Jump to content
Dogomania

Wrocław."Nie uśpicie go ? To go sobie bierzcie ! "Amisia juz w" awaryjnym" DT.


iwa77

Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='monika083']najwyzej aukcje moga usunac za dublowanie..

Jak Amisia sie trzyma?[/QUOTE]

No to dobra... Oto drugie Allegro Amisi: :lol:

[URL]http://allegro.pl/pan-chcial-ja-uspic-uratowana-czeka-na-nowe-zycie-i1344674272.html[/URL]

Tylko poprosze o dane kontaktowe do ogloszenia, bo narazie dalam tylko swoj adres e-mailowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika083']di Iwonki:

[COLOR=#b10000][SIZE=3][B]tel:[/B] 605-546-486[/SIZE][/COLOR]

[SIZE=3][COLOR=black]moje allegro Amisi juz sie skonczylo,takze nie ma dwoch.[/COLOR][/SIZE][/QUOTE]

Dzieki za numer telefonu! :loveu: Jeszcze jakis adres e-mailowy by sie przydal, a jak nie to zostawie swoj.

[quote name='iwa77']Witaj Sabinko ! Bardzo dziękuję za Allegro :)
Monisiu buziaki za bazarek :)[/QUOTE]

Witaj iwa77! :lol: Polecam sie na przyszlosc!


[B]Cioteczki, szukamy kogos, kto moglaby odbyc wizyte przedadopcyjna w Trzebnicy dla zabrzanskiego Dżekusia. Czy znacie kogos, kto moglby pomoc?[/B]

Link to comment
Share on other sites

Sabinko to dobrze , że jest obserwator :)
A Amisia ma juz wstępnie umówioną konsultacje w Klinice u dr. Atamaniuka w przyszły wtorek. Nie mamy co prawda uzbieranej kasy ... Chcemy jednak wiedzieć co z naszą Amisią jest czy to te stawy czy to jednak neurologiczne i jakie są rokowania .

Link to comment
Share on other sites

Widzę ,że u Amisi trochę pustawo ... No nic ... Amisia jest juz po konsultacji u chirurga i neurologa na Uniwersytecie .
Diagnoza jest jednoznaczna - uszkodzenie/ deformacja ( mechaniczne ?) kregów w odcinku piesiowym powodujące ucisk na rdzeń i stąd wszystkie problemy.
Czucie jest całkowicie zachowane , fizjologia jak najbardziej pod kontrolą , odruchy neurologiczne prawidłowe , pozostale odcinki kregosłupa bz
Uraz ten wg lekarzy jest OPERACYJNY !!! i rokowania są dobre .
Pod koniec tygodnia / na początku przyszłego będzie jeszcze robiona mielografia ( RTG z kontrastem dordzeniowym ) , ktora określi szczegółowiej uraz .
Wynika z tego , ze Amisia bedzie mogła byc operowana i po operacji (oby ) z kalekiego psa stac się znowu sprawnym ruchowo psem .
Przewidywany koszt operacji ok 2000 PLN.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam pojęcia skąd taką kasę zdobyć - myślę i kombinuje . Ale nie odpuszcze ! To jest szansa dla małej na normalne zycie i adopcję ( kalekiego psa nikt nie chce - zero telefonów )
Czy to mechaniczny uraz - nie wiem , napisałam ze znakiem zapytania , po mielografii może będzie więcej wiadomo .

Link to comment
Share on other sites

Amisia jest juz po mielografii . Pokazała nam ona znacznie więcej , ale nie koniecznie dobrego .
Uszkodzenie dotyczy ewidentnie 5. kręgu piesiowego - w tej okolicy jest albo tylko obrzęk rdzenia albo niestety guz rdzenia ( takie dwie hipotezy sa w tej chwili rozważane przez lekarzy ) Została pobrana do badania próbka płynu rdzeniowego - czekamy na wynik .
Otwarta zostaje jak na razie kwestia : jeżeli guz to o jakim charakterze oraz czy operowac czy nie .
Dzisiaj wieczorem kolejna konsultacja u dr. Wrzoska i ewentualnie decyzja. Dr. Wrzosek skłania się coraz bardziej do zrobienia jeszcze kolejnej diagnostyki tj. rezonansu . Po konsultacji podam dalsze szczegóły .

Co do finasów - na pokrycie kosztów ew. operacji znalazłam juz środki , więc juz nie trzeba szukać kasy .
Gdyby zaszła koniecznośc robienia rezonansu - będę potrzebne pieniądze .Z tego co wiem koszt to ok. 800 PLN

Amisia czuje się ,zgodnie z przewidywaniami lekarzy , gorzej - mielografia jest metodą inwazyjną .
Pogorszenie ma byc przejsciowe , czekamy na poprawe.

Link to comment
Share on other sites

Już po konsultacji . Dr. Wrzosek skłania się jednak do tego ,że to chyba jest guz ( podkreślam "chyba" , bo sam stwierdził ,że pewny nie jest ) Powiedział ,że bez rezonansu nie podejmie się jednak operacji.
Chodzi o to , że jezeli jest to guz wewnątrzrdzeniowy to nie ma sensu "otwierać "psa i tam "grzebać " gdyż i tak nic się nie da zrobić.
Natomiast gdyby okazało się ,że jest to guz na zewnątrz rdzenia to można wtedy myśleć o zabiegu .
Aby stwierdzić czy guz jest wewnątrz czy na zewnątrz potrzebny jest rezonans.
Badanie płynu rdzeniowego nic nowego do sprawy nie wniosło - nic podejrzanego nie stwierdzono.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...