Jump to content
Dogomania

Likwidacja stanowiska pełnomocnika prezydenta ds zwierząt..:(


Evelin

Recommended Posts

Kopiuję z caviarni,... post Porcelli..

[QUOTE]Cytuję w całości felieton Prof. Magdaleny Srody. Mam nadzieje, że się nie obrazi, tym bardziej, że podaję źródło: [URL="http://wyborcza.pl/1,76842,8853094,Zwierzecy_jak_czlowiek.html"]http://wyborcza.pl/1,76842,8853094,Zwie ... owiek.html[/URL]

Można się z nią zgadzać, lub nie, ale sprawa, która opisała jest ważna.
Myślę zresztą, że problem leży w określeniu "nieformalny pełnomocnik" - skoro nie było stanowiska - mozna zwolnic osobe i problem z czapy.
Moim zdaniem organizacje prozwierzęce powinny działać nad powołaniem takiej funkcji.

[I][B]Zwierzęcy jak człowiek[/B]
Magdalena Środa
2010-12-22,
Za kilka dni zwierzęta przemówią ludzkim głosem. Właściwie nie wiadomo, po co miałyby mówić, bo przecież ich sposoby komunikowania się są znacznie lepsze. Cudem byłoby raczej, gdyby nagle wszyscy ludzie zaczęli się komunikować jak zwierzęta, czyli skutecznie i sympatycznie. No ale zgodnie z tradycją: co ludzkie, to lepsze, bo ludzkie.
Gadające w noc wigilijną zwierzęta (a w każdym razie te, które nie zostaną zjedzone) nie powiedzą nam nic przyjemnego. Zgodzą się zapewne z posłem Brudzińskim, że żyjemy w "dziadowskim" kraju. Bo to prawda, i wcale nie dlatego, że mamy dziadowskich polityków, w tym posłów. Żyjemy w dziadowskim kraju, ponieważ mamy dziadowskie podejście do zwierząt.

Zwierzęta zakrzykną zapewne też, że żyją w Ubekistanie, gdzie się je prześladuje, dręczy, sprawia cierpienia i zabija dla przyjemności, gdzie traktuje się je jak przedmioty nienależące do kręgu ludzkiej wspólnoty, choć doprawdy więcej zwierzęcości w ludziach niż w zwierzętach.

Zwierzęta zaryczą w wigilijną noc, że minister Michałowski zlikwidował właśnie jedno z najbardziej sensownych i potrzebnych stanowisk w kancelarii prezydenckiej, mianowicie nieformalnego pełnomocnika do spraw zwierząt. Wyrzucił z pracy Karinę Schwerzler, która ma na swoim koncie mnóstwo działań i interwencji w sprawie barbarzyńsko traktowanych zwierząt. Interwencji, których skuteczność była związana nie tylko z jej wrażliwością na cierpienie, ale i z prestiżem miejsca, gdzie pracowała.

Pełnomocnik prezydenta ds. ochrony zwierząt wzbudza szacunek, którego nie mają zwykli obrońcy praw zwierząt, traktowani z reguły jak poczciwi idioci, którym nie wiadomo, o co chodzi. Przecież są ważniejsze rzeczy na świecie niż ochrona zwierząt. Otóż myślę, że niewiele jest rzeczy ważniejszych niż ochrona słabszych przed cierpieniem.

Inaczej myśli się jednak w kancelarii pana prezydenta, gdzie wszyscy od teraz będą zajmować się tylko "bardzo ważnymi sprawami", a gdy będą sobie chcieli od nich odpocząć, to pójdą na polowanie. Tymczasem miarą ucywilizowania społeczeństwa jest stosunek do zwierząt (ale nie tych ustrzelonych). Miarą barbarzyństwa kraju (jego dziadostwa) - brak zrozumienia i szacunku dla praw, które zwierzętom przysługują.

Pełnomocnicy, a nawet całe urzędy do spraw ochrony praw zwierząt powoływane są od lat w wielu krajach (m.in. w Anglii, Niemczech, Szwecji, Słowenii, na Słowacji, gdzie zwierzętami zajmuje się cały departament). Osoby i instytucje zajmujące się ochroną zwierząt mają dużą rangę, a więc i większą skuteczność niż organizacje pozarządowe i prości św. Franciszkowie.

Lech Kaczyński, który zdecydował o zatrudnieniu Kariny Schwerzler, wiedział to doskonale i chyba nie tylko dlatego, że lubił zwierzęta, ale rozumiał wagę tego cywilizacyjnego problemu, jakim są prawa słabych.

W kraju, w którym Kościół, lud, a zwłaszcza jego posłowie są tak wrażliwi, że zgrozą napawa ich myśl o zamrażaniu ludzkich zarodków, zupełnie nieprawdopodobna wydaje się ta znieczulica na los zwierząt.

O tym wszystkim powiedzą nam zwierzęta już za kilka dni, a jeśli nie dadzą rady, to my, łamiąc się opłatkiem i ciesząc z narodzin kogoś, kto przyniósł na świat ideę powszechnej miłości - przynajmniej pomyślmy o ich marnym losie. W Pałacu takimi niepoważnymi sprawami już nikt zajmować się nie będzie.

Magdalena Środa - filozof, etyk[/I]

Po lekturze powyższego tekstu napisałam do Pana Prezydenta z całym szacunkiem, że nie zgadzam się z jego decyzją. Oraz złożyłam życzenia świateczne. [IMG]http://www.swinkimorskie.eu/forum/images/smilies/icon_e_wink.gif[/IMG]
adres mailowy: [U][email protected][/U][/QUOTE]

No cóż, prezydentem jest myśliwy..
Nie mam nic więcej do dodania...

Link to comment
Share on other sites

Jestem całkowicie przeciwna likwidacji stanowiska pełnomocnika, natomiast zaniepokoił mnie mail z sierpnia, który dostałam od jednej z organizacji w sprawie usunięcia Kariny. Myślę, że likwidacja jest z tym powiązana.
Pod petycją podpisało się 13 organizacji. Moje Stowarzyszenie nie wzięło udziału.
Nie potrafię wkleić pdfa, ale mogę komuś na maila przesłać

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

To przeczytajcie dyskusję w wątku,,Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?,,od strony 25 do 31.
Zobaczycie zdjęcia,poczytacie i nasze wypowiedzi,poznacie-jak nazwać?-prostackie wypowiedzi co niektórych,a wnioski wyciągnijcie same.
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Dział:,,Wszystko o psach,,-poczytaj i myślę,że będziesz bardzo zdziwiona tak jak my,bo pod wnioskiem podobno podpisała się VIVA.Piszę,,podobno,,bo tak słyszałam,a nie widziałam ich podpisu.
I to nie jest przyczyną,że P.Prezydent jest myśliwym choć też przez moment tak sądziłam.
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Myśmy zakładali taki temat:Proszę o zamknięcie wątku-Projekt likwidacji stanowiska Pełnomocnika ds.zwierząt
I właśnie wątek,ten w dziale,,Wszystko o psach,,wiele wyjaśnia.
E/W

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...