Jump to content
Dogomania

Slodka czekoladka, na zimowe dni........juz w swoim domku rozrabia!!!


wiewiora1

Recommended Posts

[quote name='akucha']Podnoszę pile!!!! Cioteczki pomóżcie, to taka szansa dla Żabki :placz:[/quote]

Koniecznie, koniecznie podnosimy. Wiecie, rozesmialabym sie na glos gdyby ten transport okazal sie nie do zalatwienia. Jesli udalo sie zalatwic PL NL droge dla Zabci, to ten miedzymiastowy transporcik powinien byc pesteczka:lol: Zapewniam zreszta ze podroz koleja jest naprawde fajna i nieuciazliwa. Sama rowniez przewozilam swojego niunka ta droga i bylo fajowo.

Link to comment
Share on other sites

No tak, to nie jest głupi pomysł, ale czy znalazłby się ktoś kto byłby w stanie znaleźć czas? To w sumie wychodzi dzień z głowy, bo 5 godzin wte 5 spowrotem...A wiadomo ze sie nie odda psa w biegu i od razu spowrotem tylko chwila tez zleci...Ja niestety chora jestem...
Czy byłby ktoś w stanie się poświęcić??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wola']No tak, to nie jest głupi pomysł, ale czy znalazłby się ktoś kto byłby w stanie znaleźć czas? To w sumie wychodzi dzień z głowy, bo 5 godzin wte 5 spowrotem...A wiadomo ze sie nie odda psa w biegu i od razu spowrotem tylko chwila tez zleci...Ja niestety chora jestem...
Czy byłby ktoś w stanie się poświęcić??[/quote]

Wola, wlasnie otrzymalam Maila od Szwajcar/Gosi/ z potwierdzeniem konkretnej daty wyjazdu Panstwa. [COLOR=red]Wyjezdzaja z Polski w Sobote!!![/COLOR]
[COLOR=black]Moze Szwajcar zechce przenocowac rowniez wolontariuszke po to by nie musiala wracac tego samego dnia. Zapytajcie Ja pieknie:lol: I nie zmarnujcie tej okazji Zabce prosze. Tyle zachodu, tyle czekania...czyzby na nic?:shake: [/COLOR]

Notabene, jedna z wolontariuszek z mazowieckiego przejechala 5 godzin z jedna z sunia tuz po sterylce, po to zeby ta mogla znalezc dom w NL/znalazla!!!/ i za doslownie godzine miala pociag powrotny do domu.........Biedna, nawet nie mogla zjesc w ciagu tej godziny obiadku w restauracji bo miala paskudne zapalenie gardla.Tak mi jej bylo zal....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wola']Czuje się gorsza bo ja sie tak poświęcić niestety nie mogę...nie dość, że chora to i nieletnia i mama by dostała zawału chyba...Szukamy kogoś kto chciałby pomóc Żabce na drodze do lepszego życia[/quote]

Wola, moj post nie odnosi sie do ciebie personalnie:lol: Z pewnoscia masz racje, piszac ze mama ucierpialaby zdrowotnie, wciaz mowiac o pkp widze holenderskie koleje gdzie przypadki bandyckie zdarzaja sie wprawdzie ale nie na taka skale jak u nas w kraju. Przepraszam, jesli zle odebralas. Rowniez drzalabym o swoje dziecko wysylajac je w taka podroz i pamietajac tragiczna smierc Ani znanej nam z mediow. Miejmy nadzieje, ze znajdzie sie ktos chetny;)

Link to comment
Share on other sites

Witam,
Zaba jest juz po zabiegu sterylizacji. Kolejny etap jej drogi do nowego domu to czip, paszport oraz doszczepienie, ktory bedzie zalatwiane na dniach.
Niestety nie mozna obejsc holenderskich przepisow i sobotni wyjazd Zaby ze Szczecina jest niemozliwy. Wszczepiony czip odnotowany jest w Identyfikacji na dzien wszczepienia w/w. Czyli nawet gdyby Zaba miala jutro czipa i szczepienie to nalezy odczekac przepisowo ustalony termin wyjazdowy.
Innej opcji nie ma.
Takie informacje otrzymalam od kierownictwa schroniska oraz od schroniskowego weterynarza. Zaba bedzie czekala na kolejny transport.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akucha']Dusje, przeczytaj to, co napisała Iza, Żaba teraz nie pojedzie...[/quote]

Przeczytalam i oniemialam. Skad zatem wczesniejsze informacje o zgodzie schroniska? I o jakim kolejnym transporcie jest mowa? Ja przynajmniej nic o tym nie wiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izabela.S']Witam,
Zaba jest juz po zabiegu sterylizacji. Kolejny etap jej drogi do nowego domu to czip, paszport oraz doszczepienie, ktory bedzie zalatwiane na dniach.
Niestety nie mozna obejsc holenderskich przepisow i sobotni wyjazd Zaby ze Szczecina jest niemozliwy. Wszczepiony czip odnotowany jest w Identyfikacji na dzien wszczepienia w/w. Czyli nawet gdyby Zaba miala jutro czipa i szczepienie to nalezy odczekac przepisowo ustalony termin wyjazdowy.
Innej opcji nie ma.
Takie informacje otrzymalam od kierownictwa schroniska oraz od schroniskowego weterynarza. Zaba bedzie czekala na kolejny transport.

