Jump to content
Dogomania

Stary DON GOTYK z odgryz. ogonem-już w hotelu u DONKI


Ania i Kajber

Recommended Posts

[quote name='bros']dziewczymy a możecie skrobnąć cos wiecej o Promnej ? jest tam hotelik ? kto go prowadzi ? macie jakis link ?
Dla osób które mnie nie znają i nigdy nasze drogi się nie skrzyżowały:-)
[URL]http://www.kudlatelaciate.pl/[/URL]
[URL]http://laciateikudlate.blox.pl/html/1310721,262146,169.html?3[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 482
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Donka5']Witam Wszystkich.Znalazłam wątek:-).Mam dobrą nowine- leki zaczeły działać-dzisiaj już bez biegunki:-) :-) :-).Gotyczek chętnie spaceruje .Na spacerach jest zainteresowany tym ,co Go otacza . Jest spragniony człowieka i bardzo przyjażnie nastawiony do każdego.Psów nie akceptuje-może wynikać ,to z jego złych doświadczeń-odgryziony ogon. Łapki chwieją się w chwili wyprowadzania ,ale póżniej w trakcie spaceru jest już dużo lepiej. Czy Gotyk był odrobaczony? Może warto za chwilę,to zrobić?[/QUOTE]

Gotyk był odrobaczany latem 2010, ok pół roku temu - dostał trzykrotne powtórzenie, co 2 tyg, po 4 tabl.Pratel-u .-więc porządnie.

Cieszę się, że biegunka ustapiła, mam nadzieję,że przestawi sie na specjalistyczna karmę.

Jak skończy sie ta, kt. przywiozła Libra, to jest już zamowiona jakas specjalistyczna przez p. Monikę, tylko nie wiem, jaka i ile, kurier przywiezie na dniach - więc chyba mamy na 2 m-ce, mam nadzieję, ze Gotyk bedzie ją jadł i że bedzie mu służyła.

Teraz jeszcze kwestia dysplazji i stawów- trzebaby chyba powoli, jak misiek zacznie przytswajac wprowadzać leki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania i Kajber']
Cierpi na typowe dla ON-ków przypadłości- piekny, ale [B]"przerasowany"[/B], pociaga tylnymi łapkami na skutek dysplazji, ma też kłopoty z przewodem pokarmowym-prawdopodobnie chora trzusta, nieprzyswajanie i nietolerancja pokarmowa, w rezultacie olbrzymia chudość i biegunki.
[/QUOTE]

prosze Was nie piszcie takich rzeczy. ten pies to radosna twórczość pseudohodowcy a nie przemyślanej hodowli stąd jego przypadłości i choroby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zbójini']prosze Was nie piszcie takich rzeczy. ten pies to radosna twórczość pseudohodowcy a nie przemyślanej hodowli stąd jego przypadłości i choroby.[/QUOTE] Nie ja to napisałam, ale co tam.. nie wiemy czy to radosna twórczość pseudohodowcy.. Poza tym Gotyk nie jest "radosną twórczością" tylko żywą istotą. Skąd u Ciebie wiedza o genezie jego przypadłości oraz o jego pochodzeniu? Według mojej wiedzy bardzo dużo ONków jest dotkniętych dysplazją, raczej wynika to przede wszystkim z dążeń hodowców do "wzorca" - skoro się dąży do tego, by psy szorowały tyłkiem po ziemi to trzeba mieć świadomość, iż tylne łapy dźwigają cały ciężar. W najlepszej hodowli używającej do rozrodu psów wolnych od dysplazji nie ma gwarancji potomstwa wolnego od dysplazji.. proszę - cytat ze strony "przemyślanej hodowli : "W pewnych badaniach przedstawiono wyniki potomstwa 8 reproduktorów owczarków niemieckich (wolnych od dysplazji), z których każdy dał ponad 100 szczeniąt. Procent wolnych od dysplazji szczeniąt wahał się od 80 do zaledwie 30. Natomiast dziewiąty pies, sam z lekką dysplazją, dał 50 proc. szczeniąt wolnych od niej"
Natomiast na niewydolność trzustki zachorować może każdy pies. Niestety w przypadku Gotyka - jego choroby zostały zaniedbane i to zaniedbanie doprowadziło go do takiego stanu jak jest.

