Jump to content
Dogomania

Ślepy jamnik Atos!!!W DT, szuka DS!


magda222

Recommended Posts

dziękuje  Wszystkim bardzo mocno za wsparcie Atosowego leczenia :Rose:

U Atosa w tej chwili nie ma podejzenia nowotworu wątroby -brak guzków w usg za to są cechy marskości.Diagnoza zapalenie trzustki .Skąd sie wzieło  nie wiadomo.raczej nie od jedzenia bo Antoni je tylko suche brit senior lub birt jagniecina i ryz.Jedynie tabletki ma z wedliną. Być  moze to zapalenie od leków jakie przyjmuje np. furosemid.Tosiek niestety słaby wczoraj tylko rano wstał na siku i jedzenie do wieczora spał nawet na popłudniu na siki nie poszedł dopiero wieczorem .Niestety kufa mu znów spuchła(zęby)..mimo,ze brał antybiotyk jakies 2-3 tyg temu :(teraz znów bierze ale przez  tydz. ,zeby nie obciazać wątroby i trzustki.

dostał leki do domu amylan i ornitil.koszt wizyty razem z lekami 70zł.

 

 wyniki 

addf3e8b6fe6b10bmed.jpg

 

c6efad607726fd5emed.jpg

 

b9fac03f6ff35eeamed.jpg

 

a12fedd6e0e9a0f1med.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

dziekujemy bardzo:)za 2 godz. jade do siory to wymiziam dokładnie Tonego choc siora powiedziała,ze po moje wizyty i mizianki Tony odchorowuje tzn.jak przyjeżdzam szaleje i potem jest wykonczony przez cały dzien.Wydaje mi sie ,ze nie boli go mocno nic za to zrobił sie taki dziadkowaty...traci równowage tj czesto sie przewróci(nogi sie plączą), gorzej z orientacja itp.

Link to comment
Share on other sites

no trzyma sie :)on jak ojciec mój,który  wg.lekarzy powinien juz dawno nie  zyc jego historia choroby z ostatnich 8 lat to; 3 zawały serca,2 udary niedokrwienne mózgu,pęknięcie tętniaka,zator,kilkakrotne reanimacje po zatrzymaniu krążenia na skutek migotnia komór,niewydolność nerek i masa innych chorób .Zupełnie jak Antek ma chwile załamań ale ogólnie kawusia ,goscie ,anegdotki mu w głowie.Antek tez jedzonko mizianko naprawde potrafi sie cieszyc ze wszystkiego,  nie ważne,ze' sie sypie' wszystko nastawienie  pozytywne do zycia najwazniejsze chyba;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

byłam   u Antka jak sie cieszył  jak mnie 'zobaczył' z pół godz. szalał, na kolana mi wchodził ,całował mnie! Antek co nie lubi sie całować:)wygląda lepiej  ciut przybrał i siersc ładna,czuje sie  tez lepiej nie jest już taki' bez życia' leki mu sie konczą zobaczymy jak po odstawieniu czy nic sie nie bedzie działo znów.Jak będzie ok, to po nowym roku dopiero pojedziemy na kontrole i może uda sie go zaszczepić w koncu.

Link to comment
Share on other sites

no ja nie moge pochwalić Antka bo zawsze ilekroć napisze,że jest lepiej coś wywinie.Napędził nam znów niezłego stracha siory nie było w domu dzwoni synowa,że z Antkiem coś sie dzieje zsikał się pod siebie na kanapie i nie może się ruszyć  siora do domu miała 2 godz. drogi jeszcze i Antek leżał w swoich sikach az nie przyjechała.Kiedy przyjechała też prawie nie reagował po chwili dopiero zszedł przewracają sie plącząc i nogi sie rozjezdzały wiec po  mnie dzwoni i do weta.Wynosiliśmy go na kocu bo sam nie uszedł .Do weta kawał drogi poł.gdz. na poczekalni kolejne 1,5 godz a Antek powolutku dochodził do siebie,Jak go sie wołało to nie słyszał trzeba go było dotknąć,żeby reagował.Co sie okazało...padaczka.Tony miewał takie ataki w tym roku ze 3 ale trwały 10-15 min.a ten 3-4 godz. do seri leków dołączmy luminal.

Link to comment
Share on other sites

doktor juz wczesniej jak mu opowiadalamo tych wypadkach kiedy trzasl sie i nie mogl ruszac sugerowal,ze to napady padaczkowe ale mi sie wierzyc nie chcialo:(akurat dziweczyna,ktora teraz byla z Antkiem w czasie jak sie atak zaczal (przyszla synowa)miala psa z padaczka kiedys i nie poznala ,ze to atak padaczkowy.Antek nie ma drgawek tylko sie trzesie i nie moze sie ruszac jak pojdzie to sie przewraca,nie slyszy chyba tez w trakcie i po ataku .ogolnie slabiej slyszy doktor zbadal odruch sluchowe i jest kiepsko kazal kupic gwizdek na wysokie dzwieki.dostal minimalna dawke luminalu 1/4 tab. ale czytam,ze to tez paskudne lekarstwo dla wtratroby.

