Jump to content
Dogomania

Pudelek miniaturowy prosi o pomoc!!!!


minia913

Recommended Posts

a ja mam tu znowu kupę nieszczęścia wydaje mi się ,że będzie potrzebna pomoc wklejam treść maila jakiego dostałam i fotki :-(

dzień dobry Ewuniu
znów się wpakowałam w pieska zgarniętego z ulicy w Jasionce, dopiero jak wykąpałam wczoraj wieczór leciutko ostrzygłam okazało się ze ma złamaną szczękę , :-((((((( strasznie.
.. ma trudności z jedzeniem , strasznie suchutkie, i niesamowicie poddane. Ząbki powybijane guz w prawej stronie w buzi języczek wychodzi z lewej strony, Boże nie ma granic ludzkie okrucieństwo. :-(
czekam na weterynarza , nie wiem czy coś się da zrobić z tym biedactwem
do zobaczenia paaa.

Sunia na dzień dzisiejszy przebywa w bezpłatnym domu tymczasowy i ma zapewnione dosłownie wszystko Pani , która ją znalazła opiekuje się nią doskonale.
była u weta i diagnoza nie jest zachwycająca :(
Psina ma nadziąślaki prawdopodobnie złamaną szczękę i tylko dwa ząbki które muszą być usunięte bo kaleczą te nadziąślaki.
Wklejam wiadomości o jej stanie zdrowia z dzisiaj i kilka fotek Niuni bo tak dostała na imię:)

[COLOR=#000000]Niunia jest ze mną w Rzeszowie jeszcze 2 zastrzyki jutro we wtorek usuwamy ząbki jak się to zrobi dopiero przy lekkim uśpieniu zobaczymy jak daleko jest posunięta choroba[/COLOR].

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma] [COLOR=#000000]jak spala , namacałam jej dużego guza w spodzie szczeki wielkości pól jaja kurzego [/COLOR]

[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Tahoma] [COLOR=#000000][FONT=Tahoma]
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Tahoma] a co mówił wet? postawił jakąś diagnozę?


[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Tahoma][COLOR=#000000]hmmm powiedział ze daje 3,4 lata życia ale to jeszcze nie przesadzone , jak się usunie ząbki to trzeba zrobić prześwietlenie rtg i zobaczyć czy jest zajęta kość i jak daleko i dopiero po biopsji wszytko będzie wiadomo czy w ogóle podejmować probe operacji[/COLOR][COLOR=#000000]
[/COLOR]
[/FONT][/COLOR]
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000]wet ocenił wiek na 10-15 lat
[/COLOR][COLOR=#000000]a ja myślę ze ona nie ma tyle .moja córka mówi ze może ma 4 lata z zachowania[/COLOR]

[COLOR=#000000]właśnie w przyszłym tyg jak już będzie po tych ząbkach to zrobię rtg i jeśli będzie jakaś malutka nadzieja to zrobię operacje tej szczeki może się uda , tylko zostanie jeszcze ta zaćma [/COLOR]

[COLOR=#000000]są chwile ze ma leciutko mętne oczka ale są chwile ze ma normalne

[/COLOR][COLOR=#000000]lekarz powiedział ze ma ale widzi
[/COLOR][COLOR=#000000]zrobię co tylko będę mogla żeby ja wyleczyć[/COLOR]

[COLOR=#000000]jak ja "strzygłam" w wielkiej trwodze bo to kruszynka na nogach nie mogla ustać to z dusza na ramieniu tak tylko po wierzchu ... i gdzieniegdzie wystają loczki takie śliczne na szyjce takie ładniutkie[/COLOR]
[IMG]http://i54.tinypic.com/15u5ub.jpg[/IMG][IMG]http://i56.tinypic.com/2nqtn5s.jpg[/IMG][IMG]http://i56.tinypic.com/a11pwz.jpg[/IMG][IMG]http://i52.tinypic.com/2dujed4.jpg[/IMG]
[COLOR=#000000]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

sunia ma na imię Niunia :)
nadziąślaki to takie narośle na dziąsłach które nie usunięte mogą się zmienić w nowotwór .
Ona jest zaniedbana według mnie przez właścicieli ma jakiś guz na żuchwie , złamaną szczękę , zaćmę, jest zabiedzona ma tylko dwa zęby które w tym momencie jej przeszkadzają :(
We wtorek kończy kurację antybiotykiem i będzie miała usuwane zęby, potem RTG i biopsja tego guza jeżeli wynik będzie w miarę to będzie operowana.
trzeba jej gotować jedzenie i miksować bo nie ma jak gryźć apetyt jej bardzo dopisuje już przybiera na wadze :)
Jest bardzo grzeczna i lubi się przytulać na spacerze dziś ganiała kaczki:) Lekarz określił jej wiek na 10-15 lat ale podobno wygląda na mniej ciężko określić jej wiek na podstawie dwóch zębów :(
Tyle o niej wiadomo w tej chwili .
Kolejna relacja najwcześniej we wtorek wieczorem jak wróci od weta.
Jej opiekunka sama pokrywa koszty jej leczenia i utrzymania to wspaniała kobieta ma w domu pudelka którego wyrwała parwowirozie :)
Zapytam jej czy potrzebuje wsparcia finansowego i napiszę tu na wątku

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...