pozdrawiam[/quote]

Pani Izo

Pozwole sobie tutaj zauwazyc, ze tak naprawde chip polski oraz data jego wpisania do identyfikacji jest naprawde nieistotna. Ten chip mozna zamiescic w bazie danych konkretnego kraju, w tym przypadku NL. A juz na marginesie nikt z nas nie ma obowiazku zglaszania nr chip do bazy danych, Przepisy holenderskie tego nie nakazuja i pozostawiaja to w gestii opiekunow psow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akucha']No i klops, totalny klops :placz:
Przecież drugiej szansy może już nie być :shake:[/quote]

Raczej nie bedzie, ale za to biurokracja niczym nieuzasadniona rozwija sie wspaniale. Jesli Zaba bylaby chora to rzeczywiscie nawet nie powinno jej sie zabierac w droge, ale skoro zdrowa, nie zagraza bezpieczenstwu, zdrowiu ludzi ani innych zwierzakow to nie widze przeszkod. Dla jasnosci w Nl nie ma granic i celnikow, podobnie w Niemczech. Nie ma rowniez obowiazku szczepien przeciwko wsciekliznie i zakaznym poza jednym wyjatkiem kiedy pies wyjezdza za granice. Ja swoje psiaki szczepie mimo wszystko dla wlasnego spokoju.

Link to comment
Share on other sites

Ma szczepienia robione chyba 5 miesiecy temu. To nie biurokracja, to sunia po sterylizacji z rana na brzuchu to po pierwsze. Po drugie nikt nie bedzie liczyl na to, ze MOZE jakis celnik nie sprawdzi dokladnie papierow przewozowych Zaby. Ze MOZE uda sie ja jakos przewiezc bo trzeba zaczac od tego ze falszowanie dat na dokumentach jest NIELEGALNE i nikt tego nie zrobi (wet).

Link to comment
Share on other sites

No cóż spodziewałam się tego od początku...Fakt takie są prawa i lepiej ich nie uginać, bo jakby co to schronisko mogloby mieć nieprzyjemności. Nakreciło się namieszało, ale ja od początku jestem za szukaniem transportu pod koniec stycznia...Przykro mi ze ten transport odpada...
Czekamy dalej...Moze innym razem...

Link to comment
Share on other sites

Zaniemialam ,,sama nie wiem w czym szum,,Wszystko tak ladnie sie ukladalo,,Ze szczepieniami wszystko mialo byc ok, Kierownictwo sie zgodzilo..przemyslalo,,sterylka zrobiona i ,,,,,,,,,szansa zmarnowana,,
Przepraszam Dusji i Wola,sadzilam ze bedzie inaczej i wszystko sie uda,,,ale niestety jestem daleko i ciezko mi z oddala nad wszystkim zapanowac i obGADAC SPRAWE ZE SCHRONEM,,Wiem ze oni nie moga robic nic przeciw prawu,,
Od kiedy schron przejela terazniejsza instytucja niemam zadnego ale ,,nad ich dzialalnoscia,,Wszystko robia dla dobra zwierzat,,Najlepsi weterynarze.w kazdej chwili gotowi na przyjazd i leczenie,, Dobra ekipa,dodatkowe budy ,pomieszczenia, lepsze pozywienie i czestsze,,Na prawde zmienilo sie o 360 stopni,,,
Mysle ze najwyrazniej tak musialo byc..
przepraszam jeszcze raz!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izabela.S']Ma szczepienia robione chyba 5 miesiecy temu. To nie biurokracja, to sunia po sterylizacji z rana na brzuchu to po pierwsze. Po drugie nikt nie bedzie liczyl na to, ze MOZE jakis celnik nie sprawdzi dokladnie papierow przewozowych Zaby. Ze MOZE uda sie ja jakos przewiezc bo trzeba zaczac od tego ze falszowanie dat na dokumentach jest NIELEGALNE i nikt tego nie zrobi (wet).[/quote]

Pani Izo

Jesli sunia byla szczepiona 5 miesiecy temu przeciw wsciekliznie i zakaznym i te szczepienia byly tylko kontynuacja szczepien wykonanych w roku 2005 to nie ma obowiazku odczekiwania 21 dni od daty szczepienia i w takim razie zaszlo nieporozumienie. Chyba ze jest odwrotnie i sunia byla w roku 2006 po raz pierwszy zaszczepiona na w/w choroby