 

ps.antka atak wyglada cos jak ten: https://www.youtube.com/watch?v=EGkAJINaFTk

Link to comment
Share on other sites

doktor juz wczesniej jak mu opowiadalamo tych wypadkach kiedy trzasl sie i nie mogl ruszac sugerowal,ze to napady padaczkowe ale mi sie wierzyc nie chcialo:(akurat dziweczyna,ktora teraz byla z Antkiem w czasie jak sie atak zaczal (przyszla synowa)miala psa z padaczka kiedys i nie poznala ,ze to atak padaczkowy.Antek nie ma drgawek tylko sie trzesie i nie moze sie ruszac jak pojdzie to sie przewraca,nie slyszy chyba tez w trakcie i po ataku .ogolnie slabiej slyszy doktor zbadal odruch sluchowe i jest kiepsko kazal kupic gwizdek na wysokie dzwieki.dostal minimalna dawke luminalu 1/4 tab. ale czytam,ze to tez paskudne lekarstwo dla wtratroby.

 

 

Z tego co wiem, ataki padaczkowe mogą mieć różny przebieg i wyglądać różnie.

Nie przejmuj się szkodliwością Luminalu na wątrobę, bo zanim Luminal źle wpłynie na wątrobę, to Atos może już nie żyć. A jak pomoże, to psiak będzie miał lepszy komfort życia. Podobno ataki padaczkowe kosztują organizm bardzo dużo energii. Zresztą 1/4 to naprawdę mała dawka.

Sama wiesz, jaką ma wątrobę moja Hexi, a też mam dla niej w szafce Luminal. Na wypadek, kiedy ma takie napady głodu posterydowego, że kilka nocy pod rząd chodzi po domu i piszczy, wspina się w kuchni na szafki i stół szukając jedzenia, męcząc siebie i nas. Nocami ciągnie na dwór, żeby szukać żarcia na trawnikach i w krzakach.  Daję jej wtedy 1 tabl luminalu, uspakaja się i zasypia.

Przy chorych psach trzeba wybierać mniejsze zło, tak, żeby życie było dobre, nawet jeśli krótsze.

Link to comment
Share on other sites

masz racje Julita.Póki co Atos mimo wszystkich chorób jakie na niego spadły nie cierpi(nie boli go bardzo nic) tak mi sie wydaje przynajmniej ,nie ma tyle energi te problemy ze słuchem i neurologiczne sprawiły,ze bywa taki otumaniony nie trafia sam do domu na dworze trzeba z nim być w domu tez ma takie 'zawiechy' ,wiecej spi ale nadal cieszy sie zyciem .Gdyby wiecej w mim było bólu  niz  radosci a nie rokował by poprawy to ja napewno nie pozwoliłabym,zeby cierpiał.Jednak na szczescie narazie nie ma takiego problemu Tony nadal daje rade;)własnie dzis zamawiam mu jedzonko bo apetyt na dobry a jak mnie widzi to szaleje włazi na kolana mi..wszyscy sobie żartują,ze tylko mi bo tylko ja mam takie szerokie kolana(przytyki do mojej nadwagi) całuje popsiuje sie słupkiem itp.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tosiek miał w nocy kolejny długi atak od 22.00 do 2.00  w nocy.Moja mama była niedawno w szpitalu tydzien i zdazało mi sie spac u siory i poprzebywac z Tośkiem dłużej. Antek przytył siersc sie poprawiła  ciągle próbował włazić mi na kolana wiecie jak ;przednie łapy mi na kolana i podskakuje przekomicznie.No słodziak ,tyle chorob i daje rade wszystkim ale te ataki padaczkowe boje sie,ze to jest to z czym moze kiedys przegrać:(

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj będe u dr. Kaczora bo odbieram moja kicie po zabiegu  to zapytam go czy zwiększyć dawke luminalu bo ataki sa praktycznie raz w miesciacu już i bardzo długie.

Tym razem nie skikał sie pod siebie ,nawet nie trząsł sie mocno tylko stał pod schodami nie mógł sie ruszyć. W koncu nogi mu odmówiły posłuszenstwa połozył sie  i leżał tak, warczał jak siora podchodziła do niego wiecpodłożyła mu tylko ręcznik pod głowe i czekała .

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj wyrównałam zaległości finansowe dot. Atosa łącznie z grudniem. Pozdrawiam i trzymam kciuki za poprawę zdrowia Atosa.

bardzo dziękuje ,postaram sie zrobic rozliczenie w swieta jak bedzie troche czasu .

 

ps.Tony ma nie tylko luminal  zwiekszony ale jeszcze akis inny lek wtedy doktor dopisał .siora mówiła bo wykupowała recepte ja nawet nie zauwazylam wtedy jak byłam u weta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...