Jump to content
Dogomania

Psie przedszkole w Katowicach - które???


Akitka

Recommended Posts

Przeszukiwałam forum, ale nie znalazłam wyczerpującej moje pytanie odpowiedzi. Moja Ambra skończyła dziś 3 miesiące i w związku z tym chciałam zapisać ją do psiego przedszkola. Dużo dobrego wyczytałam tutaj o Gostarze. Moja weterynarz polecała mi z kolei jakieś szkolenie w Siemianowicach i szkołę państwa Korkus w Szopienicach. Jakie wy macie zdanie na ten temat? Gdzie lepiej? Znalazłam jedną opinię tutaj, że broń Boże nie u państwa Korkus, a prawie byłam na nich zdecydowana i teraz mam wątpliwości. Czy Gostar jest rzeczywiście taki rewelacyjny? Będę wdzięczna za każdą pomoc!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

My coprawda z Rybnika jesteśmy, ale z braku ciekawej alternatywy w okolicy tez wybieramy się do szkoły Gostar. Jednak tak do końca nie jesteśmy pewni :roll:. Dojazd do Katowic to żaden problem, ale czy tam naprawdę warto?

Link to comment
Share on other sites

Moja znajoma szkoliła psa w Gostarze i jest średnio zadowolona. Tzn. nieraz instruktorzy karza szrpnac psa(wiecie o czym mówię).Znajoma jest straszn ą przeciwniczką bicia jak i przejawiania jakychkolwiek działań agresywnych wobec psa( i się z nią zgadzam w 100%) więc część ćwiczeń po prostu nie wykonywała.Powiedziała mi,że raz instruktorka tak szarpnęła jej psem,ze zerwał mu się łańcuszek z szyi.sami musicie zdecydowac jak chcecie szkolić psa.Ja uważam,ze najlepsze są metody pozytywne,kliker i z moim psem byliśmy w takim przeczkolu i naprawde super sprawa tylko,że to szkolenie jest w Zabrzu,ale uważam,ze naprawdę warto.

Link to comment
Share on other sites

[B]Noblistka:[/B] czy możesz podać jakieś namiary na to przedszkole w Zabrzu? Być może rozpatrzę i tę możliwość... ;) Czy naprawdę tak mało osób ma jakieś zdanie na temat psich przedszkoli w Katowicach? A może wszyscy na wakacjach? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja byłam z moim Leosiem i w Gostarze i w Szopienicach, w przedszkolu.
Ponieważ zajęcia były co 2 lub 3 tygodnie- to chodziliśmy co tydzień naprzemiennie do jednej i drugiej.

I mówiąc szczerze - nie byłam zachwycona samym szkoleniem w żadnej z tych szkółek. W Szopienicach metody są raczej dla owczarków, rotów itp. - nie ujmując oczywiście nic tym psiakom, ale molosy mają trochę inne charaktery; zresztą powiedzieli, że leonbergery nie nadają się do szkolenia:razz:

W Gostarze natomiast było trochę lepiej.
Natomiast i tu i tu - w przedszkolu też się szkoli - nowy narybek szkoleniowców:evil_lol:

Ale mówiąc szczerze - były to fantastyczne godziny dla mojego psiaka, który w tamtym okresie potrzebował zdecydowanie socjalizacji. I dzięki temu, przez bardzo długi okres był niesamowicie pozytywnie nastawiony do innych psiaków i zabawy z nimi.
Teraz ma 3 lata - więc preferencje przeniosły się bardziej na "psie laski".

Ale przykro mi ,że nie pomogę w wyborze szkółki.

