Jump to content
Dogomania

5-letni WYROK w Schronie-suczki uniewinnione,Cedra i Czarna Mają DS


jusstyna85

Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cioteczki zajrzyjcie na bazarek, Jaaga została z długiem po Reksiu, który trzeba spłacić
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/199013-Pomagamy-Jaadze-w-sp%C5%82acie-d%C5%82ugu-za-Reksia-%28*%29.Gadzety-RC-i-inne-ciekawe-rzeczy.Do-5.I?p=16000285#post16000285"]http://www.dogomania.pl/threads/199013-Pomagamy-Jaadze-w-sp%C5%82acie-d%C5%82ugu-za-Reksia-%28*%29.Gadzety-RC-i-inne-ciekawe-rzeczy.Do-5.I?p=16000285#post16000285[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dwa dni za nami. Mamy i radostki :) i problemy :(. Z plusów: sunia dała się wykąpać - futro ma teraz rewelacyjne - taki duży puchaty micho. Nie załatwia się w domu, nic nie niszczy. Grzecznie leży na swoim posłanku. Umie rewelacyjnie chodzić na smyczy, wcale nie ciągnie. Z moją Tolą nie ma żadnych zgrzytów. Problemy: Sunia prawie wcale nie chce jeść: dawałam mięsko gotowane, zjadła troszkę, mięsko surowe - nie chciała, paróweczki - nie tknęła. Wczoraj zjadła trochę suchego z ręki, sama z miski nie tknęła. Co psiaki jadły w schronisku najczęściej? Dwa spotkania z kotem były bezproblemowe, za trzecim razem pobiegła za nim i szczeknęła. Kot trzyma się z dala od dołu domu, gdzie psiaki są na stałe. Wszelkie rady mogące mi pomóc mile widziane :). Poza tym sunia jest milusińska :)

Link to comment
Share on other sites

Rady w kwestii jedzenia?
Kurcze, najlepiej byłoby rzeczywiście gdyby Justyna napisała co Misia jadła w schronie.
Może jeszcze troszkę się stresuje?
Cieszę się, że z Twoją drugą sunią się dogadały.
Z kotem z tego co czytam, nie jest źle.
Mam nadzieje, że się mała nie rozkręci.

Link to comment
Share on other sites

Tak, ona na pewno jest zestresowana, to oczywiste. Teraz zjadła troszkę mięska i kawałek paróweczki. Suchego nawet z ręki nie chciała, Trochę się martwię jej brakiem apetytu, bo jeszcze takiego psa niejadka nie miałam. Edit: Mięsko z kurczaka pieczonego zjadła bezproblemowo. Księżniczka jedna :)

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o suche...to na moje psy działa TYLKO jeżeli poleję karmę olejem lub oliwą z oliwek.
Nie za dużo oczywiście.
Wtedy wcinają.

Ale jak już w ogole nic a nic nie chcą jeść,to wtedy podaję im gotowaną wątróbkę drobiową z serduszkami też drobiowymi, taką leciuteńko jeszcze ciepłą.
Wiem, że to nie najzdrowsze, ale to jest akurat to co zjadają niezależnie od wszystkiego.
Ale myślę,że jak się Misia całkiem ośmieli,to wszystko wróci do normy.
(Moja Miśka trafiła domnie po sterylce i łapance i praktycznie nie jadła NIC przez tydzień prawie).
Będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że będzie OK. Kurczak pieczony poszedł, że ho ho:). Suchą karmę podlałam olejem, to mojej Toli posmakowało. Misia nie chciała. Kurczę, zanim Misia zacznie jeść normalnie, to moja Tola upasie się niemożliwie, bo oczywiście jak podtykam Misi coś dobrego to Tola dostaje też to samo, a wcina wszystko czego Misia nie chce. Eh, księżniczkę mi dziewczyny wybrały :), :), :).

