Jump to content
Dogomania

Sunia z ulicy czeka na dom!!! Potrzebne ogłoszenia !!!!


marlenka

Recommended Posts

[SIZE=4]Dostałam informację , że w Warce u "zbieraczki " śmieci jest sunia prawdopodobnie przed cieczką ... miałam ją zaszczepić żeby cieczce zapobiec , ale nie zdążyłam . Sunia prawdopodobnie została pokryta :placz:
W sobotę koło południa pojechałam żeby zobaczyć ta sunię , ale nie było ani jej ani "zbieraczki " . Po południu jeszcze raz z przyjaciółką pojechałyśmy i zastałyśmy ta "Panią " . Zostałyśmy zwyzywane , kazała nam sp.... i że psa nam nie odda .
Pomyślałam ze to już koniec ... sunia u niej zostanie i będzie co pół roku rodzic szczenięta ...kiedy wsiadłam do samochodu Babsko podleciało o lasce i kazała mi " tego psa zabierać "
Po krótkiej gonitwie za sunią zabrałyśmy ja do samochodu i moja przyjaciółka zgodziła się ja wziąc do siebie na Dt ale niestety tylko na miesiąc. Później mała trafi do schroniska .:-(
Sunia jest przestraszona , nie umie chodzic na smyczy ale nie załatwia się w domu , trzyma czystośc . Została wykąpana i odrobaczona . Potrzebujemy pomocy w postaci sterylki i DS .
[IMG]http://images49.fotosik.pl/357/6e55c4d1a948e26d.jpg[/IMG]



[IMG]http://images43.fotosik.pl/357/26f1920affc0940a.jpg[/IMG]


A TUTAJ Z CÓRKA PRZYJACIÓŁKI
[IMG]http://images40.fotosik.pl/341/3625aba7bf20ee3b.jpg[/IMG]

[IMG]http://images41.fotosik.pl/353/a6fdb1d8d04d1dc5med.jpg[/IMG]


[IMG]http://images35.fotosik.pl/193/85ce6e2d4d3ee1acmed.jpg[/IMG]


[B]Pieniażki na sterylizację Soni :
-Olena84-100 zł :loveu:
- Z bazarku Kakadu - 22 zł
-Z bazarku Kakadu :
Aleksandra Bytom - 42,50 zł
-Wiosna 57,50 zł
Razem : 222 zł

[COLOR=red]Za sterylkę zapłaciłam 250 zł
[COLOR=navy]

[/COLOR][/COLOR]







[/B] [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='tula']ale biedulinka, wielkie dzięki Marlenka że ją zabrałyście, inaczej na pewno jej dzieci powiększyłyby ilość bezdomnych psiaków w Warce. Marlenka a możesz ją zgłosić do kolejki do akcji sterylkowej Soemy?
Ile sunia moze miec lat?[/QUOTE]

Tula z wiekiem to do końca nie wiem ale myslę ze młodziutka jest około 2 lat max. Bardzo lgnie do dzieci . Tak naprawdę to ona 2 dni nic nie jadła i nie piła dopiero dziewczynka z która jest na zdjęciu ja " przekonała " do jedzenia .
Dziś z przyjaciółka rozmawiałam i mówi że Sonia ( tak ją dzieci nazwały ) juz nie reaguję strachem na każdy ruch ręką ..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tula']ona to taka wielkościowo do kolan, prawda? bo na zdjęciach dokładnie nie widać. ja ja poogłaszam, ale i tak najpierw musi mieć sterylkę.[/QUOTE]

Tak ona jest tak do kolana dorosłej osoby . Jest naprawdę miłym psem tylko wystraszona bardzo :(

Link to comment
Share on other sites

marlenko - jesli ona jest szczenna to trzeba ja w te pedy wysterylizowac! jak nie jest, tez trzeba, tez w te pedy! jakiej jest wielkosci? do kolan w klebie czy lbem do kolan siega?
czy w przypadku znalezienia jakiegos dt bedzie mozna liczyc na utrzymanie jej w tym dt (jedzenie, ew. wetrynarz)? czy dt z buda ewentualnie wchodzilby w gre? nie mozna jej dawac do schronu... :(
i czy ona jest oswojaona ze smycza? nie jest - juz doczytalam.
a u kolezanki jest w mieszkaniu/domu czy na zewnatrz? czy kolezanka moglaby ja sprawdzic na okolicznosc kotow, innych psow?
przepraszam za te "100 pytan do"..., ale sama rozumiesz im mniej niewiadomych tym lepiej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kakadu']marlenko - jesli ona jest szczenna to trzeba ja w te pedy wysterylizowac! jak nie jest, tez trzeba, tez w te pedy! jakiej jest wielkosci? do kolan w klebie czy lbem do kolan siega?
czy w przypadku znalezienia jakiegos dt bedzie mozna liczyc na utrzymanie jej w tym dt (jedzenie, ew. wetrynarz)? czy dt z buda ewentualnie wchodzilby w gre? nie mozna jej dawac do schronu... :(
i czy ona jest oswojaona ze smycza? nie jest - juz doczytalam.
a u kolezanki jest w mieszkaniu/domu czy na zewnatrz? czy kolezanka moglaby ja sprawdzic na okolicznosc kotow, innych psow?
przepraszam za te "100 pytan do"..., ale sama rozumiesz im mniej niewiadomych tym lepiej[/QUOTE]



