Jump to content
Dogomania

Maleńki, sparaliżowany Reksio- kalectwo=uśpienie? Ma DOM!!!


Iza i Avanti

Recommended Posts

  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

witam
Czy maleństwo miało jakąś diagnostykę? znaleziono przyczynę niedowładu?
Pytam bo mam jamnika Tobiasza po operacji dyskopatii, bąbel nie chodził, ba nie ruszał nogami, nie czuł w zasadzie nic, nawet bólu, miał zatrzymanie moczu... a teraz biega, śmiesznie, ale biega, kontroluje potrzeby, a trzeba było go cewnikować..
Znaleźliśmy Doktora który podjął się operacji, po badaniach oczywiście, rehabilitacja i jest ok. nie jest super ale jest samodzielny.. może to jest szansa..

Link to comment
Share on other sites

prosze wszystkich zeby na razie nie wplacac pieniedzy! Skupmy sie na "FIZYCZNEJ" pomocy, bo TEGO REKSIO W TEJ CHWILI POTRZEBUJE NAJBARDZIEJ!
Jestem wdzieczna za chec pomocy finansowej, ale na obecna chwile Reksio ma lekarstwa, potrzebuje OPIEKUNA....

Jestesmy w stanie zapewnic mu transport do WARSZAWY, jesli ktos z tych stron da mu DT

Link to comment
Share on other sites

za późno z tymi przelewami;D dzisiaj podałam nr konta 2 bardzo poruszonym sytuacją Reksia Paniom. Wklejam maila od 1 z nich: "Witam, los Reksia bardzo poruszył mnie i mojego chłopaka, jutro powinien dojść od nas przelew. Nie jest to ogromna kwota, ale przekazana z potrzeby serca :) 3mamy kciuki za Reksia, proszę mu przekazać żeby się nie poddawał! Serdecznie pozdrawiam!!!"
oczywiście będziemy dalej starali się jak najbardziej promować Reksia, pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Uważam, że nie jest źle zbierac pieniadze na małego. Po pierwsze- paraliz niesie ze soba ryzyko powikłań, które moga wymagać pieniędzy, ponadto ew. DT (nawet jeśli znajdziecie bezpłatny, obawiam się że z płatnym byłoby łatwiej) BĘDZIE potrzebował wsparcia- pieluch, leków, środków czystości i środków do pielęgnacji i DOBREJ karmy. Nie wiem, jak z wózkiem (tzna czy już ma), ale to koszt co najmniej 400 zł.
Mówię z doświadczenia, wiem, ile mnie kosztuje Kra, ile Ari- to są rzeczy, których nawet wczesniej nie byłam w stanie przewidzieć- np okazało się że Kra kocha pływać, ale żeby mogła to robić swobodnie potrzebowała kapoka- koszt prawie 200 zł. Posłanie musi być takie zeby było miekkie i łatwe do utrzymania w czystosci, przydają sie jednorazowe podkłady.

Ja za to mam konkretne pytania.
[B]Jaką dokładnie diagnostykę miał[/B] Reksio, [B]co wykazała[/B]. [B]Kiedy prawdopodobnie nastapił uraz[/B]. [B]Jak u niego z czuciem[/B] (głębokie?).
Że nie trzyma to juz wiem, ale konkretniej- kropelkuje, posikuje przy wysiłku, zatrzymuje mocz i siusia po przepełnieniu? Czy jest szansa, ze regularnie opróżniany będzie trzymał? Jak wygląda odbyt (ziejący, czy napięty, czy przy wydalaniu "pracuje").
Jakie leki dostaje/dostawał?
Czy porażenie jest kompletne (wiotkie, spastyczne), czy łapki pracują chociaż bezwiednie?

Każda taka informacja ułatwia szukanie DT, bo wiadomo, czego się spodziewać, łatwiej też ocenić rokowania....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jualb']witam
Czy maleństwo miało jakąś diagnostykę? znaleziono przyczynę niedowładu?
Pytam bo mam jamnika Tobiasza po operacji dyskopatii, bąbel nie chodził, ba nie ruszał nogami, nie czuł w zasadzie nic, nawet bólu, miał zatrzymanie moczu... a teraz biega, śmiesznie, ale biega, kontroluje potrzeby, a trzeba było go cewnikować..
Znaleźliśmy Doktora który podjął się operacji, po badaniach oczywiście, rehabilitacja i jest ok. nie jest super ale jest samodzielny.. może to jest szansa..[/QUOTE]
Jak widać dobra diagnostyka to podstawa.

Link to comment
Share on other sites

Termin urazu Reksia mozna pzryjąć na 18/19 listopada, gdyz 19 Reksio zostal przyniesiony do uspienia.
Jaki to uraz? - nie wiadomo, podejrzewamy potracenia przez samochód, ewentualnie uderzenie przez człowieka.
Dwukrotnie miał robione RTG w kilku projekcjach, które jednak nie wykazały żadnych złąmań, zwężeń przestrzeni międzykręgowych ani innych uszkodzeń układu kostnego.

W obydwu tylnych kończynach czucie głębokie jest zachowane, a odruchy rdzeniowe również są prawidłowe.
Brak czucia skórnego całej tylnej części ciała rozpoczynając od płaszczyzny za ostatnim łukiem żebrowym.
Odbyt nie jest porażony, oddaje kał co jakiś czas, przy czym skurcze odbytu są widoczne przy załatwianiu się.
Pęchęrz opróznia się niezależnie od woli psa, nigdy nie jest to pełny strumień, a oddaje mocz najczęściej wtedy gdy jest przepełniony. Pęchęrz trzeba opróżniać mechanicznie. Do tej pory jest regularnie opróżniany co 6-8 h.
Poza tym jest wypadnięcie prącia.
Leki:
Nivalin
Cocarboxylasum
Vit Bcompositum
Encorton 5 mg
Cerebrum compositum
Rehabilitacja : 2x w tygodniu masaże i laseroterapia

Link to comment
Share on other sites

Ale to chyba istnieje jednak szansa, że przy systematycznym leczeniu i rehabilitacji Reksio może odzyskać choć częściową sprawność. W końcu skoro nie ma złamań, przemieszczeń i jest zachowanie czucie głębokie...
Dla mnie diagnoza brzmi delikatnie optymistycznie - ale jestem totalnym laikiem pod tym względem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...