Jump to content
Dogomania

ŁYSY sznaucer olbrzym w DOMUUUUU lalala :))))


malawaszka

Recommended Posts

  • Replies 668
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='MaDi']Nie wiem jak działa poczta czy kurier przy takiej pogodzie. Jaka to ma być karma i do jakiej kwoty?[/QUOTE]

nie wiem - pewnie powinien jeść jakąś wet karmę ale nie wiem czy będziemy sobie mogli na to pozwolić, wg mnie dobra jest josera optiness ma kwasy omega, jest dobra dla wrażliwych psów - moje wsuwają nawet te z alergiami i jest git - to karma na jagnięcinie i ziemniakach [url]http://www.josera-polen.de/heimtier/pages/produkty/pies/emotion-line/optiness.php[/url]

Link to comment
Share on other sites

Super, że wreszcie są jakieś wieści!
Dziewczyny, naprawdę trzeba pomyśleć nad aukcją charytatywną. To jest nieuniknione, więc lepiej wcześniej, niż później.

Fajnie, że ma nowe wdzianko :)
A kiedy będą wyniki badań krwi?

//EDIT
A z wet-karmą ja bym się na razie wstrzymała... To jest duży koszt, a nie wiemy ile potrwa leczenie i ile będzie kosztować. Mój Nero wcina Friskies Balance (to jest Purina) i jest szczęśliwy :) Myślę, że kwasy Omega można mu ew. podawać jako dodatkową suplementację (tylko trza zapytać weta, czy można to podawać psom). Są też świetne suplementy dla zwierząt z biotyną, na zdrową skórę i sierść. Myślę, że taka opcja wyjdzie taniej i bardziej długoterminowo.

To jest pies, który się włóczył bez celu i jadł ze śmietników. Nie sądzę, że będzie wybrzydzał ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Heledore']To jest pies, który się włóczył bez celu i jadł ze śmietników. Nie sądzę, że będzie wybrzydzał ;)[/QUOTE]
Zdziwiłabyś się ;) Moje wsie psy uwielbiają/ły śmietnikowe rarytasu, najlepiej nadpsute. Sucha arma je w zęby kuła początkowo ;)

Nie ma sensu wydawać na śmieciową karmę + suplementy. W tej samej cenie można kupić coś wartościowego.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie piszę, żeby w ogóle zrezygnować z drogiej karmy, tylko by się z tym wstrzymać, aż będzie wiadomo ile potrwa leczenie i czy w ogóle nas stać.
Poza tym nie sądzę, żeby Friskies była "śmieciowa". Najgorsza jest karma "puszkowana", z tego co wiem...

A czy wy jecie codziennie same nieprzetworzone produkty, nie solicie, nie używanie białego cukru i zupełnie wyłączyłyście produkty zawierające białą mąkę z Waszego menu?
Bo na taką dietę stać nielicznych... Cała reszta to też jest "śmieciowe jedzenie".

Mi chodzi tylko o to, by nie szaleć jakoś wybitnie na początku, bo się "wystrzelamy z kasy", a późnej będzie bieda...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Heledore']Ja nie piszę, żeby w ogóle zrezygnować z drogiej karmy, tylko by się z tym wstrzymać, aż będzie wiadomo ile potrwa leczenie i czy w ogóle nas stać.[/QUOTE]
Nie chodzi mi o drogą karmę, tylko lepszą. 15 kg Friskies kosztuje ok. 90 zł, 17 kg Josery Optiness 150. Dawkowanie tej pierwszej dla psa o wadze 25 kg to 375g, drugiej 280-290. Co wychodzi taniej, widać jak na dłoni.
[quote name='Heledore']Poza tym nie sądzę, żeby Friskies była "śmieciowa". Najgorsza jest karma "puszkowana", z tego co wiem...[/QUOTE]
Jest to słaba karma. Nie bez przyczyny Purina wypuściła trzy linie karm, różnią się ceną i pewnie zawartością (bo skąd by byłą różnica w cenie).

[quote name='Heledore']A czy wy jecie codziennie same nieprzetworzone produkty, nie solicie, nie używanie białego cukru i zupełnie wyłączyłyście produkty zawierające białą mąkę z Waszego menu?
Bo na taką dietę stać nielicznych... Cała reszta to też jest "śmieciowe jedzenie".
[/QUOTE]
Ja tam się nigdzie nie włóczyłam, nie jestem wychudzona, nie mam choroby skóry i nie wiadomo czego jeszcze :evil_lol:
Właśnie na początku potrzeba mu dobrej karmy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Zdziwiłabyś się ;) Moje wsie psy uwielbiają/ły śmietnikowe rarytasu, najlepiej nadpsute. Sucha arma je w zęby kuła początkowo ;)

Nie ma sensu wydawać na śmieciową karmę + suplementy. W tej samej cenie można kupić coś wartościowego.[/QUOTE]

W tej kwestii zgodzę się z Zerduszko. Uważam, że lepiej kupić mu lepszą karmę - tak naprawdę to nie wiadomo w jakim stanie jest jego wątroba, a skórę wszyscy widzieli na zdjęciach.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam zamiaru kłócić się o karmę. Nie wiem ile osób dotychczas wpłaciło pieniądze na Leona, ja to uczyniłam.
Bardzo chcę, żeby szybko wydobrzał i tylko na tym mi zależy.

