Jump to content
Dogomania

*Pabianice* szczeniak yorka skatowany i wawalony na ulicę.Już w DS we Wrocławiu


piechcia15

Recommended Posts

Ja proponuję bardzo dokładnie prześwietlać domy. Nie tylko pod kątem tego, czy będą na pewno sterylizować - to jest podstawa. Radziłabym nie mówić, że sterylizacja jest wymogiem - raczej luźne pytanie, jaki pan/pani ma stosunek do kastracji/sterylizacji psów. Wtedy ludzie mówią zwykle szczerze, bo na stwierdzenie odpowiadają tak, żeby nam pasowało. Druga sprawa - wybrać dom, który poradzi sobie z wychowaniem teriera, bo choć to york, słodziutki i kochaniutki, to jest też terier o zdecydowanym i upartym charakterze, co już piechcia zresztą sama zauważa. Na to głównie zwróciłabym uwagę.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Andzik, myślę że Aga nie będzie się tu "obnosić ze swoim słitasnym joreczkiem" bo to ma byc pies córki to przede wszystkim, a po drugie to chyba nie jest odpowiednie miejsce na dyskusje o pseudohodowlach. Wszyscy mamy wyrobione zdanie na ich temat, ale wszystkich nie przekonasz do tego. Tyle na ten temat

Dziś Kajtek dostał kapsułki Dermaterm na skórę, aby pomóc pozbyć sie łupieżu i kupiłam mu witaminki na zdrowe kości - Dolfos

a apropo sprawdzania domów to właśnie mam problem z wizytą przed adopcyjną w tym Kaliszu Pomorskim:( nie mogę nikogo znaleźć:( kurcze boję się chyba go oddać komuś do nie sprawdzonego domu przez doświadczonego psiarza. Bo jednak nie ufam na słowo że to "dobry dom" :( za dużo sie już działo rożnych rzeczy aby ufać na słowo:(

Link to comment
Share on other sites

Piechcia, każde miejsce jest dobre na edukację ludzi ;) Przypuszczam, że Aga po prostu nie zna tematu, absolutnie nie podejrzewam jej o złe zamiary - jedynie o niewiedzę ...
Ale zamykam się już skoro temat jest drażliwy...

ale absolutnie nie oddawałabym psa do niesprawdzonego domu:( popatrzę na mapie pomocy dogo, może ktoś jednak z Kalisza się znajdzie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piechcia15']napisałam do niej, ale ma pełną skrzynkę, a poza tym ostatnio była na dogo 20.12:( mapę dogo już całą przewertowałam. Każdy mi odpisuje że to za daleko i takie tam:([/QUOTE]

Qrcze, nooo :( Niestety nadal jest sporo białych plam na mapie dogo :(

Link to comment
Share on other sites

dom z Kalisza P. dziś zrezygnował..co nam na ręke bo byłby problem z dotarciem do nich, a teraz...
muszę kogoś wytargać za uszy :mad::mad:

ktoś obiecał na FB dziewczynie że Kajtek pojedzie do niej i ona dzisiaj dzwoni do mnie zapytać jak się on czuje bo wszyscy na niego czekają z utęsknieniem. No i jestem w kropce bo nie umiem zdecydować pomiedzy dwiema osobami których nie znam. Ona wpłaciła juz na samym początku 50zł dla niego na diagnostykę w nadziei że pies będzie jej. Potem zgłosiła się Wedelek i co teraz??

[B]Wedelku ty też pewnie mocno chcesz kajtusia?[/B]? chyba musimy rozerwać go na pół bo nie umiem zdecydować.

Tamta dziewczyna jest z Wrocławia i sama przyjechałaby po psa. Zgadza się na wizytę. Ma ONka, pracowała w Krakowskim schronisku, a teraz zaczyna kurs dogoterapii i rehabilitacji psów.

no i kto ma teraz decydować? Mnie czas nadli go chce go wydać jak najszybciej, przed wyjazdem w góry:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wedel']Mój yorczek z avka nie żyje niestety, mam innego psa szczeniaka od wczoraj.
W takim razie czekam na rozwój syt.[/QUOTE]

A co się stało z Twoim poprzednim psem?
Bo w sierpniu jeszcze wstawiałaś zdjęcia na fotoblogu [url]http://www.dogomania.pl/threads/191354-Galeria-Wedla?p=15236958#post15236958[/url] ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piechcia15']z jednej strony z wpłaty p.Patrycji z Wrocławia wynika że była pierwsza, ale nie chce kogoś skrzywdzić decyzją. Wedelku zgłoś się, ale myślę że wyśle kogoś do tego Wrocławia do sprawdzenia tamtej dziewczyny[/QUOTE]

Piechcia, Wedelek się nie odzywa a tamta dziewczyna czeka na pieska... I pomogła finansowo... I jej praca / zainteresowanie/ pasja za nią przemawia...
Jeśli pracowała w krakowskim schronisku i masz jej dane - napisz do [B]Asior[/B] - na pewno ją zna :D
Z Wrocławia jest sporo osób, myślę, że ktoś się znajdzie do sprawdzenia domu.

