Jump to content
Dogomania

Karma Diamond Naturals


Aten@

Recommended Posts

Jak w temacie - znacie tą karmę? Zaciekawiła mnie, ale szperając w necie wyczytałam, że w jednej z karm producenta tej karmy (zresztą to ta sama firma, co robi Nutry), był jakiś składnik powodujący zatrucia u psów :( zastanawiam się, która to była... Karmił ktoś tymi karmami w ogóle?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem, czy seria Diamond Naturals jest dostępna w Polsce, ale po analizie składu wygląda przyzwoicie.

Wersja z Jagnięciną.

[quote name='Diamond Naturals'][B]Lamb meal, whole grain brown rice, white rice, cracked pearled barley, fish meal, chicken fat[/B] (preserved with mixed tocopherols), egg product, beet pulp, flaxseed, natural flavor, brewers dried yeast, potassium chloride, salt, choline chloride, vitamin E supplement, iron proteinate, zinc proteinate, copper proteinate, ferrous sulfate, zinc sulfate, copper sulfate, potassium iodide, thiamine mononitrate, manganese proteinate, manganous oxide, ascorbic acid, vitamin A supplement, biotin, calcium pantothenate, manganese sulfate, sodium selenite, pyridoxine hydrochloride (vitamin B6), vitamin B12 supplement, riboflavin, vitamin D supplement, folic acid.[/quote]

Mączka z jagnięcinyy, ze sporym wkładem ryżowym i jęczmiennym. Konserwowana naturalnie. W sumie standard u lepszych firm, ale bez "wodotrysków" :)

O dziwo mają wersję karm z wołowiną, a to już w tym biznesie paszowym rzadkość - bo wołowina to drogie mięso.

[quote name='Diamon Naturals'][B]Beef meal, cracked pearled barley, whole grain brown rice, rice bran, chicken fat[/B] (preserved with mixed tocopherols), beet pulp, egg product, flaxseed, natural flavor, brewers dried yeast, potassium chloride, salt, choline chloride, vitamin E supplement, iron proteinate, zinc proteinate, copper proteinate, ferrous sulfate, zinc sulfate, copper sulfate, potassium iodide, thiamine mononitrate, manganese proteinate, manganous oxide, ascorbic acid, vitamin A supplement, biotin, calcium pantothenate, manganese sulfate, sodium selenite, pyridoxine hydrochloride (vitamin B6), vitamin B12 supplement, riboflavin, vitamin D supplement, folic acid.[/quote]

Mączka wołowa z mieszanką jęczmienno-ryżową.

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki. Właśnie przeglądam i zainteresowała mnie ta karma:
[B]Chicken Soup®[/B][B] Large Breed Adult Dog Formula. Holistyczna karma pełnoporcjowa dla psów dorosłych ras dużych.[/B]
[B]Skład:[/B]

Kurczak, indyk, mączka z mięsa kurczaka, kasza perłowa, ryż biały, płatki owsiane, pełny niełuskany ryż brązowy, proso, tłuszcz z kurczaka (konserwowany witaminą E), słodkie ziemniaki (bez części zielonych), kaczka, łosoś, jaja proszkowane bez skorupki, siemię lniane, naturalny smak i zapach z kurczaka, mączka z mięsa ryb, algi, marchew, fasolka, jabłka (bez gniazd nasiennych), pomidory, borówka amerykańska, szpinak, odtłuszczone mleko w proszku, sproszkowana żurawina, ekstrakt z rozmarynu, nać pietruszki, glukozamina,[I] Enterococcus faecieum, Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus, Saccharomyces cerevesiae fermentation solubles, dried Aspergillus oryzae fermentation extract[/I], suszony korzeń cykorii, chondroityna, L-karnityna, wyciąg z juki Schidigera, tiamina, biotyna, ryboflawina, kwas foliowy, wszystkie minerały i witaminy zalecane przez AAFCO w żywieniu psów.

Białko 23, tłuszcz 13.

Co o tym sadzicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coco'][B][I]Widać po składzie, że karma całkiem całkiem. Jakie dalsze spostrzeżenia ? Wszystko z psami ok ?[/I][/B][/quote] tak jest :cool3: już dawno nie pamiętam, żeby moja sucz tak chętnie jadła jakąś karmę. Gdy rano wstaje, to pierwsze co robi, to idzie zajrzeć do miski, czy coś już tam jest :crazyeye::p sierść jej się błyszczy i mam wrażenie, że mniej się w końcu sypie :)

Nawet koleżanka się skusiła, dla odmiany ona wzieła wersję z jagnięciną, będzie miała w poniedziałek :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mam małe pytanko - czy ktoś z Was karmił Diamond Large Breed 60+ for adult dogs ? Interesuje mnie wielkość granulek,producent napisał,że są duże,ale to pojęcie względne.Może ktoś ma porównanie wielkości między tymi granulkami a Royalem Giant Adult? Albo znacie jakąś inną dobrą karmę z mega wielkością granulek?

Link to comment
Share on other sites

Ten z wołowiną, duży worek. Wiem, że Maks wołowinke lubi, chociaz nad jagnięcina też sie zastanawiałam. (obgadam to jeszcze z moim TŻ i może zmienię zamówienie). W komentarzach jakaś laska napisała, że to sa małe kulki, faktycznie takie są? Jaką mają średnicę? :roll:
Poza tym ceny mają baaardzo przyjemne, niskie, mam nadzieje że nie wprost proporcjonalne do jakości żarełka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiuroszczura']
Rozmawiam właśnie z panem z ekarmy na gg i on pisze, że rozmiary z wołowinką to 1,5 cm a jagnięcinki 1 cm średnicy. [/quote]
ooo, to ja mam chyba jakąś wybrakowaną paczkę :lol: bo moje są mniejsze :lol: no, ale nie będę się kłóciła o kilka milimetrów - ważne, że psy chętnie jedzą i dobrze się czują :)

PS. nie wiem, czy zwróciłaś uwage wtedy na lotnisku, jak pokazywałam Bognie te granulki :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...