Jump to content
Dogomania

Psie przedszkole w Katowicach - które???


Akitka

Recommended Posts

To mój pierwszy post tutaj - witam wszystkich :)

I chciałabym odświeżyć temat - wacham się pomiędzy "przedszkolem" w Wesołej Łapce - [url=http://www.wesolalapka.pl]Weso�a �apka - pozytywne szkolenie ps�w. Jacek Ga�uszka[/url] a w Pastelu.

Czy ktoś miał może jakieś doświadczenia z tymi szkołami i mógłby coś podpowiedzieć? Jak to wygląda na tą chwilę (bo poprzednie posty widzę że z 2007 roku...)?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='olofek']To mój pierwszy post tutaj - witam wszystkich :)

I chciałabym odświeżyć temat - wacham się pomiędzy "przedszkolem" w Wesołej Łapce - [url=http://www.wesolalapka.pl]Weso�a �apka - pozytywne szkolenie ps�w. Jacek Ga�uszka[/url] a w Pastelu.

Czy ktoś miał może jakieś doświadczenia z tymi szkołami i mógłby coś podpowiedzieć? Jak to wygląda na tą chwilę (bo poprzednie posty widzę że z 2007 roku...)?[/QUOTE]

To pewnie żadna podpowiedź, ale są to dwie bardzo aktywne m.in. w internecie, pozytywne i spore szkoły dla psów ;)
Pozdrawiam,
Marcin
[url=http://cywil.pl]Cywil Tresura Psów - psie przedszkole, szkolenie psów[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

A ja chciałbym wypowiedzieć nt. psiego przedszkola w Katowicach-Szopienicach HSM KORKUS...
Przede wszystkim gdy dzwoniłem zapytać się o przedszkole dla małej, Pani nie potrafi mi kompletnie odpowiedzieć czy pies musi mieć wszystkie szczepienia, czy wścieklizna jest obowiązkowa, czy pies musi spełniać jakieś wymagania....Po prostu dla mnie Pani zachowywała się przez telefon jak osoba nowo-przyjęta, skupiająca uwagę na kawię lub facebooku, a nie na rozmowie z potencjalnym klientem.

2ga kwestia - wiele słyszałem pozytywnych oraz negatywnych opinii nt. owego przedszkola, niestety - w życiu nie pójdę tam z psem.

Bardzo często podczas spacerów po naszym pięknym mieście razem z Shilą spotykamy cudownego, 8 miesięcznego Border Collie, który wychodzi z młodym chłopcem na spacer na smyczy lub z właścicielem (panem po 40tce) bez smyczy....
Pies spokojny, choć widać, że ruchliwy, bardzo pojętny, reaguje na komendy wydawane przez obce osoby (siad, daj łapę), naprawdę - wzór psa.
Zapytałem owego Pana gdzie psa szkolił, wspomniał, że właśnie w HSM KORKUS, bo tanio, bo szybko bo coś tam, coś tam...
Pies zafascynowany moją suczką zaczął ją obwąchiwać i merdać ogonem, przez co został skarcony UDERZENIEM SMYCZĄ W GŁOWĄ !!!! :/
Nie zareagowałem, bo w sumie, to jego pies...
Nast. wydał psu komende, że ma gonić gołębie, pies wrócił i z racji tego, że rozpraszała go mała nie usiadł za 1wszą komendą powyższego właściciela po czym szanowny Pan co zrobił?
UDERZYŁ PSA SPRZĄCZKĄ (ze smyczy parcianej) W GLOWĘ!!!! Zapytałem, dlaczego bije tego psa gdy nie chce się on słuchać, że naczytałem się, że psa trzeba nagradzać, starać się odciągnąć jego uwagę jakimś smakołykiem, klickerem, czymkolwiek ale czemu od razu trzeba go bić i to po głowie? ;///
W odpowiedzi usłyszałem, że cytuję '' Tak go uczyli tam na szkoleniu, że to taki bodziec i mam Sobie sam psa wychować, a nie pouczać innych'' ...
Pomijam fakt, że oprócz chodzenia bez smyczy moja mała i bez psiego przedszkola wykonuje te same rzeczy, bo wystarczy poświęcić jej uwagę, nagradzać i sama się szybko uczy ...
a pies po każdym uderzeniu w głowę przez tego Pana wyglądał jakby miał minę ''Za co dostałem? bo chcialem sie przywitac?'' ;/

Także jeśli tak uczy się w owym przedszkolu 'odciągania uwagi od rzeczy które rozpraszają psa'' to ja dziękuję serdecznie...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...