeruj :D), też się fajnie chodziło, była lekka, wytrzymała najgorsze zrywy Kajki, tylko jakoś za każdym razem bałam się że się zerwie, więc to tylko z moich bezsensownych obaw ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']ja nigdy do flexi nie miałam zaufania. wolę linkę, która nieraz się plącze ale przynajmniej wiem, że nic nie strzeli i pies nie pójdzie w długą.[/QUOTE]

O, cieszę się, że nie jestem jedyna ;) Nigdy nie polubię flexi. Nie ma bata :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta1624']Ja mam tą standard, czerwoną (do szelek :D). I fakt, na początku wydawała mi się ciężka, i porównując do linkowych to jest cięższa (może nawet znacznie). W użytkowaniu przyzwyczaiłam się do ciężaru, nie czuję go już wcale ;) No i taśma się przekręca, ale po zniszczeniu poprzedniej flexi na lince przez mojego jamnika (ma dar, teraz ma 3 bo 1 przerwał totalnie a w drugiej zniszczył mechanizm zwijania, a wszystkie flexi były do 50kg- on waży 10kg), to powiedziałam sobie, że biorę taśmę ;) Ale linki nie neguję, kilka miesięcy miałam dla dużej (obecnie ma mały, i zaczęła się zacinać, ale on tak ma, więc się nim nie sugeruj :D), też się fajnie chodziło, była lekka, wytrzymała najgorsze zrywy Kajki, tylko jakoś za każdym razem bałam się że się zerwie, więc to tylko z moich bezsensownych obaw ;)[/QUOTE]
Jamniś to wymiata normalnie, miszcz :lol:
Taśma jest o tyle dobra, że jak się zapomnę to jak chwycę taśmę to nie przetnie mi ręki jak linka...
Ty masz 8m? i jest to lepsze/gorsze niż 5 metrowe?
[quote name='rashelek']Ano nawet na podwórku pies się sam nie wybiega, ale chociaż trochę połazi. A tak w bloku to wiadomo, jak to wygląda ;)
Weź sobie Comforta, będzie Ci wygodniej :P A skoro Twoje nie ciągną, to linka wystarczy :)[/QUOTE]
no w sumie, też fakt.
hmm Comfort :cool3: albo myślę o neonie ;)
[quote name='agaga21']ja nigdy do flexi nie miałam zaufania. wolę linkę, która nieraz się plącze ale przynajmniej wiem, że nic nie strzeli i pies nie pójdzie w długą.[/QUOTE]

[quote name='Ty$ka']O, cieszę się, że nie jestem jedyna ;) Nigdy nie polubię flexi. Nie ma bata :D[/QUOTE]

A ja mam zaufanie do automatów. Ja się tego (jeszcze :evil_lol:) nie obawiam. Na Fexi będą chodzić tylko duety, więc poziom ciągnięcia jest niski, najgorzej jak idzie cała trójka, to jakby motorki w dupy ktoś im powsadzał i ciągle muszę je upominać. Jak idzie Ciap+Gazik, albo sam Gazik, albo sama Sonia, bo do tego potrzebuję to na serio nie jest źle z ich chodzeniem.
Obecnie Ciapulec ma jakiś automat z marketu, wytrzymał wiele, spadnięcia, biegał z nim po kamieniach, bo puściłam smycz i takie tam i żyje :lol:


Na razie to wydumałam, że będzie taśma, nie wiem jaka długość i nie wiem jaki model. Chciałabym neon, ale to mi się marzy do Ciapulca, a nie chcę dwóch takich samych dla obu. Jak ta obecna padnie już...