Link to comment
Share on other sites

dziewczyna z wro wspomogła pieska finansowo, chce sama po niego podjechać i z tego co rozumiem jako pierwsza zadeklarowała dla malucha dom stały. moim zdaniem to właśnie jej domek trzeba sprawdzić i jeśli wszystko będzie ok - psiak powinien trafic do niej. takie jest moje zdanie :) ja jestem z wro i to piekne miasto, ale wiem, ze to akurat sie nie liczy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piechcia15']Nie ma sensu dwóch domów sprawdzać.[/QUOTE]

Ależ oczywiście, że jest sens :) Choćby dlatego, że skoro Kajtuś pójdzie do jednego z tych domów, dla drugiego być może będziemy miały inną propozycję ;)

Z Wrocławia bardzo doświadczone są np. Poker, ulvhedinn :)

Link to comment
Share on other sites

Też chciałabym wiedzieć, czemu Wedelek ma innego szczeniaka, niż ten, którego zdjęcia pokazywała - z ciekawości. Pierwszeństwo ma domek we Wrocku, ale warto sprawdzić wszystkie sensowne, tylko powiadomić je o sytuacji - dobrych domków nigdy za mało.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ciocia Gosia

"dom z Kalisza P. dziś zrezygnował..co nam na ręke bo byłby problem z dotarciem do nich, a teraz...
muszę kogoś wytargać za uszy :mad::mad:"


To chyba mnie:crazyeye:...Ale ja mam małe uszka i takie przyklapnięte :p bo czapeczkę noszę.

Chciałam dobrze z tym domem w Kaliszu. Na szczęście nic nie zostało im obiecane a sprawa została postawiona im jasno.

Jeśli trudno było ich sprawdzić to i może lepiej że jest ta dziewczyna z Wro.

Piechcia masz spore doświadczenie. Muszę się jeszcze wiele od Ciebie nauczyć:oops:.

Link to comment
Share on other sites

piechcia ja jestem za domkiem we Wrocławiu. Dziewczyna wie co robi a dobrze wszyscy wiemy ze Kajtusiowi może być potrzebna fachowa pomoc.Jeśli domek bedzie ok to niech jedzie do Wrocławia i bedzie szcześliwy:) A Wedelek jakos to przeżyje przecież ma od niedawna nowego szczeniaka,tu liczy się dobro Kajtka:)

Link to comment
Share on other sites

Myśląc o tym by pieskowi było jak najleoiej myslę, że chętna którą opisujecie lepiej by sprawdziła się w tej roli.
Ja oferuję kochający dom i opiekę wet, ale sama (będę szczera) nie umiem za bardzo szkolić i pracować z psem na jakiś wyższym poziomie niż zupełnie podstawowy...


A mój piesiu zatruł się ludzką czekoladą i przez silne ataki epileptyczne dostał zawału serduszka ;(

Link to comment
Share on other sites

kurcze kiepska sprawa z tym twoim psem:( tyle już złego słyszałam o czekoladzie:(

troche zdębiałam wczoraj gdy dziewczyny od yorków napisało o kolejny 8-miesięcznym którego hodowca chce uśpić bo co ok2 tyg. wracają mu zaburzenia neurologiczne. I od razu pomyślałam o Kajtku, a co jeśli on ma to samo. Teraz 2 tyg. spokój a później to wróci?:( dlatego myślę że lepiej będzie jeśli Kajtul pojedzie do Wrocka, bo tam jest chociażby ten tomograf czy coś tam i w razie czego tfu tfu będzie pod ręką.
A zatem jutro zadzwonię do Pauliny - potencjalnego domku i oświecę jej wieści:) a napisałam prośbę o wizytę do ulv ale jeszcze nie odpisała, może jej nie ma, ale zapomniałam, że Pokerowa też tam mieszka:)
już pisze do niej:)

Gosiu te słowa co zacytowałaś absolutnie nie były do ciebie!! tylko do osoby która na facebooku obiecała komuś psa bez porozumienia ze mną!! nie można tak robić, bo teraz skończyło się szczęśliwie, ale sytuacja była mało przyjemna kiedy musiałam się tłumaczyć że nic o tym nie wiedziałam :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...