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak, nie sledze watku Zaby i nigdy w nim nie pisalam co nie znaczy, ze nie interesuje mnie jej los. Na prosbe Woli przeczytalam watek i zadalam pytanie kierownictwu. Dusje, pisalas do mnie na pw ze sunia ma byc zaszczepiona ze wsteczna data dlatego odpowiedzialam, ze sfalszowanie daty jest niemozliwe.
Pozniej napisalam, ze Zabe trzeba doszczepic czyli samo przez sie mowi, ze takowe szczepienie ma z 2006 roku, dokladnie z maja.
W takim razie jesli chodzi WYLACZNIE o doszczepienie to moze byc wykonane jutro razem z czipem, nie ma zadnego problemu.
Zaba byla dzis na spacerze, jest nawet w niezlej kondycji ale zawsze to rana posterylkowa i powinna byc na miejscu w NL zbadana przez weta.
Wiec co dalej? kto ja zawozi do Szczecina? kto dalej pilotuje sprawe?
Musze wiedziec dzis do 21.00 zeby wet jutro przywiozl potrzebne papiery do schronu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izabela.S']Powiem tak, nie sledze watku Zaby i nigdy w nim nie pisalam co nie znaczy, ze nie interesuje mnie jej los. Na prosbe Woli przeczytalam watek i zadalam pytanie kierownictwu. Dusje, pisalas do mnie na pw ze sunia ma byc zaszczepiona ze wsteczna data dlatego odpowiedzialam, ze sfalszowanie daty jest niemozliwe.
Pozniej napisalam, ze Zabe trzeba doszczepic czyli samo przez sie mowi, ze takowe szczepienie ma z 2006 roku, dokladnie z maja.
W takim razie jesli chodzi WYLACZNIE o doszczepienie to moze byc wykonane jutro razem z czipem, nie ma zadnego problemu.
Zaba byla dzis na spacerze, jest nawet w niezlej kondycji ale zawsze to rana posterylkowa i powinna byc na miejscu w NL zbadana przez weta.
Wiec co dalej? kto ja zawozi do Szczecina? kto dalej pilotuje sprawe?
Musze wiedziec dzis do 21.00 zeby wet jutro przywiozl potrzebne papiery do schronu.[/quote]

Dziekuje z przypomnienie tresci mojego pw. Zgadza sie wszystko:evil_lol: i pewnie naleza mi sie teraz:mad: Nie ukrywam ze na sercu mi lezy Zabka i jej dobry dom i pewnie do diabla poszlabym gdyby mialo jej to pomoc. Teraz oswiadczam tu publicznie:

W dniu 2 grudnia 2002 roku w drodze z Polski do Holandii znalazlam w najsrozsze mrozy wychudzonego i niemalze slaniajacego sie na nogach psa tuz przed sama granica. O oddaniu go do schroniska nie bylo mowy zatem podjelam desperacka decyzje ze jedzie z nami bez papierow. Przejechal i zyje i cieszy sie jak na 13letniego staruszka wspanialym zdrowiem. Czynu swojego nie zaluje, kolegow celnikow przepraszam ze pies na granicy lezal na tylnym siedzeniu samochodu i nikt o niego nie zapytal. Wasza strata:evil_lol: a mnie cieszy uratowanie mu zycia.
Z postu Pani Izy wynika ze jednak Zabka moze jechac, zatem dowiem sie czy oferta jej transportu jest jeszcze aktualna, poniewaz wszystko juz odwolalam. Wspaniale ze Zabcia regeneruje sily i juz je ma, niemniej jednak dopiero po zdjeciu jej szwow i obejrzeniu przez weta w NL mozna bedzie mowic o jej ogolnej kondycji. Taka wizyte planowalam oczywiscie i mam potwierdzenie pisemne tych zamiarow.

Link to comment
Share on other sites

Moze byc bez tej Pani :lol:
Ja tez w sprawie swoich kotow bo wlasnie kotami zajmuje sie w schronisku, poszlabym do samego diabla. I to, ze przypomnialam o Twoim pw, to nie specjalnie, kazdy rozumie, ze robi sie wszystko (nawet sciemnia celnikow) aby tylko pomoc. Gdyby ta nieszczesna data zalezala ode mnie to napisalabym ja bez wachania ale to nie nalezy do moich obowiazkow a od kogos wymagac tego nie moge...
Czekam na wiadomosc odnosnie transportu.

Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie, nie jestem na bierząco.
Chcialam tylko powiedzic że mój brat musi jechać do Gdyni w poniedzialek, niestety termin nie zalezy od niego. Takze jesli ten psiak nie moze czekac do poniedzialku to przykro mi ale nie uda mi sie pomóc.:-(

Link to comment
Share on other sites

Telefonicznie rozmawialam przed chwila z Pania, ktora chce zabrac Zabke. Pani nadal jest gotowa i czeka na moje potwierdzenie przyjazdu Zabki do Szczecina. Pani wyjezdza juz w sobote w godzinach przedpoludniowych, jak juz wczesniej pisalam, zatem Zabka musialaby naprawde dojechac juz jutro czyli w piatek pod adres znany Woli. Wplywu na jej transport w PL nie mam, natomiast jestem juz wstepnie umowiona co do miejsca i czasu odbioru Zabci w Nl.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...