Link to comment
Share on other sites

Mogę z czystym sumieniem polecić zajęcia prowadzone w Gliwicach przez Jacka. Psy już po 1 zajęciach potrafią siadać, warować i podążać za targetem - mało nie padłem na zawał jak to zobaczyłem. :crazyeye:
Jestem przeciwny niektórym metodom szkoleniowym typu :mad: więc zajęcia ze szkoły Alteri szczerze polecam każdemu wahającemu się nad wyborem :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='noblistka']Tak jak pisałam niegdy u nich nie byłam ani nie widziałam psa u nich wyszkolonego.Jedyna szkoła jaką moge Ci polecić to tak jak pisałam PASTEL w Zabrzu.[/QUOTE]
Pastel? no nie wiem... prowadzi go osoba, która wyleciała z Alteri a swojego jedynego psa - wabiącego się właśnie "Pastel" - uśpiła z powodu nadmiernej agresji ;-/

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='Akitka']Hm... W porządku - o Alteri słyszałam wiele pozytywnych wypowiedzi, ale szczerze to mam małe wątpliwości co do szkolenia klikerowego... Może ktoś mnie będzie w stanie przekonać?[/quote]
Akitka, po prostu wpadnij i sama zobacz. Właśnie 27 czyli jutro o 19.00 w pizzerii CAPRI w Gliwicach będzie spotkanie rozpoczynającej zajęcia grupy kursu PPP. Jest to spotkanie na którym właśnie omawiamy sobie zasady i podstawy szkolenia. A potem - 1 i 2 możesz sobie przyjść z psem, popracować i sprawdzić, czy Ci wszystko pasuje. To o czym pisze nie wymaga wniesienia żadnych opłat.
Zapraszam

Link to comment
Share on other sites

Jacol a jak to wyglada z psim przedszkolem dla borderka ( on cholernie szybko sie nudzi) bo szkolenie po tem mam u hodowcy ale chciałabym i go nauczyc obycia innymi psami. I akurat w moim przypadku pies nie bedzie szkolony metoda klikerowa:roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='Madzika']Jacol a jak to wyglada z psim przedszkolem dla borderka ( on cholernie szybko sie nudzi) bo szkolenie po tem mam u hodowcy ale chciałabym i go nauczyc obycia innymi psami. I akurat w moim przypadku pies nie bedzie szkolony metoda klikerowa:roll:[/quote]
Wiesz, akurat jeśli chodzi o szkolenie małego borderka to wpadnij na [url]www.szkoleniepsow.fora.pl[/url] i zagadaj do Celiny (C.A.J.D) - taką ma nazwę użytkownika. Ona właśnie szkoliła w Alteri swojego borderka którego głównym zadaniem jest pomoc jej niepełnosprawnemu synowi.
poza tym bordery, które na mistrzostwach świata zdobywają najwyższe lokaty są szkolone klikerowo, poineważ ta właśnie metoda jest najszybsza i najbardziej precyzyjna. :)

Link to comment
Share on other sites

NO chyba mowisz o Argo :D ale jesli siedzisz ciut w temacie toznasz napewno pana Tomka z Energizerów i u niego małego potem bede szkolić ( bo jade do niego całe 5 min) ale zastanawiam sie właściwie czy samo przedszkole ma w naszym prypadku sens:cool3::cool3: Słyszałam o metodzie klik duzo dobrego ale i złego a że planujemy czasem uprawiac z ałym fressbe lub flyball to jakos wole go nagradzać innymi sposobami niz klikaniem :razz::razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Akitka']Hm... W porządku - o Alteri słyszałam wiele pozytywnych wypowiedzi, ale szczerze to mam małe wątpliwości co do szkolenia klikerowego... Może ktoś mnie będzie w stanie przekonać?[/quote]

Z całym przekonaniem mogę polecić Alteri. Prowadzi go rzetelna i doświadczona osoba. Do każdego psa ma indywidualne podejście, a w razie problemów zawsze można liczyć na pomoc.

Całe szkolenie jest fantastyczną zabawą, zarówno dla psa, jak i dla właściciela... aż chce się pracować z psem. Takie szkolenie wzmacnia więź z właścicielem, uczy nie tylko paru komend, ale zasad jak pracuje się z psem w oparciu o zaufanie do przewodnika, a nie strach.

Do Alteri trafiają czasem psy, które zaczynały w szkołach, stosujących metody awersyjne, psy histeryczne, agresywne, itp, i nagle okazuje się, że pies, z którym nic nie dało się zrobić zaczyna skupiać się na przewodniku, pracować, wykonywać komendy i ... myśleć!