Link to comment
Share on other sites

Witamy noworocznie i życzymy wszystkim duuużo dobrego :multi: U nas bez większych zmian. Tzn. apetyt u Misi dalej mizerny, ale trochę podjada. Na kota znowu naszczekała, ale nie panikujemy - kot ma dla siebie cały dom, a Misia i Tola duży pokój na dole, więc możemy spokojnie czekać aż się trochę poznają. Misia najchętniej przebywa na swoim legowisku koło choinki, niechętnie się z niego rusza. Na spacery chodzimy po naszym ogrodzie na smyczy, bo spuszczona ze smyczy natychmiast biegiem wraca pod drzwi domu. Boi się też wchodzić do pomieszczenia gospodarczego w którym są budy - w przeciwieństwie do suni, która była u nas przejazdem na DT - która jak tam weszła, to nie chciała stamtąd wychodzić. A przez to, że Misia jest wybredna i nie daje się skusić na żadne jedzonko, nie można jej zachęcić do czegoś, czego nie chce robić. Generalnie to po prostu dziewczyna potrzebuje czasu, żeby zacząć się cieszyć życiem i swobodą więc po prostu na razie zostawiamy ją w spokoju. Moje dziewczyny pozdrawiają ;)
[IMG]http://i56.tinypic.com/vfi8eu.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kroook']Witamy noworocznie i życzymy wszystkim duuużo dobrego :multi: U nas bez większych zmian. Tzn. apetyt u Misi dalej mizerny, ale trochę podjada. Na kota znowu naszczekała, ale nie panikujemy - kot ma dla siebie cały dom, a Misia i Tola duży pokój na dole, więc możemy spokojnie czekać aż się trochę poznają. Misia najchętniej przebywa na swoim legowisku koło choinki, niechętnie się z niego rusza. Na spacery chodzimy po naszym ogrodzie na smyczy, bo spuszczona ze smyczy natychmiast biegiem wraca pod drzwi domu. Boi się też wchodzić do pomieszczenia gospodarczego w którym są budy - w przeciwieństwie do suni, która była u nas przejazdem na DT - która jak tam weszła, to nie chciała stamtąd wychodzić. A przez to, że Misia jest wybredna i nie daje się skusić na żadne jedzonko, nie można jej zachęcić do czegoś, czego nie chce robić. Generalnie to po prostu dziewczyna potrzebuje czasu, żeby zacząć się cieszyć życiem i swobodą więc po prostu na razie zostawiamy ją w spokoju. Moje dziewczyny pozdrawiają ;)
[IMG]http://i56.tinypic.com/vfi8eu.jpg[/IMG][/QUOTE]


Pięknie...:)

Wiesz co,mnie sie wydaje,że zapoznanie z kotem powinno nastąpić jak najszybciej...Ona szczeka,bo nie zna go.Będzie gorzej,jak sunia poczuje sie pewnie,bo wtedy będzie broniła domu,a kot wyda jej sie obcym

Link to comment
Share on other sites

No ona już obwąchiwała kota, kilka razy go przynosiłam na dół. Tylko kot zaraz ucieka na górę jak tylko go puszczę. Jak ja mam kota przy sobie - to ona nie reaguje, gorzej jak kot sam wchodzi do pokoju - wtedy go chce pogonić. Ale jestem dobrej myśli - psiaki, które przewinęły się przez nasz dom reagowały dużo gorzej, a Misia ogólnie jest dużo spokojniejsza, więc myślę, że po jakimś czasie zrozumie co wolno, a czego nie.

Link to comment
Share on other sites

Z tym apetytem to u naszych psiaków które idą do nowych domów przeważnie jest problem ale tydzień dwa szybko mija u nas dostają albo samo suche albo mięso z makaronem, kasza badz suchą karmą.

Co do Miśki pierwsze dni w biurze też nie chciała z legowiska wychodzić potem tylko szybko siku z biura biegła zrobic i z powrotem, ale po tygodniu sama zaczęła na spacery wychodzić zwiała mi między nogami jak szłam z 5 psami na spacer na pola i grzecznie bez smyczy szła przy nodze biegała bawiła się a z powrotem to pierwsza stała pod bramą by ją wpuścić Miśka lubi spacery na pola gdzie może się wyszaleć i to w znaczny sposób poprawia jej samopoczucie.

Link to comment
Share on other sites

Z apetytem to dalej tak sobie, tzn. suchego wcale nie chce jeść, nawet polanego tłuszczykami różnej maści, posmakowały jej za to batony dla psów. Na dworze ostatnio lubi przebywać - trzeba ją zapraszać do domu - jako wyszaleć się to u mnie jest gdzie bo mam 20a ogrodzonego ogrodu tylko dla psów. Natomiast ciągle nie chce chronić się do budy jak jest na dworze, chociaż do pomieszczenia gospodarczego już wchodzi, ale ponieważ chętnie je batony dla psów, więc mam już czym ją do tego przekonywać. W naszej obecności na kota nie szczeka, kot powoli zaczyna schodzić na dół z własnej woli, wtedy namiętnie głaskamy na raz wszystkie zwierzaki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Z Misią się ładnie wszystko układa. Je normalnie, naszego kota już przestaje zauważać, kot już też przestał jej się bać. Ale mamy jeszcze jedno nowe futro - dzięki Jusstynie85 przyjechała do nas czarna kicia ze schroniska, niestety po sterylce ciągle jej się jeszcze brzuszek paskudzi i na razie jest izolowana od reszty stada. Co prawda biorę ja na rękach trochę na dół - ale na razie może tylko popatrzeć na resztę stada. Misia za to była wczoraj bardzo zdezorientowana, no bo jak to - jeden kot na rękach u pani, drugi kot rozwalony na stole jadalnym - i oba trzeba ignorować??? Jak to?? :) Ale zdołała tego dokonać :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...