Jump to content
Dogomania

Na plażę


Guest olka12

Recommended Posts

Ja polecam Unieście koło Mielna. My dwa ostatnie lata spędziliśmy na tej samej kwaterze.

Unieście to mała miejscowość 4 km od Mielna położona między morzem a jeziorem.
Można więc się i wybrać na plaże i nad jezioro, jak również w pobliżu jest "lasek" i wydmy z wydeptanymi ścieżkami.
Równocześnie można spacerkiem przejść się do cenrum Mielna. W samym centrum Mielna jest zakaz wstępu psom na plaże, ale już trzecie czy czwarte zejście na plaże w kierunku Unieścia takiego zakazu nie ma.

My często robimy spacery z Unieścia do Mielna plaża - a spowrotem "deptakiem" wzdłuż głownej drogi bądz częściowo "promenadą".

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 4 months later...

[quote name='Colette']W Kołobrzegu na zachód od portu (w kierunku Grzybowa, Dźwirzyna) - nie było problemów.
Na wschód od portu, w tej "bardziej reprezentacyjnej" części - chyba nie bardzo, ale nie pamiętam na 100%.[/QUOTE]

Aha dzięki:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kocham góry i to własnie tam spędzamy wakacje ale postanowiliśmy również wybrać się we wrześniu nad Bałtyk by dzieciom morze pokazać;)

Może macie jakieś sprawdzone kwatery w niedalekiej odległości od morza, z plażą dostepną również dla większych czworonogów. Gdzie można coś smacznie i przystępnie zjeść...
Chodzi mi tu o 3-4 dniowy wyjazd dla 4 osobowej rodziny z psem.

Link to comment
Share on other sites

Kopalino i obok Lubiatowo, kwatery są za 25-35 zł *(Zależy od terminu). Ja tam jadę w sierpniu, zawsze są tam tłumy ludzi z psami, bo plaża dzika, obok jezioro, bardzo ładne lasy, bardzo grzybne, jeśli lubisz. Jadę z Łodzi przez Włocławek, Toruń, potem autstradą, następnie obwodnicą Trójmiejską, omijam Redę i Rumię (tam zawsze korki) i na Wejherowo. Obok Kopalina jest nieco większe Choczewo ze sklepami, weterynarzem, bankomatem. Teraz, drugi raz z rzędu będę korzystać z noclegu tutaj: [url]http://www.mati.agrowakacje.pl/[/url] . Wiem, ze tolerują psy. Nie wiem tylko, czy we wrzęsniu nadal operują knajpy, warto zadzwonić i zapytać np. tych ludzi z linku powyżej. My w sierpniu płacimy 32 zł/osoba w pokoju z łazienką, czystym, nowym, przyjemnym. Jest tam też knajpa Szlacheckie gniazdo, ceny wyższe, ale mają też domki do wynajęcia : [url]http://www.szlacheckiegniazdo.pl/[/url]
W Kopalinie jest też stadnina i wypożyczalnia rowerów.Można pójść na spacer na zachód do latarni morskiej Stilo lub na wschód na bardzo ładne wydmy lubiatowskie. Przy plazy są smażalnie, ale w zesżłym roku koło 26 sierpnia częśc już była zamknięta, więc nie wiem, jak we wrzesniu. Inna sprawa, ze wtedy było już zimno i deszczowo.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

[quote name='Fauka']Ja się podepnę. Jadę z moim labkiem do Gdańska ale słyszałam że tam cała plaża strzeżona, gdzie blisko gdańska znajdę miejsce, gdzie mój pies będzie miał okazję popluskać się w słonej wodzie?[/QUOTE]

tez sie chetnie dowiem :) gdzie mozna z psem w okolice Gdanska sie wybrac na plaze?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Jak już pisałam, są plaże dzikie, niepubliczne, gdzie można wyprowadzac psy, można pić alkohol, ale nie ma też ratowników. Takie plaże są między innymi w Kopalnie, w linii prostej plażą 10 km na wschód od Łeby. Osobiscie polecam te rejony, bo tam jest masa kwater pozwalających na psa, masa fajnych psów też.

