Jump to content
Dogomania

Szczeniak bernenczyka ,suńka- juz ma dom!


lucySxy

Recommended Posts

[quote name='lucySxy']W przyszlym tygodniu kupie tez odpowiednie szeleczki i bede ja troche prowadzac na szelkach i wozic samochodem .[/QUOTE]
Prowadzac lepiej w obrózce, w okresie wzrostu kosci uzywanie szelek nie jest wskazane. Mlode kosci sa podatne na urazy i znieksztalcenia, a szelki moga spowodowac m.inn. zmiany w konczynach przednich i znieksztalcic przedpiersie. Mala moze miec slabe kosciec wiec lepiej nie ryzykowac.
Przewozenie samochodem w szelkach nie powinno sie odbic na jej zdrowiu ale mozna rowniez sadzac ja z przodu na miejscu pasazera , na podlodze i krotka przywiazac smycza do siedzenia.
czy bylas z nia u wterynarza?

pozdr

Link to comment
Share on other sites

Swoje szczeniaki woziłam od razu w bagażniku samochodu,oczywiście bez maty przykrywającej ,aby mogły przez okno wszystko widzieć,wyścielonym czymś miękim i łatwym do sprzątnięcia,wrzucałam jakąś piszczącą zabawkę ,albo ucho do pogryzienia.
Ja jechałam bezpiecznie i szczenie nie musiało się szarpać ,łaziło po bagażniku.
Jest mała przecież nie przeskoczy tylniego siedzenia,a zależało mi aby nie bały się i szybko skojarzyły ,że to nic stasznego.Po wszystkim spacerek ,nagródka i wszystko jest ok.
Obroża czy szelki tu także ważne jest małej bezpieczeństwo.
Szczeniakowi szarpiącemu się ciężko jest zapiąć ściśle obróżkę ,może też wymsknąć się z obróżki,szelki w takim przypadku dają bezpieczeństwo.
Ważne, aby do którejś wersji przyzwyczaiła się.

Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie! ale nigdy nie odwazylabym sie wozic zadnego psa przywiazanego w samochodzie na obrozce!
przy gwaltownym zahamowaniu pies poleci do przodu i po prostu sie powiesi , przez zerwanie kregoslupa w odcinku szyjnym!
Wystarczy predkosc 60/h zeby to wystapilo- przy takiej predkosci robione sa "crash-testy", a jakie straszne sa zniszczenia przy uderzeniu!
Ja mam samochod sedan-ten typ;- skaladaja sie w nim tylne siedzenia i tworzy sie duza "kanapa"zakladam taka dorobiona kratke na przednie siedzenia,zeby psy nie przechodzily, ale i tak woze je w szeleczkach przypiete do wpinacza pasow bezpieczenstwa.Z tyly mam 3 wpinacze i moge wozic 3 psy rownoczesnie.
Nie woze rowniez psow z przedu , bo jest to niezgodne z przepisami , naraza i psa i prowdzacego samochod na rozne nieprzewidziane zdarzenia.

Polecam szeleczki ,ktorych na rynku jest bardzo duzy wyborw przyzwoitej cenie ok50 zl.Wtedy i pies i my jestesmy bezpieczni.

Pozdrawiam .Wszystkim tez zycze szczesliwego Nowego Roku 2011.!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania i Porto']wykupiłam pakiet ogłoszeń na bazarku z "odroczonym" terminem wykonania. więc jak tylko będzie trzeba to będzie 80 ogłoszeń:)[/QUOTE]

Aniu! bardzo Ci dziekuje, bardzo!
To piekny gest z Twojej strony i okaze sie nap pewno duza pomoca przy adopcji.!
Pozdrawiam.L

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaDi']Taka psina szybko znajdzie dom, może lepiej aby był on blisko zawsze będzie łatwiej go skontrolować;)[/QUOTE]

tak, przede wszystkim szukajmy w naszej okolicy!
latwiej kontrolowac, mozna psa zawiesc samemu i potem miec na nia oko , no i sterylizacja.. tu trzeba pilnowac, bo to pies rasy olbrzymiej ,one pozno dojrzewaja.
Sterylizacja nie wczesniej jak w 1,5 roku, a to jest dlugo ,trzeba pilnowac ,zeby nie byla pokryta zaraz po pierwszej cieczce.
Ja mam zle doswiadczenia z psami oddawanymi pod warunkiem kastracji/sterylizacji.Potem trudno jest to wyegzekwowac, zawsze sa awantury, straszenie sadem i takie tam...

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za za zaproszenie Lucy.
Rok temu sprawdzałam domek dla berneńczyka ElzyMillicz w okolicach Janowa Lubelskiego. Pamiętam, że ludzie długo czekali na psa w typie tej rasy. Było sporo chętnych. Podesłałam wątek Elzie, może mają chętnych niedaleko w swojej bazie danych.
Skontaktowałam się również z weterynarzem, który adoptował Borysa berneńczyka. Będzie szukał odpowiedzialnego domu wśród swoich znajomych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lucySxy']tak, przede wszystkim szukajmy w naszej okolicy!
latwiej kontrolowac, mozna psa zawiesc samemu i potem miec na nia oko , no i sterylizacja.. tu trzeba pilnowac, bo to pies rasy olbrzymiej ,one pozno dojrzewaja.
Sterylizacja nie wczesniej jak w 1,5 roku, a to jest dlugo ,trzeba pilnowac ,zeby nie byla pokryta zaraz po pierwszej cieczce.
Ja mam zle doswiadczenia z psami oddawanymi pod warunkiem kastracji/sterylizacji.Potem trudno jest to wyegzekwowac, zawsze sa awantury, straszenie sadem i takie tam...[/QUOTE]
Jeśli masz obawy, to ew. możesz wydać ją na fundacyjną umowę, wtedy będzie łatwiej wyegzekwować pewne rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...