Jump to content
Dogomania

Udar słoneczny czy....padaczka?


Aga_Mazury

Recommended Posts

mało dziś zawału nie dostałam z moją jamniczką, która dostała jakiegoś ataku (do tej pory mi słabo jak pomyślę)...jest 11,5 letnią jamniczką miniaturką...kiedyś ze 3,4 lata temu miała coś podobnego w lato...nagle dostała potwornych drgawek, przewróciło ją....i oczy jej prawie wyszły...(jak dla mnie to wyglądało jak padaczka, może udar słoneczny??...nie mam pojęcia)...szybko na ręce...głowa zmoczona wodą...i ściera mokra i głaskanko.....nie wiem, nie wiem...wtedy po pierwszym ataku było podejrzenie padaczki....ale w związku z tym, że się nie powtórzyło...pozostało na tym, że to przegrzanie...a że jeszcze za każdym razem się to zdarza kiedy ja przyjeżdżam i ona się cieszy niesamowicie...tzn...

a to sprawczyni mojego "prawie zawału"....z mokrym ręcznikiem na pleckach

[URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img488.imageshack.us/img488/3703/wszystkie135resizead6.jpg[/IMG][/URL]

Jak myślicie?

Link to comment
Share on other sites

ale mnie wystraszylas....ufff
przezylam cos bardzo podobnego...specjalisci powiedzieli , ze jesli sie powtorzy to moze padaczka, ale wplywy slonca, przegrzania nie wykluczyli

nic madrego tu nie napisalam, tylko, ze serce pewnie stanelo ci jak mnie..tyle ze blizniaki nie czekaly w kolejce...u mnie w tym czasie

czy juz dobrze? a pozostale psy w porzadku?

Link to comment
Share on other sites

Pozostałe psy ok....Perła z psem Szczęściarzem (tym co stoi przy budzie a biorę go do wybiegania) śmigały aż miło...Polo (collie bardzo się męczył i mi popiskiwał), ale....księżniczka moja Pajda to ...jw...teraz ja wróciłąm do domu ...Pajda została na wsi z rodzicami...z instrukcjami moczenia głowy i pilnowania jej by nie łaziła po słońcu...i siedziała w domku...raczej...

czyli jeśli to udar to...można coś jeszcze zrobić...? w trakcie ataku...

Link to comment
Share on other sites

'' Objawy udaru:
pierwszym objawem udaru cieplnego jest gwałtowne ziajanie połączone ze ślinotokiem
pies słabnie, traci przytomności
występuje płytki i nieregularny oddech
pojawia się szybki i słabo wyczuwalny puls
sucha skóra warg
wyraźny, ciemnoczerwony kolor języka i dziąseł
wyraźnie wyczuwalna gorączka (wysoka temperatura ciała)
mogą pojawić się biegunka i wymioty

[B]Należy JAK NAJSZYBCIEJ UDAĆ SIĘ ZE ZWIERZĘCIEM DO LEKARZA WETERYNARII.[/B]



Działania, które powinien podjąć właściciel zwierzęcia:
jak najszybciej przenieść czworonoga w chłodne miejsce
oczyścić pysk ze śliny i pocierać głowę szmatką bądź gąbką zmoczoną chłodną wodą
sprawdzać częstotliwość oddechów i puls
ułożyć zwierzę w ten sposób, aby miało ono łatwy dostęp do świeżego powietrza
należy rozpocząć ochładzanie organizmu. W tym celu można obłożyć łapy zwierzęcia namoczonymi w chłodnej, ale nie lodowatej wodzie szmatkami, lub delikatnie spryskując wodą. Lodowata woda może doprowadzić do szoku i w konsekwencji do pogorszenia się stanu zdrowia psa
dajemy psu wody aby mógł pić do woli.''


Ktoś pytał kiedy skończą się upały. Ja dokładnie obseruję te wykresy [url]http://www.twojapogoda.pl/16dni.htm[/url] Wiem jedno, są ciagle aktualizowane i jak do tej pory się na nich nie zawiodłam. Wszyscy mamy dosyć tych upałów, a nasze psiny tym bardziej. Moja bidunia tylko leży , nie ma ochoty na zabawy, jedzenie itp. Wszystko nadrabia wieczorami.

Link to comment
Share on other sites

Eh te upały to już jest przegięcie !!! Ileż można ! Biedne psiaki tyle czasu się muszą męczyć,a tu o ochłodzeniu nic nie słychać. Ja z moim na spacer to wychodzę rano, a potem dopiero wieczorem tak ok. 20 jak już słońce zajdzie, bo wtedy można jakoś wytrzymać na tym spacerze. Nad wodą wszędzie jest dużo ludzi, ciężko znaleźć nawet jakieś miejsce żeby się pies spokojnie wykąpał :/. Tragedia jest w tym roku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga_Mazury']nie strasz mnie......[/quote]

Ja Cię nie straszę, ale lepiej iść do weta, bo takie objawy nie są normalne. Jeżeli to udar - idź do weta!
Tylko jak już pisałam takiego, któremu ufasz. Bo ja mam doświadczenia,że nie każdemu zaufać można (kasa:mad: ).
Piesek jest już starszy, więc nalezy dbać o niego bardziej. Jak już się dowiesz co było powodem - napisz.
A ja opowiem swoją historię, ale dopiero po... żeby nie straszyć.

Link to comment
Share on other sites

Cóż...narazie diagnoza to "udar słoneczny"...czy tam przgrzanie...bo ona całe dnie po dworzu chodzi za człowiekiem i trudno w cień zagonić...teraz to już ma taką koszulkę niemowlęcą założoną...moczoną chłodną wodą i tak wychodzi na dwór...główkę jej moczę wodą, zaganiam do cienia...i do basenu wkładam na pływanko (nie lubi tego ;))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...