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, co się tak uparłaś na ten Neon, przecież toto brzydkie jest :lol: Na krótkie spacery 5m w zupełności wystarczy, ale jeżeli chcesz chodzić z tą smyczą w miejsca, gdzie psów puścić nie można a mają się 'wybiegać' to lepiej wziąć dłuższą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta1624']Ja mam 8 metrów, bo u nas 5 było za mało......żeby Kaja z chodnika sięgała do wody nad zalewem :D No ogólnie dłuższa mi lepiej pasuje, ale to kwestia gustu ;)[/QUOTE]
:0
a nie ma problemów technicznych z nią? np. zbyt długa smycz? nie znam się, a ma nam służyć kilka lat, więc chcę zrobić dobry zakup ;)
[quote name='rashelek']Nie wiem, co się tak uparłaś na ten Neon, przecież toto brzydkie jest :lol: Na krótkie spacery 5m w zupełności wystarczy, ale jeżeli chcesz chodzić z tą smyczą w miejsca, gdzie psów puścić nie można a mają się 'wybiegać' to lepiej wziąć dłuższą.[/QUOTE]
Bo mi się tak bardzo podoba, nocą będzie ją widać :cool3:
Ale znwu flexi giant z neonem mi sie nie podoba... neonowe są ładne 5m, a ja nadal się wacham.. po weekendzie mam zamiar kupić, do tego czasu będę główkować :lol:
[quote name='Talia']Witamy bo Was też trochę zaniedbałyśmy. Zabieram się za lekturkę.[/QUOTE]

Witamy :)
ale u nas nie ma nic ciekawego :lol:


Jak już na FB ktoś może widział, to wstawiam i tu
[img]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/1972394_814734025238081_2393801974354056960_n.jpg?oh=abf5fb5db8302585977ac4e0033dd04a&oe=5461CF39[/img]

Link to comment
Share on other sites

Śliczne fotki :loveu: Alina problemów ze smyczą nie mam ;) Ma odkryty mechanizm, więc deszcz czy śnieg używam i nie suszę wcale (bo te zakryte polecają wysunąć i suszyć, chociaż ja nigdy tak nie robię z żadną flexi ;)). Mam już dłuższy czas, jestem zadowolona. Poprzednia to 5m linki, ale jakoś z irracjonalnych obaw wolę taśmę (nie to że linka nie wytrzyma, miałam jakiś czas w największych zrywach Kajki i działała jak nowa, ot po prostu głupia jestem :D). A że z wyżej (jakże ważnego :diabloti:) powodu chciałam 8m, to wzięłam taśmę ;) Giant jest na początku ciężka, jeśli miało się wcześniej w rękach np linkę. Ale po jakimś czasie wcale jej nie czuję. A jeśli chodzi o to czy za długa- jeśli Kajka wyrwałaby mi się całą masą do przodu (np kotek albo piesek z przodu), rozpędzając się z imletem, to zarówno w 5m, jak i 8m bym jej nie utrzymała ;) Nawet na zwykłej przepinanej jako najdłuższej bym nie dała rady ;) Osobiście jakbym teraz kupowała to wzięłabym giant na taśmie.....10 metrów :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta1624']Śliczne fotki :loveu: Alina problemów ze smyczą nie mam ;) [B]Ma odkryty mechanizm, więc deszcz czy śnieg używam i nie suszę wcale (bo te zakryte polecają wysunąć i suszyć, chociaż ja nigdy tak nie robię z żadną flexi ;))[/B]. Mam już dłuższy czas, jestem zadowolona. Poprzednia to 5m linki, ale jakoś z irracjonalnych obaw wolę taśmę (nie to że linka nie wytrzyma, miałam jakiś czas w największych zrywach Kajki i działała jak nowa, ot po prostu głupia jestem :D). A że z wyżej (jakże ważnego :diabloti:) powodu chciałam 8m, to wzięłam taśmę ;) Giant jest na początku ciężka, jeśli miało się wcześniej w rękach np linkę. Ale po jakimś czasie wcale jej nie czuję. A jeśli chodzi o to czy za długa- jeśli Kajka wyrwałaby mi się całą masą do przodu (np kotek albo piesek z przodu), rozpędzając się z imletem, to zarówno w 5m, jak i 8m bym jej nie utrzymała ;) Nawet na zwykłej przepinanej jako najdłuższej bym nie dała rady ;) Osobiście jakbym teraz kupowała to wzięłabym giant na taśmie.....10 metrów :D[/QUOTE]

:mdleje: o czym ty do mnie piszesz :evil_lol:

A to jeśli chodzi o takie utrzymanie to nie mam jakiś większych problemów ;)
Nie no, 10 metrów to juz za dużo jak dla nas :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

To widzę że ty jak ja, trzeba suszyć..... A olać to, sama wyschnie :D Musisz przemyśleć co i jak, linka jest mniejsza i lżejsza, ale łapać w biegu nie polecam :D A taśma ma większy cięzar, przekręca się, ale nie jest aż tak ostra ;) No a długość dostosuj do siebie ;) PS. I zobacz jakie mają rączki, jak masz możliwość to na żywo- żebyś miała dobry chwyt i nie wyślizgiwała się ;) A to już ilu ludzi, tyle opinii- każdy inną lubi ;)

Link to comment
Share on other sites

Taśmą też sobie rękę rozwalisz.
Ja używałam flexi chyba tylko na taśmie. Sama mam, miałam tylko jakieś biedronkowe i żyły, jedna nawet przeżyła spacer z Jetsanem. Jedną rozwalił jak był szczylem, ale suka długo na takich wychodziła. Arniczy ma właśnie taką biedronkową, ale jej nie używam, bo on raczej bezsmyczowy.
Ogólnie fajna sprawa, jeśli nie można puścić psa. Ma troche swobody i nie trzeba za nim latać po krzakach :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta1624']To widzę że ty jak ja, trzeba suszyć..... A olać to, sama wyschnie :D Musisz przemyśleć co i jak, linka jest mniejsza i lżejsza, ale łapać w biegu nie polecam :D A taśma ma większy cięzar, przekręca się, ale nie jest aż tak ostra ;) No a długość dostosuj do siebie ;) PS. I zobacz jakie mają rączki, jak masz możliwość to na żywo- żebyś miała dobry chwyt i nie wyślizgiwała się ;) A to już ilu ludzi, tyle opinii- każdy inną lubi ;)[/QUOTE]
dzięki za rady :) jak byłam u nas w zoologu to były tylko zapakowane smycze..
[quote name='Naklejka']Taśmą też sobie rękę rozwalisz.
Ja używałam flexi chyba tylko na taśmie. Sama mam, miałam tylko jakieś biedronkowe i żyły, jedna nawet przeżyła spacer z Jetsanem. Jedną rozwalił jak był szczylem, ale suka długo na takich wychodziła. Arniczy ma właśnie taką biedronkową, ale jej nie używam, bo on raczej bezsmyczowy.
Ogólnie fajna sprawa, jeśli nie można puścić psa. Ma troche swobody i nie trzeba za nim latać po krzakach :D[/QUOTE]
u Mnie Ciapulec ma z Intermarche i odpukać działa :)
Kiedyś miałam dla naszego burka Barrego, jakiś automat.. i ile razy ona była naprawiana. Bo byłam młoda i głupia i rzucałam psu kija jak był na smyczy :splat:


[quote name='magdabroy']Poszłam sprawdzić ;)
Mam flexi comfort :)[/QUOTE]

jakie poświęcenie :loveu:
dzięki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta1624']To zostaje ci obejrzeć przez pudełko i strzelić, która będzie wygodniejsza ;)[/QUOTE]

pssst zrobię losowanie i tyle :)
wątpię, aby któraś była dla mnie niewygodna, i tak będę musiała się do niej przyzwyczaić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta1624']Losowanie to moja ulubiona metoda w takich sytuacjach :D Bo jak nie to to siedzę i się zadręczam myśleniem :D[/QUOTE]

w poniedziałek się pochwalę co wybrałam :lol:


dzisiaj byłam na grzybkach i o proszę ;)

[img]http://i1076.photobucket.com/albums/w457/kalyna2/kalyna2005/DSC_0001_zps5c14a163.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[url]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/1972394_814734025238081_2393801974354056960_n.jpg?oh=abf5fb5db8302585977ac4e0033dd04a&oe=5461CF39[/url] lubię takie obrazki, jak każdy psiak ma swoją zabawkę i nie czuje potrzeby ją wyrywać innym :loveu:
A grzyby są fuj, nienawidzę ich zbierać ani tym bardziej jeść!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...