Kakadu to jest tak :
- Sunia przebywa w mieszkaniu w bloku , zachowuje czystość
- do psów zachowanie da się sprawdzić jak wparuje tam ze swoja obstawą
-do kotów tez ale to za chwilkę jak sie troszke oswoi ( koty też posiadam :))
-suni trzeba bardzo pilnować teraz bo czmycha jak tylko drzwi toś uchyli ( próbuje przynajmniej )
- sterylkę trzeba przeprowadzić ale za jakiś czas niech jej sie cieczka moze skończy .
- karme moja koleżanka dostaje ode mnie wiec luzik
- potrzebne jest masa ogłoszeń , a ja postaram się o lepsze fotki ..


Z dobrych wieści - sunia jak jest z domownikami sama to jest w miarę ok , najgorzej jak sie pojawi ktoś obcy , wtedy udaje że jej wogóle nie ma ...

Link to comment
Share on other sites

Marlena jestem i ja. Jeśli chodzi o cieczkę, to poproś weta o tabletki wyciszające. Niuńka dostawała i po kilka dniach można było ją wysterylizować.
Czego oprócz DT/DS potzreba suni? Kasy na sterylkę?
Oczywiście wrzucam ją do siebie do gazety. W następny weekend ktoś mógłby ją odebrać z Warszawy i przywieźć do Białegostoku, gdyby znalazł się dla niej dom. Jeśli się znajdzie, bo z adopcjami ciężko. W razie czego podejmę się umówienia i dopilnowania sterylki już u nas (są bezpłatne).
Dobrze, że ją wzięłaś...

Link to comment
Share on other sites

Asiu Sonia jest na Dt u mojej koleżanki , która zgodziła się wziąć małą na miesiąc czasu . Więc jeśli nie znajdzie DS to DT jak najbardziej .Sterylka jak najbardziej .
Asiu tylko weź pod uwage że sunię trzeba zsocjalizowac a nie wiem czy nam się to uda przez miesiac to zmienic ...mam nadzieje ale pies jest tak wystraszony że chowa sie jak ktos na nią spojrzy . Wielkościa jest do kolana , nieduża , ogonek pod sobą cały czas ze strachu , na smyczy nie szarpie ale ze strachu trzeba ją albo pociągnąc albo na ręce wziac .


W sobotę koło Warki widziałam sliczną młodziutką sunię , ale jak w niedziele pojechałam po nia już jej nie było . Napewno komuś nawiała bo czyściutka i tłuściutka jak prosiaczek była .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marlenka']Asiu Sonia jest na Dt u mojej koleżanki , która zgodziła się wziąć małą na miesiąc czasu . Więc jeśli nie znajdzie DS to DT jak najbardziej .Sterylka jak najbardziej .
Asiu tylko weź pod uwage że sunię trzeba zsocjalizowac a nie wiem czy nam się to uda przez miesiac to zmienic ...mam nadzieje ale pies jest tak wystraszony że chowa sie jak ktos na nią spojrzy . Wielkościa jest do kolana , nieduża , ogonek pod sobą cały czas ze strachu , na smyczy nie szarpie ale ze strachu trzeba ją albo pociągnąc albo na ręce wziac .


W sobotę koło Warki widziałam sliczną młodziutką sunię , ale jak w niedziele pojechałam po nia już jej nie było . Napewno komuś nawiała bo czyściutka i tłuściutka jak prosiaczek była .[/QUOTE]


Z pewnością trzeba ludzi uprzedzić o zachowaniu Soni. Zresztą sama wiesz. Zawsze jest szansa, że ktoś się zakocha i podejmie wyzwanie. Czyj nr podać? Twój, czy jakiś inny?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanna83']Z pewnością trzeba ludzi uprzedzić o zachowaniu Soni. Zresztą sama wiesz. Zawsze jest szansa, że ktoś się zakocha i podejmie wyzwanie. Czyj nr podać? Twój, czy jakiś inny?[/QUOTE]