Link to comment
Share on other sites

Ja byłam w Dźwirzynie za portem /kier. Trzebiatów/ piękna czysta plaża niestrzeżona i sporo psów. Jak znalazł sie ktoś nie zpsiony to ze swojego wyboru i przez całe 14 dni pobytu nie było problemu z Berneńczykiem,Goldenem szlalejącymi na piachu i w wodzie /płytko dość daleko od brzegu/ są kwatery i campingi przyjmujące z psami -bez dodatkowych opłat. Podobnie w okolicy Kużnicy na Helu jest wyznaczona plaża dla psiarzy-specjalnie oznakowana !!!!.Tak,że kulturalny wlaściciel,z wychowanym psem nie powinien mieć problemów z wwypoczynkiem nad morzem.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

zgadzam się z Sybel
właśnie wróciliśmy z okolic Stilo 25 km na wschód od Łeby (drogą asfaltową przez ląd), plażą jakieś 10km
plaże szerokie czyste i ludzi mało
a na potwierdzenie kilka fotek z 16,08,2012
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-k2lOFvMAAAo/UC___wUugpI/AAAAAAAAAN0/tFqeT1jgzhE/s640/2012-08-16%2016.34.21.jpg[/IMG]
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-Mzgl8cRaIs8/UDAAC7NevAI/AAAAAAAAAN8/65uKsdwdpNU/s640/2012-08-16%2016.34.35.jpg[/IMG]
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-Qy9Pp_cXyW8/UDAAfEQ2rHI/AAAAAAAAAOc/1gw1ijHBqDg/s640/2012-08-16%2016.49.19.jpg[/IMG]
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-VBvvXB61e0I/UDAAdompgSI/AAAAAAAAAOU/xqvg4cOSt38/s640/2012-08-16%2016.50.17.jpg[/IMG]
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-h3Qy1CBK4tY/UDAA66CU5nI/AAAAAAAAAOs/1CbS8EaDIMc/s640/2012-08-16%2016.52.07.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Z cenrum Mielna "promenadą" w prawo w kierunku Unieścia - i tam już przy kolejnych zejściach na plażę zakazu wprowadzania psów nie ma :)

Myśmy byli dwukrotnie w Unieściu i bez problemu docieraliśmy spacerkiem po plaży do Mielna.
Wracaliśmy albo wzdłuż ulicy - zahaczając o jadłodajnie/sklepiki, albo też plażą - schodząc właśnie kolejnym zejściem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Colette']Z cenrum Mielna "promenadą" w prawo w kierunku Unieścia - i tam już przy kolejnych zejściach na plażę zakazu wprowadzania psów nie ma :)

Myśmy byli dwukrotnie w Unieściu i bez problemu docieraliśmy spacerkiem po plaży do Mielna.
Wracaliśmy albo wzdłuż ulicy - zahaczając o jadłodajnie/sklepiki, albo też plażą - schodząc właśnie kolejnym zejściem.[/QUOTE]

Super dzięki :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']Ja byłam w Dźwirzynie za portem /kier. Trzebiatów/ piękna czysta plaża niestrzeżona i sporo psów. Jak znalazł sie ktoś nie zpsiony to ze swojego wyboru i przez całe 14 dni pobytu nie było problemu z Berneńczykiem,Goldenem szlalejącymi na piachu i w wodzie /płytko dość daleko od brzegu/ są kwatery i campingi przyjmujące z psami -bez dodatkowych opłat. Podobnie w okolicy Kużnicy na Helu jest wyznaczona plaża dla psiarzy-specjalnie oznakowana !!!!.Tak,że kulturalny wlaściciel,z wychowanym psem nie powinien mieć problemów z wwypoczynkiem nad morzem.[/QUOTE]

A czy jakieś kwatery w Kuźnicy lub Jastarnii możesz polecić? A może inne dogociotki mają jakieś dobre doświadczenia? Czytałam, że na plażach między Jastarnią a Juratą można spokojnie wypoczywać z psiakiem. Czy ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...