Link to comment
Share on other sites

Monika wysłała do hotelu karmy:
1. Trovet HDL - 13.5 kg
2. Hills i/d - 13.5 kg
3. Eukunaba dla nietoler. pokarm. - 5kg
4. Specj. puszki x 4 po 1250g
Ze względu na to, że nie doczekałam się Bonharenu - z pomocą przyszła Grażyna (setery) i jutro lek zostanie wysłany do hotelu :))

Bardzo dziękujemy :)

Ania i Kajber - proszę o jak najszybsze zakupienie wit. C i wysłanie do Donki, na tydzień przed kuracją ( do tygodnia po kuracji) Gotyk powinien dostawać dziennie 400mg w dwóch dawkach po 200mg ( witamina C zwiększa wchłanianie kwasu hialuronowego[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2] ).

Donka - pomyślałam o tych puszkach - może spróbować właśnie z nimi mieszać suche do momentu, aż Gotyk się w końcu przekona do jedzenia samej karmy? :)
Spodziewaj się tel. ode mnie - musimy obgadać kuracje Bonharenem.

[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Donka5']Kupa jak należy:-).Gotyczek chętnie spaceruje.Na spacerze idzie z przodu,a więc czuje się pewnie.W najbliższym czasie zrobie zdjęcia.[/QUOTE] znaczy, że misiek wchłania i aż mu się żyć zachciało :D W końcu dobre rzeczy się dzieją wokół niego, spaceruj Gotyczku, wyciągaj Donkę z rodziną w las ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zbójini']prosze Was nie piszcie takich rzeczy. ten pies to radosna twórczość pseudohodowcy a nie przemyślanej hodowli stąd jego przypadłości i choroby.[/QUOTE]

Robert, napisałam "przerasowany" w cudzysłowiu, nie chodziło mi o to, ze wszystkie On-KI tak mają, tylko właśnie te ze złej selekcji , albo w ogole bez selekcji. Gotyk nie ma tatuażu, wiec jest chyba właśnie z pseudo.....
Też kocham tę rasę i ubolewam bardzo nad tym, że taka duża, niepotrzebna "podaż" i "niefachowa produkcja" :-(.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania i Kajber']Robert, napisałam "przerasowany" w cudzysłowiu, nie chodziło mi o to, ze wszystkie On-KI tak mają, tylko właśnie te ze złej selekcji , albo w ogole bez selekcji. Gotyk nie ma tatuażu, wiec jest chyba właśnie z pseudo.....
Też kocham tę rasę i ubolewam bardzo nad tym, że taka duża, niepotrzebna "podaż" i "niefachowa produkcja" :-(.[/QUOTE]

ja wiem , że Ty wiesz ale ludziska to czytają i później myślą że psy chore są bo są hodowane. A ten jest niestety ale rozmnożony a nie wyhodowany. Biedny psiak. Sunia znaczy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zbójini']ja wiem , że Ty wiesz ale ludziska to czytają i później myślą że psy chore są bo są hodowane. A ten jest niestety ale rozmnożony a nie wyhodowany. Biedny psiak. Sunia znaczy[/QUOTE]


Ajtam, ajtam.....
To dobrze, ze na świecie są zwolennicy i rasowców i kundelkow, bo kazdy psiak ma szanse znaleźćc swojego amatora.