Wczoraj byłam u Olki i o dziwo sunia sama nieśmiało bo niesmiało ale do mnie podeszła , chodzi sobie po mieszkaniu , ogonek jeszcze w dole ale juz jest śmielsza prosi o głaski , chodzi za dziećmi po mieszkaniu . Wzięłyśmy ja na spacer i spotkałyśmy Niunke z OS która adoptował teśc mojej przyjaciółki , Niunia zaczepiała sunię do zabawy ale ta sie kładła na ziemi ze strachu , wiec do psów agresywna napewno nie jest , kota spotkałyśmy po drodze to wzbudził jej zainteresowanie , ale bardziej chyba strach ...
Zajrzałysmy jej w zabki i się okazuje ze sunia ma jeszcze "koronki " na ząbkach wiec jest bardzo młoda , nawet śmiem przypuszczac ze to jej 1 cieczka aczkolwiek pewności nie mam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wszpasia']Śliczne ma te uchole - jak fenek.
Ja nie rozumiem, po co ludzie, którzy sobą nie potrafią się zająć biorą zwierzaki.. Na co menelom, zbieraczom pies.. No na co? Niech mnie ktoś oświeci:shake:[/QUOTE]


To nie był pies tej "pani" . Sunia została wzięta jako szczeniak przez jej sąsiadke też rodzina patologiczna i kiedy jej się urodziło dziecko pies wyladował na ulicy . Zbieraczka ja dokarmiała i sunia się do niej przyzwyczaiła mimo ze lekko tam zapewne nie miała . U zbieraczki został jeszcze jeden pies , taki niski typowy burek ... sierś ma kolaru białego , teraz praktycznie jest czarny z brudu .
Na zdjęciach widac kolar wody jaki był po pierwszym kapaniu Soni . To było jedno błoto , smierdziała niesamowicie , jak ją sie ręką dotknęło to ręka była czarna .

Sunia się bardzo szybko przyzwyczaja do nowego środowiska , do smyczy , potrzeba tylko troszke cierpliwości i miłosci .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kakadu']marlenko pisalas, ze sunia jest prowdopodobnie szczenna, czy da sie to sprawdzic? widze, ze takie cycuchy ma nabrzmiale - moje wszystkie suki wysterylizowane, wiec nie pamietam juz czy przy cieczce sie takie robia? widzial ja lekarz?[/QUOTE]


Nie jeszcze nie widział jej lekarz . Najpierw musi sie jeszcze kilka dni oswoić , żeby móc z nia iśc do weta. Ale ona ma końcówkę ( chyba ) cieczki , wiec jesli jest w ciązy to dopiero co ..

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny nie jest dobrze ... Sonia zaczeła notorycznie sikac w mieszkaniu . Koopa na dworzu a siusiu tylko w mieszkaniu . Dziś Ola chodziła z nią 20 minut po dworzu , sunia zrobiła grubsza sprawe , łaziła wachała trawę i chciała wracać i po powrocie nasikała taką kałuze że Olka nie nadązyła mopem tego zbierać :( . Jak tak dalej będzie bede musiała małą zabrać tylko nie mam gdzie . Ola wynajmuje mieszkanie i nie moze sobie pozwolić na takie rzeczy , zreszta ostrzegała mnie że jak pies będzie wył , niszczył czy cos złego robił to nie bedzie mogła go trzymać .
Nie wiem co robić ...

Link to comment
Share on other sites

Marlenka mi behawiorystka doradzała ze jak pies nasika w domu to trzeba go natychmiast zamknąć w jakimś innym pomieszczeniu i posprzątać tak aby tego nie widział, a potem przez jakiś czas nie zwracać na niego żadnej uwagi, po to podobno jest najgorsza kara dla psa. No i oczywiście częste spacery, ale wiadomo z tym to łatwo nie jest, i jak tylko zrobi siku na dworze to trzeba pochwalić psa i dac mu nagrodę koniecznie. Nie wiem tylko czy to zadziała u suni...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanna83']A może ona ma coś z pęcherzem? Albo to stres. U nas niedawno była sunia, która robiła siusiu co dwa dni, tak się okropnie stresowała nowym miejscem .Skończyło się niestety jakimś stanem zapalnym.
Jak dziewczynka się miewa?[/QUOTE]


Sonia ma sie bardzo dobrze , nawet się nie spodziewałam ze tak szybko sie przyzwyczai do tej rodziny . Slicznie chodzi na smyczy , na mój widok kreci ogonkiem , uwielbia starsza córke mojej przyjaciółki . Wczoraj na spacerku spięłyśmy 3 smycze i puściłyśmy ją wolno to sie nie oddalała daleko i przychodziła na zawołanie , oczywiscie smycze miała przypięte do szelek żeby w razie co zdązyć przydepnąc :) jakby chciała dac noge .
Z sikaniem cały czas jest problem , ale moze to sie unormuje ... jeszcze czekamy aczkolwiek mała na Dt tylko do końca listopada :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...