Trochę mi się zrobiło przykro, że mój własny pies jest przeze mnie najwyraźniej zaniedbywany i niedożywiony, bo karmię go właśnie Friskies i raz na tydzień dostaje gotowane rarytasy.
Ale cóż... nie znam się, jestem tylko jednym z "darczyńców".

Mam tylko nadzieję, że Leo szybko wyzdrowieje.

Co do wątroby i nerek - zgadzam się, nie wiemy w jakim są stanie. Jeśli jest źle, to rzeczywiście tylko odpowiednia dieta może mu przywrócić zdrowie. Ale jeśli jest to młody, zdrowy pies, tylko pierońsko zaniedbany i z chorą skórą, to mała ilość białka w pożywieniu też nie będzie mu najlepiej służyć w okresie rekonwalescencji.

Link to comment
Share on other sites

Jeździłam ostatnio intensywnie do weta z moim tymczasem. Jest w tej chwili dostępna w promocji karma [B]bytowa [/B]Royala. Dokładnej nazwy nie znam - jedna Energy a druga bodajże w warzywami. Kosztuje 10 zł /kg - więc tylko zeta więcej od puriny dog chow,a to w końcu royal . Dzwoniłam przed chwilą - jeszcze jest . Nie wiem, jak to logistycznie załatwić, ale myślę, że dałoby się np wprost z hurtowni przesłać wór kurierem do Leona. Co Wy na to, ciotki ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Heledore']Trochę mi się zrobiło przykro, że mój własny pies jest przeze mnie najwyraźniej zaniedbywany i niedożywiony, bo karmię go właśnie Friskies i raz na tydzień dostaje gotowane rarytasy.
Ale cóż... nie znam się, jestem tylko jednym z "darczyńców".[/QUOTE]
Nie taki był mój cel, przepraszam. Mój pies też kiedyś jadł śmieciowe chapi, nikt się wszechwiedzący nie urodził. Poczytałam, przetestowałam i jestem zadowolona ze zmiany na lepsze karmy. A finansowo wychodzi na to samo. Moje tymczasiki bardzo dobrze tolerują te karmy, kupy im się szybko normują po śmietnikowym odżywianiu.
Po prostu chodziło mi o to, że nie ma sensu wydawać kasy na drogie leczenie bez podstawy czyli odpowiedniej diety.

Link to comment
Share on other sites

Nie wypowiadałabym się w ogóle w temacie karmy, gdyby było jasne jaki jest stan faktyczny zdrowia Leona.
Straszliwie mnie poruszyła jego historia i bardzo mi zależy na tym, alby dostał drugą, lepszą szansę od losu.

Boje się tylko, że początkowo będzie euforia niesienia pomocy, kilka osób się zrzuci, a później pies zostanie na głowie Malawaszki, która i tak, z tego co wiem, ma wielu lokatorów.

Leczenie weterynaryjne jest drogie i bezwzględne dla kieszeni. Nie chcę, by po drodze Leonowi czegoś mu zabrakło - po prostu - "wedle stawu grobla", jak to mówią.

Link to comment
Share on other sites

Kochane Wy moje :loveu: - dzięki że tu jesteście i dyskutujecie - każde zdanie jest ważne, MaDi obiecała zajrzeć do hurtowni zoologicznej w Lublinie i zorientuje się czy są jakieś promocje, josera wychodzi 9,30 za kg więc bardzo korzystnie a wg mnie jest lepsza niż royale bytowe, ale zdecydujemy po tym jak MaDi zajrzy do hurtowni zoo - jakby tam było coś korzystnego to byłoby od razu

[B]Wpłaty - jak nie ma nicków to wpisuję imię i pierwsza litera z nazwiska:
20 zł Monika B. z Dąbrowy Grn.
30 zł Kasia P. Warszawa
100 zł Heledore
30 zł AniaGucio
500 zł Aneta, Anna D. Ostróda
39 zł Ania O. Strasbourg przez Paypal

SUMA: 719 zł[/B] :Rose:

BARDZO BARDZO wszystkim dziękuję i oczywiście proszę o jeszcze! Bo wszyscy wiemy ile kosztuje leczenie psów, koszty leczenia będą znane chyba dopiero pod koniec pobytu w klinice w Lublinie, nie wiem czy jest możliwość wcześniej się dowiedzieć.

[SIZE=1]Musicie mi wybaczyć, że nie uczestniczę aktywnie w dyskusji, ale obecnie walczę o wymianę pralki ze sklepem RTV EURO AGD - nie kupujcie tam NIC :diabloti: są mili tylko jak kupujesz, a jak reklamacja to jesteś dla nich wrogiem! Będę wszystkich ostrzegać bo to nic miłego jak z głupią reklamacją trzeba uderza do Rzecznika Praw Konsumenta od razu!

[SIZE=2]No i próbuję zrobić bazarek, ale coś mróz chyba buszuje na łączach netowych i zdjęcia mi się ładują godzinami :mdleje: [/SIZE]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']
[B]Wpłaty - jak nie ma nicków to wpisuję imię i pierwsza litera z nazwiska:
20 zł Monika B. z Dąbrowy Grn.
30 zł Kasia P. Warszawa
100 zł Heledore
30 zł AniaGucio
500 zł Aneta, Anna D. Ostróda
39 zł Ania O. Strasbourg przez Paypal
100 zł Iwcia e-sznaucery

SUMA: 819 zł[/B] :Rose:
[/QUOTE]

uzupełnione o kolejną wpłatę :Rose:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...