Co do klikera - to nie magiczne pudełeczko, czy jakaś szkoleniowa fanaberia. Kliker to narzędzie, które precyzyjnie zaznacza dane zachowanie, mówi psu, że właśnie o to nam chodzi. Na początku kursu zaczynasz od klikania, a na końcu masz psa, który siada, waruje, zostaje, chodzi przy nodze, itp, a kliker leży sobie w domu na półce.

Serdecznie pozdrawiam i życzę szkoleniowych sukcesów!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzika']NO chyba mowisz o Argo :D ale jesli siedzisz ciut w temacie toznasz napewno pana Tomka z Energizerów i u niego małego potem bede szkolić ( bo jade do niego całe 5 min) ale zastanawiam sie właściwie czy samo przedszkole ma w naszym prypadku sens:cool3::cool3: Słyszałam o metodzie klik duzo dobrego ale i złego a że planujemy czasem uprawiac z ałym fressbe lub flyball to jakos wole go nagradzać innymi sposobami niz klikaniem :razz::razz:[/quote]
Kilkanie to nie nagradzanie tylko zaznaczanie zachowania. Możesz nagradzać smakołykami, piłeczką, zabawą.... itp. Tak jak powiedział Jacol to bardzo precyzyjna metoda i sprawdza się w psich sportach, co oczywiście nie znaczy że trzeba kilkać wszystko i wszędzie. Ja osobiście szkolę swojego psa klikerem w zakresie np. posłuszeństwa, a do tego trenuję sporty myśliwskie, gdzie nie klikam, ba, nawet nie nagradzam jedzeniem.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='Madzika']NO chyba mowisz o Argo :D ale jesli siedzisz ciut w temacie toznasz napewno pana Tomka z Energizerów i u niego małego potem bede szkolić ( bo jade do niego całe 5 min) ale zastanawiam sie właściwie czy samo przedszkole ma w naszym prypadku sens:cool3::cool3: Słyszałam o metodzie klik duzo dobrego ale i złego a że planujemy czasem uprawiac z ałym fressbe lub flyball to jakos wole go nagradzać innymi sposobami niz klikaniem :razz::razz:[/quote]
Chyba widziałem pokaz pracy borderów w wykonaniu tego pana i byłem pod wrażeniem. Na pewno - jeśli to on miał pokaz - jest świetnym specem od pasienia i jego psy rzeczywiście pracują genialnie. Każdy ma jakąś swoją specjalizację i to oczywiste. Każdy chyba zgodzi się z tym, że podstawą jakiegokolwiek szkolenia specjalistycznego jest podstawówka - w naszym wypadku jest to kurs "podstawy pracy z psem". Jeśli głównym Twoim celem pomysłu na psie przedszkole jest socjalizacja - to możesz to zrobić sama, posiłkując się np. programem "złota dwunastka". Jeśli chcesz - to mogę Ci wysłać go na priva.
Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jacol123']Chyba widziałem pokaz pracy borderów w wykonaniu tego pana i byłem pod wrażeniem. Na pewno - jeśli to on miał pokaz - jest świetnym specem od pasienia i jego psy rzeczywiście pracują genialnie. Każdy ma jakąś swoją specjalizację i to oczywiste. Każdy chyba zgodzi się z tym, że podstawą jakiegokolwiek szkolenia specjalistycznego jest podstawówka - w naszym wypadku jest to kurs "podstawy pracy z psem". Jeśli głównym Twoim celem pomysłu na psie przedszkole jest socjalizacja - to możesz to zrobić sama, posiłkując się np. programem "złota dwunastka". Jeśli chcesz - to mogę Ci wysłać go na priva.
Pozdrawiam serdecznie[/quote] No jesli byłes na wystawie chocby w spodku to widziałes te bordery narazie chce małego jak najwiecej socjalizowac z ludmi psami i otoceniem a potem za około miesiac zaczynamy szkolenie ale byłanbym wdzieczna za ten program bo pierwsze o nim słysze:p Dziekuje za porade

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Courier New]A my jutro jedziemy na pierwsze spotkanko do Alteri i bardzo się cieszymy.
Na razie w domu trwają spory o to kto bedzie się szkolił w szkoleniu psa :), ale chyba się jakoś dogadamy. Strasznie się cieszę :multi: że zaczynamy szkolenie.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...