No i w ogole pies znaczy :-).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania i Kajber']Największe dzieki Librze, za to, że pokochała Gotyka .Ona robi najwiecej-wielkie dzieki dla Joasi :-).[/QUOTE] oj, Ania, Ania, bardzo mi miło, dziękuję, ale prawda taka, że zmiany w życiu Gotyczka zachodzą dzięki tym wszystkim, którzy mu pomagają - w różny spasób, bez nich same byśmy nic nie zwojowały i to właśnie tym co pomagają należy dziękować :)
Doneczko !! Na wieści czekamy, jak się miewa nasz misiaczek ?! :D :D napisz nam w wolnej chwili
bela51- z bazarkiem na chwilę obecną się wstrzymamy ( na razie mamy spokojne ok. trzy miesiące jeśli chodzi o zgromadzone środki i karmy, więc pomyślimy za ok. 2 miesiące jesli Gotyk nie znajdzie do tego czasu domu)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='libra.']oj, Ania, Ania, bardzo mi miło, dziękuję, ale prawda taka, że zmiany w życiu Gotyczka zachodzą dzięki tym wszystkim, którzy mu pomagają - w różny spasób, bez nich same byśmy nic nie zwojowały i to właśnie tym co pomagają należy dziękować :)
Doneczko !! Na wieści czekamy, jak się miewa nasz misiaczek ?! :D :D napisz nam w wolnej chwili
bela51- z bazarkiem na chwilę obecną się wstrzymamy ( na razie mamy spokojne ok. trzy miesiące jeśli chodzi o zgromadzone środki i karmy, więc pomyślimy za ok. 2 miesiące jesli Gotyk nie znajdzie do tego czasu domu)[/QUOTE]

Pieknie sie zrobilo, Gotykowo-Kolorowo-Idealnie! :) Superowe wiesci! A jezeli bazarek nie jest potrzebny na teraz to pozwalam sobie zaprosic bela51 na watek kolejnej Onkowej Sieroty, Lysej Placzacej Majki, ktora wlasnie przed chwila dostala propozycje DT i pilnie zbieramy na ten cel fundusze: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/198166-łysa-DONka-nie-przetrwa-zimy-w-schronisku-pomocy[/URL]! Moze dla niej moznaby zrobic bazarek? Gotyczku, pomozesz Siostruli w potrzebie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania i Kajber']Ajtam, ajtam.....
To dobrze, ze na świecie są zwolennicy i rasowców i kundelkow, bo kazdy psiak ma szanse znaleźćc swojego amatora.

No i w ogole pies znaczy :-).[/QUOTE]

Chodzi o zwolenników rozmnażania w opozycji do hodowania. Bo to jest niestety arument dla nich żeby nie hodowac a rozmanażać. Kazdemu psu należy się dom ale pisząc "przerasowiony" negujemy przemyslaną hodowlę a to nie przez hodowle psy mają przypadłości, choroby i są bezdomne tylko przez pseudohodowle. Kończąc temat ten pies nie jest "przerasowiony" tylko niedorasowiony bo został poowłany do życia poprzez nieodpowiedzialność jakiegoś człowieka a teraz należy mu się dom i pomoc.
To tak dla jasności.

Link to comment
Share on other sites

Doszła wczoraj karma .Dziękuje w imieniu Gotyka:-). Trawi idealnie tzn,biegunki brak :-).Od poniedziałku będzie dostawał wit,C.Dzwoniłam dzisiaj do wet.w sprawie zastrzyków ,ale powiedział ,żebym zadzwoniła w poniedziałek,to wszystko ustalimy-nie mógł rozmawiać ,bo jakieś sprawy rodzinne.Gotyk uwielbia spacery-nie wiem czy jego chęci nie szkodzą stawą?Choć myśle ,ze jeśli odczuwał,by ból nie chciałby tak spacerować.Byliśmy na spacerze w lesie.Miałam w planach dzisiaj zrobić zdjęcia,ale nie było osób trzecich do pomocy(żeby ktoś mógł Go potrzymać za smycz itd,),Może jutro się uda...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...