Jump to content
Dogomania

Jaką szczotke?


baltazarka

Recommended Posts

Mój krótkowłosy jest "głaskany" (mocno) gumową rekawicą. Wszystkie martwe włosy okrywowe ściagają się bezbłędnie. Ale mój nie ma podszerstka poza szyją i portkami. Jeżeli pies krótkowłosy ma podszerstek to przydałby sie jeszcze do tego gęsty grzebień (nie druciany!)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Agata Balu']Mój krótkowłosy jest "głaskany" (mocno) gumową rekawicą. Wszystkie martwe włosy okrywowe ściagają się bezbłędnie. Ale mój nie ma podszerstka poza szyją i portkami. Jeżeli pies krótkowłosy ma podszerstek to przydałby sie jeszcze do tego gęsty grzebień (nie druciany!)[/QUOTE]

Wydaje mi sie, ze takagumowa rekawica, todobre rozwiazanie... Chyba najlepsze dla psa o kroktiej siersci :) Moja jamniczka jest "czesana" taka wlasnie rekawica. Ma 12 lat,a jej wlos jest wciaz swiecacy i we wzorowej kondycji :) Zycze powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

odświeżę temat.. mam mieszańca (chyba z ONkiem) i problem z wypadającym podszerstkiem, jest dość sztywny. Do tej pory czesałam zgrzebłem, ale mogę czesać, czesać i czesać... :)
zastanawiałam się nad gumową rękawicą, czy będzie dobra dla psa o takiej sierści?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zdecydowanie dla Labka polecam rękawice, bedziesz zadowolona i pies bedzie wyczesany i szczesliwy:) Jesli chodzi o wiek, to przez pierwsze 6 miesiecy nie ma co przesadzac ze szczotkowaniem, raczej przyzwyczajac rękawicą - glaskać, a po 6 miesiacach noralmalnie- wyczesywac obumarłą sieć.

Link to comment
Share on other sites

A w jaką szczotkę zaopatrzyć się do psów z gęstą sierścią??
Chodzi mi o to, że w schronie psiaki nie są czesane i zostaje im zimowe futro i wyłazi kępami, po za tym, niektóre psy mają bardzo gęste futro. Jaka szczotka byłaby najlepsza? A może taki grzebień z obracającymi się zębami?
A dla krótkowłosych ?? I takich z długą sierścią splataną ??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Hej, szukam jakiejsc fajnej szczotki z włosia naturalnego w internecie.
Macie jakąs godną polecenia?
Np. w krakvecie jest ich trzy: jedna z czarnym wlosiem - wygląda jak sztuczne i w komentarzach ktos napisal ze wlosy wypadają z niej, druga dla krolikow, trzecia dla kota ( rozni sie czyms od szczotki dla psow ? heh)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drzalka']Hej, szukam jakiejsc fajnej szczotki z włosia naturalnego w internecie.
Macie jakąs godną polecenia?
Np. w krakvecie jest ich trzy: jedna z czarnym wlosiem - wygląda jak sztuczne i w komentarzach ktos napisal ze wlosy wypadają z niej, druga dla krolikow, trzecia dla kota ( rozni sie czyms od szczotki dla psow ? heh)[/quote]
Przegladnij wiec oferte dla ..koni:)
np
[url=http://amigo-konie.pl/sklep/product_info.php?cPath=115_92&products_id=431&topSsid=5fe0ff1b51dbc833cd435149a9326490]AMIGO-KONIE.PL Szczotka owalna z włosia naturalnego w oprawie z drewna.[/url]
lub [url=http://amigo-konie.pl/sklep/product_info.php?cPath=115_92&products_id=440&topSsid=5fe0ff1b51dbc833cd435149a9326490]AMIGO-KONIE.PL Szczotka w kształcie ósemki, z włosia naturalnego.[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...