Jump to content
Dogomania

łysa DONka Maja- w nowym domu


esperanza

Recommended Posts

  • Replies 490
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziękuję bardzo za powitanie i filmiki:))
Przeczytałam całą historię Maji. Tak wiele przeszła.
I muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem wszystkich Was, dziewczyn (przepraszam, jeśli nie uchwyciłam kogoś płci męskiej, tu na tym wątku), które z wielkim sercem, oddaniem i poświęceniem zajęłyście się ratowaniem ONKI. Które wytrwale toczyłyście walkę o zdrowie i szczęście suni, zbierając każdy grosz i szukając dla niej domu. W imieniu Majii i naszym, bardzo WAM dziękuję:lol:
Decydując się na adopcję, nigdy naszej decyzji nie uzależnilibyśmy od tego, że sunia niedowidzi (jest krótkowidzem, tak jak ja:)) czy jest wysterylizowana. U nas nie musi lizać na zewnątrz drzwi balkonowych, jak jesteśmy w domu. Jest tam, gdzie my jesteśmy. I kocham jak rano, kiedy wstanę pierwsza do pracy, łazi wszędzie za mną, bo tego mi najbardziej ostatnio brakowało. Jak zachowuje się z moją sunią? Otóż obie psiny wdrapały się do nas na łóżko i leżały przytulone do siebie ciałkami:). Jednakowo je traktujemy. Głaskane sa tak samo, chociaż muszę się przyznać, że Maja więcej, bo Kaja, tak tego nie potrzebuje. Proszę, i imiona mają podobne, Kaja - Maja. Myślę, że czuje się też bezpiecznie, a z Kają raźniej, bo kiedy wychodzimy do pracy, czy szkoły, nie ma płaczu, uciekania z domu za nami. I od sąsiadów wiem, że nie płacze, nie wyje i nie szczeka. Owszem, podgryza, ale to dla nas nie jest problem. Esperanza pokazała nam jak mądrze na to reagować.
Na razie tyle wieści, postaram się czasem coś napisać. Jeszcze nie za bardzo znam stronę, i nie wiem, gdzie pisać o dalszych jej losach.
Na koniec serdecznie pozdrawiam w imieniu Maji i naszym - nowych Jej opiekunów:), WSZYSTKICH, którym na sercu leżał Jej los.

Link to comment
Share on other sites

Maja idąc luzem, chodzi lepiej niż na smyczy. Dzisiaj dłuższy spacer z obiema suczkami to udręka. Maja strasznie ciągnie, i to głównie mąż wychodzi z nią na spacery. Blisko domu, sunie puszczone są luzem, kiedy idziemy bliżej ulicy, bierzemy je na smycz. Mam ogromną prośbę o kilka wskazówek jak możemy uczyć Maję chodzić na smyczy, aby tak nie ciągnęła. Szukałam trochę na youtube, ale tam filmiki są beznadziejne, bo wszystkie te uczone psy są wpatrzone w opiekuna, czyli są już wyszkolone. Poradźcie coś:)).

Link to comment
Share on other sites

Majeczka reaguje już ''na spacerek" kręci się, szczeka i jest podekscytowana, i na "daj zabaweczkę, gdzie jest zabaweczka". Kiedy zaczyna ząbkować:) i podgryzać, dostaje w pyszczek gumowe kongo. Kładzie się przy stopach i unosi tylnią nogę aby ją pogłaskać po brzuszku i cycuszkach. Wczoraj chciała się bawić z Kają, a ta położyła się na plecach, brzuszkiem do góry, wtedy Maja polizała ją po brzuszku:). Kaję chyba czasem przeraża jak Majka na nią galopuje:).

Link to comment
Share on other sites

Pamiętam o problemie z chodzeniem na smyczy i obiecuję opisać naukę i dorzucę też kilka sensownych filmików, ale pewnie jeszcze nie dziś. Mam sporo pracy przy organizacji imprezy promującej kalendarz "Wybierz Miśka". Na razie polecam lekturę najnowszej książki Jacka Gałuszki" Aria, równaj!"
[url]http://galaktyka.com.pl/product,,503.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Książkę zakupiłam, czekam na jej dostarczenie. Maja raz już chorowała, zaliczyła weta i zastrzyki, ale szybko jej przeszło:).
I została zaczipowana. Ogródek nareszcie uznała za swój, szczeka na wszystkich, którzy są za siatką. I nie lubi dużych psów, na małe nie zwraca uwagi, natomiast
duże ją denerwują i wyzywa ich od chamów: "cham cham cham":)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...